Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Raj. Co to takiego? Czy chodzi tu o niebo?
Autor Wiadomość
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-12-05, 19:34   Raj, co to takiego?

chryzolit napisał/a:
Ap.Piotr powiedział,Dz.Ap.3;21,że Jezusa musi przyjąć niebo ,aż do czasu naprawienia wszystkich rzeczy,lub odnowienia wszystkich rzeczy,a24-mówi .........że wszyscy prorocy od Samuela zapowiadali te dni.
Dla nas dzisiaj jest istotne nie tylko wiedzieć o tym,ale przyjąć te przekazy,ponieważ one świadczą o wielkości Boga,o jego charakterze,to jest ''ewangelia St.Testamentu''.

Występujący tu zwrot;"odnowienia wszystkich rzeczy" nie zawiera w sobie informacji o ludziach a mówi o rzeczach. A więc dotyczy odnowienia nieba i Ziemi i wszystkiego co jest na niej (oprócz ludzi) - znowu chybiony tekst a w najlepszym przypadku nie jest jednoznaczny.
Zobaczmy teraz co pisali prorocy ST. Czy znalazłeś tam zwrot mówiący o odnowieniu ludzi w 1000 leciu ?
Cytat:
Joel 1:(15) Ach, biada! Co za dzień! Bliski jest dzień Pański, a przyjdzie on jako spustoszenie od Wszechmogącego.
Joel 2:(1) Dmijcie w róg na Syjonie, a wołajcie na górze mej świętej! Niechaj zadrżą wszyscy mieszkańcy kraju, bo nadchodzi dzień Pański, bo jest już bliski.
(11) A Pan wydaje głos przed wojskiem swoim, gdyż bardzo liczny jest Jego obóz i pilni wykonawcy Jego rozkazów; wielki bowiem będzie dzień Pański i straszliwy bardzo. I któż go przetrzyma?
3:(4) Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew, gdy przyjdzie dzień Pański, dzień wielki i straszny.
Amos 5:(4) Tak mówi Pan do domu Izraela: Szukajcie Mnie, a żyć będziecie. (5) Nie szukajcie zaś Betel i do Gilgal nie chodźcie! I Beer-Szeby nie odwiedzajcie! Albowiem Gilgal pójdzie do niewoli, a Betel zniknie. (6) Szukajcie Pana, a żyć będziecie! Gdyż inaczej jak ogień nawiedzi On dom Józefa i strawi go. Nikt nie będzie mógł zagasić ognia w Betel.
(18) Biada oczekującym dnia Pańskiego. Cóż wam po dniu Pańskim? On jest ciemnością a nie światłem. (19) Jakby uciekał człowiek przed lwem, a trafił na niedźwiedzia; jakby skrył się do domu i oparł się ręką o ścianę, a ukąsił go wąż. (20) Przecież dzień Pański jest ciemnością, a nie światłem, mrokiem, a nie ma w nim jasności
7:(4) To mi ukazał Pan Bóg: <Pan Bóg> powołał jako narzędzie sądu ogień i strawił Wielką Otchłań, i strawił dział Pański.
Abdiasza: (15) Albowiem bliski jest dzień Pański przeciwko wszystkim narodom. Jak ty czyniłeś, tak będą postępować wobec ciebie: [odpowiedzialność za] czyny twoje spadnie na twoją głowę.
Sofoniasz 1:(14) Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz. (15) Dzień ów będzie dniem gniewu, dniem ucisku i utrapienia, dniem ruiny i spustoszenia, dniem ciemności i mroku, dniem chmury i burzy, (16) dniem trąby i krzyku wojennego - przeciwko miastom obronnym i przeciw basztom wysokim. (17) I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi, ponieważ zawinili przeciwko Panu; i krew ich jak kurz będzie rozpryskana, a ich szpik jak błoto. (18) Ani ich srebro, ani ich złoto nie zdoła ich ocalić w dniu gniewu Pana, gdyż ogień Jego zapalczywy strawi całą ziemię; bo dokona zagłady - zaiste strasznej - wszystkich mieszkańców ziemi.
Sofoniasz.2:(3) Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy pełnicie Jego nakazy; szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dzień gniewu Pańskiego.

