Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekalog
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-26, 14:11   

Gal. 3:11-12
11. A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
12. Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.
(BW)
Zakon,-doskonały Zakon Boży wypełnił jedynie Jezus. Nikt poza nim.

Tak jak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to za Sprawiedliwość,tak duchowi potomkowie Abrahama maja usprawiedliwienie z wiary nieobłudnej,z wiary w okupwą śmierć Jezusa i jej "przykrywającą grzech"moc.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-05-26, 14:55   

chryzolit napisał/a:
Adam był na sądzie i zgrzeszył,[...]

Mógłbyś bliżej opisać na jakim był sądzie był Adam?
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-05-26, 15:31   

Henryk napisał/a:
chryzolit napisał/a:
Adam był na sądzie i zgrzeszył,[...]

Mógłbyś bliżej opisać na jakim był sądzie był Adam?


Henryku
to chyba tez taki skrot myslowy..

Adam zgrzeszyl..wiec Bog wydal na niego i na jego potomkow..wyrok smierci..
przed wydaniem wyroku przypuszczam,,ze "osadzil" czyn Adama.. ;-)

Jachu napisal:

Cytat:

Tak jak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to za Sprawiedliwość,tak duchowi potomkowie Abrahama maja usprawiedliwienie z wiary nieobłudnej,z wiary w okupwą śmierć Jezusa i jej "przykrywającą grzech"moc.


otoz to..:)

glownie chodzi wiec nie o bycie swietym jak bezgrzeszny Jezus..ale o rozumienie..naszych zlych czynow..zrozumienie ich skutkow..wzgledem drugiego czlowieka..bo jak juz pisalam..kochac,,znaczy conajmniej nie krzywdzic..no chyba,,ze nieswiadomie..

pozdrawiam..:)
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-05-26, 17:30   

Tak ,Henryku mógłbym,ale w tym temacie chciałbym kontynuować około dekalogu.
Pozdrawiam.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-26, 18:22   

A czy to nie była próba/sąd (krisis) ?

1 Moj. 2:16-17
16. I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść,
17. Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-05-26, 19:04   

W pierwszych zborach chrześcijańskich nie budowano organizacji religijnych,zakładano zbory,które często były niezależne od siebie.Nie istniała struktura władzy.Natomiast dzisiaj mamy zupełnie ci innego.
Wszyscy mówią że opierają się na autorytecie Biblii,ale jak pojawiają się inne myśli,niż jest oficjalna linia,to nie zwycięża jej autorytet,ale zawsze oficjalne stanowisko organizacji.Dz.Ap.15 roz.jest tego przykładem,odwołanie się do autorytetów w chrześcijaństwie najważniejszych jest jednoznaczne,ale czy zawsze go akceptujemy.?

Ap.Paweł napisał że Zakon miał ograniczony czas działania i kończy się na Chrystusie.[Żydzi nie są pod Zakonem].

''Albowiem końcem Zakonu jest Chrystus''Rzym 10;4.

''Czymże jest Zakon?został on dany z powodu przestępstw,aż do przyjścia potomka''Gal 3;19.

''Tak Zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa,abyśmy z wiary byli usprawiedliwieni''Gal3;24

Zakon od czasu śmierci Jezusa a po wejściu w życie NOWEGO PRZYMIERZA nabiera szczególnego znaczeni

Heb.10;1''zawiera w sobie cień przyszłych dóbr,a nie sam obraz rzeczy'' Jak to rozumieć?.
P.S.polecam w tym temacie.Dotyczy podstaw ewangelii,Izrael oraz Wiara www.refleksjebiblijne.wordpress.com Pozdrawiam.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2013-05-26, 20:13   

chryzolit napisał/a:
W pierwszych zborach chrześcijańskich nie budowano organizacji religijnych,zakładano zbory,które często były niezależne od siebie.Nie istniała struktura władzy.Natomiast dzisiaj mamy zupełnie ci innego.
.


A kto ci takich rzeczy naopowiadał?
Czyżby Apostołowie, którzy ustanawiali starszych, nie byli ponad owymi gminami chrześcijańskimi?

Co to znaczy piszesz "były często niezależne od siebie"?
Co znaczy "często"?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-05-27, 18:52   

Apostołowie budowali nie organizacje, ale świątynie.Efez.2;20-21.
Umiejscowili ja na Syjonie.Piotr też o tym pisze 1Piotra2;4-10.
Posiadali Oni dary Duch Św.,ale nie wykorzystywali ich do budowania struktury władzy.Własnym przykładem,poświęceniem,ofiarą,zawsze gotowi do złożenia życia,utrudzeni w służbie,przez to byli autorytetami ponad zborowymi,dla całego kościoła,w każdym okresie czasu.Zakładali zbory,sami wyznaczali starszych lub polecali ich wybrać,uczyli służebności,wszystkie funkcja taki miały mieć charakter.
Jeżeli jesteś gotowy,to wstaw temat o tej tematyce lub innej,w odpowiednim miejscu,a ja zobowiązuje się pisać na podstawie Biblii,oraz uczonych Katolickich,również tych którzy go opuścili. Zobaczymy w ten czas co ten Kościół uczynił z Biblijnego chrześcijaństwa.
[Choć o tym Ty wiesz,ja wiem oraz inni wiedzą]. Pozdrawiam.

PS.Przepraszam,ponieważ w tym dziale to nie jest do tematu.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2013-05-27, 18:54   

chryzolit napisał/a:
Apostołowie budowali nie organizacje, ale świątynie.Efez.2;20-21.
.


