Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-23, 16:43   

Qłeza30 napisał/a:
Paweł pisze, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.


Pisze dokładniej tak:

Rzym. 8:20-23
20. Gdyż stworzenie zostało poddane znikomości, nie z własnej woli, lecz z woli tego, który je poddał, w nadziei,
21. Że i samo stworzenie będzie wyzwolone z niewoli skażenia ku chwalebnej wolności dzieci Bożych.
22. Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd.
23. A nie tylko ono, lecz i my sami, którzy posiadamy zaczątek Ducha, wzdychamy w sobie, oczekując synostwa, odkupienia ciała naszego.
(BW)

http://biblia.oblubienica...pter/8/verse/22
http://biblia.oblubienica...pter/8/verse/23

dla porównania:

Rz 8:22-23
22. Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.
23. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując <przybrania za synów> - odkupienia naszego ciała.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-05-23, 17:54   

[quote="milo-ds7"]
Cytat:
Zapowiedź Niewiasty jako oblubienicy Chrystusa znajdujemy w Rodz.3:15
[...]
Ten cytat doskonale nawiązuje do 12rozd.Objawienia
Cytat:
(1) Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. (2) A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.... I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. (5) I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu

W roli "Smoka" występuje tu król Herod, który wysłał żołnierzy aby zabili nowo narodzonego Jezusa

Zdecydowanie inaczej rozumiemy Objawienie!
Niewiasta, czyli powołany i wybrany przez Jezusa Kościół wydała na świat „dziecię”.
Twierdzisz, że to Jezus. :aaa:
Ja dopatruję się kogoś innego...
Dz 20:30 kow "Co więcej, spośród was samych powstaną mężowie, którzy głosząc przewrotne nauki będą chcieli pociągnąć za sobą uczniów."

To „dziecko” około IV wieku stało się już młodzieńcem, a około VIII dorosłym mężczyzną.
Dziecko porwano do Boga tego świata.
On też ma swój tron!
Znajdujesz w historii ludzkości krwawe i bezlitosne rządy tego „dzieciątka”?
A smok? Samo narzuca się na myśl... :-D
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-23, 18:32   

Henryk napisał/a:

Dz 20:30 kow "Co więcej, spośród was samych powstaną mężowie, którzy głosząc przewrotne nauki będą chcieli pociągnąć za sobą uczniów."

To „dziecko” około IV wieku stało się już młodzieńcem, a około VIII dorosłym mężczyzną.
Dziecko porwano do Boga tego świata.
On też ma swój tron!
Znajdujesz w historii ludzkości krwawe i bezlitosne rządy tego „dzieciątka”?
A smok? Samo narzuca się na myśl... :-D
I takie nauki są przewrotne by wielu zwieźć co udało się już szatanowi.
To dziecko z Oblubienicy a także inne dzieci, całe potomstwo Oblubienicy to naśladowcy Jezusa Chrystusa.
Urodzenie dziecka rozpoczyna Królestwo Boże na ziemi bo będzie mu dana wielka władza od Jezusa. W ten sposób powstanie książę Michał jeden z władców Królestwa Bożego i rozpocznie się wtedy wielki ucisk jakiego nie jeszcze nigdy było. W tym czasie nastąpi wyzwolenie.
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
(BW)Dan. 12:7
7. Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
(BW)
Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)


Najpierw na ziemi a potem w niebie Michał stoczy wojnę z tym światem i jego władcą i zwycięży go. Tak przyjdzie Królestwo Boże.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-05-23, 23:36   Apokalipsa

Henryk napisał/a:
Anowi napisał/a:
to o kim tu mowa?

Nie mam pewności.
Ani ludzie, ani Pan nie upoważnił mnie do interpretacji proroctw. Mogę tylko gdybać...

Lecz Anowi – litości!
Skoro Bóg wyraźnie nazwał Izraela „synem pierworodnym”, to nie może poprzez innego proroka nazywać go swoją Małżonką!
W ten sposób do niczego nie dojdziemy.
Zdecydowanie!

