Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Królowa Niebios
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-09-29, 14:51   

merkaba, o objawieniach to sobie zobacz to http://video.google.com/v...48420510190200#
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15750
Wysłany: 2010-10-01, 11:01   

Wycięte posty trafiły do wątku: Eucharystia - ta sama czy ponowna ofiara?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-05, 00:03   

Yarpen Zirgin napisał/a:
morgana napisał/a:
YZ.
Miram w kk jest nazywana współodkupicielka
.

morgana, nie ma takiego dogmatu w Kościele Katolickim.


Kościół w zasadzie nie musi ogłaszać żadnego dogmatu o 'współodkupicielstwie' Maryi, gdyż ten niebiblijny kult istnieje w KK od dziesiątków lat urągając tym samym prawdziwemu i JEDYNEMU Odkupicielowi, Jezusowi Chrystusowi!

Maryja Współodkupicielka
Najświętsza Maryja Panna jest najdoskonalszym dziełem Boga [a ja myślałem dotąd, że to Jezus jest najdoskonalszym dziełem Boga]
http://www.piotrskarga.pl...przymierze.html


Odkupiciel i Współodkupicielka
[Jezus] Uczynił Ją Współodkupicielką. Maryja dostąpiła tego, bowiem doskonale Zbawiciela ukochała.
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1044


Maryja współodkupicielka
I słusznie dodać możemy: "Współodkupicielko nasza – módl się, ach módl się za nami!"
List pasterski J. Ex. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego o czci Najświętszej Maryi Panny
http://www.ultramontes.pl/Bilczewski.htm


Maryja Współodkupicielka, Pośredniczka, Orędowniczka
Należy sobie również uświadomić, że ta "przedsoborowa" mariologia jest żywa do dziś; przejawia się np. w ruchu dążącym do dogmatyzacji tytułów Maryi -- Współodkupicielki, Pośredniczki i Orędowniczki.
http://mateusz.pl/ksiazki...apiorkowski.htm


Maryja Współodkupicielka, Pośredniczka, Orędowniczka
Jednak dopiero przy śmierci Synu Człowieczego, Jezusa Chrystusa, stała się Współodkupicielka, Pośredniczką i Orędowniczką".
http://adonai.pl/maryja/?id=65


Maryja Współodkupicielka, Pośredniczka, Orędowniczka
środkiem ciężkości orędzi amsterdamskich jest nowy, piąty i według Matki Bożej największy i ostatni już maryjny dogmat: o Maryi jako Współodkupicielce, Pośredniczce i Orędowniczce. To właśnie po jego ogłoszeniu, ma zostać wylany na świat na nowo, na wszystkie narody, Duch Święty i zapanować ma prawdziwy Pokój.
http://www.voxdomini.com....m/apel_ams.html


Maryja Współodkupicielka, Pośredniczka, Orędowniczka
W żadnym miejscu Maryjnych objawień na świecie Matka Boża nigdy o to nie prosiła. Według Niej będzie to piąty, największy i ostatni już dogmat w maryjnej historii – o Maryi Współodku-picielce, Pośredniczce i Orędowniczce. Można zaryzykować stwierdzenie, że nigdy nie było i nie ma takiego teologa na świecie, który wpadłby na pomysł, aby te trzy tytuły, o których mowa, zawrzeć w jednym dogmacie. Jedynie Maryja, Stworzona Mądrość, jako niebiański teolog mogła to uczynić.
http://www.p-w-n.de/dogmat.htm


Każdy katolik, który nie ma żadnych wątpliwości, że Maryja jest Współodkupicielką, znieważa i unieważnia najświętszą ofiarę Jezusa Chrystusa!
 
