Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór Macieja na 12-go Apostoła
Autor Wiadomość
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-18, 19:15   

Ozeasz napisał/a:
Juz sobie odpuszcze cytowanie so pisal Jachu ze to Jezus ich wybieral

a co to za roznica,,czy Bog czy Jezus..?

czyz nie byli oni calkowicie jednomyslni..?

(rozmowa Jezusa z Filipem..).. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-12-23, 00:01   

ata333 napisał/a:

a co to za roznica,,czy Bog czy Jezus..?

czyz nie byli oni calkowicie jednomyslni..?

(rozmowa Jezusa z Filipem..).. ;-)


Czy probujesz powiedziec ze Bog i Jezus to ta sama osoba??

Trzeba by bylo zalozyc na to nowy watek lub podpiac sie pod trojce tam juz swoje poglady wyrazilem na ten temat.

Czy uwazasz ze Pan Jezus bedac na ziemi czynil cuda czy byly to cuda Pana Boga czynione reka Jezusa??

Przeciez Pan Jezus przychodzac na swiat w ciele czlowieka byl doskonaly lecz mniejszy od aniolow wiec ie mogl sam czynic tych rzeczy, byly to dziela Boga czynione przez Jezusa.

Wiec jest ogromna roznica w tym czy wybiera Jezus Czy Pan Bog.

Przeciez to nie Pan Bog mial czynic wole Pana Jezusa lecz Pan Jezus wypelnial wole Pana Boga.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-23, 20:08   

Ozeasz napisał/a:
Przeciez Pan Jezus przychodzac na swiat w ciele czlowieka byl doskonaly lecz mniejszy od aniolow wiec ie mogl sam czynic tych rzeczy, byly to dziela Boga czynione przez Jezusa.

czynić - [b]wykonywać określoną czynność[/b]
SJ polskiego
ale mnie interesuje inna część twojej wypowiedzi:
lecz mniejszy od aniolow
skąd taki pogląd ?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-12-23, 21:04   

Ozeasz się nie pokazuje,więc może ja spróbuję?


Ps. 8:4-10
4. Gdy się przypatruję niebiosom twoim, dziełu palców twoich, miesiącowi i gwiazdom, któreś wystawił,
5. Tedy mówię: Cóż jest człowiek, iż nań pamiętasz? albo Syn człowieczy, iż go nawiedzasz?
6. Albowiem mało mniejszym uczyniłeś go od Aniołów, chwałą i czcią ukoronowałeś go.
7. Dałeś mu opanować sprawy rąk twoich, wszystkoś poddał pod nogi jego.
8. Owce i woły wszystkie, nadto i zwierzęta polne.
9. Ptastwo niebieskie, i ryby morskie, i cokolwiek chodzi po ścieszkach morskich.
10. Panie, Panie nasz! jako zacne jest imię twoje po wsystkiej ziemi!
(BG)

A Jezus narodził się jako CZŁOWIEK. Miał naturę ludzką,nie anielską,ani tym bardziej Boską.
Po swoim zmartwychwstaniu otrzymał naturę anielską,-ukazywał się pod różnymi ,przybranymi postaciami,a potem wstąpił do nieba.
Gdy ukazał sie w jasności Saulowi z Tarsu,to miał już naturę Boską,dlatego Saul nie mógł
Go zobaczyć,bo by zmarł. Będąc specjalnie ochronionym,ucierpiał na wzroku.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-23, 23:59   

dzięki
ja nigdy nie traktowałem Jezusa jako zwykłego, normalnego człowieka
bo dla mnie nigdy nie przestał być Synem Bożym, przez którego wszystko się stało
i moim zdaniem nigdy nie stał się niższym od aniołów, bo znam wiele opisów, gdy anioły mu usługiwały...a nie odwrotnie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-12-24, 13:12   

Dezerter napisał/a:
dzięki
ja nigdy nie traktowałem Jezusa jako zwykłego, normalnego człowieka
bo dla mnie nigdy nie przestał być Synem Bożym, przez którego wszystko się stało
i moim zdaniem nigdy nie stał się niższym od aniołów, bo znam wiele opisów, gdy anioły mu usługiwały...a nie odwrotnie


