Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dar mówienia językami w zborach zielonoświątkowych
Autor Wiadomość
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 18:18   

:aspiryna:
Polecam Leszed
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-12-31, 18:24   

rozweselające? :-D

Daj już spokój. Temat języków ciągnie się i będzie od propagatora tematu Pawła który chciałby, żeby wszyscy modlili językami. Zajmij odpowiednimi wersetami jeśli potrafisz. Bez leków.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-01, 12:57   

Paweł w Bibli nazwał doslownie "głupcy" takich :-) ty widzę Dziejów Apostolskich nie czytasz i nie wiesz co to dar języków.

I co z tego że temat był i jest? To że coś jest nie albo bylo nie oznacza że nie można o tym pisać :-)

logika Zielonoswiatkowa ;) Leszed ;)
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-01-01, 13:04   

Prędzej Ty jesteś głupcem, a jak nie udowodnij swoje prześmiewczo-oszczercze krytyki innych tekstem Biblijnym, zacytowanym z podaniem miejsca. Bo jesteśmy na forum biblijnym.
Steven napisał/a:
Paweł w Bibli nazwał doslownie "głupcy" takich ty widzę Dziejów Apostolskich nie czytasz i nie wiesz co to dar języków.

I co z tego że temat był i jest? To że coś jest nie albo bylo nie oznacza że nie można o tym pisać

logika Zielonoswiatkowa ;) Leszed ;)
_________________
Kiedys wezme karabin
Kiedys wezme naboj
Steven- psychopata szpachetyński pisz, ale przeczytawszy regulamin tego forum, zasady dobrej dyskusji, bo nie ręczę za konsekwencje.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-01, 19:12   

Biblia Warszawska
1 List do Koryntian 12

(1) Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym. (2) I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (3) I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże. (4) Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, (5) nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, (6) nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy; (7) wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi. (8) Miłość nigdy nie ustaje;

Tym seansom Zielonoswiatkowym brakuje podstawowej cechy... Miłości
Ci ktorzy robia cos bez celu są okreslani jako cymbaly brzmiące lub miedz dżwiecząca, alegoria do modlenia sie nieznanym dla siebie i otoczenia jezykiem.
Nie sa cierpliwi, nie sa dobrotliwi, chelpia sie, nadymaja sie, postepujac nieprzystojnie, unosza sie, radujac z byle czego... Ktoz taki?

Biblia Warszawska
1 List do Koryntian: 1

(4) A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam. (5) I różne są posługi, lecz Pan ten sam. (6) I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich. (7) A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
Duch Świety dziala ku wspolnemu pozytkowi... w wierze i miłości

Biblia Warszawska
1 List do Koryntian 2

(6) Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki? (7) Wszak nawet przedmioty martwe, które dźwięk wydają, jak piszczałka czy cytra, gdyby nie wydawały tonów rozmaitych, to jak można by rozpoznać, co grają na flecie, a co na cytrze? (8) A gdyby trąba wydała głos niewyraźny, któż by się gotował do boju? (9) Tak i wy, jeśli językiem zrozumiale nie przemówicie, jakże kto zrozumie, co się mówi? Na wiatr bowiem mówić będziecie. (10) Wiele, zaiste jest rozmaitych dźwięków na świecie, i nie ma niczego bez dźwięku; (11) gdybym tedy nie znał znaczenia dźwięków, byłbym dla tego, kto mówi, cudzoziemcem, a ten, co mówi, byłby dla mnie cudzoziemcem. (12) Tak i wy, ponieważ usilnie zabiegacie o dary Ducha, starajcie się obfitować w te, które służą ku zbudowaniu zboru. (13) Dlatego ten, kto mówi językami, niechaj się modli o dar wykładania ich. (14) Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja. (15) Cóż tedy? Będę się modlił duchem, będę się modlił i rozumem; będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i rozumem. (16) Bo jeżeli wysławiasz Boga w duchu, jakże zwykły wierny, który jest obecny, może rzec na twoje dziękczynienie: Amen, skoro nie rozumie, co mówisz? (17) Ty wprawdzie pięknie dziękujesz, ale drugi się nie buduje. (18) Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy; (19) wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym. (20) Bracia, nie bądźcie dziećmi w myśleniu, ale bądźcie w złem jak niemowlęta, natomiast w myśleniu bądźcie dojrzali.