To który prorok wg Ciebie mówi prawdę: Mojżesz czy Izajasz? Obydwóch proroków cytował Jezus więc na 100% oboje mówią prawdę. Wniosek może być tylko jeden: Izrael jest zarówno synem pierworodnym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym (w dawnym czasie), synem pierworodnym, Oblubienicą, małżonka.
Izrael Boży to nie jedna osoba lecz tysiące ludzi. Nie wiem jak długo czytasz Biblię ale kłania się ST - szczególne miejsce w rodzinie i znaczenie syna pierworodnego. Jest kila przypadków, że pierworództwo zyskiwał inny syn niz pierwszy urodzony - dlaczego? Chrystus też nazwany jest pierworodnym i Paweł tłumaczy dlaczego
Cytat:
Kol.1:(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.

I co powiesz: skoro jest pierworodnym synem to nie może być .... jak napisał Izajasz
Cytat:
Izaj.7:(14) Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel...
Izaj.9:(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. (6) Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem...

Henryk napisał/a:
Bóg nakazał Ozeaszowi wziąć sobie za żonę córkę Diblaima- Gomer. Jawną nierządnicę.
Miał z nią dzieci, które miały „dziwne” imiona.
Imiona te coś oznaczały...
Koniecznie sprawdź co. ;-)

Oz 2:4 br "Matkę rodzoną oskarżajcie, oskarżajcie ją, bo ona wcale nie jest moją żoną, a ja nie jestem jej mężem ! Niech najprzód usunie znaki nierządu ze swej twarzy, a spomiędzy swych piersi - ozdoby cudzołożnicy."- Tak krzyczy Ozeasz.
No więc o kim tu mowa?!

Może Ozeasz jedynie reprezentował na tamtą chwilę cały naród?


Byłeś blisko. Ozeasz jako prorok boży reprezentował samego BOGA. Natomiast jego żona - nierządnica - reprezentowała Izrael. To nieszczęsne małżeństwo miało pokazać ludziom jak fatalny jest stan duchowy narodu Izraelskiego
Cytat:
Ozeasz 3:(1) Pan rzekł do mnie: Pokochaj jeszcze raz kobietę, która innego kocha, łamiąc wiarę małżeńską. Tak miłuje Pan synów Izraela, choć się do bogów obcych zwracają i lubią placki z rodzynkami. (2) Nabyłem ją za piętnaście [syklów] srebrnych, za chomer i letek jęczmienia. (3) I rzekłem do niej: Przez wiele dnia będziesz u mnie, nie będziesz uprawiała nierządu, ani należała do <innego> mężczyzny, a ja się również nie zbliżę do ciebie. (4) Wiele dni bowiem synowie Izraela będą bez króla i bez zwierzchnika, bez ofiary i bez steli, bez efodu i posążków. (5) Lecz potem się nawrócą synowie Izraela i będą szukać Pana Boga swego i króla swego, Dawida; z drżeniem pospieszą do Pana, do Jego dóbr u kresu dni.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-05-23, 23:56   

Henryk napisał/a:
Zdecydowanie inaczej rozumiemy Objawienie!
Niewiasta, czyli powołany i wybrany przez Jezusa Kościół wydała na świat „dziecię”.
Twierdzisz, że to Jezus.
Ja dopatruję się kogoś innego...
Dz 20:30 kow "Co więcej, spośród was samych powstaną mężowie, którzy głosząc przewrotne nauki będą chcieli pociągnąć za sobą uczniów."

To „dziecko” około IV wieku stało się już młodzieńcem, a około VIII dorosłym mężczyzną.
Dziecko porwano do Boga tego świata.
On też ma swój tron!
Znajdujesz w historii ludzkości krwawe i bezlitosne rządy tego „dzieciątka”?
A smok? Samo narzuca się na myśl...

