Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2014-11-29, 21:30
Wniebowstąpienie Maryi
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-10-22, 11:50   

meritus napisał/a:
Ale to już nie moja, że wam kartki z Pisma Świętego powypadały. Po co kolejny raz podawać te fragmenty?


No i kolejna klapa :-( Miało być coś z Biblii a jest pasztet, że kartki wyleciały. Ciekawym, które to kartki coś o wniebowzięciu Marii pisały ;-)

meritus napisał/a:
Bobo, Tobie już w o wiele ważniejszej sprawie, wskazywano na prawdę biblijną, a ty to permanentnie ignorujesz. Mam na myśli Bóstwo Chrystusa.


Dziwne, przecież Bobo Bóstwa Jezusa nigdy nie negowałem i nie neguję :-D

Ale czego to :-P się nie napisze byleby się nie skompromitować
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-22, 11:53   

Tak Bobo, te twoje deklaracje, zdaje się nie różnią się od bluźnierczych deklaracji Towarzystwa Strażnica, że Chrystus jest takim samym bogiem, jak szatan. Zgadza się? Skoro w tej kwestii dochodzi do takiego skandalu, to trudno wymagać, byś uznał prawdę wiary o wniebowzięciu Maryi. Jak jesteś zainteresowany, to zapraszam do ponownej lektury tematu "Wniebowzięcie Maryi" itp. A tymczasem czekam na rewelacje HIOB.-ego o nowej nauce jego pastora o wniebowstąpieniu Maryi.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-10-22, 11:59   

meritus napisał/a:
Chrystus jest takim samym bogiem, jak szatan. Zgadza się?


Nie zgadza się. ŚJ nie uczą, że Jezus jest TAKIM SAMYM BOGIEM jak szatan. ;-) Wymyśliłeś złośliwie.

meritus napisał/a:
Jak jesteś zainteresowany, to zapraszam do ponownej lektury tematu "Wniebowzięcie Maryi"


Myślałem, że skoro jesteś jej rzecznikiem to... coś nam tu wyjaśnisz a nie odeślesz do... nie wiadomo gdzie.
Miały być teksty z Biblii a tu NIC. :-P

Tak to można udowodnić, że Kazik z Sochaczewa też wstąpił do nieba z ciałem i po drodze jeszcze podskakiwał. Dasz wiarę? :-D
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2013-10-22, 12:12   

meritus, Ja tez jestem zainteresowana wzięciem Marii do nieba, proszę podaj info bardzo proszę.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-22, 14:48   

Dziwne, że (w Dziejach i listach) nie odnotowano tego faktu, bardzo dziwne. Można meritusie powiedzieć, że wręcz skandaliczne zaniedbanie.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-10-22, 19:48   

meritus napisał/a:
HIOB. napisał/a:
Może zadam śmieszne pytanie ale dlaczego KRK kłamie nauczając o wniebowstąpieniu matki Jezusa ?

Widzę, że nie zadałeś sobie trudu, by łaskawie przeczytać post Jagienki, która przypomniała, że nie istnieje w Kościele katolickim nauka o wniebowstąpieniu Maryi. Dlatego też, wstrzymaj się łaskawie z opiniami o ignorancji, by się nie wygłupić.

Jachu - owszem tylko Chrystus wstąpił do nieba. Pismo Święte opowiada o wniebowzięciu Eliasza i wskazuje na wniebowzięcie Maryi.


Ktoś kłamie,albo wielu nie wie,że wstąpienie Eliasza w wichrze do nieba,nie jest tytm samym,co wstąpienie Jezusa do nieba. Jezusa nikt nie poprzedził,On jest pierwszy,bowiem dopiero Ofiara na krzyżu,dała możliwość powołania do niebios.

Jn 3:10-13
10. Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
11. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?

13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)
A dużo wcześniej zapisano:

2 Krl 2:11
11. Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto zjawił się wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.
(BT)
Kto jest wiarygodniejszy w stwierdzeniu?

Henocha tez zabrał Bóg,czy do nieba?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Małgorzata 

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Lip 2010
Posty: 16
Wysłany: 2013-10-23, 12:31   

meritus napisał/a:
Ale to już nie moja, że wam kartki z Pisma Świętego powypadały.