Dlaczego Zielonoswiatkowcy nie czesto modla sie nie tlumaczac jezykow?
Dlaczego Zielonoswiatkowcy najczesciej bluznią Jezusowi i Bogu modlas sie w nieznanym jezyku w zborze.
Niczemu takie modlenie sie jezykami nie sluzy... jest jak zubezwlasnowolnienie. Duch Świety dziala na pozytek wiary nauki i milosci.
Wiec jak jest...

Wiekszosc Zielonoswiatkowcow tych wyzej para sie okultyzmem oraz zna nauki poganskie... wywolywanie duchow znakami. Kazdy moze taka wiedze osiagnac...
To nie jest Duch Świety, on nie zniewala ciala. Duch Świety nie jest czyms obcym bo on mieszka w kazdym. Mozna powiedziec ze zebrani ludzie maja Ducha Świetego, co oznacza nic innego ze jest jeden Duch ale i kazdy ma swojego wlasnego Ducha Świetego w sobie.

Duch Świety nie ingeruje w swiadomosc ani nie zniewala ciala. Ci Zielonoswiatkowcy ktorzy traca swiadomosc lub tez zaczynaja mowic jezykami skazuja swe cialo na mieszkanie dla zlych duchow. Sami nie wiedzac co mowia...
Moze Leszed dla Ciebie nie jest to proste do przyjecia... Bo Kosciolow Zielonoswiatkowych jest wiele... i ciezko w tym wszystkim sie nie zagubic.

Ale wszystkie przypadki odnotowane przez ludzi ktorzy znali jezyki w ktorych Zielonoswiatkocy mowia jasno stwierdzaja ze mowia oni glosami demonow, w modlitwie bluzniac przeciwko Duchowi Świetemu, Bogu i Chrystusowi, czasem sa to tylko brzydkie slowa... czasem nic.. mielenie jezykiem... czasem dziwne historie.
Ale to pokazuje ze Ducha Świetego ogolnie nie macie....

Jak juz mowilem Twoje sanki zjezdzaja z stromej gorki prosto w mur... tylko ktos wmawia Ci ze muru nie ma... Wiec nadal w uniesieniu bedziesz cieszyl sie zubezwlasnowolniony?

Steven przeczytaj sobie na czerwono uwagi w poście pod Twoim w odniesieniu do przegięć które stale powtarzasz.

leszed
Ostatnio zmieniony przez leszed 2014-01-01, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-01-01, 20:49   

Podaję kontekst do błędnie podanego przez Ciebie rozdziału
Steven napisał/a:
List do Koryntian 13
(1) Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym. (2) I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (3) I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże. (4) Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, (5) nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, (6) nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy; (7) wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi. (8) Miłość nigdy nie ustaje;
1 Kor. 12:28-31
28. A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki.
29. Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów?
30. Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?
31. Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.
(BW)
Steven napisał/a:

Dlaczego Zielonoswiatkowcy nie czesto modla sie nie tlumaczac jezykow?
Pewnie znowu coś pomyliłeś. Poza tym prowadzisz statystyki światowego ruchu liczonego w setkach milionów? Moje uwagi w poprzednim poście i innych są obowiązujące.
Steven napisał/a:
Dlaczego Zielonoswiatkowcy najczesciej bluznią Jezusowi i Bogu modlas sie w nieznanym jezyku w zborze.
ostrzeżenie ustne: licz ze słowami

4. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie.

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.

Jeszcze jedna taka ogólnikowa krytyka i warn.