Ciekawa historyjka - u ludzi tak się zdarza, że dziecko schodzi na złą drogę i ...
Jednak tutaj jest inaczej. Popełniłeś straszny błąd: dziecko Niewiasty zostało zabrane do BOGA nie do boga tego świata. Jak będziesz mylił tak skrajnie różne postacie to na białe powiesz: czarne.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-05-24, 07:05   Re: Apokalipsa

milo-ds7 napisał/a:
Byłeś blisko. Ozeasz jako prorok boży reprezentował samego BOGA. Natomiast jego żona - nierządnica - reprezentowała Izrael. To nieszczęsne małżeństwo miało pokazać ludziom jak fatalny jest stan duchowy narodu Izraelskiego.

Tu zgadzam się z myślą, którą przedstawiasz. To logiczne.
Wiele postaci biblijnych w pewnych momentach życia symbolizowało Boga.
Cytat:
Wniosek może być tylko jeden: Izrael jest zarówno synem pierworodnym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym (w dawnym czasie), synem pierworodnym, Oblubienicą, małżonka.

Ja takiego wniosku nie potrafię wyciągnąć z kart Biblii.
Postaraj się i wskaż cytaty na to, że Izrael był nazwany oblubienicą lub małżonką Bożą!
Cytat:
Popełniłeś straszny błąd: dziecko Niewiasty zostało zabrane do BOGA nie do boga tego świata. Jak będziesz mylił tak skrajnie różne postacie to na białe powiesz: czarne.

No nie przesadzaj. :lol:
Strasznym błędem jest twierdzenie, że Kościół (Niewiasta), który zaistniał dopiero od 50-go dnia po zmartwychwstaniu Syna Bożego, wydał na świat Jezusa.
Ani to logiczne, ani potwierdzone faktami. Prawda? ;-)
Nawet gdyby (!) , to nikt nowo narodzonego Jezusa nie porwał do nieba.
On tam wstąpił jako dorosły mężczyzna.
Twa interpretacja jest zdecydowanie błędna.
Nawet chyba wiem, czyje błędne poglądy powielasz...
Pozdrawiam.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-05-28, 19:49   Apokalipsa Św. Jana

Henryk napisał/a:
Ja takiego wniosku nie potrafię wyciągnąć z kart Biblii.
Postaraj się i wskaż cytaty na to, że Izrael był nazwany oblubienicą lub małżonką Bożą!
Cytat:
Popełniłeś straszny błąd: dziecko Niewiasty zostało zabrane do BOGA nie do boga tego świata. Jak będziesz mylił tak skrajnie różne postacie to na białe powiesz: czarne.

No nie przesadzaj.
Strasznym błędem jest twierdzenie, że Kościół (Niewiasta), który zaistniał dopiero od 50-go dnia po zmartwychwstaniu Syna Bożego, wydał na świat Jezusa.
Ani to logiczne, ani potwierdzone faktami. Prawda?
Nawet gdyby (!) , to nikt nowo narodzonego Jezusa nie porwał do nieba.
On tam wstąpił jako dorosły mężczyzna.
Twa interpretacja jest zdecydowanie błędna.
Nawet chyba wiem, czyje błędne poglądy powielasz...
Pozdrawiam.

Henryku ! Już kilka razy cytowałem , że Izrael nazwany jest: niewiastą - oblubienicą, żoną młodości ale zrobię to jeszcze raz

Cytat:
Jer,3:(20) Ale jak niewiasta nie dotrzymuje wiary swemu oblubieńcowi, tak nie dotrzymaliście Mi wiary wy, domu Izraela - wyrocznia Pana. 
Izaj.54:(6) Zaiste, jak niewiastę porzuconą i zgnębioną na duchu, wezwał cię Pan. I jakby do porzuconej żony młodości mówi twój Bóg: (7) Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę. (8) W przystępie gniewu ukryłem przed tobą na krótko swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem, mówi Pan, twój Odkupiciel
Izaj.54: (5) Bo małżonkiem twoim jest twój Stworzyciel, któremu na imię - Pan Zastępów; Odkupicielem twoim - Święty Izraela, nazywają Go Bogiem całej ziemi

Jeżeli te teksty połączysz z tekstami o praegzystencji Jezusa to zrozumiesz, że oblubieńcem niewiasty - Izraela jest Chrystus
Cytat:
Jana.8:(23) A On rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata...(57) Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? (58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
1Kor.10: (1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, (2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; (3) wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy (4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus.

