Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-01, 21:52   

nie wkleilam jeszcze cytatu,,ktory tlumaczy dlaczego Chrystus mial najpelniejsze poznanie Ojca..duzo lepsze niz Starotestamentowy najpokorniejszy z pokornych.Mojzesz..a wiec dlaczego to objawienie bylo najpelniejsze.. ;-)

J 1:18 bpd

"Boga nikt nigdy nie widział; jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, On (Go) objawił."
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-02, 13:13   

a objawil..czy tego chcemy ..czy nie..... jako MILOSC...i to te najdoskonalsza ..Boza..

a atrybutem tej najdoskonalszej jest milosierdzie (przebaczanie)..oraz wlasnie ofiara z zycia na rzecz zycia innych.. :-D

tu tez ciekawostka...

plan Bozego zbawienia ludzkosci..musial zawierac te elementy..

gdyz inaczej bylby strategia..a nie aktem Milosci..

a skoro Bog jest Miloscia..wiec plan zbawienia..byl nia Miloscia zdeterminowany.. ;-)

tutaj wkleje moj post dotyczacy tego zagadnienia..:

http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#21941

ata333 napisał/a:

Bog jest Miloscia..
Jego istota to milosc..

i kazde dzialanie Boga..kazde..(!!!!!!) niezaleznie od danej sytuacji musialyby zawierac te elementy Jego natury..


zbierajac do kupy wszystkie te rzeczy,,ktore skladaja sie na te Milosc,,Madrosc Boza..dosrzezemy,,ze kazde Jego zamierzenie..musialoby zawierac te elementy,,ktore zawieralo zamierzenie prorokowane w S.T.

zwyciestwem Boga nie jest zwyciestwo rozumiane ludzkim umyslem..

jesli chcial pokonac smierc i zlo...sam musial umrzec i na sobie doswiadczyc wszelkiego zla..i cierpien i bolu..hanby ...

bo tylko to wznaczeniu Bozym..duchowym ma wartosc ..wiec tylko te rzeczy moga skladac sie na zwyciestwo..!!!!

tak dziala Jego Boska madrosc i tak dziala milosc..

bo milosc jak masz w hymnie..Pawla o milosci.. nigdy nie szuka swego...ona zawsze bedzie poswieceniem i ofiara..dla drugich..

KK uczy,,ze Milosc moze sie realizowac tylko w przypadku dwoch osob,,istot..
(tu ciekawostka: dlatego Bog nie moze byc pojedynczym bytem..Jego milosc realizuje sie wlasnie w zwiazku z Synem..stad tez nauka o Trojjedynym Bogu) gdyz milosc to ofiara wzgledem drugiej istoty..

milosc nie ma szans na realizacje w pojedynke..

a wiec kazdy plan Boga musial z natury zawierac..ofiare na rzecz milosci..
w naszym przypadku ofiare Ojcu zlozyl Syn ..ale tez ta ofiara dotyczyla nas..

tak najkrocej bo juz naprawde nie wiem jak Ci to tlumaczyc..

smierc Jezusa ,,jego cierpienia i bol musialy miec miejsce..gdyz wynikaly z Mocy Milosci Bozej..z natury,,Boga...

dlatego tez pozniej Chrystus uczy iiz najwazniejsza w milosci jest ofiara..

milosc bez ofiary..jest martwa nie jest Miloscia..staje sie albo lojalnoscia..albo sprawiedliwoscia,,wynikajaca glownie z legalizmu..zadoscuczynienia..nic poza tym..

jesli nie mamy tych podstaw..to jestesmy skazani na smierc duchowa..

bo powtorze,,:

Chrystus nie przyszedl cielesnie..wspomoc Izraela..przyszedl ich zbawic....

a zbawienie to nie zwyciestwo lw literalnej ..ziemskiej wojnie..!!!!!!!!!!!!!!

a zbawienie moglo miec moc tylko i wylacznie poprzez boskie atrybuty Mocy ,,nie ludzkie..

a u Boga te rzeczy sa wywrocone do gory nogami..dlatego tak wielu na nich i na Chrystusie pohanbionym sie potyka..
na Chrystusie milosiernym,,wspolczujacym i nadstawiajcym swe cialo na ciosy..

nawet szatan w tym sie nie polapal..gdyz myslal,,nie po bozemu a po ludzku,,,cielesnie..jak czlowiek..

szatan nie mógł przewidzieć bez duchowego zrozumienia...zwycięstwa Jezusa w Jego śmierci..i pohańbieniu..


widzisz to..?

tu jest klucz..:)


nawet proroctwa starotestamentowe ani szatanowi, ani Zydom nie rozjasnily cielesnego,,pozbawionego rozeznania duchowego planu Boga..(!!!!)


