Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maryja Matka Boga - znaczenie termninu.
Autor Wiadomość
Talmid2Tes2,15 
Genitum, non factum


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 787
Wysłany: 2013-06-08, 19:27   

Anowi napisał/a:
tak myślę, Miriam była matką zastępczą, bo Jezus musiał się narodzić a nie pojawić z nikąd

nie wiem jak rozumiesz znaczenie "matki zastępczej", bo dla mnie to ktoś kto "wynajmuje" swoją macicę aby urodzić obce dziecko?

według mnie Maria współdziałała w poczęciu Jezusa swoją miłością , a więc nie jest matką tylko według ciała ale i serca. Ona dała Boskiej Osobie ludzką naturę .
_________________
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.
 
 
Talmid2Tes2,15 
Genitum, non factum


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 787
Wysłany: 2013-06-08, 19:37   

Khari napisał/a:
Nie był On Bogiem, lecz Synem Bożym.

a czy Syn Człowieczy nie jest człowiekiem ?
Anowi napisał/a:
zapomniałeś, że Syn Boży zanim się narodził na Ziemi to ogołocił się ze swojej chwały jaką miał w Niebie?

tyle że przyjęcie ludzkiej natury nie pozbawiły Go pełni bóstwa:
Kol 2:9 bp "W Nim bowiem, w Jego ciele mieszka cała Pełnia Bóstwa."
_________________
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-06-08, 19:52   

Talmid2Tes2,15 napisał/a:
Ona dała Boskiej Osobie ludzką naturę .


to wyjaśnij jak materializowali się aniołowie - przecież nie rodzili się ani nie oblekali w jakieś zwłoki

Talmid2Tes2,15 napisał/a:
Kol 2:9 bp "W Nim bowiem, w Jego ciele mieszka cała Pełnia Bóstwa."


w Nim mieszkała miłość do stworzeń ludzkich, jak by nie było stworzył ich z prochu ziemi - był ich ojcem
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Talmid2Tes2,15 
Genitum, non factum


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 787
Wysłany: 2013-06-08, 20:00   

Anowi napisał/a:
w Nim mieszkała miłość

1J 4:8 bp "Kto nie miłuje, nie poznał Boga, ponieważ Bóg jest miłością."
1J 4:16 bp "A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, jaką Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, ten trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim."
Anowi napisał/a:
to wyjaśnij jak materializowali się aniołowie

Rafael wyjaśnia:
Tob 12:17-19 bp "(17) On zaś rzekł im: Nie lękajcie się! Pokój wam! Uwielbiajcie Boga po wszystkie wieki. (18) Kiedym z wami przebywał, nie z własnej to woli przebywałem, lecz zgodnie z wolą Bożą. Jego uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu wyśpiewujcie pochwały. (19) Nie widzieliście, żebym co jadł, bo w istocie mieliście tylko widzenie."
_________________
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-08, 20:09   

Przepraszam wszystkich nowinkarzy, których miałem urazić określając ich poglądy "heretycką chucią" i na dodatek utożsamiając to z protestantyzmem. Jednocześnie podtrzymuję moją opinię, że Chrystus nigdy nie pozbędzie się swej natury, by dostosować się do herezji i błędów, które niestety są bardzo licznie obecne w wielu nurtach protestanckich. Proszę też moderatorów i administratorów o częstsze posługiwanie się słownikami mowy ojczystej oraz o zwracanie uwagi na innych użytkowników: niejaki Henryk miota obelgi pod moim adresem i pod adresem mojego Kościoła i nikt nie zwraca na to uwagi - wyraźnie widać nierówną miarę, jaką stosujecie.

Henryku, jeżeli w twoim zborze uznaje się Maryję za boginię i uprawia się kult bałwochwalczy to wzywam cię z całą troską i miłością chrześcijańską, byś te błędy porzucił.
Ostatnio zmieniony przez meritus 2013-06-08, 20:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-06-08, 20:09   

a to oszust z tego Rafaela - hologram?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-06-08, 21:43   

Anowi napisał/a:
tak myślę, Miriam była matką zastępczą, bo Jezus musiał się narodzić a nie pojawić z nikąd

No matko Anowi - jaką "zastępczą"? - to nie było jej jajeczko? czy jak
co ty tworzysz, za naukę? i po co?
Czy Biblia nie opisuję poczęcia i narodzenia jednoznacznie?
Postaraj się wytłumaczyć ....
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-06-08, 23:50   

W Niebie Słowo było potężną istotą, która stworzyła na polecenie Ojca cały świat.

Ale przyszedł czas, że Słowo musiał pojawić się na Ziemi jako dziecię.

Nagi (ogołocony, pozbawiony mocy) został poddany kompresji do kwantu, a następnie
"teleportowany" do łona.

Dlatego uważam, ze ciało Miriam służyło Bogu za mieszkanie dla Jego syna.

Woda przyjmuje kształt naczynia, w którym się znajduje a kształt utrwala się w odpowiednich warunkach i dlatego narodził się człowiekiem a nie innym stworzeniem. Wiecie jak robi się kostki lodu?

Dlatego uważam, że Miriam nie miała cielesnego kontaktu z Duchem Świętym bo za takie kontakty ludzkość już raz została ukarana Potopem, a jeśli było to grzechem nie podejrzewam Boga, że zachował się w/g słów "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie". U Boga jest jedno prawo, które obowiązuje ustawodawcę tak samo jak poddanych.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-06-09, 07:33   

meritus napisał/a:
niejaki Henryk miota obelgi pod moim adresem i pod adresem mojego Kościoła i [...]

