Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewolnik Wierny i Roztropny - Jezus podaje jego tożsamość.
Autor Wiadomość
Sebastian 

Wyznanie: hmm....
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-06-10, 10:40   

A co do wlasciwego czasu to wcale ow niewolnik nie musi go znac ,poprostu Duch moze go natchnac do prorokowania lub nauczania w danej chwili ,przeciez to moze byc zupelnie spontaniczne i pochodzace od Boga ,watpie zeby dawanie pokarmu we wlasciwym czasie odbywalo sie na zasadach zimnej kalkulacji ,ze zostaje 20 dni do konca przyjscia Pana no to teraz przechodzimy z planu A do planuB...Czy moglby sie w tych kwestiach wypowiedziec ktos inny? Mnogosc opini moze nam dac odpowiedz. Ja sie nie uwazam jeszcze za osobę ktora jednoznacznie moglaby okreslic jak to jest bo Biblie zaczalem czytac niedawno a jestem teraz na 2Kor ,wiec apokalipsa jeszcze hen...Chodzi mi o to czy dobrze rozdzielam niewolnika od 2 swiadkow.

A mam jeszcze pytanie do tej opcji "Pomogl" ..tutaj na forum mozna zaznaczac czy ktos komus pomogl? Gdzie sie to zaznacza? (prosze tylko nie odsylajcie do regulaminow i nie ciskajcie gromami :D)
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 10:53   

Sebastian napisał/a:
A co do wlasciwego czasu to wcale ow niewolnik nie musi go znac ,poprostu Duch moze go natchnac do prorokowania lub nauczania w danej chwili ,przeciez to moze byc zupelnie spontaniczne i pochodzace od Boga ,watpie zeby dawanie pokarmu we wlasciwym czasie odbywalo sie na zasadach zimnej kalkulacji ,ze zostaje 20 dni do konca przyjscia Pana no to teraz przechodzimy z planu A do planuB...Czy moglby sie w tych kwestiach wypowiedziec ktos inny? Mnogosc opini moze nam dac odpowiedz. Ja sie nie uwazam jeszcze za osobę ktora jednoznacznie moglaby okreslic jak to jest bo Biblie zaczalem czytac niedawno a jestem teraz na 2Kor ,wiec apokalipsa jeszcze hen...Chodzi mi o to czy dobrze rozdzielam niewolnika od 2 swiadkow.


Tak, są to różne podmioty i nie są one Lucjanem na jonolocie :aniolek: :jezyk2:



Cytat:
A mam jeszcze pytanie do tej opcji "Pomogl" ..tutaj na forum mozna zaznaczac czy ktos komus pomogl? Gdzie sie to zaznacza? (prosze tylko nie odsylajcie do regulaminow i nie ciskajcie gromami :D)


Gdy założysz temat, to będziesz miał taką zieloną ikonkę "pomógł(a)" na dole każdego postu.
 
 
Sebastian 

Wyznanie: hmm....
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-06-10, 11:16   

Dziekuje ; )
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-06-10, 11:28   

Rethel napisał/a:
(...)
18. Jezus ma jedną czeladź nad którą ma jednego szafarza.
(...)
i) Szafarza i innych szafarków osądzi Jezus gdy przybędzie.(...)


Uwagi odnośnie wskazanych dwóch punktów:

Konieczne jest jednak spełnienie tego warunku:

Mat 24:45 nwt-pl "(45) "Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie?"

Akurat obecnie KK ma z tym chyba problem.

Luk 12:47-48 nwt-pl "(47) Wtedy ów niewolnik, który zrozumiał wolę swego pana, ale się nie przygotował ani nie postąpił zgodnie z jego wolą, otrzyma wiele uderzeń. (48) Ten zaś, który nie zrozumiał i czynił to, za co zasłużył na uderzenia, otrzyma ich niewiele. Istotnie, komu dużo dano, od tego dużo się będzie żądać; a komu ludzie dużo powierzają, od tego będą żądać więcej niż zwykle."

Czyli wyżej wymienieni niewolnicy są jeno "szafarkami"?
Hm... jednak skoro ten szafarz-sukcesor nie rozdaje pokarmu to chyba jeden z szafarków go zastąpić powinien i sam zostac pochwalony? Nie tak powinno być?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-06-10, 12:05   

AEliot napisał/a:
Rethel napisał/a:
Tam nawet nie ma miejsca na Jezusa, bo wszystkie słowa są kierowane do Piotra.
Trzeba na prawdę nie rozumieć polskiego tekstu, by twierdzić cokolwiek innego...