W powyższych cytatach mowa jest oczywiście o duchowym związku Chrystusa ze swoim ludem, gdyż jest On w postaci duchowej (czasami ukazuje się jako człowiek np. Abrahamowi i Jozuemu aby z nimi porozmawiać twarzą w twarz).
Z tego duchowego związku rodzi się (za sprawą Ducha Św.) zbawiciel - Jehoszua co znaczy Jahwe jest zbawieniem. Chrystus przychodzi na Ziemię jako człowiek co nie zmienia faktu, że nadal jest Oblubieńcem niewiasty - Izraela
Cytat:
Izaj.9: (5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

Zauważ przy tym zestawienie: Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza Powiesz zapewne to jakaś niedorzeczność - nie mogła na dziecka barkach spocząć władza. Pewne oczywiste fakty jak dorastanie , prorok pomija. Teksty z Izajasza dobrze nawiązują do Obj.12:1-5
Cytat:
Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. (2) A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia... I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. (5) I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu

Odpowiedź kim jest dziecię znajdujemy w tekscie powyżej: mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną
Cytat:
Obj.19:(15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga. (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW.

Jeżeli masz lepsze uzasadnienie biblijne to proszę bardzo, tylko proszę nie myl boga tego świata z BOGIEM WSZECHŚWIATA.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-28, 20:08   

milo-ds7 napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Niestety, źle tłumaczysz Oblubienicę Chrystusa bo Oblubienica nie może urodzić swego męża.


Niewiasta - Oblubienica Jezusa mogła urodzić dzieciątko Jezus!! (czyli swojego męża) Dla ludzi to niemożliwe lecz nie dla Boga.
Tak nie można tłumaczyć małżeństwa bo to nielogiczne i śmieszne. Pewnie że u Boga wszystko jest możliwe ale nie moiżliwe jest by dzieci rodziły rodziców a rodzice urodziły Boga i nawet tzw. matka boska tego nie zmieni.
Nie możemy tak tłumaczyć że matka boska urodziła Boga a potem on stworzył ludzi. To nawet nie są bajki tylko chore pomysły i wielka bezbożność tak wierzyć.
Ponieważ niektóre proroctwa są podobne to wielu ludzi je myli i stąd są te kwiatki że małżonka urodziła swojego męża.
Nie wiem czy wiesz że aby urodzić to Oblubienica musi mieć małżonka i z tego związku są dzieci, jest książę Michał jako pierwszy i są dalsze dzieci bo oblubienica Chrystusa będzie miała wiele potomstwa.
Ale zanim Oblubienica urodzi dziecko musi być najpierw wesele Baranka.
Obj. 19:7
7. Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;
(BW)Obj. 19:9
9. I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże.
(BW)


Nie wiem jak ty ale ja otrzymałem zaproszenie na ucztę Baranka i chętnie z niej skorzystam.
 
 
PanJózef 

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-05-29, 08:39   

Cześć Lucek, Bracie !
Miałem nick PanJezus, bo jestem Pan Jezus, ale Mi zmienili, dlatego nie wnijdą do Królestwa Mego !!
Pójdą do Królestwa Twego, Lucek, OK ?
Weź ich tam potraktuj smołą i siarką. Tobie wolno, bo Szatan z Ciebie. Ja nie mogę, bo jestem Nieskończoną Dobrocią i Miłosierdziem. Mam nawet Światynię Miłosierdzia, w Łagiewnikach.
Potem się jakoś rozliczymy, przelewem, Lucuś 8-)
Trzym się ciepło i pal pod kotłami !! :crazy:
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-29, 08:59   

