Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dar mówienia językami w zborach zielonoświątkowych
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2013-12-02, 22:30   

Cytat:
@Manna: spokojnie, oddychaj, oddychaj, licz do 10


Ja jestem bardzo spokojna :-)
Nawet jak w okolicy wąż boa dusiciel :-)
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2013-12-02, 22:37   

A przez węża wszystko się stało, co się stało ...
On to dla nas ludzi, wstąpił na drzewo i namówił Ewę do zjedzenia owocu.
Dzięki temu zyskaliśmy umiejętność odróżniania dobra od zła, niezbędną dla posiadania wolnej woli.
Dobranoc 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-02, 22:43   

BoaDusiciel napisał/a:
A przez węża wszystko się stało, co się stało ...
On to dla nas ludzi, wstąpił na drzewo i namówił Ewę do zjedzenia owocu.
Dzięki temu zyskaliśmy umiejętność odróżniania dobra od zła, niezbędną dla posiadania wolnej woli.
Dobranoc 8-)


Dzięki temu ludzkość mogła zgrzeszyć.
Gdyby nie zgrzeszyła, to kim dla nas byłby Jezus i Jego ofiara.
Nie byłoby religii i co gorsza tego forum :-(
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2013-12-02, 22:45   

RN napisał/a:
Dzięki temu ludzkość mogła zgrzeszyć.
Gdyby nie zgrzeszyła, to kim dla nas byłby Jezus i Jego ofiara.
Nie byłoby religii i co gorsza tego forum


:balwan:
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-12-02, 22:47   

ata333 napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Toż to przecież napisała, że nie upadała. Czy żeby powstać koniecznie trzeba .... upaść ?
Chociaż szybciej się powstaje jak się upadnie, to lepiej powstać nie upadając.


Aniu schematy..schematy .. wciaz zywe od 2000 lat..;)

jak ktos jest niewygodny..to trzeba znalezc haka..aby go zdyskredytowac ... :-P
kazdy sposob jest dobry..nawet Duch Sw... ;-)


Czepiacie się... ;-)
Nie znacie się na żartach czy jak? :-P
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-02, 23:12   

AEliot napisał/a:
Czepiacie się...
Nie znacie się na żartach czy jak?


alez,,znamy sie..znamy... :-D

tylko przyszlo mi na mysl.. AEliocie ze slowa Jezusa o nienawisci swiata do Jego wyznawcow..ktore czesto Swiadkowie przypisuja sobie (te nienawisc)..mozna naprawde smialo przypisac ruchom charyzmatycznym.. i to wlasnie ze wzgledu na dzialanie Ducha sw.. :-P

czyz to nie znamienne..? :-D

ale z drugiej strony naprawde dziekuje Wam szczerze za troske o moja dusze..bo sama bardzo dlugi okres czasu mialam z tym powazne klopoty..w sensie..iz mialam ogromny problem..aby taka forme dzialania zaakceptowac.. wiec doskonale Wasza troske rozumiem..;-)

Manno..naprawde dzieki.. :serce:

ale mysle,,ze Bog dzieki temu pokazal mi..co jest najwazniejsze...: OWOCE DUCHA...

bo tam gdzie Milosc wobec blizniego..tam nie ma miejsca dla ZLEGO.......nie demony bowiem rodza DOBRO i MILOSC a Duch Sw.. :-D

naprawde zbor Nowe Pokolenie..moze sluzyc za wzor wydawania owocow ducha... :-D

Ci ludzie caly swoj wolny czas poswiecaja pomocy innym i ewangelizacji..;)

tak wiec Bog nauczyl mnie pokory.. ;-)
i musialam wyrzec sie swego slepego, niesprawiedliwego zgorszenia ..;)
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-03, 07:52   

Rozumiem Wnikliwe komentarze osób, które rzeczywistość duchową poznają na podstawie studiowania kolorowych książeczek i sporządzania raportów ze swoich postępów. Jednak pewne rzeczy trzeba przeżyć osobiście, aby je ogarnąć. Tak jak nie da się opowiedzieć istoty małżeństwa, ale aby je poznać, trzeba go doświadczyć osobiście. Kolorowe pisemka do tego nie wystarczą.

Amerykańskie kościoły są dla ludzi, którzy mają amerykańską inteligencję. Dla nich takie show jest ok.

Dezerterze, nie zapominaj, że to KRK rozpędził i spacyfikował wspólnoty o których napisałem, a część z nich pozamieniał w kółka różańcowe.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-12-03, 08:41   

ata333 napisał/a:

bo tam gdzie Milosc wobec blizniego..tam nie ma miejsca dla ZLEGO.......nie demony


Wszystko jest rzeczą względną... wszak Pismo powiada:

2Kor 11:14 bw "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości."

Niejednoznaczność Pism i niejednoznaczność czynów...

Oczywiście werset uniwersalny - niekoniecznie dedykowany do Nowego Pokolenia.


RM napisał/a:
Rozumiem Wnikliwe komentarze osób, które rzeczywistość duchową poznają na podstawie studiowania kolorowych książeczek i sporządzania raportów ze swoich postępów. Jednak pewne rzeczy trzeba przeżyć osobiście, aby je ogarnąć.


