Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2014-11-29, 21:30
Wniebowstąpienie Maryi
Autor Wiadomość
HIOB. 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-19, 22:43   Wniebowstąpienie Maryi

Mam szybkie pytanie.

Proszę wskazać mi w Biblii fragment gdzie opisane jest wniebowstąpienie Maryi matki naszego zbawiciela.

Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie znam Biblii na tyle by szybko wskazać ten fragment.

Help
_________________
Jezus jest moim królem.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2013-10-19, 22:46   Re: Wniebowstąpienie Maryi

HIOB. napisał/a:
Mam szybkie pytanie.

Proszę wskazać mi w Biblii fragment gdzie opisane jest wniebowstąpienie Maryi matki naszego zbawiciela.

Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie znam Biblii na tyle by szybko wskazać ten fragment.

Help


Nie ma takiego tekstu w Biblii jest to doktryna wymyślona przez papiestwo.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
HIOB. 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-19, 23:00   

Pytam się bo w sumie chciałem porozmawiać z mamą o Biblii ale to jest mission impossible bo taka przepaść jest między tekstem Biblii a nauką KRK.

Nie wiem już czy to ja jestem głupi bo się głupio czuję jak mama mnie strofuje jak ja jej opowiadam o tym co jest w Biblii napisane.

Jak jej wspomnę że Jezus miał braci to mnie chyba ze schodów zrzuci :/

Poradźcie co mam robić?
_________________
Jezus jest moim królem.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-10-19, 23:02   

HIOB. napisał/a:
Jak jej wspomnę że Jezus miał braci to mnie chyba ze schodów zrzuci :/

Poradźcie co mam robić?


Wspomnij jej o tym gdy będziecie na parterze ;-)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2013-10-19, 23:16   

heheheh to dobre heheh, to daleko nie polecisz hehehe.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
jagienka 

Wyznanie: katolickie
Dołączyła: 18 Paź 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-10-19, 23:50   Re: Wniebowstąpienie Maryi

nike napisał/a:
HIOB. napisał/a:
Mam szybkie pytanie.

Proszę wskazać mi w Biblii fragment gdzie opisane jest wniebowstąpienie Maryi matki naszego zbawiciela.

Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie znam Biblii na tyle by szybko wskazać ten fragment.

Help


Nie ma takiego tekstu w Biblii jest to doktryna wymyślona przez papiestwo.


Nie ma też i takiej doktryny ;)

Wniebowstąpił Jezus.
Maryja została wniebowzięta.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 04:40   

"W tymże V stuleciu zainicjowano święta maryjne, ale tylko na Wschodzie, tam bowiem kult Maryi nasilił się za sprawą Cyryla z Aleksandrii. On właśnie wprowadza pierwsze święto Najświętszej Panienki, jak się zdaje, święto zwiastowania, obchodzone w tym samym dniu, co hilarie na cześć pogańskiej bogini-matki[88]. Ponadto Cyryl zapoczątkował święto, które później upamiętniało wniebowzięcie Maryi. Jako datę wyznaczył 15 sierpnia, kiedy to poganie czcili wniebowzięcie Astrei, bogini sprawiedliwości. Połowa sierpnia była też porą jednego ze świąt ku czci Izydy[89]. Na południowym wybrzeżu Francji po dziś dzień świętem maryjnym jest dawne święto tamtej bogini, navigium Isidis[90]..."

Dogmat o cielesnym wniebowzięciu Maryi
Od roku 1861 trafiały ponoć do Watykanu — oczywiście nie z jego inicjatywy — podpisane w sumie przez osiem milionów osób petycje, w których z takimi oznakami pokory, jak formuła „padając do stóp Waszej Świątobliwości”, błagano o dogmatyzację cielesnego wniebowzięcia Mariae Assumptae[112]. Niektórzy teologowie katoliccy, zwłaszcza rzecznicy tego dogmatu, obiecywali sobie po nim niewiarygodne wprost pożytki — nie tylko rozkwit ery mariańskiej, ale również „dobrobyt materialny dla wszystkich” oraz powrót heretyków do „owczarni Chrystusa”[113].

Jak wiadomo, w Nowym Testamencie ta doktryna w ogóle nie znajduje swojego wyrazu. Milczą też, aż po VI wiek, wszyscy Ojcowie Kościoła! A przecież niejeden z nich, jak Efrem czy Ambroży, szukał wszelkich możliwych powodów do głoszenia chwały Najświętszej Panienki. Żaden nie przemilczałby jej fizycznego wniebowzięcia, gdyby o nim wiedział. Epifaniusz stwierdza nawet expressis verbis, że w jego czasach nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jak zakończyło się doczesne życie Maryi[114].