Czas zakończyć to Twoje bezsensowne naginanie tekstów do tego co wymyślili Twoi przywódcy duchowi!
np.Ps.72 ...4.będzie rządził sprawiedliwie ludem.....[nie będzie więc pustej i spalonej ziemi]. - wyraźnie kontrastuje z podanymi wyżej przykładami oraz wyjaśnieniem danym przez apostoła Piotra
Cytat:
2Piotr.3: (10) Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione. (11) Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, (12) gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. (13) Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.

Symboliczna wizje psalmisty dotyczy innego okresu czasu gdyż kłóciło by się to z NT. Tutaj nie ma wątpliwości, że przyjście Dnia Pańskiego (ponowne przyjście Chrystusa) wiąże się z zagładą obecnego nieba i Ziemi. Po tym opisie kilka wersetów dalej Piotr przestrzega przed błędnym zrozumieniem tego zagadnienia (i nie tylko tego).
Cytat:
2Piotr.3: (17) Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. (18) Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.

Czy szanujesz Boże Prawo zapisane na kamiennych tablicach łącznie ze święceniem siódmego dnia tygodnia TAK JAK JEST NAPISANE a nie w jakiś symboliczny pokrętny sposób?
Czy oddajesz Jezusowi Chrystusowi Zbawicielowi i Stworzycielowi naszemu, należna mu chwałę?
Jeśli nie jest dwa razy TAK to doprowadziłeś się do upadku i nie możesz pojąć zamysłu Bożego. Przykro mi ale taka jest smutna prawda.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-12-05, 19:54   Raj, co to takiego?

chryzolit napisał/a:
Fizyczne miasto po 1000-leciu przyszło na ziemię,w tym mieście jest drzewo do leczenia narodów,ale to miasto ma bramy,aby przez nie wejść do miasta.
Jest drzewo do leczenia narodów czyli takie będą.I oni będą wchodzić bramami.
Jak będą wchodzić do miasta po uzdrowienie,kiedy po zmartwychwstaniu będzie odczytanie wyroku i zagłada wszystkich,kto więc jest tymi'' narodami'',ludzi już nie będzie.

Wreszcie dobrze zauważyłeś PO 1000 leciu będzie drugie zmartwychwstanie i sąd, który rozstrzygnie o losie tych niesprawiedliwych.
Cytat:
Ap.21: (23) I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą - Baranek. (24) I w jego świetle będą chodziły narody, i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych. (25) I za dnia bramy jego nie będą zamknięte: bo już nie będzie tam nocy. (26) I wniosą do niego przepych i skarby narodów. (27) A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia

Zgadza się to z tym co napisał agent terenowy. Niesprawiedliwi w oczach Bożych są nieczyści więc nie wejdą do Nowego Jeruzalem.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-12-05, 21:00   

Agent terenowy.
Dzięki za odpowiedz na temat Raju.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-12-05, 23:06   Raj, co to takiego?

agent terenowy napisał/a:
Po 1000 latach - zmartwychwstaną na sąd. I zostaną osądzeni. A jeśli nie będą w księdze życia - jezioro ognia=druga śmierć.

agent terenowy napisał/a:
A z drugiej strony nigdzie nie jest napisane, że będzie po 1000 leciu zagłada wszystkich, tylko: jeśli ktoś nie był zapisany w zwoju życia, tego wrzucą do jeziora. Czyli ktoś będzie zapisany w tej księdze, ci nie zapisani pójdą na druga śmierć.

Dziękuje agencie terenowy za pomoc w rozstrzygnięciu kto będzie w Raju. Zgadzam się z Tobą bo tak jest napisane w Piśmie Świętym.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-12-05, 23:26   