PanJózef napisał/a:
Cześć Lucek, Bracie !
Miałem nick PanJezus, bo jestem Pan Jezus, ale Mi zmienili, dlatego nie wnijdą do Królestwa Mego !!
Pójdą do Królestwa Twego, Lucek, OK ?
Weź ich tam potraktuj smołą i siarką. Tobie wolno, bo Szatan z Ciebie. Ja nie mogę, bo jestem Nieskończoną Dobrocią i Miłosierdziem. Mam nawet Światynię Miłosierdzia, w Łagiewnikach.
Potem się jakoś rozliczymy, przelewem, Lucuś 8-)
Trzym się ciepło i pal pod kotłami !! :crazy:

Coś ci się pomyliło, to nie diabeł tylko Bóg będzie cię męczył w ogniu.
Ogień już na ciebie czeka, podtrzymuję siarkę i czekam na ciebie.
Obj. 14:9-11
9. A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
10. To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
11. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
(BW)
 
 
PanJózef 

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-05-29, 09:22   

Daj spokój Lucek, Mnie nie musisz straszyć, przecież wiesz.
Strachy są dla tych z Ziemi, żeby przed Nami klęczeli i kasiorę dawali 8-)
No to pa, lecę do Maryśki Magdalenki na małe pysiu-pysiu :xoczko:
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-06-02, 12:41   Apokalipsa

PanJózef napisał/a:
Cześć Lucek, Bracie !
Miałem nick PanJezus, bo jestem Pan Jezus, ale Mi zmienili, dlatego nie wnijdą do Królestwa Mego !!
Pójdą do Królestwa Twego, Lucek, OK ?
Weź ich tam potraktuj smołą i siarką. Tobie wolno, bo Szatan z Ciebie. Ja nie mogę, bo jestem Nieskończoną Dobrocią i Miłosierdziem. Mam nawet Światynię Miłosierdzia, w Łagiewnikach.
Potem się jakoś rozliczymy, przelewem, Lucuś
Trzym się ciepło i pal pod kotłami !!
... ... ...
Daj spokój Lucek, Mnie nie musisz straszyć, przecież wiesz.
Strachy są dla tych z Ziemi, żeby przed Nami klęczeli i kasiorę dawali 8-)
No to pa, lecę do Maryśki Magdalenki na małe pysiu-pysiu :xoczko:


Widzę Panie Józefie, że poznałeś się na ludziach a raczej na diabłach w ludzkiej postaci... tylko uważaj, żebyś nie bluźnił nazywając się Pan Jezus!
Cytat:
Lucyfer (z łac. – niosący światło; lucis dopełniacz od lux: światło; ferre: nieść; ... we współczesnej oraz późnośredniowiecznej myśli chrześcijańskiej jeden z upadłych aniołów.
W starożytnym Rzymie termin ten stosowany był przez astrologów do określenia Gwiazdy Porannej, czyli planety Wenus
Antropozofia uznaje Lucyfera za brata Chrystusa, który był inspiratorem religii orientalnych, jak buddyzm i hinduizm

Pychą i zarozumiałością jest uważanie się za "niosącego światło" i "filar świątyni". Ten ostatni termin używany był do Jakuba, Piotra i Jana
Cytat:
Gal.2:(6) Co się zaś tyczy stanowiska tych, którzy się cieszą powagą... (7) Wręcz przeciwnie, stwierdziwszy, że mnie zostało powierzone głoszenie Ewangelii wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych - (8) Ten bowiem, który współdziałał z Piotrem w apostołowaniu obrzezanych, współdziałał i ze mną wśród pogan- (9) i uznawszy daną mi łaskę, Jakub, Kefas i Jan, uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na znak wspólnoty, byśmy szli do pogan, oni zaś do obrzezanych

