Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest świętość i jak ją osiagnąć?
Autor Wiadomość
mareczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 22:48   

Dzieki ;-) Ty tyle nie lataj :-D Bo Cie wichry porwą czy coś :-D
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 23:20   

jfs300 napisał/a:
szczerze- jak dla mnie to sie marnujesz na głupotach, ale cóż dobrze napisales moze kiedys...
Duch Św. sie o Ciebie upomni;) a narazie milego trolowania;pp trzymaj sie


Dla Ciebie Duch Świety to Watykan. Oby tylko nie upomnial sie jak o glowę Jana Husa... ;<
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 00:26   

Cytat:
Dla Ciebie Duch Świety to Watykan. Oby tylko nie upomnial sie jak o glowę Jana Husa... ;<

tak tak oczywiscie Steven, wierze ze Watykan wskazywał Trzem Mędrcom/Królom gdzie znajduje sie Jezus. :roll:
Oczywiscie
<roftl>
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 00:50   

Cytat:
No tak , Steven, Watykan wskazywał Trzem Mędrcom/Królom gdzie znajduje sie Jezus. Oczywiście. Nie śmiejesz sie jeszce z siebie?


To byla Gwiazda, kometa albo kilka Gwiazd nie mam pojecia dokladnie ale Znak na Niebie...
Watykan wskazywal miejsce mordów pogan i chrzescijan.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 00:53   

a kto ją wysłał? I czemu Mędrcy nie zwątpili jak zamiast pałacu zastali stajenkę ? Przypadek?
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 01:07   

Wiesz czemu? Bo ludzie maga zwatpic lub nie. Wybrali to drugie... no chyba ze uwazasz ich za zubezwlasnowolnionych... Byli tylko zaskoczeni bo mysleli ze bedzie to miejsce "godniejsze" krola, okazalo sie ze Zbawiciel przyszedl na świat w bardzo ubogim miejscu.

Gwiazde kto wyslal? No była dzięłem Boga wynika z Pisma Świetego
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 01:17   

coś mi sie wydaje ze my sie tylko o nazewnictwo spieramy a chodzi nam o to samo, Dla mnie Duch Św to moc sprawcza Boga , nie jakiś oddzielny byt, od Boga pochodzi, to co nas inspiruje daje natchnienie, to ze potrafimy złamać schemat wlasnego myslenia , np jak tutaj dostrzec ze zbawiciel moze urodzić się w stajence, dostaliśmy od Boga wolną wole, tylko czasem musimy wyciszyć własne ziemskie kalkulacje by dostrzec coś niedostrzegalnego Ja wierze ze to Duch Św"(czyli moc sprawcza Boga) nam w tym pomaga:) Nie odbiera nam to udziałów tylko prowadzi nas , czemu nie buntujemy się jak np rowne środki halucynogenne nam zmieniają myslenie a Bog juz tak :>Ciekawe
Pluń predzej na alkohol ze Cie ubezwłasnowalnia;p
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 01:24   

No raczej my sie nie spieramy.
A do Twojego rozumienia Ducha Świetego nic nie mam.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 01:30   

No i fajnie bo lepiej byc ponad to :)
Nazewnictwo to tylko kwesita umowna a ile nieraz rodzi niezrozumień W opisie mam sygnaturkę co Pismo Św. miedzy innymi sądzi interpretacyjnych monopolach(chociaż tam jest wykłądnia ogólna), takze tez mam do tego ogromny dystans Lece z forum pozdrawiam aha i szczerze kibicuje wam przy tej kaszance bo to tam tez jest niezly blur ja nie mam siły z nimi rozmawiać:/
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 01:51   

No nazewnictwo to forma umowna dokladnie :> wiec troche trzeba czasami poczytac i wczuc sie w innych albo jakies wspolne postawic okreslenia.

No walczymy o tanią kaszankę :>
Mareczek tam juz wkleił cytaty i dał wytłumaczenie dosyć mocne w kwestii postepowania. Ja tez pare słow powiedzialem od siebie. Ale zawsze beda jakies watpliwosci i rozbierznosci... nieuniknione :oops: :s_oczko:
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-21, 20:02   

..Wolą Bożą jest nasze uświęcenie.Odwracajmy się od grzechów jak głosi Ewangelia.



....
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-21, 20:15   

Listek napisał/a:
..Wolą Bożą jest nasze uświęcenie.Odwracajmy się od grzechów jak głosi Ewangelia.



....

co , i tylko tyle? to załatwi sprawe Twoim zdaniem?
 
 
mareczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-21, 21:08   

Raczej nie :-D Ale jak bedziesz cialge grzeszyl to Ci razcej tez nie pomoze ;-)
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-21, 21:40   

mareczek napisał/a:
Raczej nie :-D Ale jak bedziesz cialge grzeszyl to Ci razcej tez nie pomoze ;-)

hehe teoretycznie przeszkodzi bo jest jak nałóg spiralny:P , ale praktyka czasem mowi ze jest z tym różnie :P patrz:
Wyobraz sobie ze są tacy Państwo Indealni ktorych postępowanie jest wzorowe nic tylko na ołtarz wynieść a w srodku tlko kipi zazdrość trybu życia ''poganom ''chęć zgrzeszenia, są zdrolni Chrystusowi lub bliznim nóż w plecy wbić gdy dostaną te odrobine wolności:P I kto takich do raju wpuści niebezpiecznych szaleńcó ?to juz lepiej zeby zgrzeszyli niż mieliby być pyszni,
Jezus zrobił test 'nuklearny 'na Żydach i ustawil we właściwym miejscu szabat i tym podobne rzeczy mozna by powiedzieć w ludzkim rozumowaniu dał im więcej wolności i co ?? Jak sie odwdzieczyli byli wściekli , ''po co ja sie tyle starałem przez tyle lat ty zły Chrystusie'' tak mysleli diabła za skórą mają a tacy byli gorliwi hehe. jest w Nowym Testamencie przypowieść przeciw fałszywej ascezie
Kol,2,16-23
-Polecam
Wniosek trzeba siebie rozkodować a Chrystus znajdzie już odpowiednie lekarstwo :)
Nie ma tu znieczulenia ogólnego typu - będe unikał grzechow . Św Piotrowi np we śnie kazał Bóg zjadać pokarmy ''nieczyste'' takze róznie to bywa:P
 
 
mareczek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-21, 22:29   

Cytat:
Nie ma tu znieczulenia ogólnego typu - będe unikał grzechow . Św Piotrowi np we śnie kazał Bóg zjadać pokarmy ''nieczyste'' takze róznie to bywa:P

Ta kaszanka to mi sie do teraz czkawka oddbija :-D
Cytat:
hrystusowi lub bliznim nóż w plecy wbić gdy dostaną te odrobine wolności:P I kto takich do raju wpuści niebezpiecznych szaleńcó ?to juz lepiej zeby zgrzeszyli niż mieliby być pyszni,
Jezus zrobił test 'nuklearny 'na Żydach i ustawil we właściwym miejscu szabat i tym podobne rzeczy mozna by powiedzieć w ludzkim rozumowaniu dał im więcej wolności i co ?? Jak sie odwdzieczyli byli wściekli

Coraz lepiej :-D
Bo zydzi chcieli miec swoj wlasny sabat a nie Bozy...
Z tych Zydow to byly dobre ziolka szczegolnie te faryzejskie :-D (mam nadzieje ze to stwierdzenie nie czyni ze mnie antysempa :-D )
Czasi sie zmienia ale ludzka natura pozostaje taka sama :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10