Witaj dziś :-D
Adam też nazwany jest synem Bożym,ale Adam uległ grzechowi,a karą za grzech jest śmierć,jak mówi Biblia i dlatego tak Adam,jak i całe jego potomstwo,-wszyscy ludzie-umierają.
Jezus Syn Boży,który narodził się z Marii za sprawą Ducha Świętego,też był Człowiekiem z krwii i kości (po Matce),był bezgrzesznym i jako taki złożył swoje doskonałe bezgrzeszne życie
i ciało w ofierze okupowej za..... Adama,a w nim za cały rodzaj ludzki będący potomstwem Adamowym.
Jezus istniał od początku dzieła stwarzania Bożego,przez niego wszystko zostało stworzone,a bez niego nic nie powstało. Aby odkupić Adama,potrzebna była ofiara okupowa doskonała,bo Adam przed upadkiem był doskonały,lecz bez doświadczenia w tym,czym jest grzech. Jezus po to przyszedł na ten świat jako drugi Człowiek .(pierwszy Człowiek Adam,drugi Człowiek,sam Pan z nieba) Aby złożyć życie swoje doskonałego Człowieka,za życie Doskonałego Adama (Mat. 18:11
11. Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło.)
(BW)
a zginęło,podpadło pod wyrok śmierci,życie Adama i jego rodu.
Jezus stał się lutron anti,odpowiednią ceną za Adama,a w nim za wszystkich z Adama.
Przyszedłszy na ziemię,Jezus stał się Człowiekiem,opuścił z miłości do ludzi ,swój poprzedni stan,stan anielski istoty duchowej,bo Prawo Boże,jego Sprawiedliwość,jest doskonałe (oko za oko,ząb za ząb,życie za życie)
Hbr 10:4-10
4. Niemożliwe jest bowiem, aby krew cielców i kozłów usuwała grzechy.
5. Przeto przychodząc na świat, mówi: Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś Mi utworzył ciało;
6. całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie.
7. Wtedy rzekłem: Oto idę - w zwoju księgi napisano o Mnie - abym spełniał wolę Twoją, Boże.
8. Wyżej powiedział: ofiar, darów, całopaleń i ofiar za grzech nie chciałeś i nie podobały się Tobie, choć składa się je na podstawie Prawa.
9. Następnie powiedział: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną.
10. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
(BT)
Jezus gdy się narodził z Marii,był tylko i aż Doskonałym Człowiekiem,-bezgrzesznym i jako taki Po zesłaniu nań Ducha Świetego,po powołaniu uczni i naśladowców,zakończył swoje doskonałe życie ziemskie,jako Jedna Jedyn,-niepowtarzalna Ofiara okupowa za Adama i jego rodzaj. Umarł Człowiek Adam przez Grzech,życie swoje doskonałe złożył w Ofierze
Jezus na krzyżu. W nagrodę od Ojca uzyskał zmartwychwstanie do duchowej Natury,natury anielskiej,a gdy przedstawił swą ofiarę w Niebie,otrzymał w nagrodę Najwyzszą naturę, Naturę Boską,czyli życie samo w sobie,inaczj Nieśmiertelność-Stan Boski.
Tego wszystkiego uczy Biblia,nie Jachu
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-12-25, 21:30   

Jachu napisał/a:
Ozeasz się nie pokazuje,więc może ja spróbuję?


Dziekuje Jachu ze dopelniles czego ja nie moglem w danym czasie :D nie czesto mam dostep do internetu przez okres swiateczny.



Jachu napisał/a:

Jezus gdy się narodził z Marii,był tylko i aż Doskonałym Człowiekiem,-bezgrzesznym i jako taki Po zesłaniu nań Ducha Świetego,po powołaniu uczni i naśladowców,zakończył swoje doskonałe życie ziemskie,


Tego wszystkiego uczy Biblia,nie Jachu


:mrgreen:

Dezerter napisał/a:
dzięki
ja nigdy nie traktowałem Jezusa jako zwykłego, normalnego człowieka
bo dla mnie nigdy nie przestał być Synem Bożym, przez którego wszystko się stało
i moim zdaniem nigdy nie stał się niższym od aniołów, bo znam wiele opisów, gdy anioły mu usługiwały...a nie odwrotnie


Nie jest rowniez prawda ze Jezus byl Istota Duchowa w ciele czyli dwoma osobami w jednym, przychodzac na ziemie porzucil swoj dotychczasowy byt w niebie i przyjal postac czlowieka aby cena za Adama byla rownowazna, potem nie zazadal od Pana Boga rowniez niczego wiecej nad to co przedtem posiadal, chcial aby Pan Bog uwielbil go ,,ta sama chwala" co mial przedtem, nie wieksza, nie wymagal niczego wiecej od Pana Boga w zamian za to ze przyszedl na ziemie i tu cierpial.

