Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-04-28, 09:36   

Lucyfer napisał/a:
milo-ds7 napisał/a:


A jeśli chodzi o Michała to jest On Księciem Anielskim i nie może zmartwychwstać bo Aniołowie jak na razie nie umierają
Dan.10:(13) Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów" a rzecz wydarzyła się ładnych kilkaset lat przed Chrystusem..
Oj nie ładnie Lucyferze tak mieszać ludziom w głowach i co za pomysł z tym ponownym narodzeniem Jezusa???
Z tym ponownym narodzeniem to ty piszesz że to co Jezus przedstawił w Apokalipsie Janowi że ma się w przyszłości wydarzyć ty piszesz że to dziecko z OBj 12;5 to Jezus się urodzi. to jest nieprawda, Jezus nie będzie się ponownie rodził w naszych czasach ale Michał tak. To że Michał był w niebie tak samo jak Jezus który też był w niebie nie przeszkodziło Jezusowi narodzić się na początku naszej ery na ziemi jako człowiek. Tak samo Michał narodzi się jako człowiek w naszych czasach. Nie znasz możliwości Bożych i nie wierzysz w to co jest napisane dlatego wszystko sprowadzasz do Jezusa. Laską żelazną będzie rządził Jezus i ten któremu on tę laskę przekaże by też podobnie rządził laską żelazną.
Ty nie wierzysz Jezusowi że takie rządzenie da Michałowi dlatego piszesz że tylko Jezus będzie tak rządził a to jest nieprawda.
Przeczytaj sobie jeszcze raz to co mówi Jezus i uwierz w to co Jezus mówi a wtedy zrozumiesz kto będzie jeszcze rządził tak jak on.
Obj. 2:26-28
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,
i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Czy wierzysz w to że jeszcze ktoś inny będzie rządził laską żelazną?. Zastanów się czy wierzysz w słowa Jezusa:dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,



Proszę mi wskazać z Biblii cytat, zdanie, cokolwiek, gdzie pisze, że anioł Michał będzie na ziemi?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-28, 11:22   

Qłeza30 napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Ty nie wierzysz Jezusowi że takie rządzenie da Michałowi dlatego piszesz że tylko Jezus będzie tak rządził a to jest nieprawda.
Przeczytaj sobie jeszcze raz to co mówi Jezus i uwierz w to co Jezus mówi a wtedy zrozumiesz kto będzie jeszcze rządził tak jak on.
Obj. 2:26-28
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,
i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Czy wierzysz w to że jeszcze ktoś inny będzie rządził laską żelazną?. Zastanów się czy wierzysz w słowa Jezusa:dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,



Proszę mi wskazać z Biblii cytat, zdanie, cokolwiek, gdzie pisze, że anioł Michał będzie na ziemi?
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
(BW)

Michał powstanie na ziemi i ucisk wielki będzie na ziemi a nie w niebie. W niebie nie będzie wielkiego ucisku tylko na ziemi tam gdzie Michał powstanie.
Podobnie pisze w Apokalipsie.
Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)

Tu mamy to samo co w Daniela, Michał się urodzi na ziemi i potem będzie to dziecko zabrane do nieba po 1260 dniach gdzie Bóg zaprasza Michała do wstąpienia do nieba wraz z drugim świadkiem.
Obj. 11:12
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
(BW)

Dziecko Michał będzie zabrane do nieba po wykonaniu misji na ziemi przez trzy i pół czasu czyli przez trzy i pół roku czyli 1260 dni.
To samo pisze Daniel:Dan. 12:6-7
6. I rzekłem do mężą obleczonego w szatę lnianą, który stał nad wodą rzeki: Kiedy przyjdzie koniec tych dziwnych rzeczy?
7. Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
(BW)

Michał gdy się urodzi na ziemi będzie przez 1260 dni czynił plagi czyli rządził wszystkimi narodami laską żelazną a gdy zostanie zabity tak jak Jezus to po trzech i pół dnia zmartwychwstanie i będzie porwany do nieba by tam wojnę z szatanem stoczyć. dlatego Niewiasta po urodzeniu Michała będzie też na ziemi z dala od węże szatana który jeszcze przez ten czas będzie daleko w niebie.
Obj. 12:5-6
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
(BW)Obj. 12:14
14. I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pół czasu, z dala od węża.
(BW)