1Kor 14:23 bw "Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie?"

Nie uważam, żeby konieczne było spróbowanie wszystkiego aby ocenić czy jest to dobre czy złe. Pismo powiada bowiem:

Mt 7:20 bw "Tak więc po owocach poznacie ich."
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-03, 10:40   

AEliocie,
ale przecież wiesz, że Paweł, który napisał zacytowany przez ciebie tekst, napisał także, że modli się na językach najwięcej.
Skąd wiesz, ze coś jest złe, skoro nie masz żadnych w tej materii doświadczeń?
Ja na przykład uważam, że pisemka z Brooklynu są miałkie i okropnie płytkie. Dla mnie to ten sam poziom, co filmiki na you tube, chociaż inna dziedzina. Po prostu ta sama amerykańska inteligencja.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-12-03, 10:49   

RM napisał/a:
ale przecież wiesz, że Paweł, który napisał zacytowany przez ciebie tekst, napisał także, że modli się na językach najwięcej.
:aaa:
Jakiś nie znany mnie, nowy apokryf?
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-03, 10:54   

1 Kor 14,18
Cytat:
Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy


Henryku, litości, jakie apokryfy?
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-03, 11:18   

Henryk napisał/a:

Jakiś nie znany mnie, nowy apokryf?


Henryku..na rany julek... :-D
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-12-03, 11:29   

RM napisał/a:
AEliocie,
ale przecież wiesz, że Paweł, który napisał zacytowany przez ciebie tekst, napisał także, że modli się na językach najwięcej.


Chodzi o poniższy podkreślony fragment, jak mniemam:

1Co 14:9-19 bp "(9) Tak samo jest z wami. Jeżeli modlicie się obcymi słowami, niezrozumiałymi dla otoczenia, to kto zrozumie, co mówicie? Będziecie mówić na wiatr. (10) Na świecie jest takie mnóstwo głosów, a żaden z nich nie jest bez znaczenia. (11) Jeżeli nie znam znaczenia jakiegoś słowa, wówczas dla tego, który je wypowiada, jestem obcokrajowcem, podobnie jak i on dla mnie. (12) Skoro więc ubiegacie się żarliwie o dary duchowe, starajcie się posiąść takie, które przyczyniają się do zbudowania całego zgromadzenia. (13) Dlatego kto modli się obcymi słowami, niech prosi Boga, aby umiał je przetłumaczyć. (14) Jeżeli bowiem podczas modlitwy posługuję się obcymi słowami, duch mój jest wprawdzie zatopiony w modlitwie, ale umysł nie odnosi stąd żadnych korzyści. (15) Cóż więc mam robić? Otóż będę się modlił zarówno duchem, jak i umysłem, będę nucił psalmy tak duchem, jak i umysłem. (16) Jeżeli bowiem będziesz Boga błogosławił tylko w duchu, jakże wtedy ktoś niewtajemniczony odpowie "Amen" na twoje dziękczynienie, skoro nie wie, co mówisz? (17) Wprawdzie pięknie wyrażasz swoje dziękczynienie, ale drugiego to nie buduje. (18) Dziękuję za to Bogu, że modlę się obcymi językami lepiej niż wy wszyscy, (19) ale na wspólnym zgromadzeniu wolę powiedzieć pięć słów przemyślanych, aby innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy niezrozumiałych."

Wyboldowałem teksty sąsiadujące ku rozwadze :->

RM napisał/a:
Ja na przykład uważam, że pisemka z Brooklynu są miałkie i okropnie płytkie. Dla mnie to ten sam poziom, co filmiki na you tube, chociaż inna dziedzina. Po prostu ta sama amerykańska inteligencja.


Owszem, jest trochę miałkich i płytkich ale jest też sporo wartościowych. Jak wszędzie... :->
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-03, 11:37   

AEliot napisał/a:
(19) ale na wspólnym zgromadzeniu wolę powiedzieć pięć słów przemyślanych, aby innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy niezrozumiałych."


totez modlenie sie w niezrozumialych jezykach..jest tylko na poczatku i ewentualnie na koncu nabozenstwa... ;-)

pouczenia,,sa zas przez prawie cale 2 godz..2 razy w tygodniu... :-D

komu Bog daje taki dar..niech korzysta..bo na pewno nie na darmo go Bog daje.. :-P
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-12-03, 11:51   

ata333 napisał/a:
totez modlenie sie w niezrozumialych jezykach..jest tylko na poczatku i ewentualnie na koncu nabozenstwa...


Zachęcam do zastanowienia się nad poniższymi tekstami, bo widzę, że nie doczytałaś :-P

1Kor 14:23 bw "Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie?"

1Co 14:9 bp "(9) Tak samo jest z wami. Jeżeli modlicie się obcymi słowami, niezrozumiałymi dla otoczenia, to kto zrozumie, co mówicie? Będziecie mówić na wiatr.

1Co 14:16 Jeżeli bowiem będziesz Boga błogosławił tylko w duchu, jakże wtedy ktoś niewtajemniczony odpowie "Amen" na twoje dziękczynienie, skoro nie wie, co mówisz?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11