Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka ważnych dla mnie pytań
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-22, 12:50   Kilka ważnych dla mnie pytań

Drodzy Świadkowie[ale też inni,zorientowani dobrze w temacie], mam do Was prośbę-

1) Wyjaśnijcie mi, jak obecnie wierzycie w Pokolenie i co ta nauka dla Was oznacza ?
Ja się w tej nauce już tak zagmatwałem,że nic z niej nie rozumiem, a zdaje się,że w styczniowej Strażnicy coś się zmieniło w tej kwestii.

2) Rozmawiałem z kilkoma ŚJ 'na żywca' i pytałem o ich osobiste podejście do tematu końca tego systemu. Kilkoro powiedziało mi, że jest zdania, iż za ich życia to się wszystko zakończy, że już niewiele czasu pozostało. Jakie jest Wasze podejście do tego tematu. Tez uważacie,że niedługo to wszystko się zakończy i rozpocznie się Armagedon ?

3) Czy uważacie,że na swoje zbawienie naprawdę trzeba zapracować np. głoszeniem od domu do domu,studiowaniem z innymi. Czy łaska, którą jesteśmy zbawienie to według Was tylko początek, który jednak trzeba rozwijać właśnie w taki sposób ?

4) Na podstawie czego wierzycie w zasadność roku 607 p.n.e przedstawionego przez Strażnicę w Waszej doktrynie i 1914 jako zrzucenie diabła z nieba ?

5) Czy naprawdę wszyscy wierzycie, że Abbadon to Jezus ? Jeśli tak, to podajcie mi jakieś logiczne wyjaśnienia

6) Czy naprawdę wierzycie, że CK to Kanał, że Ci ludzie mają rację ?


Zadaje te pytania, bo co do nich mam wielkie wątpliwości, a ostatnio czuję niesamowitą pustkę wynikającą z braku przynależności do jakiejś społeczności Chrześcijan.
Najbliżej mi wierzeniami do ŚJ, ale nie chce siebie okłamywać i zacząć chodzić na zebrania jeśli nie wierze przynajmniej w części podobnie.
Proszę o pomoc :-)
Pozdrawiam
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-12-22, 13:45   

bartek212701 napisał/a:
4) Na podstawie czego wierzycie w zasadność roku 607 p.n.e przedstawionego przez Strażnicę w Waszej doktrynie i 1914 jako zrzucenie diabła z nieba ?


Kiedyś wysłałem Tobie skany Strażnicy z bardzo ciekawym uzasadnieniem. Zdaje się, że podobało ci się uzasadnienie. Może wart przypomnieć?

Natomiast co do 1914 roku to SJ wierzą, że wtedy Jezus rozpoczął niewidzialną paruzję. Natomiast to nie musi być równoznaczne z wyrzuceniem szatana z nieba. Mogło to być chwilę później.
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2013-12-22, 13:47   

ad1)
Aktualna nauka o pokoleniu u ŚJ jest taka, że to pokolenie to 'pomazańcy' żyjący obecnie.
ad3)
Z jednej strony piszą, ze na zbawienie nie można sobie zasłużyć (Prowadzenie rozmów, hasło: wybawienie), a z drugiej strony piszą, że trzeba sobie zaskarbić uznanie Jehowy.
A z trzeciej strony piszą, że: "nigdy nie bylibyśmy w stanie na to zasłużyć niezależnie od tego jak pilnie studiowalibyśmy Biblię, głosili dobrą nowinę czy spełniali jeszcze inne szlachetne uczynki. Przebaczenie grzechów i nadzieja na uzyskanie życia wiecznego nie jest zapłatą za nasz trud, ale darem świadczącym o niezasłużonej życzliwości Jehowy, udostępnianym za pośrednictwem Jezusa(Rzym. 11:6)
Rocznik ŚJ 2006,s.3
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2013-12-22, 13:56   

Co do Abbadona to wierzą, że to Jezus.
Co do Ciała Kierowniczego, to uważają, że jest to obecnie jedyny kanał, przez który Jehowa przekazuje swoją prawdę, a ich organizacja jest ta jedyną prawdziwą; reszta to Wielki Babilon, religie fałszywe.
Czyli inaczej, zamiast o osobistym zaufaniu Jezusowi usłyszysz o ufaniu niewolnikowi, organizacji, publikacjom, itd.
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-22, 14:01   

Bobo czy masz je jeszcze ? Zmieniłem oprogramowanie i możliwe,że już tego nie mam :-(
Podam Ci maila ok ? 270121@wp.pl
agent terenowy napisał/a:
Czyli inaczej, zamiast o osobistym zaufaniu Jezusowi usłyszysz o ufaniu niewolnikowi, organizacji, publikacjom, itd.