Dopiero w VII wieku dochodzi do sformułowania tej nowej doktryny, a dokonują tego — opierając się na opowieści z V wieku, legendzie znanej jako Transitus — teologowie, wśród których byli Jan z Salonik i Modest, arcybiskup Jerozolimy; ich dokonania zostały uzupełnione w następnym stuleciu przez Andrzeja z Krety, Jana z Damaszku oraz Germana z Konstantynopola. Pierwszym znanym świadkiem funkcjonowania owej legendy jest zresztą „kacerz”, gnostyk imieniem Leucius. Ponadto jej najstarsza wersja opowiada tylko o tajemniczym zniknięciu zwłok Maryi, ale nie wspomina o znalezieniu się w niebie. Co więcej, najwcześniejszy rzymski „indeks ksiąg zakazanych”, Decretum Gelasianum — dekret synodalny, który jako decyzja papieska został włączony do średniowiecznego kodeksu prawa kanonicznego[115] — w ostrym tonie dyskredytuje tamtą legendę. W brewiarzu Kościoła katolickiego przez wiele stuleci figurowały ostrzeżenia przed domniemywaniem cielesnego przedsięwzięcia Maryi. Owe przestrogi, wygłaszane rokrocznie w święto wniebowzięcia Maryi, usunął z rzymskiej liturgii dopiero szesnastowieczny papież Pius V; we Francji zrezygnowano z nich jeszcze później, bo pod koniec XVII wieku[116].

http://www.rumburak.friko.../dziewictwo.php

tragedia...

https://www.google.com.hk...DA&ved=0CE4QsAQ

masakra
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-10-20, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2013-10-20, 11:35   

jagienka napisała/
Cytat:
Maryja została wniebowzięta.

Kiedy i gdzie o tym fakcie pisze Pismo Święte???
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Servant 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 90
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-10-21, 06:49   Re: Wniebowstąpienie Maryi

jagienka napisał/a:


Wniebowstąpił Jezus.
Maryja została wniebowzięta.


A czym to się różni w skutkach?
_________________
Servant
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-10-21, 10:26   

Jn 3:13
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)

BTW. Nie ma w Biblii imienia Mryja,jest Miriam,bo to żydowskie imię.

Miriam była Żydówką,Żydem był jej mąż,i Żydem był Jeszua,- syn Miriam wg. ciała.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
HIOB. 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-21, 22:51   

Może zadam śmieszne pytanie ale dlaczego KRK kłamie nauczając o wniebowstąpieniu matki Jezusa ?

Nawiasem mówiąc to mniej niż 0,1% katolików docieka i wnika w tematy biblijne ale to inna bajka.

W sumie prawdą jest że ludzie to wielcy ignoranci i nie ma się co dziwić, że Lucyfer triumfuje. Już mnie szlag trafia ...
_________________
Jezus jest moim królem.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-22, 00:33   

HIOB. napisał/a:
Może zadam śmieszne pytanie ale dlaczego KRK kłamie nauczając o wniebowstąpieniu matki Jezusa ?

Widzę, że nie zadałeś sobie trudu, by łaskawie przeczytać post Jagienki, która przypomniała, że nie istnieje w Kościele katolickim nauka o wniebowstąpieniu Maryi. Dlatego też, wstrzymaj się łaskawie z opiniami o ignorancji, by się nie wygłupić.

Jachu - owszem tylko Chrystus wstąpił do nieba. Pismo Święte opowiada o wniebowzięciu Eliasza i wskazuje na wniebowzięcie Maryi.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-10-22, 07:57   

meritus napisał/a:
Pismo Święte opowiada o wniebowzięciu Eliasza i wskazuje na wniebowzięcie Maryi.


A gdzie Pismo Św. wskazuje? (Chodzi o Marię...)
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-10-22, 08:53   

Bobo napisał/a:
meritus napisał/a:
Pismo Święte opowiada o wniebowzięciu Eliasza i wskazuje na wniebowzięcie Maryi.


A gdzie Pismo Św. wskazuje? (Chodzi o Marię...)


Też jestem wielce ciekaw 8-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-22, 12:39   

Temat był wielokrotnie wałkowany. Odpowiednie fragmenty zostały wskazane wielokrotnie, dobrze je znacie. Ale to już nie moja, że wam kartki z Pisma Świętego powypadały. Po co kolejny raz podawać te fragmenty? Bobo, Tobie już w o wiele ważniejszej sprawie, wskazywano na prawdę biblijną, a ty to permanentnie ignorujesz. Mam na myśli Bóstwo Chrystusa. Jeżeli nie uznajesz tej tak koniecznej do zbawienia prawdy ewangelicznej, to co dopiero mówić o sprawach o wiele mniejszym znaczeniu, jak wniebowzięcie Maryi. Ale nie zmieniajmy tematu. Jestem ciekaw nowinek HIOB.-ego o "wniebowstąpieniu" Maryi, co też ten jego pastor powymyślał.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12