Steven napisał/a:
Niczemu takie modlenie sie jezykami nie sluzy... jest jak zubezwlasnowolnienie. Duch Świety dziala na pozytek wiary nauki i milosci.
Wiec jak jest...
A jest tak, że mogłeś wrócić do pocz. wątku, czy choćby niezbyt daleko- http://biblia.webd.pl/for...p=308663#308663 oraz przyjąć cały 12-14 rozdział 1Koryntian skoro powołujemy na Pawła.
Steven napisał/a:
Biblia Warszawska
1 List do Koryntian 2
(6) Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki? ...
Mam wrażenie, że stale błędnie podawane cytaty (2 rozdział?) to nie wypadek przy pracy.

Oto znowu kontekst:

1 Kor. 14:4-6
4. Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje.
5. A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany.
6. Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki?
(BW)

gdzie ewidentnie rozróżnia zbudowanie osobiste od zbudowania wszystkich, co oczywiście uznaję za wyższy etap (a nie jak chciałbyś negację jednego przez drugi). Prawda krytyku?

Steven napisał/a:
Duch Świety nie jest czyms obcym bo on mieszka w kazdym.
Nieprawda. Znowu ogólnik, może tu wreszcie przejrzysz. Nie każdy człowiek ma Ducha św. Prawda, że każdy jest człowiekiem, ale tak jak uogólniasz Ty nie. Twój zapał burzenia jest większy od przypadków ekspresji języków jakie spotkałem (na żywo, i znam z autopsji).Te leki prędzej czy później Ciebie czekają, bo prowadzisz niezdrowy tryb życia dla swojej psychiki.

Steven napisał/a:
Duch Świety nie ingeruje w swiadomosc ani nie zniewala ciala.
Chcesz powiedzieć, że Duch św. nie ma wpływu na świadomość czy jak? Słowotoki...
Steven napisał/a:
Ci Zielonoswiatkowcy ktorzy traca swiadomosc
Ciekawe czy są tacy w Polsce. Znam wielu, zielonych ale tego nie stwierdziłem.
Steven napisał/a:
zaczynaja mowic jezykami skazuja swe cialo na mieszkanie dla zlych duchow.
sprzeczne z wersetami Biblii. Chyba, że masz znajomość treści i pochodzenia akurat tych a nie innych języków- że niby te tak.
Steven napisał/a:
Sami nie wiedzac co mowia...
jw. argument przeciw Pawłowi. I to jest też kontekst słynnego tekstu wejściowego- hymnu o miłości.

1 Kor. 14:1-3
1. Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować.
2. Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.
3. A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu.
(BW)

Jakoś krytycy skrzętnie te rzeczy a istotne w tym wątku pomijają.

11. W danym temacie staramy się rozmawiać wyłącznie na dany temat i uzasadniamy, w miarę możliwości swoje stanowisko. Nie poruszamy diametralnie rożnych wątków, jeżeli nie wynikają one z rozwijania się dyskusji na dany temat.
12. Posty należy pisać w sposób przejrzysty i zrozumiały. Nie wolno cytować "dialogów" dłuższych niż trzy wypowiedzi.

13. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji [ quote]. Nie wolno również wyrywać czyichś wypowiedzi z kontekstu i dokonywać manipulacji poprzez usuwanie jakiejś części zdania, dodawanie słów czy inne zmiany, dotyczy to zarówno cytowanie słów spoza forum jak i z forum (użytkowników itd.).

Steven napisał/a:
Moze Leszed dla Ciebie nie jest to proste do przyjecia... Bo Kosciolow Zielonoswiatkowych jest wiele... i ciezko w tym wszystkim sie nie zagubic.

Ale wszystkie przypadki odnotowane przez ludzi ktorzy znali jezyki w ktorych Zielonoswiatkocy mowia jasno stwierdzaja ze mowia oni glosami demonow, w modlitwie bluzniac przeciwko Duchowi Świetemu, Bogu i Chrystusowi, czasem sa to tylko brzydkie slowa... czasem nic.. mielenie jezykiem... czasem dziwne historie.
Ale to pokazuje ze Ducha Świetego ogolnie nie macie....

