Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JHVH a Bóg Ojciec
Autor Wiadomość
ras2czy 
out of babilon

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Galicja
Wysłany: 2013-04-16, 15:38   

Wieslawie, internetowe LOL!!!

a tak powaznie, to jest forum dyskusyjne, a nie sala wykladowa... bo piszesz, ze czytasz, a chyba nie czytasz wcale, co tutaj sie pisze...
_________________
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-04-16, 16:07   

Wiesław napisał/a:
Wspomniany tetragram, jest mocno związany z imieniem Bożym. Składa się wyłącznie z spółgłosek, i wcale nie jest pełną formą Bożego imienia.


Wiesławie, ponieważ jesteś tu zupełnie świeży więc podpowiem, że parę osób na forum dość sprawnie posługuje się hebrajskim, między innymi autor tego wątku :-)
Nie ma zatem sensu serwować takich podstawowych rzeczy. Oczywiście to tylko moja sugestia - zrobisz, jak uważasz :-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Wiesław 

Wyznanie: ŚJ
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 243
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2013-04-16, 20:38   

Dziękuję AEliot, ale to akurat mnie nie przeraża, mam dość obszerną wiedzę w wielu dziedzinach, ale uważam, że nie będę musiał czytać w hebrajskim języku, ale możemy sobie tłumaczyć. Prawda nie wymaga konfrontacji, i chyba nie o to chodzi, czy ktoś rozmawia jednym lub piętnastoma językami. Biblia zapewnia nam jedną mowę, czystą, a zrozumienie Bóg. Prowadzę regularne rozmowy z ludźmi wykształconymi, ale to nie wykształcenie stanowi podstawę zrozumienia słowa Bożego, lecz pokora i skromność. Ja natomiast, chcę się dzielić tym, co do tej pory się dowiedziałem. Nie zamierzam prowadzić przepychanki ani wojny na słowa, z nikim na tym forum. A swoją drogą, podoba mi się atmosfera tutaj u was. MIŁO MI WAS POZNAĆ. Jutro powrócę do was, bo dzisiaj już nie bardzo potrafię się skupić.
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-04-18, 10:29   

ratao napisał/a:
Cytat:
ale w ew. wg zydow wspomniane jest o MATCE, DUCHU SWIETYM.

W To jest Moje Słowo... jest napisane:

66.Bóg jest energią,Miłością i Mądrością...

Wtajemniczeni Żydzi o tym wiedzieli,i o tym,że Matka jest energią żeńską,Mądrością,Duchem Świętym.



Według kosmologi Majów i matrycy Callemana istnieje Podwójny Bóg Stwórca: Ometeotl - stwórca świata i wszystkich innych bóstw. Składa się z męskiego pierwiastka Ometecuhtli (Pan Dwoistości) i żeńskiego Omecihuatl (Pani Dwoistości).



Dualny Ometeotl jako Ometecuhtli i Omecihuatl zamieszkiwał według indiańskich legend najwyższy poziom azteckiego nieba i stworzył On między innymi: boga światła Quetzalcoatla, który jest utożsamiany z Chrystusem.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
ras2czy 
out of babilon

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Galicja
Wysłany: 2013-04-21, 11:26   

wszyscy indyjscy bogowie mają żony i te żony to ich dopełnienie. W popularnym sziwaizmie kult Szakti odgrywa wielka role. Tylko HOMOSEKSUALNA religia nie zauważa, że ludzie są dwupłciowi i obie płcie są potrzebne do powwstania ŻYCIA.
_________________
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym
 
 
ras2czy 
out of babilon

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Galicja
Wysłany: 2013-04-21, 11:31   

aha, pamietam jedna z pierwszych katolickich nauk, jakie mi przedstawiano (tzn babcia mi przedstawiła, a ona jest katoliczką, więc tą naukę uważam za katolicką), że BOZIA TO JEST ŻONA BOGA.
_________________
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-04-21, 12:43   

ras2czy napisał/a:
wszyscy indyjscy bogowie mają żony i te żony to ich dopełnienie. W popularnym sziwaizmie kult Szakti odgrywa wielka role. Tylko HOMOSEKSUALNA religia nie zauważa, że ludzie są dwupłciowi i obie płcie są potrzebne do powstania ŻYCIA.