Jezus mu odrzekł: Szczęśliwy jesteś, Szymonie, synu Jana, dlatego że nie człowiek ci to objawił, ale mój Ojciec, który jest w niebie. A Ja tobie mówię: Ty jesteś opoką i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne nie zwyciężą go. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo nakazał uczniom, żeby nikomu nie mówili o tym, że On jest Mesjaszem.

Nawet tłumaczenie interlinearne tak to tłumaczy: ty jesteś Skałą i na tej skale...

Jakim cudem niebieskie słowa nie są skierowane do Piotra, skoro wszystkie inne tak...? :-)
Aha... no i ilu szafarzy miał Król Izraela, którzy mieli klucze jego domu?


Szczerze się obawiam, że możesz mieć rację Rethelu. Odnośnie przedmiotowego tekstu mam dwa skojarzenia:
1. albo jest zmodyfikowany w ramach późniejszych iteracji (czyli nieautentyczny)
2. albo też należy go rozumieć tak jak przedstawiłeś
W przeciwnym razie wychodzi na to, że Jezus mówił zupełnie nieskładnie, żeby nie rzec iż sam się pogubił w swojej wypowiedzi.



AEliocie i Rethelu...idziecie sluszna droga,,
jesli juz uznacie w pelni szafarza w osobie papieza..

to polecam swietna ksiazke Ratzingera..Jezus z Nazaetu..
warto .. ;-)

pamietajcie...ze nawet jak zboczyli z drogi Pana..mamy ich sluchac,,,i czynic jak nauczaja..
a nie czynic..jak czynia.... ;-)
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 12:40   

AEliot napisał/a:
Konieczne jest jednak spełnienie tego warunku:Mat 24:45 nwt-pl "(45) "Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie?"

Akurat obecnie KK ma z tym chyba problem.

Luk 12:47-48 nwt-pl "(47) Wtedy ów niewolnik, który zrozumiał wolę swego pana, ale się nie przygotował ani nie postąpił zgodnie z jego wolą, otrzyma wiele uderzeń. (48) Ten zaś, który nie zrozumiał i czynił to, za co zasłużył na uderzenia, otrzyma ich niewiele. Istotnie, komu dużo dano, od tego dużo się będzie żądać; a komu ludzie dużo powierzają, od tego będą żądać więcej niż zwykle."



Nie można Aeliocie tych wersetów rozbijać w taki sposób, bo wówczas źle się je pojmie.
Te szafarki, pełnią podobną rolę co szafarz, tyle że ustanowili się sami i zerwali łączność
ze Wspólnotą powszechną nie mając żadnej sukcesji. Bo to też jest różnica, w odróżnieniu
od skłóconych kościołów Rzymskim i prawosławnymi czy protestanckimi - które zachowały
tę samą sukcesję - tyle, że podszfarze postanowili nie odzywać się do Szafarza głównego.
W tych kościołach nikt nie twierdzi, że jest tym jedynym szafarzem. A gdy ich się
przyciśnie, to nawet są w stanie przyznać, że ten w Rzymie, jest tym jedynym.
Oni po prostu są samodzielni - sytuacja jest taka, jak z państwowym kościołem
stworzonym przez Jeroboama.

Natomiast takie grupy jak założone przez Mormona, Branhama, Russela czy Whiteową,
od samego początku są skupione na osobie wodza nie posiadającego żadnej sukcesji,
który po prostu oznajmił, że ma najprawdziwszą prawdę spadłą z nieba i teraz to on
jest tym jedynym prawdziwym kościołem, a ten sukcesyjny jest fałszywy. Tyle, że
to ten fałszywy został założony przez Jezusa, a ci pojawili się jak królik z kapelusza,
twierdząc, że to co założył Jezus przestało istnieć w 100 r. n.e. - zupełnie bez sensu.
Gdyby nie twierdzili że są powołani przez Jezusa, to ok. (jak Amisze) - mogą sobie
być, bo takie grupki były w Judzie w I wieku. Ale jak któraś przypisuje sobie boskie
natchnienie, a do tego głosi oczywiste bzdury, to raczej szafarzem a już na pewno
wiernym nie jest. Gdyby dobrze nauczali, to Jezus by ich jakoś tam nagrodził, jednak
też nie byliby TYM ustanowionym przez Jezusa. To, że Jeremiasz dobrze nauczał, nie
oznacza że zastąpił Arcykapłana, nieprawdaż? :-) Podszafarzami są też wszyscy, którzy
mają urząd (starsi, pastorzy, biskupi, diakoni, patriarchowie) bo oni też w jakiś sposób
rozdają pokarm, tyle, że nie są TYM Szafarzem, tak jak kilka tysięcy kapłanów, lewitów
i rabbich nie było TYM Kapłanem t.j. arcykapłanem, choć też uczestniczyli w kamieniu.

