Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus - Bóg czy Syn Boży?
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-07-12, 18:54   

Powinno się słowo ruach nie tłumaczyć jako duch,ale jako energia i byłoby każdemu wiadomo,że Bóg Ojciec-Matka jest energią,z której wszystko powstało i powstaje.Duch Święty jest Bogiem,bo jest świętą energią.Energia jest osobą?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2013-07-12, 22:35   

ata333,

Cytat:
Davidzie tak najprosciej to mozna tak..

zalozmy Ty,,twoja zona,,jak i dziecko..nazwane zostanie rodzina kowalskich..

w skrocie jest to kowalski..
wiec Ty jestes kowalskm..twoja zona jest kowalskim i twoje dziecko jest kowalskim..
ale ty nie jestes zona..ani zona Toba..ani dziecko zona..,,ani dziecko Toba..ani Ty dzieckiem..ani zona dzieckiem..
ale kazdy z was jest kowalskim
i kowalskim jest kazdy z Waszej trojki..

zastap teraz kowalskich JHWH

a siebie,,zone ,,i dziecko ..Ojcem, Synem i Duchem Sw.


Przykład z rodziną jest z kilku powodów nie trafionym przykładem .

Ojciec matka i syn są układem tymczasowym , zazwyczaj w życiu jest tak że Syn dorasta opuszcza rodziców zakłada własną rodzinę ect.

Według definicji Trójcy wszystkie osoby są sobie równe pod względem wieku przekładając to na rodzinę czy Syn rodziców może być równy wiekiem swoim rodzicom ? :-D

W rodzinie każda z osób jako CZŁOWIEK jest odrębną od pozostałych zatem mamy troje ludzi a jak to wygląda w Trójcy ? wszystkie rzekomo trzy osoby są jednym Bogiem

nie zaś trzema Bogami :-D

Rodzina Ojciec matka syn = try odrębne osoby tj Troje ludzi

Bóg Ojciec Syn Boży Duch św = trzy odrębne osoby tj troje Bogów

W rodzinie posiadanie wspólnego nazwiska nie czyni Ojca matkę i syna jednym i tym samy człowiekiem ale trojgiem różniących się od siebie ludzi .. :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-07-12, 22:57   

Davidzie,

super ..ale przeciez nie o to mi chodzilo..
w swym poprzednim poscie..
zadawales pytania..wiec probowalam Ci wytlumaczyc jak to jest z tym odrebnymi osobami,,zebys nie mylil trojcy z innymi pojaciami Bostwa JHWH..i za pzryklad wczesniej podalam pentekostalizm.. ;-)

oczywiscie,,ze Trojca jest dalece bardziej skomplikowanaym pojeciem..natury Boga..

i dlatego jest nazwana tajemnica..
ale czyz Bog nie jest tajemnica dla czlowieka..z jego ograniczonymi mozliwosciami intelektualnymi..?


Davidzie mozemy tak bez konca,,tylko czy jest sens..?

mnie naprawde milo sie z Toba dyskutuje.ale w tym temacie niczego wiecej nie wskoramy..procz argumentow,,ktore uwazam za wyczerpane.. ;-)


pozdrawiam..:)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-07-13, 11:31   

Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi w tym temacie. Z ostatnich 2stron wyciągnęłam wniosek, że z powodu nazwy „trójca” powstają różne słowne( cielesne) ograniczenia i skojarzenia. Ze względu, że Bóg jest Duchem a Jego życzeniem jest czcić Go w duchu i prawdzie, próbuję na ten problem popatrzeć duchowo. Interesujące są wasze rozważania. Niewiele z różnych względów piszę na tym forum, jednak zawsze cenię wypowiedzi atta333, David77 i wielu innych piszących.

Co do zrozumienia jedna w Bogu, Synu i Duchu Św. najbardziej przekonuje mnie zawsze Ew. J 17R 21W” Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.”
To właśnie słowo „ jedno” ludzie ograniczają cieleśnie( fizycznie) zamykając w trójkąt .