Do Tematu.
Ap.Piotr powiedział o czasie naprawienia wszystkich rzeczy,Dz.Ap.3;21.,również powiedział że wszyscy prorocy począwszy od Samuela zapowiadali te dni. [ przepraszam że raz jeszcze to pisze.]Czyli jak będą wyglądać ''czasy naprawy wszystkich rzeczy'' - nie jest tylko moim komentarzem,ale jest wizją przedstawioną przez wielu ludzi posłanych od Boga,proroków,na przestrzeni kilku wieków i to Oni są autorytetem,których staram się przedstawić.Oni przepowiadali przyszłość,która była ich osobistą nadzieją,tęsknotą,marzeniem,a przepowiadali ją z Bożego wybrania i kierownictwa.
W No.Testamencie mówił o niej Pan Jezus i Apostołowie,a potem z równa konsekwencją czynili to ich uczniowie w pierwszy i drugim wieku chrześcijaństwa.
Czytajmy proszę.
Izaj.35;5-10.B.T. - przytoczę tylko niektóre wiersze.
5w.
''On sam przychodzi,by zbawić was - wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą ''
6w.
''Wtedy chromy jak jeleń wyskoczy i język niemych wesoło krzyknie''
Mowa o uzdrawianiu ludzi.
8w.
''Będzie tam droga czysta,którą nazwa drogą Świętą,nie przejdzie nią nieczysty,gdy odbywa podróż i głupi nie będą się tam wałęsać.''
9w.
''Nie będzie tam lwa,ni zwierz najdzikszy nie wstąpi na nią,ani się nie znajdzie,ale tamtędy pójdą wyzwoleni i odkupieni przez Jahwe powrócą,Przybędą na Syjon z radosnym śpiewem,ze szczęściem wiecznym na twarzach.
Osiągną radość i szczęście,ustąpi smutek i wzdychanie.''
Znowu piękne przesłanie,bez komentarza.
Pozdrawiam.
Milo-ds7.
Napisałeś,''czas zakończyć te twoje bezsensowne naginanie tekstów do tego co wymysleli Twoi przywódcy duchowi.''Piszesz to zupełnie do siebie,ponieważ ja nie mam takich przywódców,a Ty ich masz,popadasz w emocje i panikę,co powoduje Twoje testowanie i osądzanie,tak że zapomniałeś co mówi Mat.7;1-2.
''Nie sądzcie,abyście nie byli sądzeni,bo takim sądem jakim sądzicie i was osądzą i taka miarą,jak wy mierzycie wam odmierzą.''

Tak po czasie karania w czasie przyjścia Pana,[przytoczone przez Ciebie teksty]- nastąpi czas budowania i sadzenia.Czas nowej epoki.
Izaj.40;5
''W tedy się chwała Jahwe objawi,razem ja wszelkie ciało zobaczy,bo usta Jahwe to powiedziały.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-12-06, 00:01   

Agent terenowy.
Napisałeś,''Ci że tak powiem drugiej fali,wejdą do No.Jerozolimy''-Jak to rozumiesz.?.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2013-12-06, 00:37   

Pierwsza fala to ci z pierwszego zmartwychwstania, druga to ci z drugiego, którzy się znajdą w księdze życia.
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-12-06, 17:11   

Agent terenowy.
Dzięki.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-12-06, 17:48   

Do Tematu. -RAJ -.
Na zakończenie mojej obecności w tym temacie,na ten czas,chciałbym podać jeszcze jedno świadectwo proroka Izajasza,cały ten temat jest dla mnie bardzo wdzięczny.Cieszę się z tego,że poznaje Boga,który ma swój plan,przez który poznajemy Go jako Ojca,jako Boga Miłości.
Izaj.2;4.
''On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów.
Wtedy swe miecze przekują na lemiesze,a swoje włócznie na sierpy.
Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza,nie będą się więcej zaprawiać do wojny.''

Przepiękne przesłanie,dotyczące czasów przyszłych,nowej epoki,która przyniesie wyzwolenie ludzkości z obecnego stanu.
Pozdrawiam.
P.S.
Czytelnika chciałem przeprosić za ewentualne zmęczenie materiałem.
EWANGELIA jest przesłaniem NADZIEI.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-12-06, 18:34   Raj, co to takiego?

chryzolit napisał/a:
Ap.Piotr powiedział o czasie naprawienia wszystkich rzeczy,Dz.Ap.3;21.,również powiedział że wszyscy prorocy począwszy od Samuela zapowiadali te dni. [ przepraszam że raz jeszcze to pisze.]Czyli jak będą wyglądać ''czasy naprawy wszystkich rzeczy''

Występujący tu zwrot;"odnowienia wszystkich rzeczy" nie zawiera w sobie informacji o ludziach a mówi o rzeczach. Dotyczy więc odnowienia nieba i Ziemi i wszystkiego co jest na niej (oprócz ludzi) - już raz to tłumaczyłem. Apostoł Piotra wyraźnie o tym mówi
Cytat:
2Piotr.3: (10) Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione. (11) Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, (12) gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. (13) Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.

chryzolit napisał/a:
W No.Testamencie mówił o niej Pan Jezus i Apostołowie,a potem z równa konsekwencją czynili to ich uczniowie w pierwszy i drugim wieku chrześcijaństwa.
Czytajmy proszę.
Izaj.35;5-10.B.T. - przytoczę tylko niektóre wiersze.
5w.
''On sam przychodzi,by zbawić was - wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą ''
6w.
''Wtedy chromy jak jeleń wyskoczy i język niemych wesoło krzyknie''
Mowa o uzdrawianiu ludzi.

