Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
chronologia objawienia Jana
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-05-08, 13:45   chronologia objawienia Jana

http://lozaposzukiwaczyprawdy.y0.pl/

, http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=5

A) 1 pieczęć
2 pieczęć - cztery pieczęcie odpowiadają wg mnie m.in : Ewangelia Mateusza 24:7-8,
3 pieczęć
4 pieczęć


B) 1 trąba
2 trąba
3 trąba
4 trąba - wydarzenia z pierwszych 4 trąb są wg mnie bezpośrednimi skutkami pierwszych 4 pieczęci
5 trąba
6 trąba
7 trąba
siódma trąba wg mnie jest momentem pochwycenia, które nastąpi po objawieniu się antychrysta ale przed wielkim uciskiem - wielki ucisk nie rozpocznie się od objawienia się antychrysta ale ale od ohydy spustoszenia, która wg mnie jest podobizna zwierzęcia


C) 5 pieczęć - tu wg mnie ukazana jest sytuacja już po pochwyceniu ale na ziemi trwa wielki ucisk zapisanych w księdze życia.

D) 1 czasza
2 czasza
3 czasza
4 czasza

pierwsze 4 czasze wylewane są na 100 % w trakcie wielkiego ucisku (bo np 1 czasza dotyka tych którzy przyjmą znamię) - najprawdopodobniej jednak dzieje się to pod koniec 3.5 rocznego wielkiego ucisku.

E) 6 pieczęć - to wydarzenie ma miejsce po wielkim ucisku : Ewangelia Mateusza 24:29-31

5 czasza - prawdopodobnie ciemność w królestwie zwierzęcia to również to samo wydarzenie co 6 pieczęć


F) 6 czasza - następuje po wielkim ucisku - w jej trakcie PAN JEZUS powraca - Objawienie 16:15
7 czasza


G) 7 pieczęć - wg mnie tak jak wszystko rozpoczyna się od pieczęci tak na pieczęci się kończy.


_____________________________________________________



wydarzenia które są związane z czterema pierwszymi trąbami nastąpią co najmniej około 4 lata przed objawieniem się antychrysta i wg mnie niewiele późniejszym początkiem 3.5 rocznego wielkiego ucisku.
Wydarzenia związane z 5 trąbą mają trwać 5 miesięcy : " I nakazano im, aby nie zabijały ich, lecz dręczyły przez pięć miesięcy" - Objawienie Jana 9:5 - te wydarzenia te pierwsze z trzech "biada: - Objawienie Jana 9:12.

Drugie biada które rozpocznie się od 6 trąby zawiera w sobie również 1260 dni prorokowania "2 świadków" , po zakończeniu ich misji, ich śmierci i zmartwychwstaniu - Pismo mówi : "Drugie "biada" minęło oto nadchodzi szybko trzecie "biada" - Objawienie Jana 11:14.

"...Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi, gdy rozlegną się pozostałe głosy trąb trzech aniołów, którzy jeszcze mają trąbić." - Objawienie Jana 8:13

7 trąba wg mnie zawiera w sobie m.in pochwycenie tych którzy w ówczesnych bardzo trudnych warunkach i prześladowaniach zachowają niewzruszoną ufność i trwanie w naukach Pana Jezusa, ta trąba też to właśnie zrzucenie szatana i jego aniołów na ziemię - po 7 trąbie miało nastąpić biada mieszkańcom ziemi i to samo podaje 12 rozdział Objawienia :

," Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele" - Objawienie Jana 12:12



, podobieństwa występują też w opisach 11 i 12 rozdziału : " I zatrąbił siódmy anioł; i odezwały się w niebie potężne głosy mówiące: Panowanie nad światem przypadło w udziale Panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków. (16) A dwudziestu czterech starszych, którzy siedzą na tronach swoich przed Bogiem, upadło na oblicza swoje i oddało pokłon Bogu, (17) mówiąc: Dziękujemy ci, Panie, Boże Wszechmogący, który jesteś i byłeś, że przejąłeś potężną władzę swoją i zacząłeś panować" - Objawienie Jana 11:15-17

,"I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem" - Objawienie Jana 12:10.


