Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dar mówienia językami w zborach zielonoświątkowych
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2014-01-08, 18:59   

ata333 napisał/a:
Qłeza30 napisał/a:
Czyli mowa jest o istniejących językach świata, które podlegają tłumaczeniu a nie o bajdurzenie czy wymyślone języki, tak to rozumiem.


no wlasnie nie tylko..o takich..ale calosc jest w liscie do koryntian.. ;-)

zreszta posze przeczytac wczesniejsze posty..aby zaoznac sie z naszymi wczesniejszymi wnioskami z czytania tegoz listu..:)



Paweł w Liście do Koryntian mówi o językach, które podlegają tłumaczeniu:

8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

1 List do Koryntian 12.8-11
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-08, 19:25   

Qłeza30 napisał/a:
Paweł w Liście do Koryntian mówi o językach, które podlegają tłumaczeniu:


Qlezo nie tylko.. ;-)
dlatego prosilam..zapoznaj siez postami wczesniejszymi...

zreszta wystarczy wejsc na wikipedie i zapoznac sie z haslem : glosolalia..tam tez masz wyrazny biblijny podzial na jezyki znane czyli ludzkie i tzw: anielskie..sluzace dio mowienia Bogu..czyli modlitwie..:)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 20:36   

Ata333 niczemu to nie sluzy i ten wasz Kosciol Zielonoswiatkowy. Zamiast klepac jezyki wymyslone w glowie nie do przetlumaczenia i nierzoumiale dla tej osoby moze lepiej zajac sie dzialanoscia charytatywna?

Sory ale naivni jestescie...
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-08, 20:53   

Steven napisał/a:
Ata333 niczemu to nie sluzy i ten wasz Kosciol Zielonoswiatkowy. Zamiast klepac jezyki wymyslone w glowie nie do przetlumaczenia i nierzoumiale dla tej osoby moze lepiej zajac sie dzialanoscia charytatywna?


kochany stevenie ja wlasnie dlatego jestem w tym zborze,,.. ;-)
nie ze wzgledu na dary..a wlasnie na owoce ..:)

ludzie w zborze nowe pokolenie..zyja poswieceniem sie innym ludziom..:)

glosza po zakladach karnych..pomagaja bezdomnym...i potzrebujacym..i to nie tylko duchowo...sami zyjac bardzo skromnie..:)

prosilam przeczytaj wczesniejsze posty zanim wyglosisz opinie krzywdzaca kogokolwiek..:)

skrzywdzic latwo..znacznie trudniej wyrzadzonym krzywdom zadoscuczynic..;)

mysle,,ze zanim sie cokolwiek napisze..warto chwile pomyslec .. ;-)


jeszcze raz przywolam tutaj bardzo przemyslany post 9RP:

9RP napisał/a:

Bóg wie czemu daje dary
wie też komu
jednemu ta wonność służy ku zbawieniu innemu ku potępieniu
deszcz pada na pszenicę i na kąkol
dlatego Jego ludzi mozna poznać po owocach
a nie po darach


stewenie brakuje Ci wiary wludzi..a to podstawa chrzescijanstwa... ;-)

dlatego..jestes tak bardzo zagubiony...:)
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 21:01   

mhm, ja nie zauwazylem zadnej charytatywnej dzialanosci Zielonoswiatkowcow, Świadkow.... ba Katolikow :aaa:
Nigdy w zyciu nie widzialem zadnej pomocy dla biednych od tych organizacjii... Watpie by rozdano choc bulke z tych pieniedzy. Szczerze jest to jedno wielkie oszustwo medialne... Pieniadze ląduja gdzie indziej. Mozna sie zalamac ze tak oszukujecie ludzi.

Zyje 22 lata i nigdy nie widzialem zadnej oznaki ze jakis Kosciol prowadzi dzialalnosc charytatywna... slyszalem o tym wiele razy w roznych Kosciolach, podobno bylo... Podobno w TV mowi sie o tym...

Rozdano gdzies pare koszulek i to od tych ktorzy je przyniesli a przekazal je ksiadz. Nie robmy sobie kabaretu... zyjemy w fikcjii. Caly ten kraj jest jednym wielkim zgorszeniem a wiekszosc ludzi to typowi materialisci i oszusci. To samo tyczy sie wiekszosc kaplanow wszystkich wyznan.

Oczywiscie komus zalezy na takich obrazach i na zamiataniu problemow. Za chwile zabroni sie wogole krytyki albo ze opinia ze cos jest zle nie fajnie bedzie uznawana za chorobe psychiczna.
Nikt tu was nie chce... Nie chcemy juz Kosciolow... sprzedajcie je i rozdajcie biednym wszystko... to bez sensu... budowac iles setek lat systemy, produkowac sie a nic z tego nigdy dla Pana nie bylo tylko dla moznych tego swiata.