Niewiasta przez trzy i pół czasu będzie z dala od węża bo będzie na ziemi przez ten czas wraz z Michałem i innymi dziećmi które urodzi w tym czasie. Szatan nie będzie mógł zaszkodzić Niewieście ani jej dziecku Michałowi przez 1260 dni bo Michał będzie miał wielką moc i będzie Niewiasty bronił. Dopiero gdy skończy się 1260 dni i Michał zostanie zabity wtedy szatan będzie mógł zaszkodzić Niewieście, będzie miał na to 30 dni i zabije wszystkich z potomstwa tej Niewiasty. Szatan będzie wtedy blisko bo Michał gdy zmartwychwstanie będzie wzięty do nieba i zaraz szatana zrzuci na ziemię, wtedy szatan się wścieknie i będzie prześladował Niewiastę i jej dzieci.
Obj. 12:13
13. A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.
(BW)Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
(BW)
Obj. 12:12
12. Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.
(BW)


Szatan po zrzuceniu będzie miał czasu niewiele bo tylko 26 i pół dnia, on będzie pałał wielkim gniewem bo czasu będzie miał niewiele ale te 26 i pół dnia mu wystarczy by wszystkich 7 tysięcy królów i kapłanów zabił w tym czasie.
Obj. 14:12-13
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.
13. I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi.
(BW)Obj. 13:15
15. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że
wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-04-28, 14:19   

Proszę przestać mylić rzeczy, które dzieją się za sprawą Apokalipsy:

na niebie 12.1-6

w niebie 12.7-12

i

na ziemi 12.13-18
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-04-29, 01:20   

Lucyfer napisał/a:
Michał powstanie na ziemi i ucisk wielki będzie na ziemi a nie w niebie. W niebie nie będzie wielkiego ucisku tylko na ziemi tam gdzie Michał powstanie.
Podobnie pisze w Apokalipsie.
Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)

Tu mamy to samo co w Daniela, Michał się urodzi na ziemi i potem będzie to dziecko zabrane do nieba po 1260 dniach gdzie Bóg zaprasza Michała do wstąpienia do nieba wraz z drugim świadkiem.
Obj. 11:12
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
(BW)

Dziecko Michał będzie zabrane do nieba po wykonaniu misji na ziemi przez trzy i pół czasu czyli przez trzy i pół roku czyli 1260 dni.
To samo pisze Daniel:Dan. 12:6-7



Błąd w całym tym wywodzie polega na przyjęciu założenia, że wydarzenia z 12 rozdziału jeszcze się nie wydarzyły. Wizja niewiasty obleczonej w słońce niewątpliwie dotyczy ludu Bożego. Zarozumiałość niektórych „chrześcijan” każe im przypuszczać, że jest to Kościół założony przez Jezusa Chrystusa . Jednak tak nie jest. Bóg od założenia świata miał wiernych mu ludzi takich jak Abel, Henoch i wielu innych (np.Hebr.11 rozdział). W każdym czasie na ziemi żyła pewna ilość ludzi zwana w Biblii „resztką” czyli małą cząstką wszystkich żyjących w tym okresie np.Rzym.11: (4)”Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.”  Boży Lud zazwyczaj cierpiał prześladowania ze strony bezbożnych dlatego Niewiasta ma bule porodowe. W tym Kościele (nie mylić z budynkiem) przychodzi na świat Jezus i jest to tak ważny fakt, że mamy zapis w w.5. Zapowiedź tego wydarzenia znajdujemy w wielu miejscach i nie podlega to dyskusji w przeciwieństwie do narodzenia Księcia Anielskiego Michała nie ma żadnej wzmianki z wyjątkiem tej o „powstaniu” a to nie narodzenie.
Dan. 12:1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu,
Ciekawe jest jak wiele jest podobnych opisów Jezusa i Michała. Na podstawie wersetu powyżej Należy przypuszczać, że jest to ta sama osoba. Najbardziej przekonującym dowodem takiego założenia, jest to: który jest orędownikiem synów twojego ludu,. Jak wiadomo mamy jednego pośrednika i jednocześnie orędownika w niebie przed Bogiem i jest nim Jezus
Jzaj.53:(12) Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami.
Hebr.7:(25)Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi.(26)Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa,
Hebr.9:24”Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej /świątyni/, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga „

O tym kim był Jezus zanim przyszedł na ziemię niewiele wiemy
1Kor.10: (1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, (2)i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; (3) wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy (4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus.
Dan.10:(1b) Nikt zaś nie może mi skutecznie pomóc przeciw nim z wyjątkiem waszego księcia Michała, 
Judy9:(9)" Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył'
się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci! 
Obj.12:(7)' I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie", 
Joz.5:13)" Gdy Jozue przebywał blisko Jerycha, podniósł oczy i ujrzał przed sobą męża z mieczem dobytym w ręku. Jozue podszedł do niego i rzekł: Czy jesteś po naszej stronie, czy też po stronie naszych wrogów? (14) A on odpowiedział: Nie, gdyż jestem wodzem zastępów Pańskich i właśnie przybyłem. Wtedy Jozue upadł twarzą na ziemię, oddał mu pokłon i rzekł do niego: Co rozkazuje mój pan swemu słudze? (15) Na to rzekł wódz zastępów Pańskich do Jozuego: Zdejm obuwie z nóg twoich, albowiem miejsce, na którym stoisz, jest święte. I Jozue tak uczynił." 
W tym ostatnim cytacie przychodzi anioł (pod postacią człowieka)- czy to Michał czy Chrystus?

Chrystus i Archanioł Michał troszczą się o Lud Boży. Chrystus jest Panem Zastępów – Michał dowodzi aniołami. W Objawieniu 12r. Rodzi się Jezus, zostaje zabrany do nieba i tam jako Michał dowodzi aniołami w walce z diabłem i jego demonami. .
Księga Objawienia została spisana w I wieku ma na celu ukazanie przyszłych wydarzeń. Jednak czasami zachodzi potrzeba retrospekcji aby ukazać ciągłość wydarzeń. Np. w5 rozdziale jest ukazany Jezus jako baranek : (5) I mówi do mnie jeden ze Starców: Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci. (6) I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka, jakby zabitego... Jest to uzupełnienie wizji z 12 rozdziału
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 10:17   

Qłeza30 napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
milo-ds7 napisał/a:


A jeśli chodzi o Michała to jest On Księciem Anielskim i nie może zmartwychwstać bo Aniołowie jak na razie nie umierają
Dan.10:(13) Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów" a rzecz wydarzyła się ładnych kilkaset lat przed Chrystusem..
Oj nie ładnie Lucyferze tak mieszać ludziom w głowach i co za pomysł z tym ponownym narodzeniem Jezusa???
Z tym ponownym narodzeniem to ty piszesz że to co Jezus przedstawił w Apokalipsie Janowi że ma się w przyszłości wydarzyć ty piszesz że to dziecko z OBj 12;5 to Jezus się urodzi. to jest nieprawda, Jezus nie będzie się ponownie rodził w naszych czasach ale Michał tak. To że Michał był w niebie tak samo jak Jezus który też był w niebie nie przeszkodziło Jezusowi narodzić się na początku naszej ery na ziemi jako człowiek. Tak samo Michał narodzi się jako człowiek w naszych czasach. Nie znasz możliwości Bożych i nie wierzysz w to co jest napisane dlatego wszystko sprowadzasz do Jezusa. Laską żelazną będzie rządził Jezus i ten któremu on tę laskę przekaże by też podobnie rządził laską żelazną.
Ty nie wierzysz Jezusowi że takie rządzenie da Michałowi dlatego piszesz że tylko Jezus będzie tak rządził a to jest nieprawda.
Przeczytaj sobie jeszcze raz to co mówi Jezus i uwierz w to co Jezus mówi a wtedy zrozumiesz kto będzie jeszcze rządził tak jak on.
Obj. 2:26-28
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,
i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Czy wierzysz w to że jeszcze ktoś inny będzie rządził laską żelazną?. Zastanów się czy wierzysz w słowa Jezusa:dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,