Osoby mówiące że wielki ucisk może rozpocząć się w każdej chwili mylą się i m.in przykłady z Objawienia to pokazują bo mamy : 5 miesięcy - (5 trąba, 1 biada) + 1260 dni świadczenia "2 świadków" (6 trąba, 2 biada) co daje co najmniej ok 47 miesięcy do zrzucenia szatana na ziemię i do pochwycenia. Następnie po zrzuceniu na ziemię szatan będzie prześladował "niewiastę" - "A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka. (14) I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pół czasu, z dala od węża." - Objawienie Jana 12:13-14. I to jest ważny element bo po skończonych okresach 5 i 42 miesięcy po których szatan zostanie zrzucony na ziemię, zacznie się jeszcze jeden okres trwający czasy, czasy i pół czasu czyli znowu 42 miesiące w 6 wersecie przedstawione jako 1260 dni : "I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni" - Objawienie Jana 12:6

więc po 4 trąbach mamy co najmniej : 5 miesięcy + 42 miesiące + 42 miesiące - m.in to znowu obala m.in eschatologie adwentyzmu i niektóre wykłady pana Veitha bo jeśli wg adwentyzmu 42 miesiące z Objawienia Jana 13:5 oznaczają 1260 lat i zakończyło się w roku 1798 tak więc działalność 2 świadków musiała się rozpocząć jakieś 2520 lat przed rokiem 1798 a jeśli dodamy 5 miesięcy z 5 trąby to wychodzi na to że zabrzmiała ona ok 870 roku przed Chrystusem. Księga Daniela 9:27 również pokazuje ze w objawieniu Jana dni nie zamienia się na lata ale oznaczają one dosłowne 24 godzinne dni.

Z tego co jest podane wychodzi nam co najmniej 89 miesięcy, niektórzy słowa z Objawienia Jana 9:15 (byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok) - odbierają jako nie wyznaczony co do godziny termin rozpoczęcia wydarzenia ale czas jego trwania. Dodatkowo nie wiadomo jak długo trwać będą pierwsze 4 trąby spowodowane wg mnie wielkimi wojnami, upadkiem ekonomii i innych systemów.

Trąby w tym pierwsze 4 to nie są wg mnie dosłowne wydarzenia ale pod symbolami np z przyrody kryje się ludzkość i różne systemy które poniosą wielkie straty i dojdzie do wielkich zmian, zawirowań, wielkiej ilości ofiar - ogólnie bardzo poważnych zmian w świecie a nawet w Kościele Chrystusowym bo np moim zdaniem 4 trąba ukazująca gasnącą trzecią część słońca, księżyca i gwiazd odpowiada tym samym symbolom użytym odnośnie niewiasty która odziana jest w słońca, księżyc ma pod nogami i ma koronę z 12 gwiazd a więc wygaśniecie trzeciej części może oznaczać zwiedzenie, upadek w wierze, pójście za grzechem - bezbożny styl życia - ciemność itp.


gdzieś tam co jakiś czas woda się zrobi czerwona od np alg a ludzie już w tym widzą słowa z Objawienia, ale to jest moim zdaniem nie poważne - http://zmianynaziemi.pl/w...-kolor-czerwony

,"http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/jezioro-we-francji-zmienilo-kolor-wody-krwistoczerwony

Kiedyś pewnie sam bym tak reagował jak niektórzy ale takie właśnie podejście pokazuje tylko powierzchowną znajomość proroctw biblijnych a często i całej biblii. To samo wg mnie dotyczy pozostałych trąb - fundamentalne znaczenia są symboliczne i dotyczą samych ludzi i systemów ludzkich a nie dosłownych drzew, mórz, traw, gór, asteroid, - dosłownego znaczenia spodziewam się z 16 rozdziale bo te wydarzenia będą miały miejsca wg mnie pod koniec rządów antychrysta i po jego rządach więc wtedy jak najbardziej dosłowne odczytanie 7 czasz ma sens.

