Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus jest Bogiem ze ST: JHWH?
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-06-28, 10:43   

nike napisał/a:
woroniecka napisał/a:
Odświeżając stary temat, właśnie powoli zdałam sobie sprawę, że Jezus nie jest Bogiem, a Mesjaszem, nie żeby mu ujmować, ale JHWH jest Stwórcą, Ojcem i był pierwszy, Jezus jest Jego Synem, Posłańcem, Mesjaszem, wypełnia Jego wolę i w Nim Adonaj ma upodobanie. Nawet sam Jezus uczył nas by czcić tylko Jahwe, a gdy sam był czczony przy wjeździe na osiołku był czczony jako długo oczeiwany Mesjasz, a nie Bóg.

Bardzo słuszna uwaga, tak dokładnie, Jezus swojego Ojca w Piśmie Świętym zawsze stawia na pierwszym miejscu i nigdy nie mówi,że jest, czy był równym swojemu Ojcu.

Jeśli JHWH ma być uważany za Boga,to musi być Bogiem Ojcem-Matką,Miłością-Mądrością,duchem-energią,z której wszystko powstało i powstaje.To z niego w Niebie wydzieliły się parami pierwsze istoty duchowe.Z tego powodu jest napisane w NT:

"Nasza zaś ojczyzna jest w Niebie..." (Fil.3.20).

Chrystus mówił o Bogu jako Bogu Ojcu-Matce,ale w NT "zmniejszono" Boga o jego żeńską część i występuje obecnie jako Bóg Ojciec.Można być ojcem bez matki?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-06-28, 10:51   

woroniecka

Cytat:
Ja mam żydowskie spojrzenie na religię, Bóg objawił się Abrahamowi, Jakubowi, Izaakowi i innym, był obiecany Mesjasz, przyszedł, i kropka.

To nie Bóg objawił się "Abrahamowi, Jakubowi, Izaakowi i innym",ale był nim Chrystus,tak jak napisane jest o tym w NT (1 Kor.1.4,9).On był Mesjaszem w Starym i Nowym Przymierzu.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-06-28, 17:15   

skoro tak, to czemu w Tanakhu są słowa "To mówi Jahwe:" ?
 
 
Wiesław 

Wyznanie: ŚJ
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 243
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2013-08-05, 17:37   

Pati napisał/a:
Anowi, dlaczego nie mogl byc swoim wlasnym Ojcem?


To proste...Bo jest Synem!!! Zakładam, że miałes ojca, albo masz... Czy jestes swoim ojcem? Użyj logiki....
_________________

 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-08-12, 09:01   

woroniecka napisał/a:
skoro tak, to czemu w Tanakhu są słowa "To mówi Jahwe:" ?

JHWH,Jahwe jest osobą, Bogiem osobowym.

Bóg Ojciec-Matka nie jest osobą,jest energią,Bogiem bezosobowym.Wtajemniczeni Żydzi o tym wiedzieli.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-09-10, 07:40   

woroniecka napisał/a:
Ale ważne by przy okazji nie wpaść ofiarą napastliwych muzułmanów, którzy zrobią zaraz z Niego zwykłego człowieka i "proroka".


No ale przecież Jezus był "zwykłym człowiekiem" i "prorokiem".
Był też oczywiście Mesjaszem Boga Najwyższego, w co muzułmanie również wierzą.
Wierzą nawet, że Jezus przyjdzie ponownie na ziemie w chwale Boga i będzie sądził wszystkich.
Uznają go również za swojego Króla, który gdy przyjdzie na ziemię ponownie otrzyma całą władzę od Boga.

Nie wierzą w jego śmierć - w co my wierzymy. Uważają, że Jezus został zabrany do nieba, a w miejsce jego ofiarował się jakiś uczeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11