Proszę mi wskazać z Biblii cytat, zdanie, cokolwiek, gdzie pisze, że anioł Michał będzie na ziemi?
A gdzie będzie wielki ucisk? W niebie czy na ziemi?. Będzie tam gdzie powstanie Michał, czyli na ziemi. Trzeba rozumieć to co się czyta a nie ciągle pytać gdy odpowiedź już parę razy padła. Czy dla ciebie te słowa są niezrozumiałe?.
Dan. 12:1-2
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.
(BW)

Czy rozumiesz co to znaczy że powstanie Michał?, czy rozumiesz że wtedy nastanie wielki ucisk?. Czy rozumiesz że nastąpią zmartwychwstania?. Czy to wszystko będzie odbywać się w niebie?. Czy na ziemi?. Podczas czytania trzeba jeszcze myśleć o tym o czym pisze.
A do kogo jest ta księga napisana, dla aniołów w niebie czy dla ludzi na ziemi?. Czy to tak trudno pojąć co jest napisane?.
Podobnie pisze i Michale że to dziecko będzie porwane do nieba to jasne jest dla każdego normalnego człowieka że będzie porwane z ziemi do nieba czyli Niewiasta urodzi na ziemi Michała a nie w niebie bo z nieba do nieba nie może być porwane.
Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)

Pomyśl nad tym gdzie ta Niewiasta jest skoro porodzi dziecko które będzie porwane do nieba?. Gdzie Niewiasta będzie przez 1260 dni po urodzeniu Michała?. Będzie na ziemi, na pustyni bo na ziemię nie będzie padał deszcz przez 1260 dni, będzie głód u duzo ludzi umrze z głodu. Sama to zobaczysz bo te wydarzenia są już blisko.
Masz wyraźnie napisane między tymi wersetami o urodzeniu dziecka a wojną Michała w niebie że to potrwa 1260 dni, tyle samo ile podaje nam Daniel czyli trzy i pół czasu.
Dan. 12:6-7
6. I rzekłem do mężą obleczonego w szatę lnianą, który stał nad wodą rzeki: Kiedy przyjdzie koniec tych dziwnych rzeczy?
7. Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
(BW)
Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-29, 11:14   

Lucyfer napisał/a:
Niewiasta urodzi na ziemi Michała

niewiasta - masz na myśli kościół

Cytat:
Dopiero gdy skończy się 1260 dni i Michał zostanie zabity wtedy szatan będzie mógł zaszkodzić Niewieście, będzie miał na to 30 dni i zabije wszystkich z potomstwa tej Niewiasty. Szatan będzie wtedy blisko bo Michał gdy zmartwychwstanie będzie wzięty do nieba i zaraz szatana zrzuci na ziemię, wtedy szatan się wścieknie i będzie prześladował Niewiastę i jej dzieci.


jak zabije wszystkich synów to i matka przestanie istnieć
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 13:27   

Anowi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Niewiasta urodzi na ziemi Michała

niewiasta - masz na myśli kościół

Cytat:
Dopiero gdy skończy się 1260 dni i Michał zostanie zabity wtedy szatan będzie mógł zaszkodzić Niewieście, będzie miał na to 30 dni i zabije wszystkich z potomstwa tej Niewiasty. Szatan będzie wtedy blisko bo Michał gdy zmartwychwstanie będzie wzięty do nieba i zaraz szatana zrzuci na ziemię, wtedy szatan się wścieknie i będzie prześladował Niewiastę i jej dzieci.