No i odbiegłem od meritum i zapomniałem co chciałem napisać :-)

Cytat:
Hm... jednak skoro ten szafarz-sukcesor nie rozdaje pokarmu to chyba jeden z szafarków go zastąpić powinien i sam zostac pochwalony? Nie tak powinno być?


Ale nigdzie Jezus nie daje do zrozumienia, że w między czasie ktoś go zastąpi.
A gdyby nawet to jak to udowodnisz? Wyliczysz sobie 1919 rok? Nie da się.
Tu musi bezpośrednio zadziałąć Jezus, by nie było wątpliwości. Gdy usunie
szebnę i ustanowi eliakima na jego miejsce, to będzie to na 100% pewne.
No chyba, że szebna zawróci ze złej drogi, choć Jezus wskazał, że nie... :-(

Cytat:
Czyli wyżej wymienieni niewolnicy są jeno "szafarkami"?


Nie.
Ci wymienieni to wszyscy inni chrześcijanie, bez względu na funkcję.
Aaa no i tu trzeba wrócić to tego rozbijania tekstu o którym chciałem pisać :-)

Jezus najpierw mówi o wszystkich, a na pytanie Piotra, o kogo chodzi uszczegóławia.
Na koniec podsumowuje, jak każdy z niewolników (czyli każdy chrześcijanin) będzie osądzony.

Cały fragment brzmi tak:

„Niech wasze lędźwie będą przepasane, a wasze lampy niech płoną, 36 wy sami zaś bądźcie podobni do ludzi, którzy oczekują swego pana powracającego z wesela, żeby gdy przybędzie i zapuka, od razu mu otworzyć. 37 Szczęśliwi ci niewolnicy, których pan, przybywszy, zastanie czuwających! Zaprawdę wam mówię: Przepasze się i każe im się ułożyć przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał. 38 A gdyby przybył o drugiej straży, czy nawet o trzeciej, i tak ich zastał, są szczęśliwi! 39 Ale wiedzcie to, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjdzie złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 40 Wy też stale bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie”.

Ergo wszyscy są niewolnikami i wszyscy mają czuwać.

I tu pada kluczowe pytanie Piotra (tej skały... może dlatego, Jezus użył tu formy pytającej,
bo właśnie TEN go się pytał... :-) ) na które nie dostał odpowiedzi wprost, a wynika z niej,
że szafarza wówczas (wg WTS w 31 r. lub Galilea w 29/30 r.) jeszcze nie było.

41 Wtedy Piotr rzekł: „Panie, czy kierujesz ten przykład do nas, czy też do wszystkich?”

Najpierw pyta retorycznie o szafarzu:

42 A Pan rzekł: „Kto rzeczywiście jest szafarzem wiernym, roztropnym, którego pan ustanowi nad swym gronem sług, aby im dawał odmierzone porcje pokarmu we właściwym czasie? 43 Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! 44 Mówię wam zgodnie z prawdą: Ustanowi go nad całym swoim mieniem. 45 Ale gdyby ów niewolnik rzekł w swoim sercu: ‚Mój pan zwleka z przyjściem’ i gdyby zaczął bić służących i służące oraz jeść i pić, i się upijać, 46 pan owego niewolnika przyjdzie w dniu, w którym ten się go nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna, i ukarze go z największą surowością, i wyznaczy mu dział z niewiernymi.

