Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brytyjscy geje dostali palec, teraz walczą o rękę!
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2013-08-09, 23:46   Brytyjscy geje dostali palec, teraz walczą o rękę!

http://wpolityce.pl/wydar...ubu-koscielnego
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-10, 02:41   

A hetero dostali rękę od razu, bez "nękania".
To nie fair!
Też bym walczył o sprawiedliwość.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-10, 23:11   

Dżeju, są takie protestanckie wynalazki kościelne, gdzie pederastom się udziela ślubu... Spokojnie. Zawsze można iść tam, gdzie pastor pobłogosławi penetrowanie odbytu w konfiguracji homo. I nie mówię tu o żadnych komikach w postaci "biskupa" Szymona Niemca... takie obrzydliwości w ofercie duszpasterskiej mają protestanci z pierwszego tłoczenia - np. państwowy, ewangelicko-luterański Kościół Szwecji.
 
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-10, 23:28   

Z tego co wiem tylko polski i jeszcze jeden kościół katolicki nie uznaje gejów.
Pederasta, dlatego, że ogólnie nie jest to popularne w sensie - uważane za normalne czyli robione przez większość.
Tylko idąc tym tropem kapłani też są pederastami bo większość raczej nie zamyka się w murach i nie powstrzymuje przed miłością do kobiety.
;-)
Czyli każesz gejom-katolikom konwersję zrobić na protestantyzm?
Dziwię się, że księża jeszcze tego nie zrobili, mogliby mieć normalnie żony a tak to kościół nakazuje im niczym gejom powstrzymywać się od związków.
W ogóle zastanawiam się co te śluby tak uwierają tych, których interesuje rzekomo życie seksualne odmiennej płci.
Bo dla mnie jak facet interesuje się życiem seksualnym innego kolesia to zahacza o gejostwo a jeszcze taki śmie się zwać hetero.
Kurka co mnie obchodzi czy koleś obok sypia z kobietą czy facetami?
Byle by mnie nie podrywał czy obmacywał i to wsio.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-10, 23:32   

Jest jeszcze sporo do dowiedzenia się. Poza tym powstrzymywanie się przed miłością do kobiety nie oznacza, że od razu ktoś jest pederastą... Takie uproszczenie jest nieuzasadnione.

Dżej napisał/a:
nakazuje im

Celibat w Kościele katolickim przyjmuje się dobrowolnie, bez przymusu.
 