jak zabije wszystkich synów to i matka przestanie istnieć
I o tym pisze Daniel:Dan. 12:7
7. Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
(BW)
Oblubienica Jezusa będzie doszczętnie zniszczona, czyli Niewiasta zabita na ziemi po tych 1260 dniach bo oni muszą zmartwychwstać by rządzić z Chrystusem przez tysiąc lat. Nie ma innej drogi dla Niewiasty niż śmierć i zmartwychwstanie.
Obj. 14:12-13
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.
13. I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi.
(BW)Obj. 20:4
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
(BW)

 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-29, 14:03   

Lucyfer napisał/a:
Oblubienica Jezusa będzie doszczętnie zniszczona, czyli Niewiasta zabita na ziemi po tych 1260 dniach bo oni muszą zmartwychwstać by rządzić z Chrystusem przez tysiąc lat. Nie ma innej drogi dla Niewiasty niż śmierć i zmartwychwstanie.


kto w takim razie dozna przemienienia?

(1 Kor 15:51) Oto ja tajemnicę wam powiadam; nie wszyscyć zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy, bardzo prędko w okamgnieniu, na trąbę ostateczną. (52) Albowiem zatrąbi, a umarli wzbudzeni będą nieskazitelni, a my będziemy przemienieni.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 14:12   

Anowi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Oblubienica Jezusa będzie doszczętnie zniszczona, czyli Niewiasta zabita na ziemi po tych 1260 dniach bo oni muszą zmartwychwstać by rządzić z Chrystusem przez tysiąc lat. Nie ma innej drogi dla Niewiasty niż śmierć i zmartwychwstanie.


kto w takim razie dozna przemienienia?

(1 Kor 15:51) Oto ja tajemnicę wam powiadam; nie wszyscyć zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy, bardzo prędko w okamgnieniu, na trąbę ostateczną. (52) Albowiem zatrąbi, a umarli wzbudzeni będą nieskazitelni, a my będziemy przemienieni.
Ci którzy zmartwychwstaną w pierwszym zmartwychwstaniu i przeżyją tysiąc lat wtedy będą przemienieni gdy nastąpi ogólne drugie zmartwychwstanie po tysiącleciu. Tamci zmartwychwstaną a my będziemy przemienieni w aniołów i będziemy po tysiącleciu w niebie. Pisząc my mam na myśli tych wszystkich królów i kapłanów czyli 144 tysiące aniołów. Będziemy tylko tysiąc lat rządzili na ziemi a potem do nieba na zawsze.
1 Kor. 15:51-52
51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
(BW)

 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-29, 14:33   

Lucyfer napisał/a:
Ci którzy zmartwychwstaną w pierwszym zmartwychwstaniu i przeżyją tysiąc lat wtedy będą przemienieni gdy nastąpi ogólne drugie zmartwychwstanie po tysiącleciu. Tamci zmartwychwstaną a my będziemy przemienieni w aniołów i będziemy po tysiącleciu w niebie.


za szybko odpisujesz - przeczytaj jeszcze raz:

(1 Tes 4:15) To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!

(Ap 20:6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat. (7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.

Cytat:
Będziemy tylko tysiąc lat rządzili na ziemi a potem do nieba na zawsze.


(Obj 21:9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych, i tak się do mnie odezwał: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. (10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Boga.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 16:29   

Anowi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Ci którzy zmartwychwstaną w pierwszym zmartwychwstaniu i przeżyją tysiąc lat wtedy będą przemienieni gdy nastąpi ogólne drugie zmartwychwstanie po tysiącleciu. Tamci zmartwychwstaną a my będziemy przemienieni w aniołów i będziemy po tysiącleciu w niebie.


za szybko odpisujesz - przeczytaj jeszcze raz:

(1 Tes 4:15) To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!

(Ap 20:6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat. (7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.

Cytat:
Będziemy tylko tysiąc lat rządzili na ziemi a potem do nieba na zawsze.


