Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?
Autor Wiadomość
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-24, 18:27   

Cytat:
To co wchodzi do ust też może skalać serce np. toksyny we krwi i tą drogą do serca ;-)

Tu masz racje ! Mysle ze Jezus nie mail na mysli muchomorkow :roll:
Zaden ze mnie pan ;-)
bless you
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-25, 00:38   

papi777 napisał/a:

Mt 15,10-20
Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: "Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym". wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: "Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?" On zaś odrzekł: "Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną".
Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: "Wytłumacz nam tę przypowieść!". On rzekł: "To i wy jeszcze niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym".
http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/15.php


Na temat pokarmów (List do Rzymian):
Rz 14,17
Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.
http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/14.php


Rz 14:14
Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste.

1 Kor 6:12-13
12. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
13. Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała.

23 Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
24 Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego.
25 Wszystko, co się sprzedaje w jatkach, jedzcie, o nic nie pytając dla spokoju sumienia;
26 Albowiem Pańska jest ziemia i to co ją wypełnia.
27 A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia.
28 A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia;




papi witam.. ciesze sie ,, ze wrociles...:-P

gdzie Twoj miecz...? :-D
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-12-25, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-25, 00:43   

jfs300 napisał/a:
13 Ponieważ zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia.''


pyszny fragment.... ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 02:04   

ata333 napisał/a:
jfs300 napisał/a:
13 Ponieważ zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia.''


pyszny fragment.... ;-)


Smaczny i jaki zdrowy :-D Prawie jak stejk :-)

Cytat:
papi witam.. ciesze sie ,, ze wrociles...:-P

gdzie Twoj miecz...? :-D


Moja droga Padme tez sie ciesze ;-)
Miecz jest tam gdzie zawsze :-P
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-27, 04:35   

Pycha !!! :D

Ej takze pare slow odemnie bo mnie nie bylo taka przerwe swiateczna mialem mini od forum.
Wiec jak ogolnie juz bez wtracania w to Biblii, czy to co sie je moze czlowieka o grzech przyprawic? Wiadomo jesli zje cos co wczesniej bylo np z kradziezy to kradziez byla zla, albo gdy bylo z zabitego bestialsko zwierzecia to tamto bylo zle. No ale w zgodzie z sumieniem to nie moze byc cos ogromnie zlego. Oczywiscie sa wskazowki nasze i innych co jest dobre dla naszego zdrowia... ale grzeszyc przelykiem? No prosze was...

Zreszta Ewangelia to tez tlumaczy ze nie jest mozliwe. No a Prawo Mojzeszowe? To bylo przymierze i rowniez kazdy wie ze przymierze moze byc symboliczne. Wiec narod Zydowski takie mial przymierze. No nie jestesmy narodem Żydowskim ponadto Jezus odwolal je. No nie oszukujmy sie akurat to jest proste. Oczywiscie mysle ze ci ktorzy tego nie robia boja sie ze jednoznacznie nie mozna prawa odwolac albo bylo czesciowo nie wyprowadzane ze wzgledow zgorszen ... no ale spokojnie mozna nie jesc mozna jest nie ma co sie klocic kazdy postapi jakos. A mysle ze np jesli ktos nie zna jakiegos prawa czy przmierza albo nie wie czy ono obowiazuje to nawet jesli bylo takie to nie tak samo ponosi wine. Wiec spokojnie.

Ogolnie przymierze polega na tym ze zna sie jego tresc i wie ze obowiazuje na 100%...
No wiec klotnie jak to klotnie nie widze tu zgorszenia... no a kwestia ta zawsze moze byc indywidualna i nie trzeba tu zakazow czy nakazow Kosciola. To bardzo wazne...
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-27, 10:32   

Steven napisał/a:
No nie jestesmy narodem Żydowskim ponadto Jezus odwolal je.


Mylisz się. Jezus nic nie odwołał a na pewno pokazał jak w miłości z serca Prawo Boże wypełniać.Nadal nie wolno wierzącemu kraść , zabijać ,krzywoprzysięgać , nie wolno mieć stosunków kazirodczych, uprawiać czarów, oddawać chwałę obcym bóstwom itd. itd.

Mt 5:17 bp "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-27, 14:10   

Tylko Chrystus moglby ich zreformowac w ciele. No ale 2 tysiace lat temu jego misja sie zakonczyla i jak widac nie pelnym sukcesem :roll:

No Listku ja mowie ze odwolal pewne rytulaly prawa i tradycje nawet Żydowska nie powiazana wogole z religją...
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-28, 20:51   

Steven napisał/a:
Tylko Chrystus moglby ich zreformowac w ciele. No ale 2 tysiace lat temu jego misja sie zakonczyla


Nie wierzysz w powtórne przyjście Jezusa?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-28, 21:13   

Steven jak narazie wierzy w siebie ;-) ( z tego co pisze)
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-29, 00:01   

Cytat:
Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Wolno ja przetaczac i lykac :D bron boze spozywac....