Pewnie że Apostołowie nie zakładali organizacji.
Oni zakładali Kościół.
Ustanawiali starszych. Nie wiesz tego?
Co Paweł robił?
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2013-05-27, 18:57   

chryzolit napisał/a:

Jeżeli jesteś gotowy,to wstaw temat o tej tematyce lub innej,w odpowiednim miejscu,a ja zobowiązuje się pisać na podstawie Biblii,oraz uczonych Katolickich,również tych którzy go opuścili. Zobaczymy w ten czas co ten Kościół uczynił z Biblijnego chrześcijaństwa.
[Choć o tym Ty wiesz,ja wiem oraz inni wiedzą]. Pozdrawiam.


Nie jestem gotów, bo nie mam w zwyczaju szarpać się o fakty. I to z bezwyznaniowcami* , którzy nie reprezentują ŻADNEGO kościoła. :crazy:

Ani słowem nie wspomniałem jeszcze o Kościele Katolickim, a ty go już szargasz. :!:

* Obserwatorze, określenie, którym operujesz, jest niestosowne. Poprawiła Anna01
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-05-27, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-05-28, 17:30   

PANIE WŁODZIMIERZU.
Pisze Pan ''bezwyznaniowcami'',jakie było wyznanie w czasach apostolskich,lub krótko po tym okresie?,myślę że powinien Pan wiedzieć. Pozdrawiam.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2013-05-28, 17:40   

chryzolit napisał/a:
PANIE WŁODZIMIERZU.
Pisze Pan ''bezwyznaniowcami'',jakie było wyznanie w czasach apostolskich,lub krótko po tym okresie?,myślę że powinien Pan wiedzieć. Pozdrawiam.


Jakie?
„Kościoły Macedonii” 2Kor 8:1;
„Kościoły (...) w Judei” Ga 1:22;
„Kościoły Boga, które są w Judei” 1Tes 2:14;
„Kościoły Galacji” 1Kor 16:1;
„Kościoły Azji” 1Kor 16:19;
„Kościoły Boże” 1Kor 11:16;

„Kościół jerozolimski” Dz 8:1, 11:22;
Kościół w Antiochii (Dz 11:26);
„Kościół Boży w Koryncie” 1Kor 1:2;
„Kościół Galacji” Ga 1:2;
„Kościół Tesaloniczan” 1Tes 1:1;
„Kościół w Kenchrach” Rz 16:1;
„Kościół [gromadzący się] w jego domu” Kol 4:15;
„Kościół w Efezie” Ap 2:1;
„Kościół w Smyrnie” Ap 2:8;
„Kościół w Pergamonie” Ap 2:12;
„Kościół w Tiatyrze” Ap 2:18;
„Kościół w Sardes” Ap 3:1;
„Kościół w Filadelfii” Ap 3:7;
„Kościół w Laodycei” Ap 3:14.

A wszystkie razem były zwane tak:

Ignacy Antiocheński (†107) :
„Gdzie pojawi się biskup, tam niech będzie wspólnota tak, jak gdzie jest Chrystus Jezus, tam i Kościół powszechny [przypis. ‘Kościół powszechny’: gr. ‘katholikos’ po raz pierwszy spotykamy to słowo w tekście chrześcijańskim: Kościół powszechny przeciwstawiony jest Kościołowi lokalnemu - jak na czele Kościoła lokalnego stoi biskup, tak na czele Powszechnego - Chrystus]” („Do Kościoła w Smyrnie” 8:2).


Męczeństwo świętego Polikarpa biskupa Smyrny
Dzieło opisujące śmierć Polikarpa ze Smyrny (†155), to jakby akta jego męczeństwa, powstałe około 156 roku. Oto słowa z niego o Kościele Katolickim:
„Kościół Boży w Smyrnie do Kościoła Bożego w Filomelion i do wszystkich gmin świętego i powszechnego Kościoła, gdziekolwiek się znajdują... [przypis: Kościół nazwany jest tu ‘powszechnym’ (katholike). Termin ten występuje po raz pierwszy u Ignacego (Smyrn. VIII, 2)]” (Męczeństwo świętego Polikarpa biskupa Smyrny Wstęp);

„W modlitwie swojej wspomniał Polikarp wszystkich, a szczególnie tych, z którymi kiedykolwiek się spotkał, wielkich i małych, sławnych i nic nie znaczących, wspomniał też cały Kościół powszechny wszędzie na ziemi” (jw. 8:1);

„Do nich to właśnie należał godny najwyższego podziwu Polikarp, który był apostolskim nauczycielem naszych czasów, obdarzony darem proroczym, biskupem Kościoła powszechnego w Smyrnie” (jw. 16:1);

„Razem z Apostołami i wszystkimi sprawiedliwymi w przeogromnej radości wielbi teraz Boga Ojca wszechmogącego i błogosławi Pana naszego Jezusa Chrystusa, Zbawcę naszych dusz, i Przewodnika ciał naszych, Pasterza Kościoła powszechnego na całej ziemi” (jw. 19:2).
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-28, 17:56   

E tam,jak wiem z Biblii,to Chrystus założył JEDEN Kościół ,- Chrystusowy,tj ciała swego.

http://biblia.oblubienica...apter/8/verse/1

Cytat:
13

1577

εκκλησιαις

ekklēsiais

n_ Dat Pl f

zgromadzeniach

(społecznościach) wywołanych


itd,itd
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-05-28, 17:56   

Dzięki.
A jaką Pan widzi różnice w zacytowanych przeze mnie tekstach o świątyni,a kościołem w znaczeniu duchowym Nowego Testamentu?
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2013-05-28, 17:57   

Masz rację: jeden, Swój i powszechny.
Ostatnio zmieniony przez Obserwator 2013-05-28, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12