Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Bóg zaplanował Nowe Przymierze i jak ono się wypełnia?
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-09-05, 19:15   

chryzolit napisał/a:
Ponadto powinniśmy sobie,każdy z nas wstawić pytanie,czy korzystamy z ofiary J.Chrystusa,z jego przelanej krwi?.

Z ofiary Jezusa (Jego śmierci jako człowieka), korzysta każdy potomek Adama.
Drogocenna krew Jezusa jest zadość uczynieniem za grzechy ludu Bożego.
Nikogo innego więcej!

Cytat:
Paweł dwa razy cytuje go przy opisie w liście do Żydów, tym samym podaje nam wypełnienie tego proroctwa.

Ja wypełnienia tego proroctwa jeszcze nie widzę.
Potomkowie Judy i Jakuba nie pojednali się jeszcze ze swoim Stwórcą.
Jeszcze nie mają innego Pośrednika niż Mojżesz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-05, 19:27   

Nowe Przymierze??? Ogólne. Z Izraelem.

http://www.nastrazy.pl/dr..._przymierze.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-05, 19:27   

Nowe Przymierze??? Ogólne. Z Izraelem.

http://www.nastrazy.pl/dr..._przymierze.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-09-05, 19:43   

Henryku.
Piszesz,ze z ofiary Jezusa korzysta każdy potomek Adama,a w następnym zdaniu piszesz ze tylko lud Boży....przepraszam,nie zrozumiałem tego przesłania.

Pytanie to wstawiłem dlatego,aby sobie odpowiedzieć,czy jestem pod Nowym Przymierzem,ponieważ uważam ze tylko na mocy przelanej krwi Jezusa mogę otrzymać i otrzymywać przebaczenie grzechów,oraz dostąpić pojednania z Bogiem,a krew ta jest krwią No.Przymierza,takie jest ewangeliczne przesłanie.
Ponadto myślę,że nie powinniśmy analizować tego tematu,bez odniesienia sie do listu Ap.Pawła do Żydów,wiersze podałem.
Pozdrawiam.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-09-05, 20:04   

Jachu.
Myślę,że lepiej lub gorzej,ale w oparciu jedynie o tekst Biblijny,powinniśmy rozpatrywać nasze poglądy czy przekonania,przytaczanie opracowań odbieram tylko jako głos w dyskusji.

Sądzę,że proroctwa St.Testamentu powinniśmy rozpatrywać przez tłumaczenie autorów No. Testamentu,tutaj tak właśnie mamy,czyni to Ap.Paweł.
Pozdrawiam.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-05, 20:06   

milo-ds7 napisał/a:

Jak najbardziej popieram.
Ci, którzy poznali Pana i mają Prawo Boże ( Dekalog) wpisane w serca nie musza już się nawzajem pouczać. Jednak wielu uczestników tego forum nie uznaje tego Prawa i dlatego toczą się niekończące dyskusje bo wielu uważa, że jest "wyzwolonych spod Prawa".
Istotą poznania jest uznanie swojej grzeszności i przyjęcie Jego ofiary na krzyżu na odpuszczenie naszych grzechów. Wiara w zmartwychwstanie dopełnia pokładaną w Nim nadzieję na nasze zmartwychwstanie.



milo ze wszystkim co napisales sie zgadzam..


na temat mocy ofiary i podstawy jej przyjecia przez chrzescijanina dyskutujemy wlasnie w tym moim watku..:

http://biblia.webd.pl/for...er=asc&start=45

z dekalogiem rowniez..
tyle ..ze dla mnie jest on wypisany na sercach..a serce jest nosnikiem, symbolem milosci..

a N.T wyraznie mowi iz cale Prawo zawarte jest w slowie MILOSC..

kto miluje blizniego caly Zakon wypelnia -to slowa Pawla..

wiec ja nie uznaje ciala..litery jak wiesz z innego watku..
a prawo nakazowo-zakazowe jest litera..

dla mnie jako osoby narodzonej juz z ducha..liczy sie duchowe wypelnianie prawa..czyli Milosc..

