Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anna01
2013-12-25, 09:59
czy "RETHELIZM " jest niezgodny z LITERA Pisma Sw.
Autor Wiadomość
ata333

Wysłany: 2013-10-25, 23:05   

RN napisał/a:
Rzekomo inaczej, nie mógł sobie zadoścuczynić, a pismo musiało się wypełnić.

a gdzie w tym wszystkim miejcse dla Milosci Bozej..?

tez uwazasz,,iz ofiara Jezusa wyplywa li tylko z matematycznego rownania..zadoscuczynienia..?

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2013-10-25, 23:17   

Ja niczego stanowczo nie twierdzę. Na obecnym etapie mojego poznania(rozumienia), nie uważam śmierci Jezusa za ofiarę.
Ostatnio zmieniony przez RN 2013-10-25, 23:32, w całości zmieniany 2 razy  

bartek212701 

Wysłany: 2013-10-25, 23:27   

RN napisał/a:
Ja niczego stanowczo nie twierdzę. Na obecnym etapie mojego poznania ( rozumienia) nie uważam śmierci Jezusa za ofiarę.
Oby Twoje poznanie na kolejnych etapach rozumienia Biblii pozwoliło Ci jednak uznać to co zrobił Jezus za 'Ofiarę'. Wielu Jej zaprzeczało,wielu zaprzecza nadal...

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin

Wysłany: 2013-10-25, 23:27   

ata333 napisał/a:
Rethel twierdzil..ze tak...bo Bog nie jest humanista..ani wyznawca lovelizmu..

Rethel ma problem w tym, że prawo mojżeszowe, przenosi na chrześcijan
jak chce poprzeć wojnę sprawiedliwą to znajduje tam wersety.
Zapomina o tym co uczył nasz Pan Jezus, że uczniowie Jego mieli się wzajemnie miłować,a nie zabijać :-)

Ewangelia Jana 3:16

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2013-10-25, 23:29   

Dlatego robi się spory młyn. Biblia jest tak szeroka i głęboka...

Jest miejsce też na symboliczną ofiarę. Jezusa nie złożono na literalnym ołtarzu ST. Ale mamy wiele odniesień dot.

Żeby było jasne, to było rzymskie narzędzie tortur prowadzące na przykładną śmierć np. Żydów. Tyle litera.

Śmierć zwierząt ST była zastępczym środkiem. Zresztą coś musieli jeść przy okazji. No i mogli zadawać pytanie: po co to wszystko? Odp: Jezus. A to nie tylko Baranek Boży, również nauczyciel Prawa. Powołuje się na ST. Posłuchajmy co mówi.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

ata333

Wysłany: 2013-10-25, 23:57   

Krystian napisał/a:
Rethel ma problem w tym, że prawo mojżeszowe, przenosi na chrześcijan
jak chce poprzeć wojnę sprawiedliwą to znajduje tam wersety.
Zapomina o tym co uczył nasz Pan Jezus, że uczniowie Jego mieli się wzajemnie miłować,a nie zabijać

w pewnym sensie masz racje Krystianie..ale jak zwykle chce siegnac sedna.. ;-)

Rethel zawsze dawal do zrozumienia,,iz Prawo Mojzeszowe nie obowiazuje chrzescijan..

ale z drugiej strony czyz Prawo Mojzesza..nie bylo Prawem Bozym..?
czyms w czym Bog mial upodobanie..?

czy Bog w S.T byl "pacyfista i humanista".?.
nie chodzi mi o nazwy rzecz jasna..tylko o idee ktore w przypadku Boga widze w Jego Milosci..ale to odrebny temat..:)

czy raczej szukal pomsty i nakazywal ja Izraelitom..?

czy podobal mu sie okrutny czyn Pinechasa ..?

czy uwazasz ze dzis Chrystus bylby zadowolony z tego uczynku wiernosci Bogu..?

czy Jezus by go pochwalil..?

najprawdopodobniej odpowiesz cytatem ktory podales ,,iz obecnie mamy czekac na pomste Boga..a nie czynic wlasna sprawiedliwosc..:)

ok..ale czy Jezus..bylby zadowolony ..gdyby choc tylko w sercu Jego ucznia zrodzila sie mysl takiego wielce sprawiedliwego wg Boga objawionego w S.T czynu..?
..