 
Essarts 
Sługa Boży


Wiek: 35
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 342
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-12-05, 00:31   

Maria nie jest żadną współodkupicielką,to nauka niebiblijna. :!:
_________________
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-21, 06:59   

'Królowa Niebios' wznawia aktywność!

http://dzieckonmp.wordpre...-zamordowanych/

"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe, wybranych. (23) Wy przeto uważajcie! Wszystko wam przepowiedziałem" Mar 13;22 BT
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 53
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-06, 13:09   Re: Królowa Niebios

BobBorewicz napisał/a:
Kult Królowej Niebios


W Izraelu kobiety piekły ciasto dla królowej nieba-zaś Jahwe ma dla nich ostrzezenie.
Kiedy Miriam zmieniono z Christotokos na theotokos [matka Jezusa na matka boga] kazdy posag Afrodyty czy Diany byl podpisywany imieniem krolowa niebios albo Maria czy Maryja.

Cytat:
BYĆ MOŻE NAJBARDZIEJ znaczący dowód, iż kult Maryjny rozwinął się ze starego kultu pogańskiej matki bogini, widoczny jest w fakcie, że w pogańskiej religii matka była czczona tak samo (lub bardziej) jak jej syn! To stanowi znaczący ślad pomagający nam rozwiązać tajemnicę Babilonu dzisiaj!
Prawdziwe chrześcijaństwo uczy, że Pan Jezus – i ON jedynie – jest tą drogą, tą prawdą, i tym życiem; że tylko ON może przebaczać grzechy; że tylko On, spośród wszystkich ziemskich stwo¬rzeń, żył kiedyś życiem, które nie zostało splamione grzechem; i ON ma być czczony – NIE JEGO MATKA. Lecz rzymski katolicyzm – ukazując wpływ, jaki pogaństwo miało w jego rozwoju – na różne sposoby wywyższa także MATKĘ.
Można objechać świat dookoła i czy to w potężnej katedrze, czy w wiejskiej kaplicy, posąg Maryi zajmuje widoczną pozycję. W recytacji różańca „Zdrowaś Mario” jest powtarzane dziewięć razy częściej aniżeli „Ojcze nasz”. Katolicy są uczeni, że gdy modlą się do Marii, ona może zanieść prośbę do swego syna, Jezusa, a ponieważ jest jego MATKĄ, on odpowiada na modlitwę ze względu na nią. Wniosek jest taki, że Maria jest bardziej współczująca, wyrozumiała i litościwa niż jej syn Jezus. Oczywiście, to jest sprzeczne z Bożym Pismem Świętym! Jednak ta idea jest często powtarzana w katolickich pismach.
Pewien sławny rzymskokatolicki pisarz, Alfons Liguori, napisał obszernie i wymownie o ile bardziej są skuteczne modlitwy adresowane raczej do Marii aniżeli do Chrystusa. (Liguori, nawiasem mówiąc, został kanonizowany jako "święty" przez papieża Grzegorza XIV w 1839 roku i ogłoszony "doktorem" katolickiego kościoła przez papieża Piusa IX.) W pewnym fragmencie swoich pism, opisał urojoną scenę, w której grzeszny człowiek ujrzał dwie drabiny zwisające z nieba. Maria była na wierzchołku jednej; Jezus na szczycie drugiej. Kiedy grzesznik próbował wspiąć się po tej drabinie, ujrzał rozgniewaną twarz Chrystusa i spadł pokonany. Lecz gdy wspinał się po drabinie MARII, wspiął się łatwo i został serdecznie łatwo i został serdecznie przyjęty przez Marię, która zabrała go do nieba i przedstawiła Chrystusowi! Zatem wszystko było dobrze. Ta opowiastka została wymyślona, żeby pokazać o ile łatwiej i bardziej skutecznie jest pójść do Chrystusa poprzez Marię.1

Ten sam pisarz powiedział, że grzesznik, który zaryzykuje, aby przyjść prosto do Chrystusa, może zbliżyć się ze strachem przed jego gniewem. Lecz jeżeli pomodli się do Dziewicy, ona musi tylko "pokazać" synowi "piersi, które dawała mu do ssania", a jego gniew natychmiast wygaśnie!2 Takie rozumowanie jest w bezpośrednim konflikcie z przykładem z Pisma Świętego: "Błogosławione łono, które cię nosiło – powiedziała kobieta do Jezusa – i piersi, które ssałeś." Lecz Jezus odpowiedział: "Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go" (Ew. Łuk. 11:27–28).