Ja mam kilka (a może kilkanaście) wydań Biblii. Czyżby jakiś złośliwy chochlik we wszystkich mi kartki powyjadał?
Przypomnij może te wersety o wniebowzięciu, abym sobie skompletowała Biblię.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-10-23, 15:28   

meritus napisał/a:
Temat był wielokrotnie wałkowany. Odpowiednie fragmenty zostały wskazane wielokrotnie, dobrze je znacie. Ale to już nie moja, że wam kartki z Pisma Świętego powypadały. Po co kolejny raz podawać te fragmenty?


Kłamiesz i to bezczelnie.*
Ale "ten typ tak ma". Żadna nowość. Nie pierwszy raz.
Żadnych fragmentów o wniebowstąpieniu bogini Maryi do nieba nikt nigdy nie przedstawił, bo takich nigdy nie było.
Ty wiesz, my wiemy...
I po co to?
Choćbyś przeprosił. - Ale to niemożliwe u Ciebie. :-(

* Henryku, a nie lepiej i kulturalniej byłoby napisać " Mijasz się z prawdą i to bezczelnie" ?
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-10-23, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rabarbar

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 93
Wysłany: 2013-10-23, 15:45   

HIOB. napisał/a:
Pytam się bo w sumie chciałem porozmawiać z mamą o Biblii ale to jest mission impossible bo taka przepaść jest między tekstem Biblii a nauką KRK.

Nie wiem już czy to ja jestem głupi bo się głupio czuję jak mama mnie strofuje jak ja jej opowiadam o tym co jest w Biblii napisane.

Jak jej wspomnę że Jezus miał braci to mnie chyba ze schodów zrzuci :/

Poradźcie co mam robić?


Może zaproponuj mamie wspólne czytanie NT. I by jej się wszystko wyjaśniło. Myślę, że nie będzie miała nic przeciwko. Weź np. Biblię Tysiąclecia, pokaż jej, że to Biblia "katolicka", żeby się nie uprzedzała.
 
 
HIOB. 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-23, 17:46   

Czy to forum jest w ogóle moderowane?

meritus pisząc o nauczaniu KRK o wniebowstąpieniu miałem na myśli jedną z tajemnic różańca. Mój błąd mogłem od razu o tym napisać.
A pisząc o ignorantach mam na myśli osoby podające się za chrześcijan które wogóle nie naśladują Zbawiciela.

Pozatym jest święto:
http://pl.wikipedia.org/w...zej_Maryi_Panny

I nawet dzień wolny od pracy więc coś jest na rzeczy.

Skoro wniebowzięcie matki Jezusa to zmyślona historyjka to dlaczego obchodzone jest to święto?

Czy KRK kłamie ?

Czekam także na odpowiedź.

Nawiasem pisząc uważam, że wszystko co niezbędne aby wiedzieć, wierzyć i co jest potrzebne aby być zbawionym znajdę w Ewangelii w słowach Jezusa.
_________________
Jezus jest moim królem.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-10-23, 18:12   

Henryk napisał/a:
* Henryku, a nie lepiej i kulturalniej byłoby napisać " Mijasz się z prawdą i to bezczelnie" ?

Zdecydowanie obstaję, przy świadomym kłamstwie tego Pana. :ph34r:
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-10-23, 18:27   

HIOB. napisał/a:
Nawiasem pisząc uważam, że wszystko co niezbędne aby wiedzieć, wierzyć i co jest potrzebne aby być zbawionym znajdę w Ewangelii w słowach Jezusa.


No ładnie,zatem podaj mi wersety,które mówią o wniebowstąpieniu Marii. Z zaciekawieniem przeczytam,bo dotąd tego nie spotkałem.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
HIOB. 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-23, 18:29   

Też się o to pytałem w pierwszym wpisie tego tematu. :-P
_________________
Jezus jest moim królem.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-10-23, 18:36   

HIOB. napisał/a:
Nawiasem pisząc uważam, że wszystko co niezbędne aby wiedzieć, wierzyć i co jest potrzebne aby być zbawionym znajdę w Ewangelii w słowach Jezusa


No to czytaj sprawdzaj,analizuj,a jak nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie,to pomyśl,dlaczego to co inni głoszą,też nie ma umocowania w NT. Wnioski sam wyciągaj.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
HIOB. 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-23, 18:42   

Forumowicze swoją opinią mogą mi pomóc wnioski wyciągać.

Po to jest forum chyba aby pomagać sobie w dochodzeniu do prawdy.
_________________
Jezus jest moim królem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12