Część wydarzeń z trąb może mieć pewne pokrycie w przyszłych wydarzeniach np jak najbardziej uważam że mogą uderzyć asteroidy - wtedy wielu powie ze to np gwiazda "Piołun" - Objawienie Jana 8:10-11. Może dojść do erupcji wulkanu którego cześć się osunie do oceanu np La Palma co grozi wschodniemu wybrzeżu USA : http://www.sfora.pl/Nowy-...-tsunami-a30161
Wtedy też wielu by powiedziało że to góra ziejąca ogniem która wpadła do morza : "zatrąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew" - Objawienie 8:8 - ale tego typu wydarzenia nie będą wg mnie spełnieniem proroctw.
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-05-09, 01:03   

MieczDucha napisał/a:
5 pieczęć - tu wg mnie ukazana jest sytuacja już po pochwyceniu ale na ziemi trwa wielki ucisk zapisanych w księdze życia.

Cytat:
Obj.6:(9) A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici.

Nie może być tu mowy o pochwyceniu (dotyczy żyjących w czasach końca) a wizja opisuje zmarłych od czasu Chrystusa.
MieczDucha napisał/a:
E) 6 pieczęć - to wydarzenie ma miejsce po wielkim ucisku : Ewangelia Mateusza 24:29-31

5 czasza - prawdopodobnie ciemność w królestwie zwierzęcia to również to samo wydarzenie co 6 pieczęć

F) 6 czasza - następuje po wielkim ucisku - w jej trakcie PAN JEZUS powraca - Objawienie 16:15
7 czasza

G) 7 pieczęć - wg mnie tak jak wszystko rozpoczyna się od pieczęci tak na pieczęci się kończy.

6 rozdz. Obj. kończy się pytaniem: któż zdoła się ostać? Na to pytanie udzielona jest wizja w 7 rozdz. - 144 tyś zapieczętowanych oni doczekają przyjścia Chrystusa dlatego, że są wiernymi Jego naśladowcami (rozdz.14:1-5). Oni zostaną pochwyceni a w tym czasie zmartwychwstaną i inni zabici dla Słowa Bożego i razem zostaną zabrani do nieba
Cytat:
1Kor.15: (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia....(50) Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. (51) Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52) W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-05-17, 13:27   

cytuję fragment swojej wypowiedzi : " - dosłownego znaczenia spodziewam się z 16 rozdziale bo te wydarzenia będą miały miejsca wg mnie pod koniec rządów antychrysta i po jego rządach więc wtedy jak najbardziej dosłowne odczytanie 7 czasz ma sens. "

_______________________




"A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca." - Objawienie Jana 16:12

Eufrat tutaj tak jak w Objawieniu 9:15 to nie dosłowna rzeka z bliskiego wschodu, na nic się zda propaganda np New York Timesa i innych mass mediów : "The shrinking of the Euphrates, a river so crucial to the birth of civilization that the Book of Revelation prophesied its drying up as a sign of the end times" - http://www.nytimes.com/20...rates.html?_r=0

zapora Ataturka która może zatrzymać przepływ Eufratu też w razie czego będzie tylko działaniem imitującym proroctwo ku zwiedzeniu m.in chrześcijan : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapora_Atat%C3%BCrka


Objawienie Jana 16:12 nawiązuje do kampanii wojennej Cyrusa, który przekierował wody Eufratu przepływające przez miasto Babilon - tak, że suchym korytem rzeki jego wojska dostały się do miasta Babilonu i zdobyły go. Objawienie Jana 16:12 nie ma znaczenia lokalnego i dosłownego ale ma znaczenie symboliczne i wydźwięk globalny tak jak globalny jest i będzie
Wielki Babilon. Jednak aby zwieść ludzi możliwe że w Iraku powstanie kiedyś nowe miasto - Babilon : taki błędny pogląd jest rozpowszechniany przez cykl książek "Powieść o czasach ostatecznych" - ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie - wg mnie te książki to odwrotność biblijnej eschatologii, ale ku zwiedzeniu mnóstwa ludzi są dobre - nie osądzam autorów, sami może są zwiedzeni i działają w nieświadomości - ale na bazie tych książek kręci się filmy, wydaje się komiksy, opowieści dla nastolatków, robi się gry komputerowe - zasięg rozpowszechniania tego typu rzeczy daje do myślenia. Książki te wg mnie ukazują imitacje proroctw które będą miały miejsce a nie prawdziwe spełnienie biblijnych proroctw : http://pl.wikipedia.org/w...ch_ostatecznych



