Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dar mówienia językami w zborach zielonoświątkowych
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna

Wysłany: 2014-01-04, 13:09   

leszed napisał/a:

radek napisał/a:

Nasuwa się pytanie po czym poznać człowieka kierującego się Duchem - moim zdaniem każdy mniej lub bardziej świadomie zmierza w kierunku Ducha
Każdy człowiek? Tutaj musi być moje zdecydowane NIE.

Czyż Bóg nie pozostawia nam pełnej wolnosci? Wyboru, przyszłej perspektywy, etyki...

Mat 18:10-11 bt "(10) Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. (11) Albowiem Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło."

Aniołowie Boży opiekujący się ludzkością w każdym z nas widzą oblicze Boga. Zarówno Bóg jak i Jego Aniołowie wiedzą doskonale co jest najlepsze dla każdego z nas. Jeśli chodzi o zmierzanie w kierunku Ducha to Aniołowie Boży prawdopodobnie zmierzają do Ducha opartego w Bogu; jeśli jednak chodzi o ludzi to nie mamy tak doskonałego oglądu historii jak Aniołowie i często napotykamy na sytuacje lub wypowiedzi innych, które wywołują u nas zgorszenie, zwłaszcza kiedy ktoś zmusza nas do podjęcia rozmowy o problemach biblijnych lub innych równie rozbudowanych filozoficznie. Dlatego też ludzie łatwiej znosili by "lingwistyczne" pojedynki ze światem będąc w Duchowych związkach z osobami płci przeciwnej. Chociaż właściwie powinienem to sformułować troszkę inaczej: z mojej perspektywy - facet powinien kroczyć przez wymagający świat kierując się Duchem Żeńskim, jednak nie do mnie należy ocena czyim Duchem powinna kierować się Kobieta.

"Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło" - wg mnie ogólnie chodzi o pozytywne spojrzenie na rzeczywistość i innych ludzi - przeciwne do spojrzenia charakteryzującego się zgorszeniem patrzącego. I gdybym patrzył gorsząc się, również powiedziałbym zdecydowane NIE, i wcale się Tobie nie dziwię Leszed, nawet Jezus powiedział:

Mt 9:37 bt "(...) Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało."

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2014-01-04, 22:12   

Cytat:
1 Kor. 14:27-28
27. Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada;
28. A jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu.
(BW)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-05, 16:00   

Nie wiem.... ci ktorzy przesladuja moga byc wyzbyci sumienia, opetani, albo maja problemy psychiczne. Jako psychopaci wykorzystuja luudzi... czy mam ich nienawidziec? Skoro ich poziom wartosci i przeplywu informacjii moze byc taki ze sa skrajnymi manupulantami nie wiedzac o tym lub tak zostali stworzeni bez czatki z Bogiem...

Nie, jakbym ich nienawidzil to zywili by sie tym uczuciem. Gdybym ich kochal wchloneliby to uczucie, gdybym byl im obojetny skakaliby dookola.
Czemu mam kogos nienawidziec, tak smutny jestem z niektorych swoich czy kogos decyzjii. Czy jestem przesladowany? Nie powiedzialbym

Nikt mnie fizycznie nie przesladuje. Psychicznie owszem. Mozna byc przesladowanym psychicznie... to tak jestem. Ta jestem pod atakiem teraz jesli by Cie to interesowalo.

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2014-01-05, 17:40   

Berian napisał/a:
Cytat:
27. Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada;
28. A jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu.
(BW)
Widzisz, a oni mają taką słabosć...
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-05, 17:52   

Nie milcza rzucaja sie z tymi jezykami jak wąż :->
Jak widzisz Biblii sie nie sluchaja... mowia jakimis jezykami ktore sami wymyslaja albo nie wiem sam sobie odpowiedz. Takie Dary to wiesz co.... ?

Dobra ja wam dziekuje ciesze sie mowcie jezykami tylko nie jak spie... Bawcie sie w te rzeczy mnie to nie interesuje.
Bawcie sie dobrze

Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-05, 17:54   

Leszed wykladac to sie co najwyzej na podloge. Jesli uwazasz ze to swiadczy o twojej swietosci ze upadasz bo nie kontrolujesz ciala swojego to gratulacje naprawde ;-)
A teraz pozwol ze wyjde stad bo nie chce miec do czynienia z kims kto mysli o mnie a niewiadomo jaki ma cel zyciowy i w czym sie para.

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2014-01-06, 12:01   

Berian napisał/a:
Cytat:
(BW)

Czyli mowa jest o istniejących językach świata, które podlegają tłumaczeniu a nie o bajdurzenie czy wymyślone języki, tak to rozumiem.

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2014-01-06, 21:32   

Cytat:
Dz.Ap. 2:4,6
4. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.
...
6. Gdy więc powstał ten szum, zgromadził się tłum i zatrwożył się, bo każdy słyszał ich mówiących w swoim języku.
(BW)

Każdy dar ducha jest w jakimś celu. Jeśli niema celu to jest to raczej od szatana.

Cytat:
1 Kor. 14:31-33
31. Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali.
32. A duchy proroków są poddane prorokom;
33. Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, ale pokoju. Jak we wszystkich zborach świętych
(BW)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

ata333

Wysłany: 2014-01-07, 02:00   

Qłeza30 napisał/a:
Czyli mowa jest o istniejących językach świata, które podlegają tłumaczeniu a nie o bajdurzenie czy wymyślone języki, tak to rozumiem.

no wlasnie nie tylko..o takich..ale calosc jest w liscie do koryntian.. ;-)

zreszta posze przeczytac wczesniejsze posty..aby zaoznac sie z naszymi wczesniejszymi wnioskami z czytania tegoz listu..:)

leszed napisał/a:
Widzisz, a oni mają taką słabosć...

dokladnie.. :-D

Radku
...masz piekna dusze... ;-)

podchodzisz do kazdego czlowieka z wielka miloscia...niczym i nikim sie nie gorszac.. :-D

wydajesz owoce godne Ducha Swietego... ;-)

ps: pod Twoim imieniem jest Twoj post...do ktorego sie odnioslam.. ;-)

9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Wysłany: 2014-01-07, 11:40   

Bóg wie czemu daje dary
wie też komu
jednemu ta wonność służy ku zbawieniu innemu ku potępieniu
deszcz pada na pszenicę i na kąkol
dlatego Jego ludzi mozna poznać po owocach
a nie po darach
pozdrawiam

Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-07, 16:05   

Mhm jasne ja tam sie juz dowiedzialem swojego i podziekuje ;>
A takie mowienie o tym ze ktos ma Ducha Swietego bo tak... Przestancie ten teatrzyk. Nikt nie wierzy takim ludziom i koniec tematu.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2014-01-07, 21:47   

(4) I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (5) Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. (6) Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku.

ata333

Wysłany: 2014-01-08, 11:33   

9RP napisał/a:
jednemu ta wonność służy ku zbawieniu innemu ku potępieniu
deszcz pada na pszenicę i na kąkol
dlatego Jego ludzi mozna poznać po owocach
a nie po darach

oczywiscie... ;-)

ata333

Wysłany: 2014-01-08, 11:36   

nesto napisał/a:
(4) I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (5) Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. (6) Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku.

to tylko czesc informacji o darze jezykow..
pominales bardzo wiele istotnych fragmentow dotyczacych jezykow sluzacych do mowienia.jak to okresla Pawel Bogu nie ludziom..czyli sluzacych do modlitwy... :-D

Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 17:29   

Jak bedziecie miec jakies Crazy Party to mnie zaproscie...

Odpowiedz do tematu