 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-11-02, 20:16   

Boże tak, ludzkie nie. Biblię spisali ludzie.
Koniec tematu.
:-D
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 16:12   

ata333 napisał/a:
nie wkleilam jeszcze cytatu,,ktory tlumaczy dlaczego Chrystus mial najpelniejsze poznanie Ojca..duzo lepsze niz Starotestamentowy najpokorniejszy z pokornych.Mojzesz..a wiec dlaczego to objawienie bylo najpelniejsze.. ;-)

J 1:18 bpd

"Boga nikt nigdy nie widział; jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, On (Go) objawił."

Zanim narodził się Chrystus, to Ojciec już był, takim jakim się sam określił w Dekalogu. Gdy narodził się Chrystus, to nie oznaczało, że narodził się Bóg. To oznaczało, że Bóg przybrał postać cielesną i poprzez nią stał się widoczny. Ojciec i Syn są jednością, która obejmuje także całą resztą Królestwa Niebieskiego. Bo każdy kto miłuje Boga wyznaje jego wartości czyli Prawo i postępując zgodnie z nim czyni dokładnie to, co czyniłby Ojciec. Nie ma więc różnicy między Synem i Ojcem, bo tylko jedna jest wola i jedno Prawo. Nie sposób miłować nie poznając dogłębnie umiłowanego. Nie sposób miłować Boga nie znając Go i jego Prawa. Tak czynił Jezus i nie tylko nigdy nie złamał Prawa, ale wypełniał jego przeznaczenie. Bóg, który tworzy życie nie może go niszczyć, dlatego Chrystus musiał się sprzeciwić Prawu Mojżeszowemu. Oznacza to, że nie pochodzi ono od Boga.
Tak więc nie wszystko co zapisane jest w Biblii jest Prawem. Przytaczanie cytatów Biblii bez składu i ładu nie świadczy, że czcimy Boga. To świadczy o tym, że miłości nie mamy, bo nadal Boga nie poznaliśmy i nie znamy jego Prawa.
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 16:26   

Dżej napisał/a:
Boże tak, ludzkie nie. Biblię spisali ludzie.
Koniec tematu.
:-D

Nie mogło być inaczej, bo Bóg materializuje się na Ziemi poprzez człowieka i poprzez niego kontynuuje dzieło stworzenia. Problem jest w tym: jak rozpoznać kiedy człowiek realizuje wolę Boga, a kiedy swoją? Jak rozpoznać Prawo Boga od prawa ludzkiego? Jak ujrzeć Boga w człowieku? A może trzeba byłoby zacząć czy chcę Boga, a jeżeli tak, to jakiego i z jakimi wartościami?
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-03, 17:01   

Daniel_dn napisał/a:
Bóg, który tworzy życie nie może go niszczyć, dlatego Chrystus musiał się sprzeciwić Prawu Mojżeszowemu. Oznacza to, że nie pochodzi ono od Boga.
Tak więc nie wszystko co zapisane jest w Biblii jest Prawem. Przytaczanie cytatów Biblii bez składu i ładu nie świadczy, że czcimy Boga. To świadczy o tym, że miłości nie mamy, bo nadal Boga nie poznaliśmy i nie znamy jego Prawa.



rozumiem,,ze nie uznajesz..Boga starego testamentu..(????)..

czy mam racje..??
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 19:39   

ata333 napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
Bóg, który tworzy życie nie może go niszczyć, dlatego Chrystus musiał się sprzeciwić Prawu Mojżeszowemu. Oznacza to, że nie pochodzi ono od Boga.
Tak więc nie wszystko co zapisane jest w Biblii jest Prawem. Przytaczanie cytatów Biblii bez składu i ładu nie świadczy, że czcimy Boga. To świadczy o tym, że miłości nie mamy, bo nadal Boga nie poznaliśmy i nie znamy jego Prawa.



rozumiem,,ze nie uznajesz..Boga starego testamentu..(????)..

czy mam racje..??