(Obj 21:9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych, i tak się do mnie odezwał: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. (10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Boga.
Nic za szybko nie odpisuję tylko podaję ci w formie uporządkowanej na podstawie tajemnicy objawionej w Apokalipsie a nie tak jak podają to religie szatańskie według swojego pomysłu.
Apostoł Paweł pisał w natchnieniu i często nie rozumiał w pełni tego o czym prorokował w przeciwieństwo do nas bo my znamy Apokalipsę i tajemnice zakryte przed Pawłem i innymi apostołami oprócz Jana.
Apokalipsa podaje kolejność zdarzeń i według niej najpierw będzie pierwsze zmartwychwstanie a tysiąc lat później drugie zmartwychwstanie. Paweł pisał o drugim zmartwychwstaniu czyli po tysiącleciu to się wydarzy.
A więc co się wydarzy po tysiącleciu? Wtedy nastąpi drugie zmartwychwstanie tych wszystkich ludzi którzy umarli od Adama i Ewy aż do tamtego czasu końca tysiąclecia czyli zmartwychwstaną ludzie którzy umarli na przestrzeni 7 tysięcy lat. Będzie to w roku Jubileuszowym 50-tym, licząc po tysiąc lat. Umarli wrócą do ,swojej własności czyli do życia wiecznego.
A teraz po wojnie Armagedonu rozpocznie się tysiącletnie Królestwo Chrystusa i tych którzy są powołani na królów i kapłanów w tym Królestwie. oni muszą zmartwychwstać teraz w pierwszym zmartwychwstaniu i tylko oni zmartwychwstaną a inni nie. Inni muszą poczekać jeszcze tysiąc lat na swoją kolejność czyli muszą poczekać na drugie zmartwychwstanie po tysiącleciu.
Obj. 20:4-6
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(BW)

Pierwsze zmartwychwstanie dotyczy tylko 144 tysięcy królów i kapłanów a jednym z nich jest właśnie Paweł który będzie przy życiu pod koniec tysiąclecia i wtedy będzie przemieniony i zabrany do nieba.
Paweł nie mógł żywo doczekać do przyjścia Pana i nie mógł być przemieniony bo był śmiertelnikiem i umarł. Inaczej Paweł będzie wyglądał po zmartwychwstaniu, wtedy będzie nieśmiertelny i nie może umrzeć a więc może być tylko przemieniony i wzięty do nieba.
Zrozum że tylko Apokalipsa podaje nam kolejność zdarzeń i podaje czas tych wydarzeń, bez tego nikt nie zrozumie co i kiedy się wydarzy. Ludzie błądzą bo nie zostało im dane zrozumieć Apokalipsę.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-29, 20:09   

Lucyfer napisał/a:
Zrozum że tylko Apokalipsa podaje nam kolejność zdarzeń i podaje czas tych wydarzeń, bez tego nikt nie zrozumie co i kiedy się wydarzy. Ludzie błądzą bo nie zostało im dane zrozumieć Apokalipsę.

możesz mi to wypunktować - może być bez czasu
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 21:33   

Anowi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Zrozum że tylko Apokalipsa podaje nam kolejność zdarzeń i podaje czas tych wydarzeń, bez tego nikt nie zrozumie co i kiedy się wydarzy. Ludzie błądzą bo nie zostało im dane zrozumieć Apokalipsę.

możesz mi to wypunktować - może być bez czasu

Tu masz to wypunktowane to co wydarzy się najpierw.
Obj. 8:13
13. I spojrzałem, i usłyszałem, jak jeden orzeł lecący środkiem nieba wołał głosem donośnym: Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi, gdy rozlegną się pozostałe głosy trąb trzech aniołów, którzy jeszcze mają trąbić.
(BW)

1-biada =Obj. 9:1-12.....................................................................................

12. Jedno ''biada'' minęło; oto nadchodzą jeszcze po tamtym dwa następne ''biada''.
(BW)

2-biada=Obj. 9:13-21
13. I zatrąbił szósty anioł; i usłyszałem z czterech rogów złotego ołtarza stojącego przed Bogiem jakiś głos,
Obj. 11:3-14.......................................................................................................