Gdybyś lepiej znał Ewangelie to zauważył byś, że to już się wypełniło
Cytat:
Mat.11: (2) Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów (3) z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? (4) Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: (5) niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. (6) A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.

chryzolit napisał/a:
8w.
''Będzie tam droga czysta,którą nazwa drogą Świętą,nie przejdzie nią nieczysty,gdy odbywa podróż i głupi nie będą się tam wałęsać.''
9w.
''Nie będzie tam lwa,ni zwierz najdzikszy nie wstąpi na nią,ani się nie znajdzie,ale tamtędy pójdą wyzwoleni i odkupieni przez Jahwe powrócą,Przybędą na Syjon z radosnym śpiewem,ze szczęściem wiecznym na twarzach.
Osiągną radość i szczęście,ustąpi smutek i wzdychanie.''

Te teksty natomiast mówią o Raju na Ziemi po 1000 leciu podobnie jak 21-22 rozdz.Ap.
Można to tłumaczyć dziesięć razy jak dziecku a ono dalej swoje.
chryzolit napisał/a:
Milo-ds7.
Napisałeś,''czas zakończyć te twoje bezsensowne naginanie tekstów do tego co wymyslili Twoi przywódcy duchowi.''Piszesz to zupełnie do siebie,ponieważ ja nie mam takich przywódców,a Ty ich masz,popadasz w emocje i panikę,co powoduje Twoje testowanie i osądzanie,tak że zapomniałeś co mówi Mat.7;1-2.

Widzę, że lubisz odbijać piłeczkę odwracając kota ogonem. Wykazałem na początku dyskusji, że autorytetem dla mnie jest Pismo święte a nie przywódcy. Natomiast Ty trzymasz się nauki Strażnicy. Ponadto wykazałem, że wykorzystujesz wieloznaczność tekstów gdy tymczasem moje teksty o zniszczeniu Ziemi wraz z niesprawiedliwymi są jednoznaczne i bardzo dużo ich podałem. Jednak Ty w ogóle nie zwracasz na to uwagi ciągle doszukując się innego rozwiązania aby dać drugą szanse niesprawiedliwym.
Przyznaję że taka postawa mnie irytuje bo ile można tłumaczyć jak dziecku a dziecko ciągle swoje. Nie ma w tym wcale paniki, bo ja mocno opieram się na tekstach biblijnych ale nikomu nie da się włożyć do głowy jeśli Duch Święty nie przekona. Jak można się domyśleć Duch Św. nie ma do Ciebie dostępu bo nie odpowiedziałeś pozytywnie na zadane dwa pytania. Twoja odpowiedź brzmi NIE
Cytat:
2Piotr.3: (17) Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. (18) Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen

Czy szanujesz Boże Prawo zapisane na kamiennych tablicach łącznie ze święceniem siódmego dnia tygodnia TAK JAK JEST NAPISANE a nie w jakiś symboliczny pokrętny sposób?
Czy oddajesz Jezusowi Chrystusowi Zbawicielowi i Stworzycielowi naszemu, należna mu chwałę?
Jeśli nie jest dwa razy TAK to doprowadziłeś się do upadku i nie możesz pojąć zamysłu Bożego. Przykro mi ale taka jest smutna prawda.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-12-06, 21:01   

Odpowiedz dla Milo-ds7.
Nie opieram się na ''Strażnicy'',ponieważ nie jestem ''Świadkiem''i nim nie byłem,-ale innych chrześcijan szanuje - i nie skazuje swoim zrozumieniem na śmierć.
Ap. Piotr napisał,2Piotra 1;5.
''Dlatego też właśnie wkładając cała gorliwość,dodajcie do wiary waszej cnotę,do cnoty poznanie,do poznania powściągliwość,do powściągliwości cierpliwość,do cierpliwości pobożność,do pobożności przyjazń braterską,do przyjazni zaś miłość.Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości,nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawiu Pana naszego J.Chrystusa.
Jeżeli tych cech nie będzie przy nas to przeczytajmy,dalej kim jesteśmy,słowa te dotyczą mnie i nas wszystkich.
Rozwój naszego charakteru i jego cech decydują,jakimi będziemy przy poznawaniu Pana Jezusa.