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-10, 23:34   

No kapłani chyba mają jednak przymus.
Wniosek - lepiej być dalej od Boga i być zwykłym parafianinem.
A jeszcze lepiej mam ja - mogę używać gumek.
;-)
A najbliżej Boga są ci co umarli, tylko nie wolno popełniać samobójstw więc taka eutanazja powinna być wiernym na rękę.
Szybciej ku Bogu.
Ciekawe czy pijacy co zginęli w wypadku samochodowym to już samobójcy czy jeszcze nie.
Zastanawia mnie też jedno.
W piekle ponoć nie ma Boga a z tego co wiem jest wszędobylski.
I gdzie w Biblii jest napisane, że nie mogą brać ślubu?
Grzechem nie jest ich ślub tylko sypianie z ominięciem lesbijek bo tym wszystko wg Biblii wolno.
Ciekawe co by powiedziała na temat bi, bo ci tacy nie odchodzą do kobiet.
A niech se będą pederastami, krzywdy nikomu nie wyrządzają a jeśli już to na tego kogoś prośbę.
Bo gdyby nie odmowy to nic by się nie działo i tematu by nie było.
W tym i parad.
Co do chuci to mam porównanie.
Kiedyś miałem dzień próbny na sex-chacie i musiałem udawać pannę(nie, nie musiałem nic mówić) i koleś gotów przyjechać na jeden numerek mimo, że rzekomo miałem zaraz wziąć ślub.
W przypadku gejów wystarczyły słowa by dali sobie spokój i to mimo pewnej nachalności z ich strony.
Kto w tym wypadku wykazał się większą moralnością?
Hetero czy homo?
Mam jeszcze dowód, że związek jest dla nich ważniejszy od pożądania.
Mam znajomego geja.
Jest w związku.
I woli mnie nawet omijać w realu byle ten związek utrzymywać.
Stwierdził, że gdyby nie był w związku to chciałby mnie.
No, ale jest i jak widać chuć na bok.
Tymczasem ile zdrad jest wśród hetero?
Oczywiście wszędzie są i wierni i zdrajcy, lecz daję takie przykłady z życia.
Z mojego życia wynika, że ślub jest guzik wart.
No może w przypadku prawa coś jest - bo można dowiedzieć się o stanie ukochanej osoby.
Lecz myślę, że hetero co negują miłość u homo tak na prawdę nie wiedzą co to miłość i patrzą przez swój pryzmat bo nimi rządzi chuć, tylko się do tego nie przyznają.
W miłości nieistotne jest jaki kto ma wygląd...czyżby ktoś tu o tym zapomniał?
Miłość to waśnie akceptacja człowieka z wszelkimi jego wadami.
Jezus ponoć uczył miłości do bliźniego swego.
Jeśli gej wierzy w to samo co inny wyznawca Chrystusa to chyba zalicza się do...bliźniego?
W tym wypadku każdy kto sam bierze ślub a innemu zabrania łamie zasady swojej wiary i jest grzesznikiem.
Bowiem bliźniego należy kochać jak siebie samego czyli jak ja mogę brać ślub to bliźni tak samo.
Dziwię się w sumie homo, że chcą tkwić wśród bandy hipokrytów.
Nie ma to jak ślub cywilny.
Żaden kapłan nie będzie nikomu nic narzucał, nie jest Bogiem wbrew pozorom.
Nawet nie ma pewności czy jest wysłannikiem Boga, są bowiem fałszywi prorocy a światem ponoć rządzi szatan.
A kto rządzi wiernymi jak nie kapłani?
Szatana łatwo rozpoznać po mowie nienawiści.
W Biblii wyczytałem, że nie ma nikt prawa interpretować jej wg siebie a to jest na potrzeby tych co nie tolerują homo bo nie jest to o homo, gdyż nie ma nic o lesbijkach co jest połową tego zjawiska a zatem nie ma mowy o całym zjawisku. Raczej o zachowaniu typu - urozmaicenie życia seksualnego przez hetero. Są to czynności homoseksualne, lecz nie czynią jeszcze z tego człowieka homo bo on to robi tylko raz z ciekawości.
I żaden prawdziwy gej wcześniej nie współżył z kobietą o ile w miarę wcześnie zrozumiał kim jest.
A tam jest mowa o odstawieniu kobiet.
Z kolei człowiek co jest hetero a nie widzi przeszkód też z własną płcią to jest bi.
Zawsze będzie w nim przeważała natura hetero i będzie wolał płeć odmienną, lecz jest otwarty na propozycje. To chyba najbardziej liberalna i wyzwolona jednostka.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-11, 00:09   

Dżej napisał/a:
No kapłani chyba mają jednak przymus.

Celibat w Kościele katolickim przyjmuje się dobrowolnie i bez przymusu.

Cytat:
lesbijek bo tym wszystko wg Biblii wolno (...) nie ma nic o lesbijkach

Brałeś udział w dyskusji, gdzie wykazano, że jest inaczej. A ty dalej uparcie swoje... A fe.
 
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-11, 00:14   

Nie wykazano właśnie.
Mnie nie przekonało to.
Zamiast przeciwników przekonać a więc im wykazać to jedynie był to monolog tych co uważają to co chcą w tym widzieć.

Cytat:
W Kościele rzymskokatolickim od początku kształtował się zwyczaj spontanicznego celibatu, który zalecano i pochwalano, np. bezżenni byli Tytus i Tymoteusz. Żonaci prezbiterzy po owdowieniu nie żenili się powtórnie. W pierwszych wiekach zalecano kapłanom wstrzemięźliwość seksualną, bez względu na to czy żyli samotnie, czy mieli rodziny. Żonaci mężczyźni byli dopuszczani do święceń, ale wyższe święcenia wykluczały pożycie małżeńskie; chyba że ktoś żenił się dopiero po przyjęciu święceń - wtedy tracił stanowisko duchowne. W II w. Tertulian pisał: I będzie składał ofiary (...) przez kapłana, który został powołany do kapłaństwa jako mąż raz żonaty lub w ogóle z dziewictwa do tego stanu włączony.