Obelgą nazywasz prawdę?
Kto pielgrzymuje do obrazów. Kto modli się do/przy nich?
Kto je całuje i traktuje z najwyższą czcią?
Kto z prostej i bogobojnej niewiasty zrobił boginię?
Kto nakazał modlić się do niej?
Rzeźbione „święte” figurki spełniają podobną rolę w Twoim kościele...
Isa 44:14-17 bw "narąbie sobie cedrów lub bierze cyprys albo dąb i czeka, aż wyrośnie najsilniejsze pośród drzew leśnych, sadzi jodłę, która rośnie dzięki deszczom. (15) Te służą człowiekowi na opał, bierze je, aby się ogrzać, roznieca także ogień, aby napiec chleba. Nadto robi sobie boga i oddaje mu pokłon, czyni z niego bałwana i pada przed nim na kolana. (16) Połowę jego spala w ogniu, przy drugiej jego połowie spożywa mięso, piecze pieczeń i je do syta, nadto ogrzewa się przy tym i mówi: Ej, rozgrzałem się, poczułem ciepło! (17) A z reszty czyni sobie boga, swojego bałwana, przed którym klęka i któremu oddaje pokłon, i do którego się modli, mówiąc: Ratuj mnie, gdyż jesteś moim bogiem!"
Jednak nadal będziesz twierdził, że to obelga.
Isa 44:18-19 bw "Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją. (19) A nikt tego nie rozważa i nikt nie ma tyle poznania i rozumu, aby rzec: Jedną jego połowę spaliłem w ogniu i na jego węglach napiekłem chleba, upiekłem też mięso i najadłem się, a z reszty zrobię ohydę i będę klękał przed drewnianym klocem?"
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-06-09, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Talmid2Tes2,15 
Genitum, non factum


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 787
Wysłany: 2013-06-09, 15:42   

Anowi napisał/a:
Nagi (ogołocony, pozbawiony mocy) został poddany kompresji do kwantu, a następnie
"teleportowany" do łona.

Łk 1:31 bp "bo znalazłaś łaskę u Boga. Oto poczniesz i urodzisz syna, i nadasz Mu imię Jezus."
Maria poczęła Syna , nie była tylko portalem .
_________________
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-09, 16:50   

Henryk napisał/a:
Kto z prostej i bogobojnej niewiasty zrobił boginię?

Ty Henryku... Ty. Zaprzestań tego procederu, bo cały czas powtarzasz te same slogany usłyszane od pastora i ku nieukrywanej milczącej aprobacie moderacji tego forum ćwiczysz się w łamaniu regulaminu przez chamskie uwagi.
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-06-09, 17:56   

meritus napisał/a:
Zaprzestań tego procederu, bo cały czas powtarzasz te same slogany usłyszane od pastora i ku nieukrywanej milczącej aprobacie moderacji tego forum ćwiczysz się w łamaniu regulaminu przez chamskie uwagi.

Bezowocna ta dyskusja z Tobą..
Odpowiedz sobie na pytanie, czy Maryja jest przedmiotem kultu?
BOGINI.

Od pastora nie mogłem słyszeć tych"sloganów", ponieważ żadnego... nie znam. :-P
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-09, 18:28   

Pobożność Maryjna jest różna od czci oddawanej Bogu, co jest jasno wyrażone w nauczaniu Kościoła.
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-06-09, 19:37   

Anowi napisał/a:
Nagi (ogołocony, pozbawiony mocy) został poddany kompresji do kwantu, a następnie
"teleportowany" do łona.

Dlatego uważam, ze ciało Miriam służyło Bogu za mieszkanie dla Jego syna.

Woda przyjmuje kształt naczynia, w którym się znajduje a kształt utrwala się w odpowiednich warunkach i dlatego narodził się człowiekiem a nie innym stworzeniem. Wiecie jak robi się kostki lodu?

Dlatego uważam, że Miriam nie miała cielesnego kontaktu z Duchem Świętym bo za takie kontakty ludzkość już raz została ukarana Potopem, a jeśli było to grzechem nie podejrzewam Boga, że zachował się w/g słów "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie". U Boga jest jedno prawo, które obowiązuje ustawodawcę tak samo jak poddanych.
:aaa: :?:
Większą fantastykę to już tylko u Lucka czytałem
Podaj cytaty biblijne a poparcie tych niechrześcijańskich twierdzeń
jeśli nie masz, to podaj tradycję - który z ojców Kościoła Starożytnego Apostolskiego tak wierzył jak ty
a jeśli nie masz ...
... to nie twórz nowej "ewangelii" i nie bądź nowym "prorokiem", bo wiesz co Biblia i Kościół od 2000 lat o tym mówi i jak nazywa.
Błądzić - ludzka rzecz, ale upierać się w błędzie i innych sprowadzać na manowce to już.... :-(
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-06-09, 21:53   

Dezerter napisał/a:
Podaj cytaty biblijne a poparcie tych niechrześcijańskich twierdzeń
jeśli nie masz, to podaj tradycję - który z ojców Kościoła Starożytnego Apostolskiego tak wierzył jak ty
a jeśli nie masz ...


(Flp 2:6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,(8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.

Np, czy ktoś kiedyś powiedział, że jesteś podobny do świni? Mógłby powiedzieć tylko wtedy gdybyś przyszedłeś upaprany z podwórka, a mama wcześniej prosiła "omijaj kałuże". To byłby wewnętrzny przejaw

Ludzie zawsze starali się naśladować cuda Boże - dzieci z probówki to jeden z nich -
przeniesienie "życia" do łona kobiety
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 13