Chcę powiedzieć iż dramatem jest nasza ludzka postawa a szczególnie chrześcijanina,kiedy z całą pewnością,bez wątpliwości skazujemy w proroczy sposób,przypisując to Bogu wszystkich ludzi w tym małe dzieci,dlatego że ze względu na wiek nie są wstanie zrozumieć i przyjąć Jezusa,oraz ludzkość przed Jezusem,dlatego że żyli przed Nim i nie mogli o nim słyszeć,oraz z różnych powodów pozostałych ludzi,poza najpewniej moja grupą religijną z małymi wyjątkami.
Skazanie na unicestwienie,bez sprawiedliwego sądu jest sprzeczne z Boskim charakterem,i naszym ludzkim,chociaż jest on obciążony grzechem,to jednak jest w nim podobieństwo Boże,które się buntuje,słysząc takie scenariusze,eksterminacji ludzkości na taka skalę.
Przekonany jestem że takie scenariusze przyszłości są wytworem tylko umysłów ludzkich.Które nienawidzą ludzkości,blizniego.
Ja również jestem skazany,ale cóż w świecie takiej miłości chrześcijańskiej żyjemy,i szczęście ze mamy prawdziwego Boga.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-07, 22:12   

agent terenowy napisał/a:
A wracając do raju, to słowo raj(paradeisos) występuje w NT trzy razy.
Łukasz 23,
43 A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju”.

Wiersz ten nie definiuje, gdzie będzie ten raj, ale ów gość będzie tam z Panem.

2 Kor 12,
2 Znam człowieka w jedności z Chrystusem, który czternaście lat temu — czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem; Bóg to wie — został jako taki porwany+ do trzeciego nieba. 3 Tak, znam takiego człowieka — czy w ciele, czy poza ciałem,+ nie wiem, Bóg wie — 4 i wiem, że został porwany do raju+ i usłyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie wolno mówić.

Tutaj Paweł utożsamia raj z trzecim niebem, czymkolwiek ono by nie było.

Obu 2,
7 Kto ma ucho, niech słucha, co duch+ mówi do zborów: Zwyciężającemu+ dam jeść z drzewa życia,+ które jest w raju Bożym’.

Gdzie jest to drzewo życia, i tym samym raj?
Obj 22,
Szczęśliwi ci, którzy piorą swe długie szaty,+ żeby mieć prawo pójść do drzew życia+ i żeby uzyskać wstęp do miasta przez jego bramy.+ 15 Na zewnątrz są psy+ i uprawiający spirytyzm,+ i rozpustnicy,+ i mordercy, i bałwochwalcy, i każdy, kto lubuje się i trwa w kłamstwie’.

Tak więc albo się wejdzie do miasta, Nowej Jerozolimy, albo się będzie na zewnątrz, tam, gdzie psy itd. Nie ma innej alternatywy.


dzięki za zebranie wszystkich cytatów o raju - a jak to ma się do tego raju gdzie również było drzewo życia, z którego zostali wygnani Adam i Ewa i który jak wielu wierzy był realnym fizycznym, historycznym miejscem na Ziemi - co z mim po wygnaniu ? gdzie jest teraz?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-12-08, 18:05   Raj, co to takiego?

chryzolit napisał/a:
Chcę powiedzieć iż dramatem jest nasza ludzka postawa a szczególnie chrześcijanina,kiedy z całą pewnością,bez wątpliwości skazujemy w proroczy sposób,przypisując to Bogu wszystkich ludzi w tym małe dzieci,dlatego że ze względu na wiek nie są wstanie zrozumieć i przyjąć Jezusa,oraz ludzkość przed Jezusem,dlatego że żyli przed Nim i nie mogli o nim słyszeć,oraz z różnych powodów pozostałych ludzi,poza najpewniej moja grupą religijną z małymi wyjątkami.