I właśnie to mnie tak trochę odrzuca :-/ tak sobie wiszę w próżni :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2013-12-22, 18:49   

Zresztą prawdopodobieństwo, że znajdziesz wspólnotę, która ma 100% takie poglądy jak ty jest niewielkie.
Nie ma zborów doskonałych. A jak znajdziesz doskonały zbór, to jak się do niego przyłączysz przestanie taki być ;-)
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-12-22, 18:54   

bartek212701 napisał/a:
Bobo czy masz je jeszcze ? Zmieniłem oprogramowanie i możliwe,że już tego nie mam :-(
Podam Ci maila ok ? 270121@wp.pl


Wysłałem.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-22, 19:00   

Dziękuję Bobo :-)
Agencie chyba masz rację
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Eter 


Wyznanie: Kościół Jezusa Chrystusa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 32
Wysłany: 2013-12-22, 19:53   Re: Kilka ważnych dla mnie pytań

bartek212701 napisał/a:
Drodzy Świadkowie[ale też inni,zorientowani dobrze w temacie], mam do Was prośbę-

1) Wyjaśnijcie mi, jak obecnie wierzycie w Pokolenie i co ta nauka dla Was oznacza ?
Ja się w tej nauce już tak zagmatwałem,że nic z niej nie rozumiem, a zdaje się,że w styczniowej Strażnicy coś się zmieniło w tej kwestii.

2) Rozmawiałem z kilkoma ŚJ 'na żywca' i pytałem o ich osobiste podejście do tematu końca tego systemu. Kilkoro powiedziało mi, że jest zdania, iż za ich życia to się wszystko zakończy, że już niewiele czasu pozostało. Jakie jest Wasze podejście do tego tematu. Tez uważacie,że niedługo to wszystko się zakończy i rozpocznie się Armagedon ?

3) Czy uważacie,że na swoje zbawienie naprawdę trzeba zapracować np. głoszeniem od domu do domu,studiowaniem z innymi. Czy łaska, którą jesteśmy zbawienie to według Was tylko początek, który jednak trzeba rozwijać właśnie w taki sposób ?

4) Na podstawie czego wierzycie w zasadność roku 607 p.n.e przedstawionego przez Strażnicę w Waszej doktrynie i 1914 jako zrzucenie diabła z nieba ?

5) Czy naprawdę wszyscy wierzycie, że Abbadon to Jezus ? Jeśli tak, to podajcie mi jakieś logiczne wyjaśnienia

6) Czy naprawdę wierzycie, że CK to Kanał, że Ci ludzie mają rację ?


Zadaje te pytania, bo co do nich mam wielkie wątpliwości, a ostatnio czuję niesamowitą pustkę wynikającą z braku przynależności do jakiejś społeczności Chrześcijan.
Najbliżej mi wierzeniami do ŚJ, ale nie chce siebie okłamywać i zacząć chodzić na zebrania jeśli nie wierze przynajmniej w części podobnie.
Proszę o pomoc :-)
Pozdrawiam

Nie jestem ŚJ, ale kontakty z Organizacją miałem…
Sądzę, że byłem wyjątkowo dobrze zorientowany w temacie, ale od dawna już nie śledzę szczegółów. W młodości miałem podobne do twoich problemy. Gdzieś po studiach miałem potrzebę zweryfikowania tych szczególnych interpretacji proroczych z konkretnymi datami, jak podawała Organizacja. Bez wstępnych, negatywnych założeń. Są to rzeczy weryfikowalne. Jest coś takiego jak siatka prorocza Biblii i pokrywa się ona zdumiewająco z dającymi się ustalić faktami. Interpretacje Organizacji okazały się kompletnym nieporozumieniem. Pisałem o tym i dyskutowałem ze Sługami wyższego szczebla. Bezskutecznie. Nikt w Organizacji nie schodzi do poziomu realnej weryfikacji przyjętych wyjaśnień.
Mam zamiar przejrzeć swoje stare pisma i przygotować jakiś wyciąg do mojego blogu, ale nie spieszę się z tym, bo w miarę upływu lat moje nastawienie do sporów religijnych coraz bardziej wyraża się mottem jak poniżej. W objawieniach mojego Kościoła są zawarte znamienne słowa Jezusa:” Nie walcz przeciw żadnemu kościołowi poza kościołem diabła”. Więc rozumiem, że może istnieć wiele kościołów, które posiadają swoje specyficzne prawdy i błędy, podobnie jak ich poszczególni członkowie. Dobrze jest głosić swoje prawdy i nie zajmować się niepotrzebnie błędami innych.
Muszę niestety zgodzić się z wypowiedzią powyżej, że u ŚJ: „zamiast o osobistym zaufaniu Jezusowi usłyszysz o ufaniu niewolnikowi, organizacji, publikacjom, itd.”
To jest kwestia kluczowa.
Jeśli znajdziesz osobiste zaufanie Jezusowi to różne kontakty religijne staną się w przyszłości tylko cennym życiowym doświadczeniem.
_________________
Biegną naprzód jak bohaterowie, wdzierają się na mury jak wojownicy; każdy idzie prosto swoją drogą i nie zbacza ze swojej ścieżki. Nie wypiera jeden drugiego, każdy idzie swoim torem, prą naprzód wśród pocisków, w ich szeregach nie ma przerw. (Joel 2, 7-8)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-22, 20:01   