Cytat:
Ezech.28: Tak mówi Pan Bóg: Ponieważ serce twoje stało się wyniosłe, powiedziałeś: Ja jestem Bogiem, ja zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz - a przecież ty jesteś tylko człowiekiem a nie Bogiem, i rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu. (3) Oto jesteś mędrszy od Danela, żadna tajemnica nie jest ukryta przed tobą. (4) Dzięki swej przezorności i sprytowi zdobyłeś sobie majątek, a nagromadziłeś złota i srebra w swoich skarbcach. (5) Dzięki swojej wielkiej przezorności, dzięki swoim zdolnościom kupieckim, pomnożyłeś swoje majętności i serce twoje stało się wyniosłe z powodu twego majątku. (6) Dlatego tak mówi Pan Bóg: Ponieważ rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu, (7) oto dlatego sprowadzam na ciebie...
Tak mówi Pan Bóg: Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. (13) Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie: rubin, topaz, diament, tarszisz, onyks, beryl, szafir, karbunkuł, szmaragd, a ze złota wykonano okrętki i oprawy na tobie, przygotowane w dniu twego stworzenia. (14) Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. (15) Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość. (16) Pod wpływem rozkwitu twego handlu wnętrze twoje napełniło się uciskiem i zgrzeszyłeś, wobec czego zrzuciłem cię z góry Bożej i jako cherub opiekun zniknąłeś spośród błyszczących kamieni. (17) Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku. Rzuciłem cię na ziemię, wydałem cię królom na widowisko
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2013-06-02, 13:42   Re: Apokalipsa

milo-ds7 napisał/a:

Pychą i zarozumiałością jest uważanie się za "niosącego światło" i "filar świątyni". Ten ostatni termin używany był do Jakuba, Piotra i Jana


EMET:
Kwestię bycia już teraz 'filarem świątynnym' [vide: Apok. 3:12a] poruszałem w post --
http://biblia.webd.pl/for...%B1tynny#221062

Zaś kwestię wyrażenia ŁACIŃSKIEGO [nie hebrajskiego, nie aramejskiego, nie greckiego] -- "lucifer" -- poruszano wielokrotnie na Forum: i to w najrozmaitszych aspektach. :->

Step[hanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-06-02, 21:56   

EMET napisał/a:

milo-ds7 napisał/a:

Pychą i zarozumiałością jest uważanie się za "niosącego światło" i "filar świątyni". Ten ostatni termin używany był do Jakuba, Piotra i Jana


EMET:
Kwestię bycia już teraz 'filarem świątynnym' [vide: Apok. 3:12a] poruszałem w post --
http://biblia.webd.pl/for...%B1tynny#221062


Co prawda jest to dość naukowo napisane a ja moje opinie opieram głównie na Słowie Bożym ale do tego samego się sprowadza: Lucyfer nie może jak na razie być filarem Świątyni i jeżeli nie przestanie uważać się za "filar" to nim nigdy nie będzie..
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2013-06-02, 22:14   

milo-ds7 napisał/a:

Co prawda jest to dość naukowo napisane a ja moje opinie opieram głównie na Słowie Bożym ale do tego samego się sprowadza: Lucyfer nie może jak na razie być filarem Świątyni i jeżeli nie przestanie uważać się za "filar" to nim nigdy nie będzie..


EMET:
Tak się składa, że Biblia została spisana w językach niesłowiańskich.
Dla lepszego udokumentowania odwołuję się niekiedy [nie tylko ja...] do zapisu w językach oryginału.

"filar" - to jedno, ale te odwoływanie się do wyrażenia akurat łacińskiego i to o niekoniecznie jednoznacznej etymologii: mnie akurat dziwi. Nie tyle w ogóle wybór Kogoś nicka - np. "Lucyfer" [był wszak i biskup o takim imieniu: był, był] - co owe kontrowersje z tym związane.
I to u Kogoś, Kto ponoć [jakoby?] tak wysoko ceni Biblię... :-/ A przecież wystarczająco wiele napisano na Forum o owym wyrażeniu "lucifer" [i pochodne].

Jak piszę: nie wnikam w Kogoś wybory takich lub innych nick/ów/: Każdego sprawa. :-|

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11