Dalsze próby, żeby wywyższyć Marię do opromienionej blaskiem pozycji w katolicyzmie, mogą być widoczne w doktrynie o "niepo¬kalanym poczęciu Maryi”. Ta nauka została ogłoszona i zdefinio¬wana przez Piusa IX w 1854 roku – że Błogosławiona Dziewica Maryja "od pierwszej chwili swego poczęcia ... była ochroniona od wszel¬kiej plamy grzechu pierworodnego".3 Okazuje się, że ta nauka jest tylko następnym wysiłkiem, żeby uczynić Maryja jeszcze bardziej podobną do bogini pogaństwa, gdyż w starych mitach także wierzono, że bogini była poczęta w sposób nadprzyrodzony! Opowieści różnią się pomiędzy sobą, ale wszystkie mówią o nadnaturalnych wyda¬rzeniach w związku z jej (bogini) przyjściem na świat: że ona przewyższała zwykłych śmiertelników i że ona była boska. Stopniowo – tak by nauki o Marii nie wydawały się gorsze od tych o matce bogini – stało się konieczne, żeby uczyć iż przyjście Marii na ten świat także zawierało nadnaturalny element!
Czy ta nauka, że Maria urodziła się bez skazy grzechu pierworodnego jest zgodna z Pismem Świętym? Odpowiemy na to słowami Encyklopedii Katolickiej: "ŻADEN bezpośredni albo kategoryczny i wyraźny dowód tego dogmatu nie może być wyprowadzony z PISMA". Jest raczej zaznaczone, że te pomysły były STOPNIOWO ROZWIJANE w kościele.4
Zwracając się prosto do Pisma Świętego, widzimy, iż nie tylko nie ma żadnego dowodu na pomysł niepokalanego poczęcia Marii, lecz jest materiał dowodowy przeciwko niemu. Chociaż ona była wybranym naczyniem Pana, pobożną i cnotliwą kobietą – dziewicą – ona była tak samo CZŁOWIEKIEM, jak każdy inny członek Adamowej rodziny. "Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej" (Rzym. 3:23) – jedynym wyjątkiem był sam Jezus Chrystus. Jak każdy inny człowiek, Maria potrzebowała zbawiciela i prosto przyznała się do tego, gdy rzekła: „I rozradował się duch mój w Bogu, ZBAWICIELU moim" (Ew. Łuk. 1:47).
Pomysł, że Maria przewyższała inne istoty ludzkie – nie jest nauką Jezusa. Pewnego razu ktoś wspomniał jego matkę i braci. Jezus zapytał: "Któż jest moją matką. I kto to bracia moi?" Wtedy, wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: "Oto matka moja i bracia moi. Albowiem KTOKOLWIEK czyni wolę Ojca mego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i MATKĄ" (Ew. Mat. 12:46–50). Wyraźnie, każdy, kto czyni wolę Boga, jest, w określonym sensie, na tym samym poziomie, co Maria!

http://dlajezusa.pl/dj/co...d,866/catid,17/

Poprawiono cytowanie i uzupełniono post o źródło cytatu. Shenwen, proszę abyś stosował się do 12 punktu regulaminu. YZ
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2011-04-06, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marios8 
Marios


Wyznanie: Filozofia ...
Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 154
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-08, 10:48   

krzysiek_enoch napisał/a:

Gdy dodamy do tego tzw. objawienia maryjne (Fatima, Lurdes, Gietrzwałd, Gwadelupa, Święta Lipka i wiele wiele innych) to widzimy jak potężna duchowa moc stoi za tym kultemW Fatimie 70.000 ludzi widziało tańczące na niebie słońce.

Do tego liczne grono sceptyków, racjonalistów - ludzi którzy przyszli wypić i wyśmiać wierzących w takie cuda.

Na ogół racjonaliści, sceptycy osoby krytycznie i wrogo nastawione nie ulegają wpływowi zbiorowej hipnozy. To było co innego niż jak piszesz "potężna moc duchowa".http://biblia.webd.pl/for...p=295435#295435
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12