Cytat:
Nie wierzysz w powtórne przyjście Jezusa?

Napewno nie zastanawiam sie kiedy to bedzie ;>
A czy wierze? No jasne przeciez wkoncu ktos musi ten syf ogarnąć.

Cytat:
Steven jak narazie wierzy w siebie ( z tego co pisze)

Wiara w Siebie jest wazna... Chcialbym wierzyc w siebie ale nie umiem i jakos mysle jest to nieoplacalna inwestycja ;> latwiej mi uwierzyc ze Ksiezyc mi sie odbije od glowy niz uwierzyc w siebie... no ale mozecie wyslac mi odrobine pozytywnej energii czy szczerych checi wiary w moje mozliwosci :roll:
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-01-22, 13:34   Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę.

Wierzącemu w Słowo Boże nie wolno jeść kaszanki z krwią.

Kpł 17,10 „ ‚Jeśli jakiś człowiek z domu Izraela lub jakiś osiadły przybysz, który przebywa pośród was jako przybysz, spożywa jakąkolwiek krew, to zwrócę swe oblicze przeciw duszy, która spożywa krew; i niechybnie zgładzę go spośród jego ludu. 11 Bo dusza ciała jest we krwi, a ja dałem ją na ołtarz, abyście dokonywali przebłagania za swe dusze, gdyż to krew dokonuje przebłagania dzięki duszy, która w niej jest. 12 Dlatego powiedziałem synom Izraela: „Żadnej duszy spośród was nie wolno spożywać krwi i żaden osiadły przybysz, który przebywa pośród was jako przybysz, nie może spożywać krwi”.

Kpł 17:11 bt "Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie." B.T
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 14:25   

Listek po pierwsze czytałeś temat?po drugie obrzeżasz się? po trzecie powtarzasz już coś co już było wielokrotnie omawiane..Zlituj się.Zostaw jedzenie w spokoju nic Ci złego nie zrobiło..

Cytat:
Mt 15,10-20
Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: "Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym". wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: "Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?" On zaś odrzekł: "Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną".
Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: "Wytłumacz nam tę przypowieść!". On rzekł: "To i wy jeszcze niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym".
http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/15.php


Na temat pokarmów (List do Rzymian):
Rz 14,17
Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.
http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/14.php


Rz 14:14
Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste.

1 Kor 6:12-13
12. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
13. Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała.

23 Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
24 Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego.
25 Wszystko, co się sprzedaje w jatkach, jedzcie, o nic nie pytając dla spokoju sumienia;
26 Albowiem Pańska jest ziemia i to co ją wypełnia.
27 A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia.
28 A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia;


11 I ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi;
12 Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie.
13 I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!
14 Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.
15 A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane.
16 A stało się to po trzykroć, po czym przedmiot został wzięty do nieba.


btw:ZAKON NOEGO ? :>


RABINICZNE ZALECENIA DLA POTOMKÓW NOACHA (NOEGO)
Potomkowie Noacha (Noego) są zobowiązani do przestrzegania Siedmiu Uniwersalnych Praw, ale wolno im także przestrzegać większości z 613 przykazań judaizmu.
Wyjątek stanowią:
1. Przestrzeganie szabatu w całkiem identyczny sposób, jak robią to religijni Żydzi.
2. Obchodzenie świąt żydowskich również dokładnie tak, jak obchodzą je Żydzi (noachida może obchodzić żydowskie święta, ale nieco inaczej. Natomiast nie wolno mu ustanawiać nowych, własnych świąt religijnych [zakaz ten nie dotyczy świąt sekularnych].)
3. Spisywanie zwoju Tory.
4. Wytwarzanie, spisywanie i zakładanie tefilin.
5. Spisywanie i umieszczanie mezuzy.

Niektóre źródła dodają do tego także noszenie cicit oraz studiowanie niektórych fragmentów ksiąg zawierających Torę Ustną (jednak studiowanie Tanach, czyli Biblii Hebrajskiej jest dozwolone a nawet zalecane).



hohohoho

krew nigdy nie byla dusza - dusza ciala jest we krwi,
za chwile bede sie kapal i bede w wannie - ale nie bede wanna.
dusza ciala jest we krwi - krew mozesz ze smakiem zjesc jak juz dusza z ciala zwierza wyjdzie (dlatego zwierzat nie zjada sie w chrzescijanskiej Europie zbyt czesto na zywca - pominawszy moze krewetki).