Jezus mówi cały czas o jednym i tym samym, szczególnym niewolniku, którego
Pan ustanowi szafarzem, a po przybyciu zastanie go czyniącego dobrze lub źle.
W Mateusza Jezus nazywa go już złym, stąd sugestia, że nie okaże się wierny.
Ma to też związek z innymi proroctwami, ale to już za szeroki temat :-)

I dalej Jezus mówi już o zwykłych niewolnikach, z których jedni rozpoznają wolę Pana a
drudzy nie. Jezus mówi, że wtedy - tzn, wówczas, gdy Szafarz zacznie się upijać
i wydawać złe polecenia, niewolnicy Pana staną przed wyborem: albo słuchać się Pana,
wbrew zdegenerowanemu szafarzowi, albo postępować tak jak mówi degenerat, no bo
wszyscy tak robią, tak wygodnie, i zawsze tak było... :-)

47 Wtedy ów niewolnik, który zrozumiał wolę swego pana, ale się nie przygotował ani nie postąpił zgodnie z jego wolą, otrzyma wiele uderzeń. 48 Ten zaś, który nie zrozumiał i czynił to, za co zasłużył na uderzenia, otrzyma ich niewiele. Istotnie, komu dużo dano, od tego dużo się będzie żądać; a komu ludzie dużo powierzają, od tego będą żądać więcej niż zwykle.

Jest to zgodne z tym co mówił wielokrotnie:

Stale patrzcie, wciąż czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy jest wyznaczony czas. 34 Rzecz ma się tak, jak z człowiekiem, który udając się w podróż za granicę, pozostawił swój dom i dał władzę swoim niewolnikom, każdemu jego pracę, a odźwiernemu kazał czuwać. 35 Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy pod koniec dnia, czy o północy, czy z pianiem kogutów, czy wcześnie rano — 36 żeby gdy nagle przybędzie, nie zastał was śpiących. 37 Ale co mówię wam, mówię wszystkim: Czuwajcie”.

Jak widać, są niewolnicy, którzy mają swoje zajęcie, ale jest też odźwierny!.
Jednak pomimo istnienia odźwiernego, czuwać mają wszyscy. Którego z niewolników
Jezus uczynił odźwiernym? Z tekstu wynika, że odźwierny jest od samego początku,
tzn. od momentu, gdy człowiek (Jezus) udał się za granicę...

Ten sam kontekst mamy w Mateusza:

O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. 37 Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem — jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, 39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwaj będą w polu: jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony; 41 dwie będą mleć w żarnach: jedna będzie wzięta, a druga pozostawiona. 42 Dlatego czuwajcie, gdyż nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie.
43 „Ale wiedzcie to jedno, że gdyby gospodarz wiedział, o której straży przyjdzie złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 44 Dlatego i wy okażcie się gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.


Kim jest gospodarz? :-)
A czuwac jednak mają wszyscy.
I dalej jednym tchem Jezus mówi o tym Niewolniku nad Niewolnikami:

45 „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? 46 Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! 47 Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem. 48 „Ale gdyby ów zły niewolnik rzekł w swoim sercu: ‚Mój pan zwleka’ 49 i gdyby zaczął bić swych współniewolników oraz jeść i pić z niepoprawnymi pijakami, 50 pan owego niewolnika przyjdzie w dniu, którego ten się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna, 51 i ukarze go z największą surowością, i wyznaczy mu dział z obłudnikami. Tam będzie płakał i zgrzytał zębami.

No i dalej, opisując, że niewolnik-szafarz okaże się niewierny
jednym tchem pokazuje alternatywę dla całej reszty czuwających:
(czyli tak samo jak w Łukasza, tylko innymi słowami - różnica 2 lat)