Podobał mi się przykład Kowalskich, jednak jedność duchową w nich( aby byli jedno) może
stanowić jedność, takie samo działanie( postępowanie).
Nazwisko daje możliwość skojarzenia poszczególnych rodzin, czy osób. Bóg jest Ojcem i przez wypełnianą Jego wolę, co do postępowania w życiu człowieka ,daje możliwość widzieć Swoją rodzinę. Bóg jest Ojcem, pierworodnym Synem Jezus i reszta braćmi i siostrami.

Ew. Mat. 12R 50W „Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką. „

Jeżeli w rodzinie ojciec jest ponad wszystkich i życzy sobie aby jego dzieci wypełniały Jego wolę( postępowały w dany, pokazany lub powiedziany im sposób) , a one to robią są duchową jednością z nim., gdy w postępowaniu są jak ojciec są duchowa jednością . Mają tego samego życiowego ducha.

Można zatem widzieć, że Bóg, Syn i Duch Św. są jedno lub jednością, bo działają w jednej woli. Czyli te trzy Istoty są jak jedna pod względem działania, pomimo, że są trzy.

Duch Boży, jeśli można tak ująć, jest pragnieniem i mocą od Boga, taką jaką ma ziarno, mające w sobie możliwość wzrastania, lub rozwój płodu w łonie matki i później narodzonego człowieka. Dlatego tak b. ważną sprawą jest narodzenie na nowo z Ducha Bożego.

Ew. J 17R22W " A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.
23W Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.”

Pozdrawiam serdecznie Teresa.
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-07-13, 12:32   

Teresa napisał/a:
Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi w tym temacie. Z ostatnich 2stron wyciągnęłam wniosek, że z powodu nazwy „trójca” powstają różne słowne( cielesne) ograniczenia i skojarzenia. Ze względu, że Bóg jest Duchem a Jego życzeniem jest czcić Go w duchu i prawdzie, próbuję na ten problem popatrzeć duchowo. Interesujące są wasze rozważania. Niewiele z różnych względów piszę na tym forum, jednak zawsze cenię wypowiedzi atta333, David77 i wielu innych piszących.

Co do zrozumienia jedna w Bogu, Synu i Duchu Św. najbardziej przekonuje mnie zawsze Ew. J 17R 21W” Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.”
To właśnie słowo „ jedno” ludzie ograniczają cieleśnie( fizycznie) zamykając w trójkąt .

Podobał mi się przykład Kowalskich, jednak jedność duchową w nich( aby byli jedno) może
stanowić jedność, takie samo działanie( postępowanie).
Nazwisko daje możliwość skojarzenia poszczególnych rodzin, czy osób. Bóg jest Ojcem i przez wypełnianą Jego wolę, co do postępowania w życiu człowieka ,daje możliwość widzieć Swoją rodzinę. Bóg jest Ojcem, pierworodnym Synem Jezus i reszta braćmi i siostrami.

Ew. Mat. 12R 50W „Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką. „

Jeżeli w rodzinie ojciec jest ponad wszystkich i życzy sobie aby jego dzieci wypełniały Jego wolę( postępowały w dany, pokazany lub powiedziany im sposób) , a one to robią są duchową jednością z nim., gdy w postępowaniu są jak ojciec są duchowa jednością . Mają tego samego życiowego ducha.

Można zatem widzieć, że Bóg, Syn i Duch Św. są jedno lub jednością, bo działają w jednej woli. Czyli te trzy Istoty są jak jedna pod względem działania, pomimo, że są trzy.

Duch Boży, jeśli można tak ująć, jest pragnieniem i mocą od Boga, taką jaką ma ziarno, mające w sobie możliwość wzrastania, lub rozwój płodu w łonie matki i później narodzonego człowieka. Dlatego tak b. ważną sprawą jest narodzenie na nowo z Ducha Bożego.

Ew. J 17R22W " A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.
23W Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.”