Czy się to Tobie podoba czy nie tak mówi Słowo Boże na potwierdzenie czego podałem mnóstwo cytatów dotyczących Dnia Pańskiego czyli drugiego przyjścia Naszego Pana. Natomiast Ty nie podałeś ani jednego JEDNOZNACZNEGO cytatu co będzie w czasie 1000 lecia tylko same domniemania. W dodatku przekręciłeś moje słowa dotyczące małych dzieci, które Jezus zalicza do obywateli Królestwa Niebieskiego!
Cytat:
Abdiasza: (15) Albowiem bliski jest dzień Pański przeciwko wszystkim narodom. Jak ty czyniłeś, tak będą postępować wobec ciebie: [odpowiedzialność za] czyny twoje spadnie na twoją głowę.
Sofoniasz 1:(14) Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz. (15) Dzień ów będzie dniem gniewu, dniem ucisku i utrapienia, dniem ruiny i spustoszenia, dniem ciemności i mroku, dniem chmury i burzy, (16) dniem trąby i krzyku wojennego - przeciwko miastom obronnym i przeciw basztom wysokim. (17) I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi, ponieważ zawinili przeciwko Panu; i krew ich jak kurz będzie rozpryskana, a ich szpik jak błoto. (18) Ani ich srebro, ani ich złoto nie zdoła ich ocalić w dniu gniewu Pana, gdyż ogień Jego zapalczywy strawi całą ziemię; bo dokona zagłady - zaiste strasznej - wszystkich mieszkańców ziemi.
Sofoniasz.2:(3) Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy pełnicie Jego nakazy; szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dzień gniewu Pańskiego.
2Piotr.3: (10) Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione. (11) Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, (12) gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. (13) Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.

chryzolit napisał/a:
Skazanie na unicestwienie,bez sprawiedliwego sądu jest sprzeczne z Boskim charakterem,i naszym ludzkim,chociaż jest on obciążony grzechem,to jednak jest w nim podobieństwo Boże,które się buntuje,słysząc takie scenariusze,eksterminacji ludzkości na taka skalę.
Przekonany jestem że takie scenariusze przyszłości są wytworem tylko umysłów ludzkich.Które nienawidzą ludzkości,bliźniego.

Sprawiedliwy sąd będzie bo Bóg chce aby wszyscy przekonali się o Jego sprawiedliwości. Najpierw rozpatrywane będą wyroki boże przez sprawiedliwych, którzy żywo doczekają Jego przyjścia i tych co będą mieli udział w pierwszym zmartwychwstaniu. To są ci co należą do Chrystusa i bez sądu przejdą do życia wiecznego - oni to będą mieli wgląd do sprawozdań o życiu każdego człowieka czy zostali sprawiedliwie osądzeni. Bóg nie boi się zarzutów jakie mu stawiasz (ja cytuję Jego Słowa) i na wszystkie odpowie w czasie 1000 lecia bo odpowiedzialność za śmierć tych wszystkich ludzi ostatecznie spodnie na szatana, który ich zwiódł
Cytat:
Dzie.17: (30) Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Rzym.2: (16) [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.
1Kor.6: (2) Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? (3) Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!


Cytat:
Mat.25: (31) Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. (32) I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. (33) Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.... (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-08, 20:01   

milo-ds7 napisał/a:
Mat.25: (31) Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. (32) I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. (33) Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.... (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.


Oddzielenie owiec od kozłów nastąpi w związku ze stosunkiem każdego człowieka z narodów do Żydów.
Błogosławmy Żydom i oczekujmy dnia kiedy wykrzykną razem - Błogosławiony, który przychodzi w Imię Pańskie.

Jezus powiedział do Żydów:

Mt 23:39 bt "Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-12-08, 20:43   Raj, co to takiego?

Listek napisał/a:
Oddzielenie owiec od kozłów nastąpi w związku ze stosunkiem każdego człowieka do Żydów.
Błogosławmy Żydom i oczekujmy dnia kiedy wykrzykną razem - Błogosławiony, który przychodzi w Imię Pańskie.

Listku! Czy wszędzie musisz wpychać ten Twój nacjonalizm Żydowski?
Jezus wyraźnie uczył o miłości do bliźniego, którym może być każdy. Zastanów się lepiej dlaczego Bóg pozwolił aby Żydzi byli przez 2 tyś lat tak prześladowani i masowo zabijani?
Listek napisał/a:
Jezus powiedział do Żydów:

Mt 23:39 bt "Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie."

Pominąłeś cały kontekst, w którym Jezus gani Żydów i przepowiada, że to odstępstwo będzie trwać aż do Ponownego przyjścia Jezusa
Cytat:
Mat.23:... (35) Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. (36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. (37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. (38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. (39) Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie.

Przypominam Listku, że to jest temat o Raju i kto będzie zbawiony a nie o wywyższaniu Żydów. Jeśli Ci tego tak brakuje to załóż taki temat i wyzywaj się do woli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10