25 „Wtedy (wtedy gdy Pan przybędzie i zastanie niewolnika złym) królestwo niebios stanie się podobne do dziesięciu dziewic, które wzięły swoje lampy i wyszły oblubieńcowi na spotkanie. 2 Pięć z nich było głupich, (bo oglądały się na Szafarza który zaspał jak i one a na końcu okazał się złym) a pięć roztropnych.(bo czuwały nie oglądając się na złego niewolnika) 3 Głupie bowiem wzięły swoje lampy, ale nie wzięły ze sobą oliwy, 4 natomiast roztropne wzięły oliwę do pojemników, a także swoje lampy. 5 Gdy oblubieniec się opóźniał, wszystkie skłoniły głowy i posnęły. 6 W samym środku nocy rozległ się okrzyk: ‚Oto oblubieniec! Wyjdźcie mu na spotkanie’. 7 Wtedy wszystkie te dziewice powstały i doprowadziły swoje lampy do porządku. 8 Głupie rzekły do roztropnych: ‚Dajcie nam trochę waszej oliwy, gdyż nasze lampy gasną’. 9 Roztropne odpowiedziały tymi słowy: ‚Mogłoby nie wystarczyć dla nas i dla was. Idźcie raczej do sprzedających i sobie kupcie’. 10 Gdy one poszły kupić, oblubieniec przybył i dziewice, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną; i zamknięto drzwi. 11 Potem przyszły też pozostałe dziewice, mówiąc: ‚Panie, panie, otwórz nam!’ 12 On, odpowiadając, rzekł: ‚Mówię wam prawdę — nie znam was’.
13 „Dlatego stale czuwajcie, gdyż nie znacie ani dnia, ani godziny


A więc wszyscy mają czuwać, nie zależnie od postępowania Niewolnika-Szafarza.
Dalej Jezus mówi, że każdy z niewolników otrzymuje swoją pracę, czyli tak jak
we fragmencie z Marka, gdzie każdy ma swoją robotę, a odźwierny czuwa.

Potem Jezus tym samym tchem mówi, że źli niewolnicy (w tym szafarz) zostaną
wyrzuceni na zewnątrz (czyli następuje zebranie chwastów jak w 13 rozdziale).
Po oczyszczeniu chrześcijaństwa, Jezus przystępuje do sądzenia pogan i dzieli ich
na owce i kozy... Kurczę, to wszystko jest tak powiązane, ze musiałbym książkę
napisać :-) Zauważ, że Jezus wszystko to ciągnie jednym wątkiem od początku 24
rozdziału aż do końca 25.
Ostatnio zmieniony przez 2013-06-10, 13:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 13:01   

ata333 napisał/a:
AEliocie i Rethelu...idziecie sluszna droga,,
jesli juz uznacie w pelni szafarza w osobie papieza..


Ato,
z Rzymskiej Wspólnoty jeszcze nikt mnie nie wyrzucił,
więc ja formalnie nadal podlegam Patriarsze Zachodu :-)
Zresztą, zawsze byłem prokatolicki, co wielu się nie
podobało. Natomiast katolikom nie podoba się to, że
jestem proświadkowski :-) I weź tu człowieku dogódź... :-)

Cytat:
pamietajcie...ze nawet jak zboczyli z drogi Pana..mamy ich sluchac,,,i czynic jak nauczaja.. a nie czynic..jak czynia.... ;-) [/b]


Ja tom zawsze mówił. Bez względu o którego władcę pokarmu chodziło :-)

Hahah, a to jest mój post = chrztowi Polski :-)
Znak! jakby powiedział nasz kochany Lucjanek :-)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-06-10, 13:28   

Rethel napisał/a:
ata333 napisał/a:
AEliocie i Rethelu...idziecie sluszna droga,,
jesli juz uznacie w pelni szafarza w osobie papieza..


Ato,
z Rzymskiej Wspólnoty jeszcze nikt mnie nie wyrzucił,
więc ja formalnie nadal podlegam Patriarsze Zachodu :-)
Zresztą, zawsze byłem prokatolicki, co wielu się nie
podobało. Natomiast katolikom nie podoba się to, że
jestem proświadkowski :-) I weź tu człowieku dogódź... :-)

Cytat:
pamietajcie...ze nawet jak zboczyli z drogi Pana..mamy ich sluchac,,,i czynic jak nauczaja.. a nie czynic..jak czynia.... ;-) [/b]


Ja tom zawsze mówił. Bez względu o którego władcę pokarmu chodziło :-)

Hahah, a to jest mój post = chrztowi Polski :-)
Znak! jakby powiedział nasz kochany Lucjanek :-)



dzieki Rethelu..bo przyznam ,,ze ostatnio..tez bylam troche w kropce..w zwiazku z tym szafarzem..
zreszta ta nagonka na kk..tez dala efekty..
ale sercem gdzies zawsze bylam blisko..iwciaz wierzylam,,ze Bog potwierdzi.. iz kierunek jest wlasciwy..
i tez oficjalnie nie wypisalam sie z powszechnego.. ;-)

Bog nade mna czuwa..jak zawsze.. :mrgreen:

dzieki.. :xcalus:

kk..tez naucza o sobistych relacjach z Jezusem.. :-P
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 13:34   

Przypomniało mi się jeszcze jedno a propos Piotra!