Pozdrawiam serdecznie Teresa.


dziekuje Ci bardzo Tereso..:)

tez tak rozumiem jednosc..jak Ty..
jest ona oczywista..
ale niektore fragmenty daja do myslenia..
wiec staram sie po prostu niczego nie zaniedbywac w pojeciu natury,,istoty Boga..i Pana nszego Chrystusa..ktora jednak pozostaje dla nas z racji niedoskonalosci zdolnosci poznawczych wciaz wielka tajemnica..

i mam nadzieje,,ze przynajmniej z tego kzdy z nas powinien zdawac sobie sprawe..
z naszej niedoskonalosci wzgledem Boga..i poznania Jego natury :-D

pozdrawiam serdecznie..:)
czekam na Twoje posty..:)
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-07-13, 13:02   

radek napisał/a:
Ja olbrzymi respekt mam do Archanioła Michała i Gabriela. Po pierwsze domknęli Biblię zsyłając Jezusa, a po drugie ugruntowali Jej początek dyktując Koran.)


Co? Nie wiem jak można przyjmować że Bóg miał cokolwiek do czynienia z Mahometem i islamem... Dobrze się czujesz? Sam Mahomet na początku gdy otrzymał swoje "objawienia" myślał, że został opętany i ktoś na niego rzucił czary... To bardzo paraleliczne ze wszystkim wcześniejszymi prorokami co nie? <ironia>

To że objawił mu się Archanioł Gabriel to dopowiedzenie teologow islamu, poza tym Mahomet nosi znamiona Antychrysta, nie ma żadnych podstaw by uważac go za proroka od JHWH.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2013-07-13, 13:37   

woroniecka napisał/a:
radek napisał/a:
Ja olbrzymi respekt mam do Archanioła Michała i Gabriela. Po pierwsze domknęli Biblię zsyłając Jezusa, a po drugie ugruntowali Jej początek dyktując Koran.)


Co? Nie wiem jak można przyjmować że Bóg miał cokolwiek do czynienia z Mahometem i islamem... Dobrze się czujesz? Sam Mahomet na początku gdy otrzymał swoje "objawienia" myślał, że został opętany i ktoś na niego rzucił czary... To bardzo paraleliczne ze wszystkim wcześniejszymi prorokami co nie? <ironia>

To że objawił mu się Archanioł Gabriel to dopowiedzenie teologow islamu, poza tym Mahomet nosi znamiona Antychrysta, nie ma żadnych podstaw by uważac go za proroka od JHWH.


Ja po przeczytaniu Koranu nie mam pretensji do Mahometa, wręcz przeciwnie - jestem wdzięczny za to, że poznałem bardzo ciekawe prawo przekazane sporej części społeczności naszej planety.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-07-13, 13:52   

Bardzo ciekawe prawo? Chybaś postradał rozum, co tam ciekawego? (...) To raczej system militarno-wojenny, który Mahomet stworzył by usprawiedliwiać swoje (...) zamysły. I tak w ogóle nie miał on pojęcia o judaiźmie i chrześcijaństwie, wszystko pomieszał, pogaństwo mekki tamtych czasów z talmudem, torą i ewangelią, i był na tyle (...), że Miriam siostra Mojżesza była dla niego tą samą osobą co Miriam matka Jezusa, LOL :D enough said.

(...) - usunięto; naruszenie 7 i 8 pkt Regulaminu Forum. Proszę nie używać takich określeń do żadnej religii czy wyznania. Następnym razem będzie przyznany warn.
Ostatnio zmieniony przez Parmenides 2013-07-13, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 14:09   

woroniecka napisał/a:
Islam to najgłupsza, najbardziej powalona i chora religia, pełna zboczeń


Ty Woroniecki, to akurat najwięcej masz w tej sprawie do gadania... :roll:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w porządnych państwach islamskich
dawno kiwałbyś się na szubienicy, a nie wypisywał takie bzdury... O tempora!
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-07-13, 14:17   

Rethel napisał/a:
woroniecka napisał/a:
Islam to najgłupsza, najbardziej powalona i chora religia, pełna zboczeń


Ty Woroniecki, to akurat najwięcej masz w tej sprawie do gadania... :roll:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w porządnych państwach islamskich
dawno kiwałbyś się na szubienicy, a nie wypisywał takie bzdury... O tempora!