Eufrat z Objawienia 9:15 i 16:12 to : " I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki" - Objawienie Jana 17:15 - wszetecznica to moim zdaniem religijna strona wielkiego Babilonu która zostanie zastąpiona kultem antychrysta (Babilon to wg mnie cały świat - wszystkie światowe systemy które osiągną pełnię mocy i możliwości pod panowaniem antychrysta)


,"Posucha na jego wody, aby wyschły, gdyż jest to kraj bałwanów, i przez owe straszydła zgłupieli" - Jeremiasza 50:38

,"Ty, co mieszkasz nad wielką wodą i jesteś bogaty w skarby, nadszedł twój kres; nić twojego żywota przecięta" - Jeremiasza 51:13 - miasto Babilon mieszkało nad Eufratem, który przepływał przez Babilon : "A gdy głośno przeczytasz cały ten zwój, przywiąż do niego kamień i wrzuć go do Eufratu" - Jeremiasza 51:63 - a więc wody z Objawienia to Eufrat a ten Eufrat to ludy, tłumy, narody i języki.


Królowie ze wschodu słońca to Pan Jezus i Jego wojsko, Cyrus jako typ Pana Jezusa też przyszedł ze wschodu - z Persji.

," Któż wzbudził na Wschodzie tego, któremu towarzyszy zwycięstwo na każdym kroku? Który poddaje narody swojej mocy i podbija królów? Którego miecz ściera ich jak proch, a łuk rozwiewa jak plewę? " - Izajasza 41:2 - główne odniesienie moim zdaniem dotyczy Pana Jezusa ale możliwe że również te słowa odnoszą się do Cyrusa.

,"Który mówię o Cyrusie: On moim pasterzem, wykona całkowicie moją wolę..." - Izajasza 44:28

,"Tak rzekł Pan do swojego pomazańca Cyrusa, którego ująłem za jego prawicę, aby przed nim zdeptać narody i odpiąć pas na biodrach królów, aby przed nim otworzyć podwoje i aby bramy nie były zamknięte: (2) Ja pójdę przed tobą i wyrównam drogi, wysadzę spiżowe wrota i rozbiję żelazne zawory" - Izajasza 45:1-2


Jeśli również armagedon ma być imitowany to trzeba się spodziewać np 200 milionowej armii chińskiej jako podróbki Objawienia Jana 9:16 (wg biblii to wydarzeni nie ma nic wspólnego z armagedonem i czasem rządów antychrysta) i należy się spodziewać wysuszenia Eufratu przez np zatrzymanie przepływu wody przez zaporę Ataturka - takie zwodnicze imitowanie proroctw zwiedzie wielu, następnie uznaliby zwycięzcę fałszywego-wykreowanego armagedonu za boga - opowieści z Ney Yorka Timesa i innych mass mediów nie są przypadkiem, biblia wyklucza dosłowne odczytywanie tych proroctw czy przypisywanie 6 trąby do armii chińskiej, poza tym między 6 trąbą a Objawieniem 16:12 jest różnica w czasie kilku lat.


Co do pierwszych 4 trąb to tylko ze względu na czas ich wystąpienia odczytałbym je dosłownie ale może mają one symboliczne znaczenie i pod symbolami kryją się bardziej przyziemne skutki


_______________


trąby mają ograniczony wpływ w porówaniu do trąb, między obydwoma są pewne podobieństwa :

pierwsza trąba dotyka symbolicznej ziemi i pierwsza czasza wylana jest na ziemię

druga trąba sprawia że jedna trzecia symbolicznego morza zamienia się w krew , druga czasza sprawia że całe morze zamienia się w krew

trzecia trąba dotyka symbolicznej jednej trzeciej częsci rzek i źródeł wód, trzecia czasza sprawia że rzeki i źródła wód zamieniają się w krew

czwarta trąba dotyka jednej trzeciej częsci symbolicznych : słońca, księżyca i gwiazd , czwarta czasza jest powiązana ze słońcem
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-06-02, 14:14   chronologia Objawienia