czy mamy prawo jako chrzescijanie rodzic w naszych sercach takie uczynki wiary..?

czy nie o takiej wlasnie kontynuacji Boga ,,majacemu upodobanie w takich czynach mowil Rethel ..?

przeciez Bog dla wielu jest niezmienny pod kazdym wzgledem..?

tak literalnie.. bezwzglednie.. i jednoznacznie .. ;-)

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin

Wysłany: 2013-10-26, 08:31   

ata333 napisał/a:
Rethel zawsze dawal do zrozumienia,,iz Prawo Mojzeszowe nie obowiazuje chrzescijan..

oczywiście ato, wiem o tym doskonale, ponieważ dużo z nim pisze na forum Miłośników Pisma , wcale mu to jednak nie przeszkadza, aby żywcem się na nim wzorować chcąc usprawiedliwić wojnę albo karę śmierci współcześnie

ata333 napisał/a:
ale z drugiej strony czyz Prawo Mojzesza..nie bylo Prawem Bozym..?
czyms w czym Bog mial upodobanie.

Było, ale zawsze pamiętajmy kogo dotyczyło. W tamtym czasie widocznie tak musiało być, ponieważ naród wybrany był krnąbrny i zatwardziałego serca

ata333 napisał/a:
przeciez Bog dla wielu jest niezmienny pod kazdym wzgledem.

to, że Bóg jest niezmienny nie oznacza, że nie ma prawa jako władca wszechświata
dawać nowe przykazania, a takie dał za pośrednictwem swojego syna
dwa przykazania z których ma wypływać miłość do Boga i bliźniego
wersetu nie podaje, ponieważ każdy chrześcijanin je zna :-)

Ewangelia Jana 3:16

ata333

Wysłany: 2013-10-26, 10:42   

Krystian napisał/a:
wcale mu to jednak nie przeszkadza, aby żywcem się na nim wzorować chcąc usprawiedliwić wojnę albo karę śmierci współcześnie

oczywiscie Krystianie..ale czy tylko Prawo Mojzesza mowilo o upodobaniach Boga,,nakreslonego w S.T do wojen ipomsty..

kara smierci..rowniez nie wynikala tylko z Prawa Mojzesz..ale takze z prawa Noego..

ale dla mnie przede wszystkim najwazniejsze jest pytanie,,ktore zadalam powyzej..wiec pozwole sobie jeszcze raz je powtorzyc..:)

ata333 napisał/a:
czy Bogu podobal sie okrutny czyn Pinechasa ..? (pytanie oczywiscie retoryczne)..

czy uwazasz ze dzis Chrystus bylby zadowolony z tego uczynku wiernosci Bogu..?

czy Jezus by go pochwalil..?

najprawdopodobniej odpowiesz cytatem ktory podales ,,iz obecnie mamy czekac na pomste Boga..a nie czynic wlasna sprawiedliwosc..:)

ok..ale czy Jezus..bylby zadowolony ..gdyby choc tylko w sercu Jego ucznia zrodzila sie mysl takiego wielce sprawiedliwego wg Boga objawionego w S.T czynu..?..

czy mamy prawo jako chrzescijanie rodzic w naszych sercach takie uczynki wiary..?

bo jesli tak..to Rethel ma racje..

jesli nie..to czy Bog sie zmienil..?

czy jest wciaz tak samo w swej sprawiedliwosci okrutny..tylko jak napisal AEliot w moim drugim watku cierpliwy..?

ata333

Wysłany: 2013-10-26, 15:08   

i jeszcze jedno...Krystianie gdy uznamy,,iz bylo to jednak okrutne..i nasze serca nie moga tego pojac...a nawet sie takimi uczynkami brzydza,,(co przystoi jak najbardziej duchowi chrzescijanstwa moim zdaniem )..a mimo to naprawde podobalo sie to Bogu... jako wyraz wiernosci Pinechasa Jego (Boga) Prawu i wymaganiom..to musimy uznac tez dobro takich uczynkow wobec ludzi lamiacych prawo Boze...za czasow inkwizycji czy licznych wojen,,krucjat w imie wiary i wakli z herezja.. ;-)

przeciez Ci ludzie tez niejednokrotnie kierowali sie wiernoscia Bogu..nie mozemy powiedziec..ze wszysscy robili to z innych niz wiernosc Bogu pobudek..?

zaryzykujesz takie twierdzenie..?

