Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"ewolucja bajeczką dla dorosłych"
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-25, 11:47   

Skoro Boga nie można ogarnąć ludzkim rozumem, to dlaczego Żydzi napisali tyle ksiąg o Nim ? Wnioskuje zatem, że treść owych ksiąg nie należy traktować jako dokument, lecz co najwyżej hipotezę.
Albo inaczej.
Skoro Boga nie można ogarnąć ludzkim rozumem, to wiara w Niego jest ponad siły dla racjonalistów.
Wnioskując z powyższego i Twojej wypowiedzi Zamos, że Bóg stworzył grzesznika, aby na końcu zrobić ''bum i po ptokach'', staje się jasne, że przypisywane Bogu takie atrybuty jak sprawiedliwość i miłosierdzie, jest jakimś nieporozumieniem.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 13:19   

Cytat:
Skoro Boga nie można ogarnąć ludzkim rozumem, to dlaczego Żydzi napisali tyle ksiąg o Nim ? Wnioskuje zatem, że treść owych ksiąg nie należy traktować jako dokument, lecz co najwyżej hipotezę.

Zyd pisal..ale to chyba Bog dyktowal :->
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-25, 14:07   

papi777 napisał/a:
Cytat:
Skoro Boga nie można ogarnąć ludzkim rozumem, to dlaczego Żydzi napisali tyle ksiąg o Nim ? Wnioskuje zatem, że treść owych ksiąg nie należy traktować jako dokument, lecz co najwyżej hipotezę.

Zyd pisal..ale to chyba Bog dyktowal :->


Jeżeli do powyższych wywodów dołożymy jeszcze ten, który głosi, że Biblię podyktował Bóg, to można dojść do następującego wniosku;
Bóg podyktował Biblię, przedstawiając Siebie i Swoje zamierzenia i z tym związane oczekiwania od swoich stworzeń, a jednocześnie daje do zrozumienia, że człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć swoim rozumem.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 14:24   

Ale czego Boga czy Slowa BOzego..Bo to roznica :->
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-25, 14:57   

Jedno i drugie.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 15:07   

:-)
Smiale stwierdzenie...Czyli jestes zdania ze Bog napisal do Ciebie list ktorego Ty nie jestes w stanie zrozumiec :-> To po co wogle czytasz :->
 
 
HarryPotter

Wyznanie: Kocham Myszkę <3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 349
Wysłany: 2013-12-25, 19:44   

ZAMOS napisał/a:
W linku poniżej mamy nowe odkrycie naukowe. Tytuł mówi sam za siebie.

„Naukowiec: Świnia zgwałciła małpę, tak powstali ludzie”
, a to i link: http://www.sfora.pl/Nauko...i-ludzie-a62181
Jak tu się nie śmiać? Jak traktować kogoś, kto pisze takie bzdury, a najśmieszniejsze z tego jest to, że gościu ma tytuł doktora? Współczuję tym studentom, którzy muszą chodzić na jego zajęcia. Tak właśnie powstała cała teoria ewolucji. Takie też ma dowody. Mówi, że ma, ale nikomu nie pokazuje. Właśnie tak to działa. Należy tylko chwilę poczekać, aż znajdzie się drugi, co te rewelacje opisze, jako swój dowód na jeszcze głupszą teorię około ewolucyjną.

PS.
B.D. Twoje poczucie humoru jest porównywalne z twoją wiedzą i wierzeniami, jakie tutaj głosisz, a więc nie myślę tego nawet więcej komentować.


Niepotrzebnie się zachłysnąłeś, bo to, co jeden ewolucjonista głupiego powiedział, jest takim samym wartościowym dowodem na obalenie teorii ewolucji, jak to, że jakiś pajac - kreacjonista palnąłby coś kretyńskiego i miałoby to być dowodem na kretyńskość teorii kreacjonizmu.

A skoro już czytasz artykuły, które linkujesz, to czytaj je do końca, a nie po łebkach, bo końcówka tego artykułu brzmi tak:
Cytat:
Przeciwko teorii szympans-świ­nia wystąpili zarówno ewolucjoniści, zwolennicy Karola Darwina, jak i ich kompletni przeciwnicy - kreacjoniści. Podstawowy zarzut, to brak genetycznej możliwości stworzenia zarodka na poziomie molekularnym. Proteiny w jajeczku szympansicy nie "rozpoznałyby" protein w plemnikach świni.

I twoja przewrotna manipulacja właśnie fiknęła koziołka.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-25, 22:06   

papi777 napisał/a:
:-)
Smiale stwierdzenie...Czyli jestes zdania ze Bog napisal do Ciebie list ktorego Ty nie jestes w stanie zrozumiec :-> To po co wogle czytasz :->


Ja nie otrzymałem żadnego listu od Boga. Jak napisze, to dla lepszego zrozumienia, wstawię go na forum.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 22:54   

Nie Ty juz sam chyba nie wiesz co masz w rekach :roll:
Biblia to literatura fantasy spisana pewnie przez j.r.r. tolkiena.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-26, 00:38   

Ty cały czas, chcesz mi coś przypisać. Wcześniej list, teraz sugestia, że nie wiem co mam w rękach....
Jak chcesz wiedzieć co myślę o Biblii, to łatwiej będzie Ci to wydedukować z tematu ''Ciekawostki biblijne''.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-26, 01:04   

Ja CI nie nie musze przypisywac pierw twierdzisz ze Biblia to ksiega napisana przez Zydow...A potem ze nie mozna jej zrozumiec itd. A wiec ocb?

Pismo Święte – wspaniały list Boga do człowieka
http://www.trojca.katolik...oga-do-czowieka

Biblia List Boga do człowieka - YouTube
www.youtube.com/watch?v=y20z8El8W_U‎

List od kochającego Boga — BIBLIOTEKA INTERNETOWA Strażnicy
wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102003022‎
Dlaczego Biblia jest tak cenna? — Ponieważ pochodzi od Boga. Opowiada, jaki On jest i co dobrego uczyni dla nas w przyszłości. Ponadto wyjaśnia, co ...

http://www.okwb.pl/index....owieka.?menu=65


To jak doszedl do Ciebie ten list :roll: bo zostal wyslany priorytetem i to gołębiem pocztowym :-D
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-26, 02:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2013-12-26, 01:15   

papi777 napisał/a:
Ja CI nie nie musze przypisywac pierw twierdzisz ze Biblia to dokument napisany przez Zydow...A potem ze nie mozna go zrozumiec itd. A wiec ocb?


Znowu przypisujesz mi coś, czego nie mówiłem.
Ja napisałem, że nie należy traktować jako dokument.
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-26, 01:25   

Ty faktyko cos tam hipotyzowales...wybacz zmylilo mnie twoje negowanie listu :-D
Plus teoria o braku mozliwosci pelnego zrozumienia slowa Bozego...i takie tam.
To juz nie moje fantazja czy tez przypisywanie :-D a wiec nie znowu tylko teraz :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11