Szymonie, Szymonie, oto Szatan zażądał, żeby was przesiać jak pszenicę. Lecz ja błagałem za tobą, by twoja wiara nie ustała; a ty, gdy kiedyś wrócisz, umacniaj swych braci”. Wtedy on rzekł do niego: „Panie, jestem gotów iść z tobą i do więzienia, i na śmierć”. Ale on powiedział: „Mówię ci, Piotrze: Kogut dzisiaj nie zapieje, dopóki ty trzy razy się nie zaprzesz, że mnie znasz.

Dlaczego to akurat Piotr miał ich umacniać?

Gdy zajrzymy do Dziejów, to przez pierwsze
ok. 12 rozdziałów Piotr gra pierwsze skrzypce...
dlaczego?



ata333 napisał/a:
kk..tez naucza

http://www.opoka.org.pl/b...sseksualne.html :-P :fiolki:

p.s. odpowiadać proszę w stosownym wątku :prosze:

ata333 napisał/a:
dzieki Rethelu..bo przyznam ,,ze ostatnio..tez bylam troche w kropce..w zwiazku z tym szafarzem..


A na czym twa kropka polegała?
Kropka nad i to czasami za mało.
Trzeba postawić obie toczki nad ё :-)

Cytat:
i tez oficjalnie nie wypisalam sie z powszechnego.. ;-)


Przynależność aż takiego znaczenia nie ma, bo np. kościoły prawosławne i protestanckie
wywodzą się z tej samej, pierwotnej, choć także obecnie zachwaszczonej tradycji... no a
kościółki odpryskowe, są często grupami dobrych chęci... ale też z chwastami... trynitarnymi :-P
A gdzie aktualnie uczęszczasz de facto...?
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 15:48   

Wielu ty się wypowiada na temat niewolnika nie mając dobrego rozeznania o kogo chodzi. Nie chodzi tu o papieża ani jakiegoś kierownika z innej religii oprócz religii Świadków Jehowy. Sąd rozpocznie się nad religią od Świadków Jehowy zgodnie a zasadą Bożą że zaczyna zsyłać nieszczęście najpierw na tych co są nazwani Jego imieniem. Z religii Świadków Jehowy zostali wybrani dwaj świadkowie Apokalipsy i wtedy okazało się że jest tam zły niewolnik który bije swoje współsługi, wyklucza ich za głoszoną prawdę biblijną na temat np. dwóch świadków głosząc że to już było symbolicznie , więc się spełniło, jest bo to fałszywy pokarm i niewierność wobec Pisma i nauki Jezusa. Setki nauk głoszonych przez złego niewolnika powoduje to że prawdziwi uczniowie Jezusa odchodzą od tej organizacji lub są wyrzucani za nie uznawanie fałszywych nauk za prawdziwe.
Dlatego Jezus powołał w odpowiednim czasie właściwego niewolnika wiernego o roztropnego który poinformował centralę w Brooklynie w liście otwartym "Prawdziwy sekciarz" o tym co teraz nastąpi.
Jer. 25:29
29. Bo oto od miasta, które jest nazwane moim imieniem, zaczynam zsyłać nieszczęście, a wy mielibyście ujść bezkarnie? Nie ujdziecie bezkarnie, gdyż oto Ja przyzywam miecz na wszystkich mieszkańców ziemi - mówi Pan Zastępów.
(BW)

Wiedząc o tym że Bóg zacznie zagładę religii od Świadków Jehowy zlecając tą pracę dwom wyrzuconym z organizacji osobom nie możemy myśleć że tym niewolnikiem którego Pan zastanie tak czyniącego jest papież lub Piotr który nie żyje. Jezus nigdy Piotra nie nazwał niewolnikiem postawionym by dawał pokarm na czas słuszny. Piotr miał inne zadanie i je wykonał. Nie ma następców Piotra i nigdy nie było to kościół katolicki sobie sam dopasował by jakoś uzasadnić swoje istnienie. Bóg i Jezus nie przyznają się do tej powszechnej religii i gdy taki papież będzie mówił że w imieniu Jezusa głosił lub czynił nawet cuda wtedy Jezus odpowie, nigdy was nie znałem.
Mat. 7:21-23
21. Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23. A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
(BW)
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 15:53   

