Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym opierasz swoją ufność?
Autor Wiadomość
tessa

Wysłany: 2007-07-06, 20:00   

Lucyfer napisał/a:
Narazie trzeba zadowolić się częściową prawdą i nie angażować się w ruchy religijne bo to szkodzi zdrowiu i rodzi niepotrzebne nikomu problemy

Po co angażować się tylko w częściową prawdę ,skoro całkowita prawda jest w zasięgu ręki?Nie jest prawdą ,że dopiero dwóch świadków przyniesie prawdę na ziemię .To prporoctwo już się wypełniło i prawda jest już dostępna tym którzy są pokornego serca.

Jezus głosił coś wręcz odwrotnego niż ty głosisz:

Mateusza 10:22-37
Jezus nie uczył aby iść na kompromis ale zachęcał do opowiedzenia się mocno po stronie prawdy.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-06, 21:04   

tessa napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Narazie trzeba zadowolić się częściową prawdą i nie angażować się w ruchy religijne bo to szkodzi zdrowiu i rodzi niepotrzebne nikomu problemy

Po co angażować się tylko w częściową prawdę ,skoro całkowita prawda jest w zasięgu ręki?Nie jest prawdą ,że dopiero dwóch świadków przyniesie prawdę na ziemię .To prporoctwo już się wypełniło i prawda jest już dostępna tym którzy są pokornego serca.

Jezus nie uczył aby iść na kompromis ale zachęcał do opowiedzenia się mocno po stronie prawdy.

Całkowita prawda jest trudna do zniesienia, dlatego Bóg posłał ludzi do Babilonu, by żyli złudzeniami a wtedy czas im szybciej zleci. Ludzie stworzyli sobie nauki i w nie uwierzyli jak w prawdziwą prawdę. Ja chcesz łudzić się to twoja sprawa, może w twoim wypadku tak trzeba, bo prawda jest gorzka.
Obj. 10:10-11
10. Wziąłem więc książeczkę z ręki anioła i zjadłem ją, a była w ustach moich jak słodki miód; a gdy ją zjadłem, żołądek mój pełen był gorzkości,
11. I powiedziano mi: Musisz znowu prorokować o wielu ludach i narodach, i językach, i królach.
(BW)

tessa

Wysłany: 2007-07-07, 18:27   

Lucyfer napisał/a:
Wysłany: Wczoraj 22:04

tessa napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

tessa:

lucyfer napisał:
Całkowita prawda jest trudna do zniesienia, dlatego Bóg posłał ludzi do Babilonu, by żyli złudzeniami a wtedy czas im szybciej zleci

Iście Szatańska nauka ,że to Bóg posłał ludzi do Babilonu.To Szatan utworzył fałszywą religię i posługuje się nią do zwodzenia ludzi.
Bóg zaś pragnie wybawić ludzi z niewoli fałszu,po to posłał swojego Syna aby objawił ludziom prawdę.
Sam Jezus powiedział :"Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli."
"Po to przyszedłem na świat aby dać świadectwo prawdzie".
"Ja jestem drogą i prawdą i życiem,nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie".

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-07, 20:35   

tessa napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Wysłany: Wczoraj 22:04
tessa napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

tessa:

lucyfer napisał:
Całkowita prawda jest trudna do zniesienia, dlatego Bóg posłał ludzi do Babilonu, by żyli złudzeniami a wtedy czas im szybciej zleci

Iście Szatańska nauka ,że to Bóg posłał ludzi do Babilonu.To Szatan utworzył fałszywą religię i posługuje się nią do zwodzenia ludzi.
Bóg zaś pragnie wybawić ludzi z niewoli fałszu,po to posłał swojego Syna aby objawił ludziom prawdę.
Sam Jezus powiedział :"Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli."
"Po to przyszedłem na świat aby dać świadectwo prawdzie".
"Ja jestem drogą i prawdą i życiem,nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie".
Jer. 29:4-5
4. Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela, do wszystkich wygnańców, których skazałem na wygnanie z Jeruzalemu do Babilonu:
5. Budujcie domy i zamieszkujcie je; zakładajcie ogrody i spożywajcie ich owoc!
(BW)

Nawet Apokalipsa o tym mówi że lud Boży jest teraz w Babilonie i gdy on upadnie, gdy upadną wszystkie religie od plag, wtedy lud Boży usłyszy głos: Wyjdzie z niego ludu mój.
A więc gdzie jest teraz lud Boży? W Babilonie.
Obj. 18:1-5
1. Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
2. I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
3. Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
5. Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
(BW)

Sama widzisz że głos będzie słyszany dopiero po upadku Babilonu od plag. Wtedy wyjdziesz z tej religii w której jesteś i będziesz słuchać co Duch mówi do zborów.

tessa

Wysłany: 2007-07-15, 13:14   

Czy Jezus ufał ludziom? Z pewnościom ufał swym uczniom,mimo ich wad .
Ale czuł pewien dystans do faryzeuszy.....

Powiedział swym uczniom takie słowa:
"Ufajcie ,ja zwyciężyłem świat..."

Zatem mamy ufać ludziom ,którzy podążąją ściśle śladami Jezusa.Jak możliwe byłoby spełnienie tego ,że chrześcijan można by było poznać po wzajemnej miłości ,gdyby oni nie ufali sobie nawzajem?

Galatów 1:10
Ja żywię ufność co do was, którzy jesteście w jedności z Panem, że nie będziecie inaczej myśleć; a ten, kto was niepokoi, otrzyma wyrok, bez względu na to, kim jest

Odpowiedz do tematu