Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Watykański teleskop Lucifer (anglojęzyczne)
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2013-10-19, 00:46   Watykański teleskop Lucifer (anglojęzyczne)

Z tych materiałów wynika, że Watykan ma swój super teleskop o nazwie Lucifer, który umieścili w USA i tam jezuici obserwują niebo między innymi oczekując przyjść "kosmicznego mesjasza"

http://www.openminds.tv/l...rrestrials-970/

http://www.timetobelieve....-f-e-r-project/

http://www.youtube.com/watch?v=Pa4nsCYzM1w
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-10-19, 07:02   

termin Lucyfer oznaczający noszący światło
został przypisany szatanowi przez Hieronima w ramach Wulgaty
Był to niezbyt fortunny przekład występującego u Izajasza określenia
i można powiedzieć ,ze dzięki temu szatanowi się "udało "
nie tylko przybiera postać anioła światłości
to ludzie tak go nazywają
- Lucyfer - przynoszący światło
czy światło przynosi czy ciemność ?
Całe szczęście , że nie wszyscy ważają Wulgatę za podstawę studiowania Słowa
może w Watykanie dostrzegli błąd Hieronima ?
tyle
_________________
sługa w społeczności
 
 
Małgorzata 

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Lip 2010
Posty: 16
Wysłany: 2013-10-19, 14:35   

A czy to nie było czasem tak, ze on na początku naprawdę niósł światło, bo był najpiękniejszy i najświatlejszy?
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-10-19, 17:24   

Szatan nie nosił tego imienia w Biblli przed Hieronimem
światłością świata która oświetla wg listu do Rzymian jest Jeshuah HaMashijah
On jest Gwiazdą Poranną
a nie ten który Go udaje
i usiłuje zająć Jego miejsce
dlatego szatana nazwał bym raczej niszczycielem /Lucyperem/ gdybym chciał po łacinie
ale nie jest to ani imię ani język orginału
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
Małgorzata 

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Lip 2010
Posty: 16
Wysłany: 2013-10-19, 17:44   

Ja rozumiem, co piszesz :-) Biblia jednak mówi, ze był piękny, jaśniejący, więc takie były jego przymioty, a imię być może otrzymał później :-)
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-10-20, 08:49   

W biologii istnieje związek lucyferyna i enzym lucyferaza. Kto widział robaczka świętojańskiego? ;-)
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-10-20, 11:37   

Rozumiem określenie Lucyfer adekwatne do wspomnianego teleskopu. Ale żeby zaraz doszukiwać się w nim wypatrywania mesjasza przez jezuitów trąci rewelacjami w stylu Fworda. Sama nazwa teleskopu niczego nie zmienia, ponieważ sens istnienia tego teleskopu dotyczy tego w jakim celu ma być on użytkowany. Jako wierzący biblijne racjonalista nie wierzę we wszędobylskie spiski jezuitów, i podejrzewam, że chodzi o zwyczajny rozwój nauki, no i co za tym idzie zarobek dla ludzi, którzy pracują przy teleskopie.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 16:11   

A gdzie oni tak patrzaja na Oriona :P?
 
 
Małgorzata 

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Lip 2010
Posty: 16
Wysłany: 2013-10-21, 14:35   

wit, a dlaczego Pan w Biblii przestrzega nas przed fałszywcami? Czy ty sądzisz, ze ktoś stanie na środku i powie: "Jestem fałszywym prorokiem i przede mną Bóg was ostrzega"? Pomyślą, że jest głupi a nie fałszywy prorok.
A tymczasem fałszywy prorok będzie robił wokół siebie zasłonę dymną. A tam, gdzie pojawia się owa zasłona, tworzą się teorie spiskowe. Ja nie mówię, ze należy we wszystko wierzyć, ale należy dopuścić myśl, ze to możliwe.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2013-10-21, 18:54   

Małgorzata napisał/a:
wit, a dlaczego Pan w Biblii przestrzega nas przed fałszywcami? Czy ty sądzisz, ze ktoś stanie na środku i powie: "Jestem fałszywym prorokiem i przede mną Bóg was ostrzega"? Pomyślą, że jest głupi a nie fałszywy prorok.
A tymczasem fałszywy prorok będzie robił wokół siebie zasłonę dymną. A tam, gdzie pojawia się owa zasłona, tworzą się teorie spiskowe. Ja nie mówię, ze należy we wszystko wierzyć, ale należy dopuścić myśl, ze to możliwe.


Mądrze prawisz.
Niewierzący w teorie spiskowe to według mnie potencjalni zwiedzeni.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-10-21, 20:07   

Małgorzata napisał/a:
wit, a dlaczego Pan w Biblii przestrzega nas przed fałszywcami? Czy ty sądzisz, ze ktoś stanie na środku i powie: "Jestem fałszywym prorokiem i przede mną Bóg was ostrzega"? Pomyślą, że jest głupi a nie fałszywy prorok.
A tymczasem fałszywy prorok będzie robił wokół siebie zasłonę dymną. A tam, gdzie pojawia się owa zasłona, tworzą się teorie spiskowe. Ja nie mówię, ze należy we wszystko wierzyć, ale należy dopuścić myśl, ze to możliwe.
Ja akurat jestem sceptykiem i nie wierzę w tego typu teorie. Jeśli ktoś z ludzi obsługujących teleskop wierzy w nadejście kosmicznego mesjasza, są to zapewne jego prywatne urojenia nie posiadające odniesienia do większej grupy osób. Skłonny jestem tu widzieć bardziej prowadzenie działalności gospodarczej przynoszącej zyski, aniżeli knucie tajemnych intryg.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Krzysio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 52
Wysłany: 2013-10-24, 20:39   

A czy LUCIFER to aby na pewno watykański teleskop, czy też inny, postawiony na tej samej górze? (Właściwie: element tego innego)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10