Z czasem zaczęto traktować celibat kapłański jako obowiązek. W 306 r. synod w Elwirze usankcjonował wcześniejszy obyczaj, wedle którego od żonatych mężczyzn, którzy przyjmowali święcenia kapłańskie, żądano wyrzeczenia się pożycia małżeńskiego. W zachowanych dokumentach czytamy, że biskupom, prezbiterom i diakonom, czyli wszystkim duchownym pełniącym posługę, nie wolno w żaden sposób współżyć ze swoimi żonami i płodzić dzieci; ktokolwiek zaś to uczyni, będzie pozbawiony godności stanu duchownego. Lecz mimo wprowadzania coraz surowszych zakazów i nakazów, a także kar do 10 lat pokuty za niewstrzemięźliwość duchownych, w praktyce celibat nie był prawem powszechnie przestrzeganym

W VIII w. celibat stał się prawem powszechnym na Zachodzie, ale dopiero papieże XI w. - zwłaszcza Grzegorz VII - zaangażowali się w walkę o jego upowszechnienie.

Przełomem dla wprowadzenia celibatu w życie było postanowienie Soboru Trydenckiego z 1563 roku. Wprowadził on seminaria duchowne jako najwłaściwszą, a z czasem jedyną drogę do kapłaństwa. Ustaloną w potrydenckim Kościele praktykę udzielania święceń nieżonatym mężczyznom Kościół łaciński zapisał ostatecznie – choć powołując się na prawodawstwo trydenckie – w ogłoszonym w 1917 roku Kodeksie Prawa Kanonicznego.

Sobór Watykański II potwierdził potrzebę celibatu duchownych, a jako uzasadnienie podał: aby łatwiej niepodzielnym sercem (1 Kor 7, 32-34) poświęcali się Bogu (KK 42). Paweł VI w encyklice Sacerdotalis celibatu z 24 VI 1967 r. potwierdził dotychczasowe prawo Kościoła w zakresie celibatu duchownych i podał jego uzasadnienie chrystologiczne, eschatologiczne i eklezjalne. Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej o formacji kałanów napisał: Nie można zatem uważać celibatu kapłańskiego za zwykłą normę prawną albo całkowicie zewnętrzny warunek dopuszczenia do święceń, lecz należy widzieć w nim wartość głęboko związaną z sakramentem święceń upodabniającym do Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza i Oblubieńca Kościoła, a więc wybór większej i niepodzielnej miłości do Chrystusa i Jego Kościoła, w pełnej i radosnej gotowości serca do podjęcia posługi pasterskiej.

Przyszli księża ślubują celibat podczas święceń diakonatu. Ale w Kościele katolickim celibat praktykowany jest także przez mężczyzn, którzy nie są kapłanami (braci zakonnych, członków instytutów świeckich) oraz przez kobiety (zakonnice, członkinie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane).

http://dziedzictwo.ekai.pl/@@celibat

ps. Brać udział w dyskusji nie oznacza zgadzanie się ze wszystkim co tam piszą i przyjmowaniem każdego, nawet absurdalnego argumentu.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-11, 01:27   

Dżej napisał/a:
Nie wykazano właśnie.
Mnie nie przekonało to.

Twój problem. W Biblii jest jasno sprawa postawiona.

Co do tego wklejania o celibacie. Nadal celibat przyjmuje się w Kościele katolickim dobrowolnie i bez przymusu. Nic w tej sprawie nie zmieniło się od 1:09.
 