Eterze,dziękuję za Twój wpis :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-22, 21:38   

bartek212701 napisał/a:
Najbliżej mi wierzeniami do ŚJ, ale nie chce siebie okłamywać i zacząć chodzić na zebrania jeśli nie wierze przynajmniej w części podobnie.
Proszę o pomoc :-)

Idź ty lepiej do badaczy - widzę u nich tak samo wiele błędnych nauk, jak u ŚJ, ale nie ma tam takiej psychomanipulacji i nie jesteś dobrowolnym niewolnikiem, posłusznym i niemyślącym samodzielnie ... a w przypadku wykluczenia/odejścia nie jesteś tak bezwzględnie odrzucony
zajrzyj tu:
http://biblia.webd.pl/for...er=asc&start=30
Post Manny z nieba Wczoraj 23:02
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-22, 21:57   

Byłem u Badaczy, to jednak nie dla mnie :-)
Chyba będę jednak samotnikiem w wierze :-D
Cóż...czas pokaże :-)

P.S. Ja wiem o czym pisze Manna, czytam forum 'odstępców' bardzo skrupulatnie i znam te historie, wiem jak traktuje się wykluczonych. Cóż, nie podoba mi się to, ale jednak chciałbym gdzieś należeć. Samemu tak trochę cieżko.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-22, 22:12   

bartek212701 napisał/a:
Byłem u Badaczy, to jednak nie dla mnie :-)
Chyba będę jednak samotnikiem w wierze :-D
Cóż...czas pokaże :-)

P.S. Ja wiem o czym pisze Manna, czytam forum 'odstępców' bardzo skrupulatnie i znam te historie, wiem jak traktuje się wykluczonych. Cóż, nie podoba mi się to, ale jednak chciałbym gdzieś należeć. Samemu tak trochę cieżko.

wróć więc na łono synu marnotrawny i pomóż Franciszkowi i mi reformować i zmieniać.
U nas masz przynajmniej swobodę, jest wiele grup biblijnych - sam do takiej należę - kilka tat w parafii proponowałem i mam małą 5-7 osobową biblijno modlitewną - dyskutujemy o wszystkim, studiujemy biblię, modlimy się spontanicznie - jest lepiej niż myślałem
ale wiem sam po sobie , że do powrotu każdy sam musi dojrzeć - zobacz ile to czasu zajęło Muńkowi z TLove

A tak na marginesie ciekawe czemu nie ma kościoła w miarę doskonałego ...
czasem mam takie bliskie bluźnierczych myśli - wybacz mi Panie - , że Jezus jako Głowa tego Kościoła i Duch, który miał nas o wszystkim pouczyć coś kiepsko wypełniają swoją przywódczą i kierowniczą misję
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-22, 22:29   

Dezerter napisał/a:
wróć więc na łono synu marnotrawny i pomóż Franciszkowi i mi reformować i zmieniać.
nie no, to już najbardziej nierealne w moim przypadku :-D
Dezerter napisał/a:
U nas masz przynajmniej swobodę, jest wiele grup biblijnych - sam do takiej należę - kilka tat w parafii proponowałem i mam małą 5-7 osobową biblijno modlitewną - dyskutujemy o wszystkim, studiujemy biblię, modlimy się spontanicznie - jest lepiej niż myślałem
to rzeczywiście zachęcające, ale żebym wrócił do KK musiałbym [dla samego siebie] wierzyć w to co się w NIm głosi, a ja po prostu w większość nauk w tym Kościele nie wierzę.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-12-22, 23:38   

bartek212701 napisał/a:
Byłem u Badaczy, to jednak nie dla mnie :-)
Chyba będę jednak samotnikiem w wierze :-D
Cóż...czas pokaże :-)

P.S. Ja wiem o czym pisze Manna, czytam forum 'odstępców' bardzo skrupulatnie i znam te historie, wiem jak traktuje się wykluczonych. Cóż, nie podoba mi się to, ale jednak chciałbym gdzieś należeć. Samemu tak trochę cieżko.


A mógłbyś napisać co u Badaczy Ci nie odpowiada?
Tu na forum prezentują się bardzo sympatycznie a zebrania też opisują jako ciekawe i w miarę swobodne.
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11