Lucku,
tym pierwszym wiemy, że jesteś ty, a kto jest tym drugim? :-)
 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 17:17   

AEliot napisał/a:
Przeczytałem z dużym zainteresowaniem :->
Ciekawe ale nie dalej jak tydzień temu zwróciłem uwagę na ten sam szczegół - Kajfasza, który prorokował mimo, iż zdawałoby się był najmniej odpowiednią osobą do tego celu.

Ciekawe wnioski wysnułeś.
Można byłoby pokusić się o jeszcze jeden - jednostka (owieczka) de facto nie podlega władzy niewolnika, zwłaszcza, że ten aktualnie sprawuje się nienajlepiej. Ale cały czas może skubać trawkę (pokarm) przygotowany przez owego niewolnika. Ponadto, nikt jej nie zabrania korzystania z innych pastwisk, skoro niewolnik nie pielęgnuje pastwiska należycie.

Tylko się cieszyć :-D


Tak odnośnie "skubania" to przypomniał mi się ten werset:

1Kor 10:21 bw "Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów; nie możecie być
uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów."

Ps. też miałem ochotę spytać Lucka o tego drugiego...
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-06-10, 18:07   

Żyd napisał/a:
AEliot napisał/a:
Przeczytałem z dużym zainteresowaniem :->
Ciekawe ale nie dalej jak tydzień temu zwróciłem uwagę na ten sam szczegół - Kajfasza, który prorokował mimo, iż zdawałoby się był najmniej odpowiednią osobą do tego celu.

Ciekawe wnioski wysnułeś.
Można byłoby pokusić się o jeszcze jeden - jednostka (owieczka) de facto nie podlega władzy niewolnika, zwłaszcza, że ten aktualnie sprawuje się nienajlepiej. Ale cały czas może skubać trawkę (pokarm) przygotowany przez owego niewolnika. Ponadto, nikt jej nie zabrania korzystania z innych pastwisk, skoro niewolnik nie pielęgnuje pastwiska należycie.

Tylko się cieszyć :-D


Tak odnośnie "skubania" to przypomniał mi się ten werset:

1Kor 10:21 bw "Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów; nie możecie być
uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów."

Ps. też miałem ochotę spytać Lucka o tego drugiego...




z tego co zrozumialam to Lucek pisal o nim w swoim liscie..do c.k...to tez wykluczony swiadek...przyjaciel Lucka..
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 18:18   

Apokalipsa w 11 i 12 rozdziale opisuje dwóch świadków z tym że 11 rozdział opisuje dwóch a 12 rozdział opisuje jednego z tych dwóch świadków na okres 1260 dni. Łatwo to da się zauważyć gdy weźmiemy pod uwagę czas 1260 dni. Po urodzeniu Michała w 12 rozdziale mamy napisane że Niewiasta ma być 1260 dni na pustyni, dokładnie tyle czasu ile będzie miało dwóch świadków, czyli mamy tu opis jednego z tych dwóch.
Obj. 12:5-6
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
(BW)

Po urodzeniu, powstaniu Michała Niewiasta będzie na ziemi przez 1260 dni, napisano że na pustyni. Dlaczego na pustyni i jak to należy rozumieć?. Na pustyni dlatego że deszcz zostanie zatrzymany na całej ziemi na okres 1260 dni, ziemia w tym czasie stanie się pustynią, braknie żywności.
Co napisano dalej gdy skończy się 1260 dni?. Czytamy dalej tak.:Obj. 12:7
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)

Po 1260 dniach Michał będzie po zmartwychwstaniu porwany do nieba i o tym również pisze Apokalipsa w 11 rozdziale o dwóch świadkach a Michał jest jednym z nich. Oto porwanie, wstąpienie do nieba.Obj. 11:11-12
11. Lecz po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli.
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
(BW)

Tak 11 jak i 12 rozdział mówi o wstąpieniu do nieba i w 12 rozdziale o Michale czytamy tak:Obj. 12:5
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
(BW)