Dobrze ze nie traktowales nigdy Jezusa na rowni z nami, poniewaz on bedac na ziemi byl wiekszy od nas poniewaz byl doskonaly a teraz jest wiekszy od aniolow i nalezy mu sie czesc i chwala, jednak na ten czas kiedy przyszedl na ziemie musial stac sie czlowiekiem doskonalym nizszym od aniolow aby cena ktora musial zaplacic byla rownowazna, dlatego nie mogl byc rowny lub wyzszy od nich.To prawda ze aniolowie mu uslugiwali i usluguja, lecz byl to czas przed i po jego przyjsciu na ziemie.
 
 
Matii04 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 128
Wysłany: 2013-12-26, 10:30   

Najmniejszy w Królestwie Niebieskim jest większy od tego na ziemi,czyli Jezus będąc na ziemi był niżej niż Aniołowie ale wyżej niż my ponieważ bez grzechu tak jak Adam na początku.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-29, 23:05   

Ozeasz napisał/a:
.To prawda ze aniolowie mu uslugiwali i usluguja, lecz byl to czas przed i po jego przyjsciu na ziemie.

czyżby? coś słabo Biblie znasz:
Cytat:
«Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień»4. 7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»5.
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»6. 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Mateusza 4, 6
Cytat:
41 Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, 42 i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. 43 Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego13
Mateusza 13, 41
Ja wiem, że to o czasach już po śmierci Jezusa, ale zwracam uwagę na określenie Syn człowieczy - a nie jakaś Stan/Natura Boska - jak pisze Jachu - czyli tak samo jak na ziemi - jakby nic się nie zmieniło!
W następnej ewangelii anioł nazywa Dzieciątko narodzone! Panem
Łukasza 2
Cytat:
10 Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: 11 dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-12-30, 13:32   

Dezerter napisał/a:
Mateusza 4, 6

Cytat: 41 Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, 42 i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. 43 Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego13

Mateusza 13, 41

Ja wiem, że to o czasach już po śmierci Jezusa, ale zwracam uwagę na określenie Syn człowieczy - a nie jakaś Stan/Natura Boska - jak pisze Jachu - czyli tak samo jak na ziemi - jakby nic się nie zmieniło!

W następnej ewangelii anioł nazywa Dzieciątko narodzone! Panem

Łukasza 2 Cytat: 10 Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: 11 dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.


Innym Dezerterze zarzucasz nieznajomośc,lub słabą znajomość,a sam masz chociażby przyzwoitą znajomość?

1 Kor. 15:47-50
47. Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.
48. Jaki jest ten ziemski, tacy też i ziemscy; a jaki jest niebieski, tacy też będą niebiescy.
49. A jakośmy nosili wyobrażenie ziemskiego, tak też będziemy nosili wyobrażenie niebieskiego.
50. To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.
(BG)

Więc wybrani Pańscy będą nieskazitelnymi,nie będą mieć ciał ziemskich,ani krwii,bowiem będą:

2 Ptr 1:4
4. Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia /wywołanego/ żądzą na świecie.
(BT)
A natura Boska,nie jest naturą materialną,a tym bardziej cielesną. Człowiek bowiem został stworzony do życia na Ziemi i z ziemi pochodzi,-z ziemskich pierwiastków (prochu ziemi). Miał panować nad ziemią i czynić ja sobie poddaną,ale zgrzeszył,a kara za grzech jest śmierć,nie żywot wieczny,a tym bardziej poza Ziemią.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-12-31, 10:58   

Dezerter napisał/a:

czyżby? coś słabo Biblie znasz:


To prawda,moja znajomosc Biblii jest slaba, dosc czesto szukam jakiegos wersetu i nie moge go znalezc, lecz ,,INNI" mowia ze ze zrozumieniem problemow nie mam :mrgreen:


Dezerter napisał/a:

Mateusza 4, 6
Mateusza 13, 41
Łukasza 2


Podzielilem to na wersety aby nie cytowac wszystkiego, to prawda w Mat.4:6 pisze ze przyszli aniolowie i uslugiwali mu, hmnn ciezko to wyjasnic, moza w ten sposob kiedy Jezus byl na pustyni 40 dni i nic nie jadl i nic nie pil wtedy przy koncu sil przystapil do niego diabel i go kusil, wykorzystal najslabszy moment, kiedy diabel odchodzi przystepuja aniolowie do niego i usluguja mu, w moim mniemaniu moze to byc nakarmienie i napojenie Jezusa, poniewaz byl czlowiekiem i mial potrzeby jak kazdy czlowiek, wiec uslugiwanie moglo polegac na karmieniu i napojeniu go a sami aniolowie poslani zostali od Boga, co nie mozna tlumaczyc ze byl wiekszy niz oni poniewaz sama natura ludzka jest mniejsza od natury duchowej.