Tym samym uznaję tylko Boga Dekalogu, który dopuszcza istnienie innych bogów. Jeżeli bóg starego testamentu zabija za różne przewinienia, to na pewno nie jest to mój bóg. Bóg Dekalogu jest Bogiem Życia i jest taki jakim Go określa Dekalog. Wszystko co w Biblii jest sprzeczne z Dekalogiem musi się więc odnosić do boga starego testamentu. Dotyczy to szczególnie prawa mojżeszowego, który wykorzystało i zniekształciło Dekalog do swoich nikczemnych celów.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-05, 19:48   

.Ps.103,(6) Pan czyni dzieła sprawiedliwe, bierze w opiekę wszystkich uciśnionych.
(7) Drogi swoje objawił Mojżeszowi, dzieła swoje synom Izraela.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-11-10, 10:10   

ap. Paweł napisał/a:
Powiedzcie mi wy, którzy chcecie być pod zakonem, czy nie słyszycie, co zakon mówi? Napisane jest bowiem, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. Lecz ten, który był z niewolnicy, według ciała się urodził, ten zaś, który był z wolnej, na podstawie obietnicy. A to jest powiedziane obrazowo: oznaczają one dwa przymierza, jedno z góry Synaj, które rodzi w niewolę, a jest nim Hagar. Hagar jest to góra Synaj w Arabii; odpowiada ona teraźniejszemu Jeruzalem, gdyż jest w niewoli razem z dziećmi swymi. Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą.


Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ? Które prawo? Mojżeszowe? Jak wynika z powyższego fragmentu, jest aktualne tylko dla niewolników. Dla dzieci obietnicy jest inny zakon, prawo wolności w Jezusie, odnowa myślenia, uwolnienie od błędnej drogi.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-10, 11:12   

Powt.Pr. 29, (11)
Weszliście z Panem, Bogiem swoim, w przymierze, które Pan, Bóg wasz, zawarł dziś z wami pod przysięgą, (12) aby was dzisiaj uczynić swoim ludem. On bowiem będzie dla was Bogiem, jak przyobiecał tobie i jak poprzysiągł przodkom waszym: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. (13) Nie z wami tylko zawieram to przymierze i składam przysięgę, (14) ale z każdym, który tu stoi z wami dzisiaj w obliczu Pana, Boga naszego, i z każdym, kogo tu dzisiaj nie ma z nami. .


Nauka naszego Boga podana Mojżeszowi jest doskonała i dana na zawsze całej ludzkości,
Bóg wybrał Izrael i wyznaczył mu zadanie by Jego imię i doskonałe zasady boże rozpowszechnił wśród narodów ziemi.Każde wypaczenie Tory Bożej jest odstępstwem od wiary.

Jezus powiedział:

Mk 7:9 bw "I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować."

Jezus nie przyszedł w ciele na ziemię by znieść zakon. On przyszedł by go wypełnić i pokazac ludziom jak go wypełniać w miłości.
Nikt za mnie nie wypełni przykazania o złożeniu fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu.To ja muszę podjać decyzję ,czy kocham Boga i zastosuję się do Jego zakazu , czy złamię przykazanie i skłamię .
Bóg nie zdjął ze mnie odpowiedzilności za moje czyny.Prawo Boze wciąż mnie obowiązuje.

Hbr.10, (26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy [b]po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. (28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-11-10, 19:52   

R.M.
Dokładnie,tak.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-17, 12:32   

Ap. Paweł pisze, że człowiek pouczony Prawem zna wolę Bożą
.
Rzymian 2,(18) pouczony Prawem znasz Jego wolę


Oto spis 10 Przykazań (2 Mojż. 20-3-17, BW-P) oraz powtórzone Nowym Testamencie nakazy lub przykłady ich przestrzegania.

I. Nie będziesz miał, oprócz Mnie, żadnych bogów.
Rzym. 1;23-25; Efez. 4:6; 1 Jana 5:21; Mat 4:10;

II. Nie będziesz czynił żadnego obrazu i żadnego wyobrażenia ani tego, co na niebie, ani tego, co na ziemi, ani tego, co w wodzie, ani tego, co pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani nie będziesz im służył, gdyż Ja, Jahwe, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym i za występki ojców zsyłam kary na ich dzieci, aż do trzeciego i czwartego pokolenia tak będzie z tymi, którzy Mnie nienawidzą; natomiast aż po tysiączne pokolenie będę okazywał miłosierdzie tym, którzy Mnie miłują i zachowują moje przykazania.
1 Kor 6:9, 10:7, 14; Rzym. 1:25; Gal. 5:20; 1 Jana 5:21; Obj. 9:20, 21:7, 22:15;