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-14, 06:18   

No jasno jest napisane - faceci nie mogą porzucać kobiet na rzecz tej samej płci i z nimi robić to co z kobietami(zresztą od strony fizycznej byłoby to trudne w wielu miejscach).
Geje nie porzucili kobiet i raczej od przodu sobie nie mogą wsadzać, no wiesz gdzie - no i nie mają za co złapać przy piersiach.
Więc na pewno nie jest to o gejach - jasno to widać.
:-D
A lesbijek to już wcale tam nie widać, bo kobiety wg tego tekstu są porzucane przez mężczyzn i nic poza tym między nimi i z nimi się nie dzieje.

Ponieważ zabronił to różnimy się ciałami.
Dla mnie sprawa prosta.
Homo powinni porzucić wiarę w takie Bóstwo pełne uprzedzeń i stereotypów oraz myśli ortodoksów.
Jednak wielu kościołom chrześcijańskim to nie przeszkadza i wśród wyjątków znajduje się katolicki.
Ludzie z większą dozą miłości niż Bóg?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-15, 23:29   

Cytat:
kościołom chrześcijańskim

To już ani Kościoły, ani chrześcijaństwo...

Dżeju - dla podsycenia twej upartości, byś mógł dalej zaklinać rzeczywistość, przypomnę dobrze znany przez ciebie fragment Biblii:

Rz 1:26b-27
Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
 
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-17, 05:14   

Znów winne kobiety....
Ewa, Pandora...a teraz tu.
Porzuciwszy...zatem trzeba mieć co porzucać.
Geje coś porzucają?
Raczej się odnajdują.
Bezwstyd jest też przy chamstwie...zboczenie nie musi koniecznie się odnosić do seksu.
Bo zboczyć można też z danej drogi.
I nie muszę zaklinać rzeczywistości.
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-08-18, 22:02   

Nic nie wygrają, bo niby na jakiej podstawie? Taka religia i nikt nie ma obowiązku do niej należeć. I jeśli nie spełnia wymagań to nie dostanie tego od danego kościoła. Kościół to nie państwo które ustala i zmienia prawo, tylko kościół sam ustala siebie na podstawie Biblii. W Kościele Katolickim na pewno na to szans nie mają i słusznie bo na kościelny nie zasługują z racji tego jakie zasady ma kościół, które wypływają z Biblii a nie kodeksu karnego czy konstytucji, którą można sobie zmieniać. Sprawa może mieć inaczej w kościele anglikańskim, bo kto niby go obroni? Gdyby wygrali i musiałyby im tamtejsze kościoły protestanckie dawać ślub to musieliby sami zmienić prawo a tym samym znaczenie Biblii, bo za tym iść będą również zmiany teologiczne bo inaczej byłby kościół sam sobie sprzeczny. Homoseksualistom wystarczy ślub cywilny albo niech zmienią religię na taką która nie ma nic przeciwko takim ślubom.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-08-18, 22:13   

BLyy napisał/a:
Sprawa może mieć inaczej w kościele anglikańskim

dokładnie królowa - jako głowa kościoła - podpisał ustawę więc konsekwencję będą ...
poza tym angielskie sady są dziwne - nakazały małżeństwo katolików - właścicieli hoteliku - dać pokój "małżeński" parze homoseksualistów, którym odmówili wspólnego pokoju , wiec wiesz - w dzisiejszym świecie wszystko jest możliwe i nic mnie nie zdziwi
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-18, 22:20   

Cytat:
Kościół to nie państwo które ustala i zmienia prawo, tylko kościół sam ustala siebie na podstawie Biblii.

A co, gdy głową Kościoła jest władca świecki? Przecież głową Kościoła anglikańskiego jest królowa Elżbieta II i jest to Kościół państwowy. Ta wspólnota chrześcijańska wyrosła na gruncie buntu Henryka VIII przeciw Chrystusowej nauce o nierozerwalności małżeństwa. Jeżeli głowa tego Kościoła, zażyczy sobie, by dawać śluby pederastom i lesbijkom, to co go powstrzyma? Ewangelia, papież? Albo Kościół Szwecji - protestanci z pierwszego tłoczenia. W tym państwowym Kościele normą jest żenienie biskupek z pastorzycami. Sodoma i Gomora.

Poz tym nie widzę powodu, by państwo uprzywilejowywało związki oparte na zboczeniu. Nie jest to w jego interesie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10