Gdy dwóch świadków wstąpi do nieba to o jednym z nich w 12 rozdziale napisano że będzie porwany do tronu Boga. Po co?. Po to by otrzymać znów władzę na wieczność i o tym pisze Daniel.
Dan. 7:13-14
13. I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
14. I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne.
(BW)

Wielu tu powie że chodzi o Jezusa Chrystusa ale to nie prawda bo czas się nie zgadza. O jaki czas chodzi?. Chodzi o czas zwierząt politycznych z Daniela. Otóż wersety poprzedzające mówią że ten podobny do syna człowieczego otrzyma władzę po osądzeniu ostatniego zwierzęcia politycznego którego w czasach Jezusa jeszcze nie było.
Czytamy tak:Dan. 7:9-12
9. A gdy patrzałem, postawiono trony i usiadł Sędziwy. Jego szata była biała jak śnieg, a włosy na głowie czyste jak wełna. Jego tron jak płomienie ogniste, a jego koła jak ogień płonący.
10. Ognista rzeka wypływała i wychodziła sprzed niego. Tysiąc tysięcy służyło mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed nim; zasiadł sąd i otworzono księgi.
11. Potem, na dźwięk zuchwałych słów, które wypowiadał róg, spojrzałem i widziałem, jak zwierzę zostało zabite, jego ciało zniszczone i wrzucone do ognia na spalenie.
12. Również pozostałym zwierzętom odebrano ich władzę, a długość ich życia była ograniczona do pewnego okresu i czasu.
(BW)

Dopiero po zniszczeniu i wrzuceniu do ognia zwierzęcia politycznego które będzie bluźnić przeciwko Bogu i wypowiadać zuchwałe słowa nastąpi danie władzy komuś podobnego do Syna Człowieczego. Kto jest tym który otrzyma władzę?. To właśnie to dziecko które się urodzi i będzie po 1260 dniach porwane do tronu Boga, otrzyma całe mienie Jezusa bo to postawiony niewolnik wierny i roztropny który dziś daje we właściwym czasie właściwy pokarm i Pan zastanie go tak czyniącego.
Mat. 24:46-47
46. Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego.
47. Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim.
(BW)Obj. 2:26-28
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)


A co z drugim świadkiem?. Obok Jezusa są dwa drzewa w Królestwie Bożym, jedno po prawej stronie a drugie po lewej. Nie są to apostołowie którzy chcieli zając te miejsca już w pierwszym wieku.
Mat. 20:21-23
21. A On jej rzekł: Czego chcesz? Rzecze mu: Powiedz, aby ci dwaj synowie moi zasiedli jeden po prawicy, a drugi po lewicy twojej w Królestwie twoim.
22. A Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja pić będę? Mówią mu: Możemy.
23. Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.
(BW)

Jezus wyjaśnił że to Ojciec przygotował te dwa miejsca, dla dwóch świadków dla dwóch pomazańców którzy są opisani w Zachariasza.
Zach. 4:1-3
1. Anioł, który rozmawiał ze mną, powrócił i obudził mnie, jak budzi się kogoś ze snu,
2. I zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
3. Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.
(BW)

W Zachariasza mamy objawioną część z Apokalipsy o dwóch drzewach o dwóch pomazańcach którzy są po prawej i lewej stronie głównego świecznika Jezusa i jest siedem lamp i siedem knotów.
Drugi świadek z Apokalipsy chwilowo śpi bo ma inna zadanie niż ten pierwszy. Drugi świadek to anioł siódmy a pierwszy świadek to anioł szósty. I to anioł szósty czyli pierwszy świadek rozpocznie wielki ucisk o ustalonej godzinie dniu , miesiącu i roku.
Obj. 9:13-16
13. I zatrąbił szósty anioł; i usłyszałem z czterech rogów złotego ołtarza stojącego przed Bogiem jakiś głos,
14. Mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów
, którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.
15. I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi,
16. A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
(BW)

 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 18:44   

Lucyfer napisał/a:
Drugi świadek z Apokalipsy chwilowo śpi bo ma inna zadanie niż ten pierwszy. Drugi świadek to anioł siódmy a pierwszy świadek to anioł szósty. I to anioł szósty czyli pierwszy świadek rozpocznie wielki ucisk o ustalonej godzinie dniu , miesiącu i roku.


Czyli nie wiesz personalnie kto to taki ?

bom ciekaw niezmiernie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12