III. Nie będziesz wzywał imienia Jahwe, Boga twego, nadaremnie, bo Jahwe nie omieszka ukarać tego, kto wzywa Jego imienia nadaremnie.
Jakuba 5:12; Mat 5:33-35;

IV. Pamiętaj o Szabacie! Niech to będzie dla ciebie dzień święty. Przez sześć dni wolno ci pracować i wykonywać wszystkie twoje prace. Siódmy jednak dzień jest szabatem dla uczczenia Jahwe, Boga twojego. Żadnych prac nie będziecie w tym dniu wykonywali ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec mieszkający w obrębie twoich murów. Jahwe bowiem przez sześć dni stwarzał niebo, ziemię, morze i wszystko, co one zawierają, a dnia siódmego odpoczywał. Dlatego zesłał Jahwe szczególne błogosławieństwo na dzień szabatu i uświęcił go.
Mat. 12:8; Marka 2:27; Mat. 24:20; Marka 16:1; Łuk. 4:16, 31; Łuk. 23:56;Dz.13.42; Dz.13.44; Dz.15.21; Dz.18.4.

V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś mógł długo żyć na tej ziemi, którą Jahwe, twój Bóg, daje ci w posiadanie.
Mat. 19:17, 19, Efez. 6:1-2; Kol 3:20;

VI. Nie będziesz zabijał!
Mat 5:21; Mat. 19:17-18; Gal. 5:21; 1 Pi. 4:15; 1Jana 3:15; Obj. 21:7, 22:15;

VII. Nie będziesz cudzołożył!
Mat. 5:27-28; Mat. 19:17-18; Marka 10:11-12; 1 Kor. 6:9; Hebr. 13:4; Obj. 9:21;

VIII. Nie będziesz kradł!
Mat. 19:17-18; 1 Kor. 6:10; Efez. 4:28, Obj. 9:21;

IX. Nie będziesz świadczył fałszywie przeciwko twemu bratu!
Mat. 19:17-18; Łuk. 3:14; Efez. 4:25; Obj. 21:27, 22:15;

X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego! Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego ani jego sługi, ani służebnicy, ani jego wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego!
Mar. 4:19; Dzieje 20:33; Rzym. 7:7; 13:9; Efez. 5:3; Kol. 3:5;

.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-11-17, 20:30   

Daniel_dn napisał/a:

Nie mogło być inaczej, bo Bóg materializuje się na Ziemi poprzez człowieka i poprzez niego kontynuuje dzieło stworzenia.

Czy masz na to dowody?? moga byc nawet biblijne :-D

Daniel_dn napisał/a:

Problem jest w tym: jak rozpoznać kiedy człowiek realizuje wolę Boga, a kiedy swoją? Jak rozpoznać Prawo Boga od prawa ludzkiego? Jak ujrzeć Boga w człowieku? A może trzeba byłoby zacząć czy chcę Boga, a jeżeli tak, to jakiego i z jakimi wartościami?


Przeciez Bog dal nam wolna wole i jesli nie chcemy wykonywac jego woli bedziemy wolni lecz pamietaj ze za to Bog pozwie cie na sad Kaz.Sal. 11:9
Lecz jesli postanowimy wypelniac wole Boga musimy zewlecz z siebie starego czlowieka Ef.4:22
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-19, 16:28   

Ozeasz napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:

Nie mogło być inaczej, bo Bóg materializuje się na Ziemi poprzez człowieka i poprzez niego kontynuuje dzieło stworzenia.

Czy masz na to dowody?? moga byc nawet biblijne :-D

Daniel_dn napisał/a:

Problem jest w tym: jak rozpoznać kiedy człowiek realizuje wolę Boga, a kiedy swoją? Jak rozpoznać Prawo Boga od prawa ludzkiego? Jak ujrzeć Boga w człowieku? A może trzeba byłoby zacząć czy chcę Boga, a jeżeli tak, to jakiego i z jakimi wartościami?