Mat.13:41 mowi o czasie przyszlym kiedy to Pan Jezus juz odszedl z ziemi, nazwany jest synem czlowieczym poniewaz jakby bylo napisane Logos to nikt by nie wiedzal o kogo chodzi :-> poza tym byl na ziemi i jest uznawany za syna czlowieczego Ew.Mat 25:31 A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały Syn czlowieczy na dzien sadu przyjdzie w swojej chwale, to jeszcze nie jest chwala Boska, dopiro ja otrzyma gdy sie dopelni tysiac lat, czy wtedy tez bedziemy go nazywac synem czlowieczym?? Mysle ze juz nie.

Luk.2:11 Tu aniol nazywa Jezusa Panem, tak lecz on nie byl Panem aniolow lecz ludzi, Panem Aniolow stal sie gdy odszedl do nieba i otrzymal Swoja Chwale o czym pisze powyzej, wtedy za to co dokonal Pan Bog mu dal wyzsze stanowisko niz mial wczesniej, wyzsze niz aniolowie choc sam Jezus mowil do Boga uwielbij mnie ta chwala ktora mialem wczesniej u Ciebie.

Dlaczego to tak rozumiem?? Poniewaz Adam byl czlowiekiem pochodzacym od Boga wiec i byl jego synem, w dodatku mial zycie doskonale, Pan Jezus rowniez pochodzil od Boga i byl jego synem i rowniez dopelniajac zakon byl doskonaly, Adam nie byl na poziomie aniolow poniewaz mial zycie cielesne lecz rowniez byl Panem 1 Moj.1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. uczynil Adama mniejszym od aniolow lecz wiekszym nad inne stworzenia, dlatego tez i Pan Jezus musial miec taka sama pozycje zyciowa i nie moglby byc wiekszy od Aniolow w zyciu na ziemi, ofiara musiala byc rownowazna, nie mogla byc wieksza ani mniejsza aby szatan nie powiedzial ze jest to niesprawiedliwe wykupienie od smierci. Rowniez Jezus nie mogl byc zrodzony tylko z czlowieka poniewaz ofiara bylaby nie wystarczajaca, zostal zrodzony z grzesznej Marii w grzesznym ciele lecz przez cale swoje zycie nie zgrzeszyl wypelniajac zakon.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-31, 15:45   

Ozeasz napisał/a:
aby szatan nie powiedzial ze jest to niesprawiedliwe wykupienie od smierci.



szatan sedzia sprawiedliwosci Bozej...? :-P

ladny przywilej..

za co zostal tak uhonorowany..? :-D
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-12-31, 15:52   

ata333 napisał/a:
Ozeasz napisał/a:
aby szatan nie powiedzial ze jest to niesprawiedliwe wykupienie od smierci.



szatan sedzia sprawiedliwosci Bozej...? :-P

ladny przywilej..

za co zostal tak uhonorowany..? :-D


Uhonorowany`??? Nie wiem dlaczego nadajesz mu taki tytul, sensem wypowiedzi jest aby sprawiedliwy byl okup jak i jego ustawodawca, to powinno przyblizyc ci sens tej wypowiedzi.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-31, 16:55   

Ozeasz napisał/a:
Uhonorowany`??? Nie wiem dlaczego nadajesz mu taki tytul, sensem wypowiedzi jest aby sprawiedliwy byl okup jak i jego ustawodawca, to powinno przyblizyc ci sens tej wypowiedzi.


nie ja napisalam..przeciez::

Ozeasz napisał/a:
nie mogla byc wieksza ani mniejsza aby szatan nie powiedzial ze jest to niesprawiedliwe wykupienie od smierci.
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2013-12-31, 17:16   

Rozumiem ze nie rozumiesz :mrgreen: aby ofiara byla wazna musiala byc rownowazna, nie mogla byc wieksza ani mniejsza, poniewaz Bog jest wierny a kazdy czlowiek jest klamca, jego sprawiedliwosc musi byc dopelniona w kazdym calu i nie ma zadnych uchybien.

Gdyby ofiara Pana Jezusa bylaby wieksza lub mniejsza co szatan by powiedzial?? odpowiedz sobie sama poniewaz mnie przez gardlo te slowa nie przejda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10