14. Drugie ''biada'' minęło; oto nadchodzi szybko trzecie ''biada''.
(BW)


3.biada=Obj. 11:14-19
14. Drugie ''biada'' minęło; oto nadchodzi szybko trzecie ''biada''.
15. I zatrąbił siódmy anioł; i odezwały się w niebie potężne głosy mówiące: Panowanie nad światem przypadło w udziale Panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków.
16. A dwudziestu czterech starszych, którzy siedzą na tronach swoich przed Bogiem, upadło na oblicza swoje i oddało pokłon Bogu,
17. Mówiąc: Dziękujemy ci, Panie, Boże Wszechmogący, który jesteś i byłeś, że przejąłeś potężną władzę swoją i zacząłeś panować;
18. I popadły w gniew narody, lecz i twój gniew rozgorzał, i nastał czas sądu nad umarłymi, i oddawanie zapłaty sługom twoim prorokom i świętym, i tym, którzy się boją imienia twego, małym i wielkim, oraz wytracenia tych, którzy niszczą ziemię.
19. I otworzyła się świątynia Boża, która jest w niebie, i ukazała się Skrzynia Przymierza jego w świątyni jego; i zaczęło się błyskać i głośno grzmieć, i przyszło trzęsienie ziemi, i spadł wielki grad.
(BW)

Tu masz kolejność zdarzeń które nastąpią w przeciągu 1335 dni, potem będzie pierwsze zmartwychwstanie.
Dan. 12:12
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
(BW)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-29, 23:07   

Lucyfer napisał/a:
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.

i co wydarzy się owego 1335 dnia? Zakończy się odbudowa murów miasta, a jeśli
miasto ma mury to:

Cytat:
Nuże! Odbudujmy mur Jerozolimy, abyśmy nie byli nadal pośmiewiskiem!


(Ezd 4:11) To jest odpis listu, który oni posłali do niego: Do króla Artakserksesa - słudzy twoi, mężowie z Transeufratei. Otóż: (12) Niech król przyjmie do wiadomości, że Żydzi, którzy od ciebie wyszli i przybyli do nas, do Jerozolimy, odbudowują to buntownicze i niegodziwe miasto, naprawili mury i fundamenty domów są założone. (13) Otóż: Niech król przyjmie do wiadomości, że jeżeli to miasto będzie odbudowane, a mury jego naprawione, to oni podatku, daniny ani cła nie uiszczą i to w końcu królom przyniesie szkodę. (14) Otóż: Ponieważ mamy obowiązki wobec dworu i nie przystoi nam patrzeć na ograbianie króla, dlatego posyłamy królowi to powiadomienie.

mury został ukończone:

(Neh 6:15) I mur został wykończony dwudziestego piątego dnia miesiąca Elul, po pięćdziesięciu dwóch dniach. (16) Gdy to usłyszeli wszyscy nieprzyjaciele nasi i gdy wszyscy nasi sąsiedzi pogańscy to ujrzeli, wydało się im to czymś bardzo dziwnym i zrozumieli, że dzieło to zostało wykonane przez naszego Boga.

i co będzie dalej?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 08:20   

Anowi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.

i co wydarzy się owego 1335 dnia? Zakończy się odbudowa murów miasta, a jeśli
miasto ma mury to:

Cytat:
Nuże! Odbudujmy mur Jerozolimy, abyśmy nie byli nadal pośmiewiskiem!



i co będzie dalej?

Musisz zajrzeć do Biblii do 12 rozdziału Daniela tam nic nie pisze o odbudowaniu murów ani o kiszonej kapuście przez 1335 dni. W 12 rozdziale Daniel pisze a Jezus ostrzega że nadejdzie trudny czas wielkiego ucisku przez 1335 dni i kto te dni przeżyje ten będzie szczęśliwy. Gdy natomiast będziesz czytać o tych dniach 1335 i myśleć o kiszonej kapuście lub murach to nie zrozumiesz o czym mowa.
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
(BW)Dan. 12:12-13
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
13. Lecz ty idź swoją drogą, aż przyjdzie koniec; i spoczniesz, i powstaniesz do swojego losu u kresu dni.
(BW)
Mat. 24:21-22
21. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
(BW)

Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10