zauwaz tez Milo..ze Chrystus w ciele..wypelnil literalnie,,cielesnie caly Zakon..skoro On wypelnil za nas..za kazdego czlowieka..my juz literalnie nie jestesmy zobowiazani aby to czynic..:)

acaly zakon,,znaczy rowniez dekalog..:)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-05, 20:20   

Zwykłe,rozsądne i ekonomicznie uzasadnione,jest korzystanie z myśli,opracowań i wysilków poznawczych tych,ktorzy przed nami przechodzili drogą poznania.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-09-05, 20:32   

Tak,Jachu.
Ale zarówno dla nich jak i dla nas ostatecznym autorytetem jest Słowo Boże,dlatego udajemy się do niego.
Pozdrawiam.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-09-05, 20:38   

ata333

Cytat:
dla mnie jako osoby narodzonej juz z ducha..liczy sie duchowe wypelnianie prawa..czyli Milosc..

Jak to rozumieć,że jesteś narodzona z ducha?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-05, 21:04   

chryzolit napisał/a:
Tak,Jachu.
Ale zarówno dla nich jak i dla nas ostatecznym autorytetem jest Słowo Boże,dlatego udajemy się do niego.
Pozdrawiam.


Też pozdrawiam i dodam jeszcze,że moim zdaniem Forum czytuje,przegląda wielu ludzi,niekoniecznie userów tegoż Forum. Nie wszyscy z nich 'badaja' osobiście,ale może poszukują i porównują ze sobą rózne wykładnie,które są łatwiejsze do szybkiego poznawania i zrozumienia całościowych zagadnień. Nie wszystkim odpowiada "dzielenie włosa na czworo",
chociaż dla niektórych może to być zajęcie fascynujące.

Hab. 2:2-3
2. I odpowiedział mi Pan, mówiąc: Zapisz to, co widziałeś, i wyryj to na tablicach, aby to można szybko przeczytać.
3. Gdyż widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-05, 21:21   

ratao napisał/a:
Jak to rozumieć,że jesteś narodzona z ducha?


z wikipedii:

Nowe narodzenie lub nowonarodzenie – termin pochodzący z Nowego Testamentu, oznaczający duchowe przeżycie, polegające na „odwróceniu się od grzechów i uznaniu Jezusa Chrystusa za Zbawiciela, który w zastępstwie człowieka poniósł karę za grzechy, umożliwiając mu pojednanie z Bogiem i życie wieczne”

tylko tyle..:)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-09-07, 17:20   

I Jan 3,9 Każdy, kto narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże;
taki nie może grzeszyć, bo się z Boga narodził.


I Jan 3,4 Każdy kto grzeszy zakon przestępuje, bo grzech jest przestępstwem zakonu.

WNIOSEK:
Należy przestrzegać wszystkich przykazań Bożych, które nas dotyczą.
Duch Boży podporządkowuje nas do Prawa Bożego i wtedy mamy błogosławieństwo.
Przekleństwo spada na nas wówczas gdy jesteśmy Bogu nieposłuszni i trwamy w grzechu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
retman 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 58
Wysłany: 2013-09-07, 17:58   

ata333 przypominasz trochę yogina(yoginke), obkładającego się skorpionami :-) )
sorry za porównanie. pozdrawiam, dużo dobrego i wytrwałości w tym co robisz, także tu, na tym forum :))
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-07, 23:35   

retman napisał/a:

ata333 przypominasz trochę yogina(yoginke), obkładającego się skorpionami )
sorry za porównanie. pozdrawiam, dużo dobrego i wytrwałości w tym co robisz, także tu, na tym forum :))


dzieki wielkie retmanie..:)

pozdrawiam serdecznie..:)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-09-08, 09:43   

Dziwne jest ,że co niektórzy uważają ,że w poprzednim przymierzu za wypełnianie przykazań Bożych było błogosławieństwo, a w nowym przymierzu za przestrzeganie tych samych mojżeszowych przykazań jest przekleństwo.To jest bzdura.

Przecież Bóg jest wciąż taki sam.Te same przykazania co Bóg podał Mojżeszowi, a zostały wypisane na kamiennych tablicach, w nowym przymierzu Bóg zapisuje na sercach ludzkich.

Hbr.10, (15) Daje nam zaś świadectwo Duch Święty, skoro powiedział: (16) Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10