Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zielonoświątkowcy
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-07-23, 06:57   zielonoświątkowcy

Hardi napisał/a:
Mirek Kulec, pastor KZ w Chełmie, ma wyjątkowe poczucie humoru :lol:

E, tam humor.
Przezorność i bezpieczeństwo! :lol:
Duch tak rzuca nim o podłogę, że zabezpieczył się...

przeniesione z tematu http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#236013
Hardi
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2012-07-24, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-07-23, 13:07   

Henryk napisał/a:
Duch tak rzuca nim o podłogę, że zabezpieczył się...

nie, to nie ten z tych hamerykańskich latających, nawet zagorzały przeciwnik takiego zachowania itp.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-07-23, 13:13   

Hardi napisał/a:
nie, to nie ten z tych hamerykańskich latających, nawet zagorzały przeciwnik takiego zachowania itp.

A to przepraszam. :oops:
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-07-24, 01:10   

Problem właśnie polega na tym, że wielu myli Kościół Zielonoświątkowy z innymi różnymi ruchami zielonoświątkowymi... takie zachowania o których piszesz mają miejsce np. w Ruchu Wiary itd. Toronto Blessing itp. to nie Kościół Zielonoświątkowy, ale inni ruchy zielonoświątkowe jak np. Ruch Wiary, Trzecia Fala itd. To tak jakby pomylić np. Ruch Epifania z organizacją Świadków Jehowy i pewne poglądy, zachowania itd. które są charakterystyczne dla ŚJ, przypisywać Ruchowi Epifania czy Badaczom Pisma. :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-07-24, 10:49   

Na tym polega specyfika tego ruchu, i czy to będzie w organizacji KZ czy poza, ruch ten wykazuje tak dużą różnorodność, że nie ma co prosto klasyfikować gdzie, jak, napewno będą czy nie będą się zachowywać. Po prostu sporo autonomii mają zbory tam czy gdzie indziej, chociaż mogą zdarzyć też takie, w których coś jest nie do pomyślenia...

Żeby to lepiej pojąć trzeba pójść do kilku różnych, np. do KZ, ChWZ, 'prostaczków', 'ruchu wiary', KBwCh i nowszych i in. a najlepiej do po parę zborów z każdej grupy.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
litek

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 18
Wysłany: 2013-11-30, 08:37   

Apostołowie będąc pod wpływem ducha Bożego nie wpadali w konwulsje, jak to ma miejsce w kościele Zielonoświątkowym. Nie ,,wili'' się na podłodze i nie wydawali niezrozumiałych okrzyków. Ani jednej wzmianki takiego zachowania pod wpływem ducha nie ma w N.T
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2013-11-30, 10:36   

litek napisał/a:
Apostołowie będąc pod wpływem ducha Bożego nie wpadali w konwulsje, jak to ma miejsce w kościele Zielonoświątkowym. Nie ,,wili'' się na podłodze i nie wydawali niezrozumiałych okrzyków. Ani jednej wzmianki takiego zachowania pod wpływem ducha nie ma w N.T


No ale wiesz ...
Może aktualnie Duch przejawia się w inny sposób niż dawniej ?
Chyba nie odmawiasz Duchowi prawa do zmiany środków wyrazu ? 8-)
Bo jeśli trzymać się kurczowo Biblii, to Duch powinien objawiać się w postaci gołębicy, albo języków ognistych ...
Chciałbyś mieć gołębicę nad głową ? No właśnie :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
litek

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 18
Wysłany: 2013-11-30, 11:07   

Dlaczego w 1 w.n.e duch Boży został zesłany w postaci gołębicy czy języków ognia. Otóż dlatego że Jezus w momencie chrztu stał się zapowiedzianym Mesjaszem (Pomazańcem), i żeby nie było żadnych wątpliwości co do osoby Jezusa,Jan widział jak Jehowa namaścił duchem swiętym swego Syna.(w postaci gołębicy).

Wylanie ducha Bożego w dniu Pięćdziesiątnicy,było też historycznym wydarzeniem i spełnionym proroctwem. Od tego momentu rozpoczęła się gorliwa kampania ewangelizacyjna pierwszych chrześcijan.Dlatego dla podkreślenia tej dobitnej historycznej chwili i umocnienia pierwszych uczniów Chrystusa-duch Boży (obiecany Pocieszyciel) zosłał zesłany w postaci płomyków ognia.

Obecnie już takich spektakularnych zsyłań ducha nie potrzeba, ale to nie znaczy że Bóg nie daje ducha świętego



Co dowodzi, że ktoś naprawdę ma ducha świętego?