Ciekawe dlaczego chrześcijaństwo stało się homoseksualną religią i pozbawiło Boga Jego żeńskiej części,Mądrości?

1 Jana 4.8...Bóg jest miłością.

Jeśli Chrystus nauczał,że Bóg jest energią,Miłością i Mądrością...,to dlaczego w NT sfałszowano tą podstawową prawdę? Jehowa może być Bogiem dla ŚJ,ale nie jest to Bóg Ojciec- Matka.Jeśli dobrze pamiętam,to Szakti jest żeńską energią Boga.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wiesław 

Wyznanie: ŚJ
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 243
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-13, 19:36   

ratao, Jeśli Jehowa to Bóg wyłącznie Śj, Biblia mówi o Żydach jako narodzie wybranym , których Bogiem jest Jehowa, Jezus był Żydem i jego Bogiem jest Jehowa, to mam, pytanie...Kim jest twój Bóg? Wszyscy tutaj nawiązują do biblii, która w gruncie rzeczy powstała z udziałem Żydowskich pisarzy, ty masz na awatarze gwiazdę Żydowską. To nie wiem...Kpisz sobie z innych userów?
_________________

 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-05-13, 21:59   

Wiesław
Cytat:

ratao, Jeśli Jehowa to Bóg wyłącznie Śj, Biblia mówi o Żydach jako narodzie wybranym , których Bogiem jest Jehowa,

Zydzi byli narodem wybranym do wypełnienia misji Starego Przymierza pod wodzą Chrystusa,który z nimi przebywał (1 Kor.10.4;9).Nie wykonali tej misji i przestali byc narodem wybranym.Od kiedy Żydzi stali się Świadkami Jehowy?

Cytat:
Jezus był Żydem i jego Bogiem jest Jehowa,

Jezus był Żydem jako człowiek ziemski,ale Chrystus jako duch jest Synem Bożym i w Nowym Przymierzu nigdy nic nie mówił o żadnym Bogu Jehowie.

Cytat:
to mam, pytanie...Kim jest twój Bóg?

Mój Bóg jest Bogiem Ojcem-Matką,dwiema energiami: męską- Miłością i żeńską-Mądrością,z których wszystko powstało i powstaje.Takiego Boga głosił Chrystus i apostołowie.

Cytat:
Wszyscy tutaj nawiązują do biblii, która w gruncie rzeczy powstała z udziałem Żydowskich pisarzy, ty masz na awatarze gwiazdę Żydowską. To nie wiem...Kpisz sobie z innych userów?

Gwiazda Żydowska przedstawia prawdziwego Boga jako dwie energie.Nie widzę związku między tym symbolem prawdziwego Boga a innymi userami.Mam wyznawać jakąś błedną wiarę,bo inni ją uznają?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wiesław 

Wyznanie: ŚJ
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 243
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-14, 17:58   

ratao, Nie, oczywiście masz prawo wyznawać Boga jakiego chcesz. Szczerze mówiąc, to nie bardzo cie rozumiem. Nie wiem z jakiej Biblii korzystasz, gdzie w Biblii przedstawiono gwiazdę jako symbol Boga? Gdzie w Biblii Bóg jest przedstawiony jako Ojciec-Matka(Miłość-Mądrość)? Owszem, Biblia mówi o czterech przymiotach Bożych, czyli wymienia Miłość, Mądrość, Moc i Sprawiedliwość, mówi, że Bóg jest miłością"Kto nie miłuje, nie poznał Boga, ponieważ Bóg jest miłością"(1 Jana 4:8). Nigdzie w biblii, Mądrość nie guruje nad choćby, Sprawiedliwością, czy Mocą a stawiana miała być na równi z Miłością. Czy to nie brzmi dostatecznie jasno:"Biblia mówi, że Bóg, nie ma Miłości, tylko jest Miłością". To nie podlega swobodnej interpretacji. Ale ty, możesz upierać się przy swoim jeśli ci to pasuje. Ale po co wykrzywiać drogi Pańskie?
_________________

 
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2015-01-08, 23:36   

Parmenides napisał/a:
J.17.6. Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.
To też jednoznaczny dowód. Imienia JHVH nie trzeba było ludziom objawiać. Znali je. A w Torze było zapisane 6828 razy.


tymbardziej.. ze Jezus przyszedl tylko do owiec Izraela.. ;-)

czy im musial objawiac imie JHWH.. ??? ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10