Pismo Swiete nie utozsamia duszy z krwia:
Albowiem dusza wszelkiego ciała we krwi jego jest; a Ja dałem ją wam na ołtarz ku oczyszczeniu dusz waszych; bo krew jest, która duszę oczyszcza. (3 Moj. 17:11)
Wyraznie widac, ze dusza jest we krwi - wiec dusza to nie krew a krew to nie dusza. Krew to bialko - skladnik ciala. A czlowiek sklada sie z ducha, duszy i ciala - sa to trzy rozdzielne elementy

Krew jest symbolem zycia i duszy


LOL


krew czy w kaszance czy w czerninie (zupa zwana "czarna polewka"), watrobce, serduszku czy w innych potrawach jak "krwisty" kotlet - mozna i nalezy jesc - bo krew jest zdrowa i jest zrodlem zelaza, witamin, rzadko alergizuje


Combo.. :-D

1. pokarmów ofiarowanych bożkom,
2. od nierządu,
3. od tego, co uduszone,
4. i od krwi.
Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.
(Dz 15:20-21)

Czemu służy wmianka o czytających Mojżesza w ich miastach? Cy przypadkiem jest to podkreślone w kontekście sporu o żydowskie prawo?

porównaj, jak Paweł stosował zasady tego dekretu w odniesieniu dopokrmów złożonych na ofiarę pogańską:

1 Kor 10:19-32
19. Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś?
20. Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.
21. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.
22. Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego?
23. Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
24. Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego!
25. Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia.
26. Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia.
27. Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.
28. A gdyby ktoś powiedział: To było złożone na ofiarę - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie.
29. Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności?
30. Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię?
31. Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie
32. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego,

Widać więc wyraźnie, że zakaz jedzenia ofiar bałwochwalczych obowiązuje jedynie wtedy, gdy może ono wywołać zgorszenie (np. ŻYDÓW!)
Czy Paweł też wykręca Słowo?!?!


A tak na marginesie: żadne mięso nie jest calkowicie wolne od krwi - jak ktoś chce być konskwentny, to powinien być wegetarianinem, a nie opłukiwać mięso przed przyrądzeniem.


Mam nadzieje że w końcu się ogarniesz
http://www.the614thcs.com/40.318.0.0.1.0.phtml
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-01-22, 15:41   

tabasz napisał/a:
krew czy w kaszance czy w czerninie (zupa zwana "czarna polewka"), watrobce, serduszku czy w innych potrawach jak "krwisty" kotlet - mozna i nalezy jesc - bo krew jest zdrowa i jest zrodlem zelaza, witamin, rzadko alergizuje


To jest Twój wybór tabasz. Ja wolę słuchać słowa Bożego.
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-22, 15:46   

To posłuchaj..Zwróć szczególną uwagę na Słowa Jezusa ;-)
Żeby moje zbawienie zależało od tego co jem...co za nonsens
Rozumiem krwiożercze rytuały itp.Ok
Jedz czy też nie jedz co Ci się żywnie podoba..Mi to nie przeszkadza :-)
pozdro
 
 
HarryPotter

Wyznanie: Kocham Myszkę <3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 349
Wysłany: 2014-01-22, 23:02   

Tu nie chodzi o kaszankę, ani o to, co parę tysięcy lat temu jakiś pasterz bydła powiedział do innego pasterza.
Odrzućmy cały ten bagaż niepotrzebnych nonsensów. Nie można się wybiórczo trzymać jakichś przepisów kucharskich z epoki kamienia łupanego. Jak je stosować, to z konsekwencją - jak nie jeść kaszanki dlatego, bo tak jest napisane w jakiejś książce kucharskiej, to konsekwentnie także tłuc gary po każdym posiłku, bo w tej książce tak właśnie jest napisane.
Proszę o konsekwencję.

Ja nie jem kaszanki, ale dlatego, że uważam, że generalnie "stajesz się tym, co jesz" - tak samo jak przesiąkasz zwyczajami towarzystwa, z którym przebywasz.
To jest dla mnie zwykły wpływ tego, co się je, na ciało.
Jeśli się zje czosnek, to nawet komary będzie brało na wymioty na samą myśl o skosztowaniu takiego delikwenta.
Jedzenie ma wpływ nawet na smak takiej osoby - o czym szczegółowo jest opisane w dziełach tantrycznych.
O ile się taką osobę konsumuje nie tyle do swojego żołądka, co organoleptycznie.

Mniam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11