Krystianie chodzi mi o to..abysmy potrafili powiedziec,,czy naprawde wiemy jakiego Boga wyznajemy..i czy ten,,ktorego wyznajemy jest Miloscia..czy nam sie tylko tak wydaje..?

a moze Bog jest naprawde taki jakiego kreuje nam tu Rethel ..bo ja widze,,ze wiekszosc z nas tu na forum..takiego wlasnie Boga kreuje i w takiego wierzy..choc nie popiera ..a wrecz odzegnije Rethella..od czci i wiary.. ;-)

Krystianie nie odnos tego do siebie...ale szczerze mowiac wiekszosc chrzescijan raczej preferuje Boga okrutnego..surowego i msciwego..dlatego tez trudno im zrozumiec,,iz naprawde Bog jest sama ISTOTA NAJGLEBSZEJ NIEWYOBRAZALNEJ MILOSCI... ;-)

i mimo wszystko iz takiego Boga naprawde wyznaja..neguja okrutne czyny na miare tego czynu Pinechasa..,,ktore mialy miejsce za inkwizycji..czy licznych wojen na tle religijnym..prowadzonych w imie Boga
..

oraz co najdziwniejsze "pluja" na Koran..ktory do takich nawoluje..[/b].. ;-)

a przeciez sa one jak najbardziej w zgodzie z duchem starotestamentowym Boga JHWH..:)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-26, 18:38, w całości zmieniany 2 razy  

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2013-10-26, 16:54   

Ponieważ temat dotyczy .... Rethelizmu i samego Rethela, może pozwolimy mu na udział w dyskusji ??? Tylko w tym temacie.
Rzym. 13:10

ata333

Wysłany: 2013-10-26, 18:34   

Anna01 napisał/a:

Ponieważ temat dotyczy .... Rethelizmu i samego Rethela, może pozwolimy mu na udział w dyskusji ??? Tylko w tym temacie.

Aniu ja jestem za.. :-D

i prosze wszystkich co tu zagladaja o zgode.. :prosze:

efroni 

Wysłany: 2013-10-27, 09:34   

ata333 napisał/a:
Anna01 napisał/a:

Aniu ja jestem za.. :-D

i prosze wszystkich co tu zagladaja o zgode.. :prosze:

Nie jest w porządku mówić o kimś kto jest nieobecny

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Parmenides

Wysłany: 2013-10-27, 09:49   

efroni napisał/a:
Nie jest w porządku mówić o kimś kto jest nieobecny

Bardzo słuszna uwaga. Zamykam.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 16:25   Re: czy "RETHELIZM " jest niezgodny z LITERA Pisma

ata333 napisał/a:
[b]jesli widzimy Boga...Literalnie zarysowanego w Pismach S.T..to dlaczego zas odzegnujemy od wiary i czci..naszego Rethela..i dlaczego taka nienawisc budzi w nas inkwizycja i liczne krwawe rozprawy z heretykami i innowiercami..?

No właśnie, dlaczego odżegnujeta!? :cry:

=====================

Nareszcie temat otwarty. :-)
Co kto chciałby wiedzieć?
Do usług, polecam się. :-)

ata333

Wysłany: 2014-02-14, 18:16   

Rethel napisał/a:
No właśnie, dlaczego odżegnujeta!?

Rethelku to pytanie dotyczylo wszystkich, ktorzy postrzegali Boga w S.T przez pryzmat LITERY czyli m.innymi w sposob doslowny..
nie tyle Boga co jego dzialanie. ;-)

ja juz nie mam z tym problemu..gdyz zobaczylam S.T poprzez pryzmat ducha.. ;-)

a pomogl mi w tym ..zarowno ojciec Salij jak i ks. K. Paczos.. ;-)

http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm

CZY BÓG KAZAŁ WYMORDOWAĆ NARODY KANAANU?

Odpowiedz do tematu