Jak juz mowilem Twoje sanki zjezdzaja z stromej gorki prosto w mur... tylko ktos wmawia Ci ze muru nie ma... Wiec nadal w uniesieniu bedziesz cieszyl sie zubezwlasnowolniony?


8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.


Robi się tu kolorowo i pracowicie. Nie każ mi się tak angażować.

Podałem oczywiście tylko niektóre odniesienia do Twoich wypowiedzi. Okropność.

ps. w noc sylwestrową bawiliśmy się w zborze zielonoświątkowym. Było sympatycznie i wielu samotnych ludzi znalazło dobrą okazję do spotkania poświęconego Bogu i ludziom wzajemnie. Poza wesołymi momentami, muzyką przeróżną CD, kilkoma pieśniami z gitarą (moją) były krótkie modlitwy i... szaleństwo jadła, ciast i zero alkoholu. Zgorszyłem?

:-|
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-01, 21:39   

Leszed podejrzewalem ze spedzisz noc sylwestrową w Zborze...
I naprawde nie przeszkadza mi to. Tylko wiedzialem ze pewnie tak postapisz...
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-01-01, 21:44   

Steven napisał/a:
Leszed podejrzewalem ze spedzisz noc sylwestrową w Zborze...
I naprawde nie przeszkadza mi to. Tylko wiedzialem ze pewnie tak postapisz...

Dziwne, bo ja nie i to do końca. Ale tyle poza tematem, chyba, że masz dar (ten u Pawła obok języków).

Wróćmy do tematu o językach.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-01-01, 22:40   

Przestańcie się kłócić.

A w temacie napiszę tyle:
Nie wierzę w żadne tzw. "mówienie językami". Z tego co widziałem do tej pory wnioskuję, że to zbiorowy obłęd.
Na dodatek nie ma tym żadnego sensu.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-01-02, 00:16   

nesto napisał/a:
Przestańcie się kłócić.

A w temacie napiszę tyle:
Nie wierzę w żadne tzw. "mówienie językami". Z tego co widziałem do tej pory wnioskuję, że to zbiorowy obłęd.
Na dodatek nie ma tym żadnego sensu.
to już powtarzasz nesto któryś raz. http://biblia.webd.pl/for...p=311620#311620
Mało co a byś poleciał za kolegą do kosza.
mediator z Ciebie żaden zresztą.

Nie wierzysz w to, bo teksty źródłowe tematu się o Tobie już 2000 lat temu wypowiedziały

1 Kor. 14:23
23. Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie?
(BW)

Potwierdzasz tylko nieświadom myśl Pawła, który jedynie dyscyplinował zbór ze względu na takich jak Ty, niewierzących. Jednak Paweł wierzył i jak udowadniałem nieraz, w sens języków także, tak przy okazji.

Swoją drogą zielonoświątkowcy nie wszyscy są tacy sami, i niektórzy biorą sobie do serca polecenia Pawła do końca. Zachwyt darem zachwytem, ale miłość jest najważniejsza.

nawiasem, co byś powiedział widząc na własne oczy lewitujących joginów?
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 04:19   

A mógłbys Leszed przestać się chwalić że Nesto by "poleciał z kolega do kosza" ?


Nie wiem co ty sugerujesz i za kogo się masz. Może troszke pokory?
Zamiast pisać takie rzeczy to może byś napisał o tym czy Ciebie ktos do kosza nigdy nie chcial wrzucić? A jeśli tak to czy to oznaczało że mial rację a ty nie?