MieczDucha napisał/a:
Eufrat z Objawienia 9:15 i 16:12 to : " I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki" - Objawienie Jana 17:15 - wszetecznica to moim zdaniem religijna strona wielkiego Babilonu która zostanie zastąpiona kultem antychrysta (Babilon to wg mnie cały świat - wszystkie światowe systemy które osiągną pełnię mocy i możliwości pod panowaniem antychrysta)


,"Posucha na jego wody, aby wyschły, gdyż jest to kraj bałwanów, i przez owe straszydła zgłupieli" - Jeremiasza 50:38


Zdecydowana większość tego co Piszesz ma uzasadnieni. Polemizował bym jedynie z powyższym stwierdzeniem.
Cytat:
Obj17; Chodź, ukażę ci sąd na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, (2) z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu. (3) I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię. I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (4) A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane imię - tajemnica: "Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi"

Cały ten opis wyraźnie pasuje tylko do przywódców KRK.
Układy polityczno-kościelne w celu uzyskania wzajemnych korzyści - werset 2 i 3
Człowiek polegający na Bogu otrzymuje bożą szatę sprawiedliwości. Natomiast polegający na uczynkach "nosi" własną sprawiedliwość. Purpura była kolorem używanym przez kapłanów - lewitów, natomiast szkarłat jest kolorem utożsamianym z nierządnicami. Kolor szkarłatny jest efektem przelanej niewinnej krwi wiernych Bogu ludzi (na wzór Obj.19:13-14) Niewiasta przyozdabia się "sprawiedliwymi" uczynkami oraz żyje w przepychu i bogactwie w przeciwieństwie do prawdziwych naśladowców Chrystusa - werset 4
Niewiasta ma wypisane imię na czole - Wielki Babilon - ale wyznawcy tej religi tego nie rozumieją poniewaz: upili się winem jej nierządu -werset 2 i 5
Cytat:
Obj.19: (7) Weselmy się i radujmy, i dajmy Mu chwałę, bo nadeszły Gody Baranka, a Jego Małżonka się przystroiła, (8) i dano jej oblec bisior lśniący i czysty - bisior bowiem oznacza czyny sprawiedliwe świętych..
Obj.21: (2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.


Natomiast "Posucha na jego wody.." zapewne będzie związana z kryzysem ekonomicznym.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-06-02, 18:52   

milo-ds7 napisał/a:
Natomiast "Posucha na jego wody.." zapewne będzie związana z kryzysem ekonomicznym.



Obj. 17:15
15. I rzekł mi: Wody, któreś widział, gdzie wszetecznica siedzi, są ludzie i zastępy, i narody, i języki.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-06-02, 21:44   

Jachu napisał/a:
milo-ds7 napisał/a:
Natomiast "Posucha na jego wody.." zapewne będzie związana z kryzysem ekonomicznym.



Obj. 17:15
15. I rzekł mi: Wody, któreś widział, gdzie wszetecznica siedzi, są ludzie i zastępy, i narody, i języki.
(BG)

W 13 r. Obj. Bestia wychodzi z "morza" , które jest dużym skupiskiem ludzkim. W 17 r. Obj. Wielka nierządnica "siedzi nad wieloma wodami" , cyt;"Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki". Wobec tego rzeka niekoniecznie musi być symbolem ludzi zwiedzionymi przez Tą Bestię, gdyż nie ma bezpośredniej styczności ze zwodniczą działalnością przywódców religijnych. Dlatego mogą to być ludzie obojętni religijnie zajmujący się sprawami ekonomicznymi. Wielka rzeka Eufrat "zasila" Babilon. Gdyby "odciąć" to zasilanie (wzorem biblijnych Medo Persów) to Babilon (z murami nie do zdobycia) łatwo zostanie pokonany przez "królów ze wschodu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10