Każdy chrześcijanin/żyd wisiałby tam na szubienicy XD

P.S. Zajmij się grzechami swojej rodziny, siebie i swoich znajomych, a nie obcych ludzi z neta.
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 14:22   

woroniecka napisał/a:
Każdy chrześcijanin/żyd wisiałby tam na szubienicy XD


Nieprawda.
Chrześcijanie i żydzi podlegają ochronie jako Lud Księgi.

Cytat:
P.S. Zajmij się grzechami swojej rodziny, siebie i swoich znajomych, a nie obcych ludzi z neta.


Jesteśmy jakby nie było, na forum biblijnym. Podajesz się za chrześcijanina.
Publicznie wyznałeś że sam się przerobiłeś. Zatem jako że jesteś chrześcijaninem
tkwiącym w grzechu, a dodatkowo publicznie z tym się obnosisz siejąc publiczne
zgorszenie
i zniekształcając naukę biblijną, to jestem zobligowany przez Pana
Jezusa to upominania cię, aby cię wyrwać z Gehenny... to dla twojego dobra.

„Jeśli zaś twój brat popełni grzech, idź i jego winę odsłoń między tobą
a nim samym. Jeśli cię posłucha, pozyskałeś swego brata."
Ostatnio zmieniony przez 2013-07-13, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-07-13, 14:28   

Już to zrobiłęś sto razy, po co to w kołko robisz? Rzekomo już otrząsnałeś kurz ze swoich stop, więc? Po co dalej o tym piszesz? Tak Cię jara to by pisać o mnie w każdym temacie? Weź pilnuj swojej matki i ojca czy nie grzeszą a nie mnie, i ich sobie upominaj.

Jesteś głupi myśląc, że lud księgi ma jakąkolwiek ochronę, bo żydzi i chrześcijanie są nazwani NAJGORSZYMI STWORZENIAMI. Ochrona? Nie sądzę

Ponadto w Koranie jest mowa o walce z tymi co nie wierzą w Allaha, po drugie "O proroku! Zarżnij ich gdziekolwiek ich znajdziesz!" (2:190) Ochrona? Nie sądzę

"Zasiej terror w sercach niewierzących w Allaha" (8:12)
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 14:30   

woroniecka napisał/a:
Jesteś głupi myśląc, że lud księgi ma jakąkolwiek ochronę, bo żydzi i chrześcijanie są nazwani NAJGORSZYMI STWORZENIAMI. Ochrona? Nie sądzę


Werset please :prosze:

Cytat:
Ponadto w Koranie jest mowa o walce z tymi co nie wierzą w Allaha, po drugie "O proroku! Zarżnij ich gdziekolwiek ich znajdziesz!" (2:190) Ochrona? Nie sądzę "Zasiej terror w sercach niewierzących w Allaha" (8:12)


Piszesz i nie wiesz o czym.
To jest mowa o poganach.
Żydzi i Chrześcijanie to są
wierzący w Ałłaha, tyle, że
w starej/zniekształconej wg
muzułmanów, wersji...
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-07-13, 14:37   

To ty nie wiesz o czym piszesz, Fight those who do not believe in Allah or in the Last Day and who do not consider unlawful what Allah and His Messenger have made unlawful and who do not adopt the religion of truth from those who were given the Scripture - [fight] until they give the jizyah willingly while they are humbled.

O kim to jest? O poganach czy o tych co DOSTALI Scriptures?

Jak nieznasz anigelskiego pusc sobie o przez google translate
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-07-13, 14:40   

Druga sprawa, kto jest niewierzącym w islamie? Ten kto odrzuca PROROKA MAHOMETA.

According to the Koran, a non-Muslim is less than nothing: "To Allah, there are no animals viler than those who do not believe and remain unbelievers" (Sura 8:55). That is why it is necessary to Islamize them by force and by humiliation. And those who resist Islam and its founder must be chastised, according to the Koran: "Here is the fate of those who fight Allah and his messenger: you will put them to death or you will make them suffer the torture of the cross; you will cut their hands and their feet alternately. They will be driven from the country" (Sura 5:33). And, since the Muslims are realists, they take into account circumstances and make, accordingly, temporary peace or war: "Do not display cowardice, and do not call the infidels to peace when you are superior to them" (Sura 47:35).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12