Zastanów się co piszesz. No chyba że grozisz Nesto'wi ;> i specjalnie tak piszesz. Jednak odbierzmy to wszyscy jako twój błąd i wybieganie językiem przed myślenie. Ogólnie powinniśmy o tym zapomnieć...
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 04:28   

leszed napisał/a:
Steven napisał/a:
Leszed podejrzewalem ze spedzisz noc sylwestrową w Zborze...
I naprawde nie przeszkadza mi to. Tylko wiedzialem ze pewnie tak postapisz...

Dziwne, bo ja nie i to do końca. Ale tyle poza tematem, chyba, że masz dar (ten u Pawła obok języków).

Wróćmy do tematu o językach.


to śmieszne bo tuż przed wyjściem z internetu i na sylwestra mialem odpisać zebys leciał na sylwestra do siebie do zboru i zapytac czemu jeszcze tam nie jestes bo mnie wkurzales troche wtedy. Ale powiedziałem że nie będę takich nie miłych komentarzy wpisywać. Ty na następny dzień piszesz że noc spędziliścię w zborze. Ale nie ważne
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 09:14   

http://www.youtube.com/watch?v=s4Yxlom9nUw

Hia Hia hia ubaw po pachy ;> atmosfera jak po joincie... swietna zabawe mają Zielonoswiatkocy.... Nie powiem ja takie filmy lubię <3

Leszed opowiedz nam jak spedziles sylwestra i o panujacej atmosferze. A tak wogole to wiem ze te filmy to radykalne odlamy... ale nadal to Zielonoswiatkowcy jako calosc sa winni za to ze kazdy sie moze za was podawac... chodzic z wezami. Pomysl teraz ze mloda dziewczyna idzie do Kosciola Zielonoswiatkowego... mlodziez... piekne piesni na gitarce, mila zabawa i skoki bez zadnych poganskich znakow i dziwnych zachowan z ubezwlasnowolnieniem. A teraz pomysl ze ta dziewczyna przez to ze czesc z was jest light church czesc jest high church to zdecyduje sie pojsc w do tamtych... poprostu zaufa jakims ludziom przez to ze czesc jest wykorzystana jako piekny obrazek dla poczatkujacych.

Ty myslisz ze ja mam cos przeciwko dance on a dancefloor albo gitarze albo smiechowi albo szczesciu? Ty sie mylisz... Pozatym Leszed ja nic do Ciebie nie mam i do Zielonoswiatkowcow z zalozenia. Ale no trzeba o tym mowic.
Pomysl np ze taki wąż moze udusic kogos albo ze ludzie chodza jak psy na smyczy po Kosciele i oni tego nie pamietaja. Albo co to ma byc za sztuczka z tym upadaniem i nakreslaniem poganskiego znaku na czole?

Przeciez to jest sztuczka made in Africa... Wogole wytlumacz mi Leszed byles kiedys na takim spotkaniu? I co mowila ta osoba... czy chcesz przyjac Ducha Świetego?
No podziel sie moze troszke... co np taki "kaplan" nie wiem jak nawet nazwac tą osobe "szaman" ? Brzmi lepiej bo to poganski znak...
Ostatnio zmieniony przez 2014-01-02, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-01-02, 09:46   

Mam prośbę do wszystkich wypowiadających się w tym temacie.
Niezależnie od Waszych przekonań i oceny tego co w zborach zielonoświątkowych się dzieje, prosiłbym aby opisywać to językiem, którego sami nie będziecie się musieli wstydzić. Jeżeli coś negujecie to mamy w naszym rodzimym języku odpowiedni zasób słów, którymi możemy oddać pewne sprawy zdecydowanie a przy tym nie stać swoimi wrogami.
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-01-02, 10:21   

leszed napisał/a:
nawiasem, co byś powiedział widząc na własne oczy lewitujących joginów?

Powiedziałbym to samo, co gdybym zobaczył fruwające żyrafy :-D

Widziałeś kiedyś kogoś "lewitującego"?
Wszyscy lewitujący ukrywają się przed tymi "nie lewitującymi" widocznie... :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12