Łuk. 4:18, 31-35: „[Jezus czytał ze zwoju proroctwa Izajasza:] ‚Spoczywa na mnie duch Jehowy, gdyż on mnie namaścił, abym oznajmiał dobrą nowinę’ (...) I przybył do Kafarnaum, miasta galilejskiego. I nauczał ich w sabat, oni zaś byli niezmiernie zdumieni jego sposobem nauczania, gdyż jego mowa świadczyła o tym, że posiada władzę. A był w synagodze człowiek, który miał ducha, nieczystego demona, i krzyczał donośnym głosem (...) Ale Jezus go zgromił, mówiąc: ‚Zamilknij i wyjdź z niego’. Toteż ów demon, powaliwszy pośród nich tego człowieka, wyszedł z niego, nie wyrządzając mu szkody”. (Co było dowodem, że Jezus miał ducha Bożego? Ze sprawozdania nie wynika, jakoby Jezus trząsł się, krzyczał albo chodził w ekstazie. Powiedziano natomiast, iż jego mowa świadczyła o tym, że posiada władzę. Warto jednak zwrócić uwagę, że przy tej okazji duch demoniczny zmusił owego człowieka do krzyku i powalił go na podłogę).
W Dziejach 1:8 czytamy, że po uzyskaniu ducha świętego uczniowie mieli dawać świadectwo o Jezusie. Gdy otrzymali tego ducha, wówczas — jak mówią Dzieje 2:1-11 — obserwatorzy byli zdumieni, ponieważ wszyscy głosiciele, będący przecież Galilejczykami, opowiadali o wspaniałych rzeczach Bożych językami znanymi wielu przebywającym tam cudzoziemcom. Nic nie wskazuje na to, że posiadający ducha dawali się ponieść emocjom.
Warto też podkreślić, że gdy Elżbieta otrzymała ducha świętego i „wydała głośny okrzyk”, nie była na zgromadzeniu religijnym, lecz witała krewną, która przyszła do niej w odwiedziny (Łuk. 1:41, 42). Kiedy — jak czytamy w Dziejach 4:31 — duch święty spoczął na zgromadzonych uczniach, „zatrzęsło się [to] miejsce”, ale w wyniku oddziaływania tego ducha uczniowie ani się nie trzęśli, ani nie tarzali po podłodze, lecz „ze śmiałością oznajmiali słowo Boże”. Tak samo dzisiaj dowodem posiadania ducha świętego jest śmiałe głoszenie Słowa Bożego oraz gorliwe uczestnictwo w dziele świadczenia.
Gal. 5:22, 23: „Owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą”. (Kto pragnie znaleźć ludzi naprawdę mających ducha Bożego, ten powinien zwracać uwagę na te owoce, a nie na porywy uniesienia religijnego).
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2013-11-30, 11:12   

litek napisał/a:


Obecnie już takich spektakularnych zsyłań ducha nie potrzeba,



Skąd wiesz, że nie potrzeba ? 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
litek

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 18
Wysłany: 2013-11-30, 11:39   

A gdzie w N.T pisze że takie spektakularne zesłania ducha świętego miały nastąpić po śmierci apostołów i ich uczniów, i niby jakiemu celowi miało to służyć?
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2013-11-30, 11:48   

litek napisał/a:
A gdzie w N.T pisze że takie spektakularne zesłania ducha świętego miały nastąpić po śmierci apostołów i ich uczniów, i niby jakiemu celowi miało to służyć?


Nie mam pojęcia.
A gdzie jest napisane, że nie miały nastąpić ? :->
W Biblii o wielu sprawach nie napisano, a nastąpiły.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-11-30, 14:18   uwaga: litek krytykuje

litek napisał/a:
Apostołowie będąc pod wpływem ducha Bożego nie wpadali w konwulsje, jak to ma miejsce w kościele Zielonoświątkowym. Nie ,,wili'' się na podłodze i nie wydawali niezrozumiałych okrzyków. Ani jednej wzmianki takiego zachowania pod wpływem ducha nie ma w N.T
W Kościele Zielonoświątkowym? Nie oczerniali zborów jak to robił litek. Nie wrzucali do jednego wora jak popadnie jak to robi litek. Ok?

Weź przeczytaj ze dwa posty przed Twoim wejściem tutaj.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
litek

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 18
Wysłany: 2013-11-30, 14:53   Re: uwaga: litek krytykuje

leszed napisał/a:
litek napisał/a:
Apostołowie będąc pod wpływem ducha Bożego nie wpadali w konwulsje, jak to ma miejsce w kościele Zielonoświątkowym. Nie ,,wili'' się na podłodze i nie wydawali niezrozumiałych okrzyków. Ani jednej wzmianki takiego zachowania pod wpływem ducha nie ma w N.T
W Kościele Zielonoświątkowym? Nie oczerniali zborów jak to robił litek. Nie wrzucali do jednego wora jak popadnie jak to robi litek. Ok?

Weź przeczytaj ze dwa posty przed Twoim wejściem tutaj.


Na You tube są filmiki z nabożeństwa Zielonoświątkowców na którym ludzie w konwulsji przewracają się na podłogę i wydają jakieś okrzyki.

Nie rozumiem w jaki sposób oczerniam kogokolwiek. Podałem tylko jak wygląda takie spotkanie.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-11-30, 15:06   krytyka cd

wypadałoby podać jak już krytykę- z uzasadnieniem. Nawet jeśli sam coś wiesz- inni mają prawo nie wiedzieć, nie rozumieć lub wręcz poczuć urażeni. Poza tym jakich zielonoświątkowców- nie rozumiesz? Dlatego wyjaśnienie masz wcześniej, że oni dzielą się na m.in. na: Kościół (KZ), grupa x,y itd. Jeśli więc w Polsce kradną samochody dla przykładu, nie jest to informacja większa niż hasełko. Bo przecież w Czechach itd. też kradną samochody. U litka zapewne pod domem też. Dajesz linka- patrz regulamin forum, wtedy sami się przekonamy czy mówisz prawdę, a przynajmniej nie musimy ci wierzyć na słowo. I co to jest za słowo.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-11-30, 15:08   

litek napisał/a:
Na You tube są filmiki z nabożeństwa Zielonoświątkowców na którym ludzie w konwulsji przewracają się na podłogę i wydają jakieś okrzyki.


Leszed ma rację - powinieneś podać link do wspomnianego przez Ciebie materiału.
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12