Przeciez Bog dal nam wolna wole i jesli nie chcemy wykonywac jego woli bedziemy wolni lecz pamietaj ze za to Bog pozwie cie na sad Kaz.Sal. 11:9
Lecz jesli postanowimy wypelniac wole Boga musimy zewlecz z siebie starego czlowieka Ef.4:22

Ad1. Dowody masz przed oczami. Jeżeli to przeczytałeś, to znaczy. że masz dobry komputer. To jest właśnie kontynuacja dzieła stworzenia, bo wszystko co Bóg stworzył było dobre. Człowiek też już potrafi tworzyć rzeczy dobre, to znaczy takie, które są kompletne w swym składzie i zbudowane zgodnie z logiką. Dzięki temu prawidłowo działają, a co najważniejsze posiadają wszystkie cechy właściwe dla swojego rodzaju, aby nazywać się tym czym są. Człowiek ma jednak problem sam ze sobą, bo nadal nie wie kiedy może nazywać się człowiekiem czyli być dobrym człowiekiem w oczach Boga. Gdy upora się z samym sobą, to następnym dziełem stworzenie jest dobre społeczeństwo.

Ad2. Aby wypełniać wolę Boga, to wystarczy przyjąć do serca Jego wartości jakie zapisane są w Dekalogu. Nie osądza On jednak tych co nie potrafią miłować, bo sądy dotyczą ludzi, a nie kandydatów na człowieka. Dlatego nikt nie jest pozbawiony miłosierdzia Boga, który może czekać bardzo długo, aż uzyskamy wszystkie cechy właściwe przypisane przez Boga człowiekowi. Tylko dobry człowiek jest w stanie miłować Boga, a sądzeni będą ci co stali się dobrymi i z własnej woli zdradzili Boga.
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-11-23, 10:52   

Daniel_dn napisał/a:

Ad1. Dowody masz przed oczami. Jeżeli to przeczytałeś, to znaczy. że masz dobry komputer.

Czyli wedlug twojego rozumowania Bog mi sie objawia przez komputer?? jesli tak uwazasz to twoje myslenie jest plytkie.
Nie ma dowodow na to ze Bog sie kiedys zmaterializowal, dlatego nie ma na to wersetu w bibli.

Daniel_dn napisał/a:

Człowiek ma jednak problem sam ze sobą, bo nadal nie wie kiedy może nazywać się człowiekiem czyli być dobrym człowiekiem w oczach Boga.


Nigdy nie nazwalbym sie dobrym, nawet Jezus nie nazywal sie dobrym, Ew.Mar.10:17-18 a gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny? a Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.

Daniel_dn napisał/a:


Ad2. Aby wypełniać wolę Boga, to wystarczy przyjąć do serca Jego wartości jakie zapisane są w Dekalogu. Nie osądza On jednak tych co nie potrafią miłować, bo sądy dotyczą ludzi, a nie kandydatów na człowieka. Dlatego nikt nie jest pozbawiony miłosierdzia Boga, który może czekać bardzo długo, aż uzyskamy wszystkie cechy właściwe przypisane przez Boga człowiekowi. Tylko dobry człowiek jest w stanie miłować Boga, a sądzeni będą ci co stali się dobrymi i z własnej woli zdradzili Boga.


Jakie wartosci?? jakiego dekalogu?? co mowi ten dekalog?? chyba nie czytalem.
czyli wedlug twojej teorii nikt nie miluje Boga skoro nie jestem dobry, lecz to co piszesz dalej nie ma najwiekszego sensu, tylko dobry czlowiek bedzie sadzony, zly nie,tak wynika z tresci, lecz jesli nikt z nas nie jest dobry to nikt nie stanie na sadzie, czyli co?? wszyscy jestesmy sprawiedliwi?? Nie moj drogi Danielu, wszyscy pojda pod sad, jak pisze Ap.Pawel do Rzym.3:4
Wszak Bog jest wierny, a kazdy czlowiek jest klamca, jak napisano Abys sie okazal sprawiedliwym w slowach swoich I zwyciezyl, gdy bedziesz sadzony

Dosc dobitnie mowi Kaz.Sal 11:9-10 Raduj się, młodzieńcze, w swojej młodości i bądź dobrej myśli, póki jesteś młody. Postępuj tak, jak każe ci serce, i używaj, czego pragną twoje oczy. Lecz wiedz, że za to wszystko pozwie cię Bóg na sąd. Otrząśnij się z utrapienia swojego serca i odrzuć słabości swojego ciała! Gdyż młodość i jej rozkwit są marnością.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11