Nikt waszej pomocy juz nie chce. Modlcie sie w swoich jezykach nadal.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-08, 21:09   

Steven napisał/a:
mhm, ja nie zauwazylem zadnej charytatywnej dzialanosci Zielonoswiatkowcow, Świadkow.... ba Katolikow


moj zbor juz nie nalezy pod KZ...jest zborem autonomicznym..ale to nieistotne ..bo nie zbory daja zbawienie..i nie zbory jako calosc odpowiadac beda przed Panem..a kazdy z nas indywidualnie... ;-)

zbiorowa odpowiedzialnosc to juz przeszlosc..:)

uwierz,,ze jeszcze sa chrzescijanie...ktorzy miluja bliznich..i nie po denominacji ich rozpoznasz..a tylko po owocach.. ;-)

patrz wiec na owoce..i nie generalizuj.. ani nie osadzaj pochopnie..bo tylko Pan zna zamysly serc i Jemu tylko mamy pozostawic osad... ;-)

moj zbor tez nie prowadzi oficjalnej dzialalnosci charytatywnej..kazdy pomaga indywid :ualnie ..ze swoich osobistych srodkow ...
nie sa to pokazowki..tylko szczere..spontaniczne owoce serca.. :-D
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 21:22   

A ja widzialem juz takie wlasnie owoce....
Owoce dobre ktore mialy zmylić ludzi i wprowadzic w mrok podajac sie za owoce Pana.
Dlatego nie wierze w to wszystko.

Znam ludzi ktorzy tak jak wy obludnie ktoczyli w wielkich dzielach... wielkie slowa, wielkie gloszenie Chrystusa, wielkie obrzedy....
Niestety to wszystko runelo w najprostszych slowach takich jak...
Strapionych pocieszyc
Głodnych nakarmic
Podroznych w dom przyjac

Wiekszosc Kosciolow to jawne oszustwo i opozycja do Jezusa Chrystusa. Ale podaja sie za przedstawicieli Chrystusa.
Slowo Chrzescijanin dzis juz nic nie znaczy. Satanista moze byc chrzescijaninem
Jak mowilem nikt was juz nie chce... waszych swiatyni omijac szerokim lukiem... wasze obrzedy nic nie dadza, ani cuda nie pomoga.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-01-08, 21:43   

Wszelkie "języki" są po to, aby porozumiewać się z innymi ludźmi.
Jeśli ktoś uważa, że bezsensowne dźwięki (były badane i są całkowicie bez sensu) są jakimś Boskim darem, to ja mówię pass.
Dyskutujcie sobie dalej jak tam chcecie.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-08, 22:16   

Steven napisał/a:
Dlatego nie wierze w to wszystko.


no to masz problem...i to wielki... ;-)

dopoki nie uwierzysz w szczere intencje ludzi..zreszta ogolnie w ludzi nie bedziesz mial mocy..o ktorej mowi Jezus iz jest w stanie walczyc i pokonac "demony" tego swiata..

i nie mowie tu o literalnych demonach... ;-)

ta bronia jest Milosc i wiara w czlowieka... ;-)

a tej niestety jak widze z Twoich postow bardzo Ci brakuje..stad te ciemnosci..ktore naokolo nas roztaczasz...:)

ale niestety najbardziej uderzaja one w Twoje zycie...:(

wiecej optymizmu i szczerej wiary zycze ...i pozdrawiam Cie serdecznie.. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-01-08, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-01-08, 22:47   

Steven napisał/a:
Znam ludzi ktorzy tak jak wy obludnie ktoczyli w wielkich dzielach... wielkie slowa, wielkie gloszenie Chrystusa, wielkie obrzedy....
Niestety to wszystko runelo w najprostszych slowach takich jak...
Strapionych pocieszyc
Głodnych nakarmic
Podroznych w dom przyjac

Wiekszosc Kosciolow to jawne oszustwo i opozycja do Jezusa Chrystusa. Ale podaja sie za przedstawicieli Chrystusa.

Nie wiem jak jest w innych kościołach, ale powiem ci jak jest w mojej parafii - wiejskiej:
Strapionych pocieszyc - jest wspólnota S.K. - gdzie proboszcz przygarnął ludzi dorosłych "po przejściach" - byłych narkomanów, alkoholików itp chorych ludzi, dał im dom, zajęcie, wsparcie duchowe we wspólnocie, wiarę - mówią do niego "tata". Jest wspólnota AA i poradnia dla rodzin z problemami alkoholowymi , są specjaliści.
Głodnych nakarmic - już pisałem o tym - powstał w parafii oddział caritas, działa tam ok 10 osób, wydają co tydzień ok 50 paczek żywnościowych, oprócz tego zorganizowali na święta ok 50 paczek dla biednych dzieci, wieczerzę wigilijną dla biednych i samotnych na plebanii wraz ze wspólnotą S.K. (sam zawiozłem im w wieczór wigilijny dorodnego i pysznego pstrąga)
Cytat:
Podroznych w dom przyjac
- pamiętasz huragan i zamieć z przed miesiąca - na kujawach większość dróg była nieprzejezdnych, ludzie stali w samochodach po 2 dni w korku i w zaspach - miedzy innymi i w miejscowości gdzie jest mój kościół - proboszcz przygarnął ok 40 osób na noc, dał im pić i jeść, oraz nocleg, oczywiście miejscowi pomogli.
Podałem ci przykłady z ostatniego miesiąca z mojej parafii

więc nie pieprz głupot - bo najlepiej to nic nie robić tylko marudzić i wszystkich i wszystko krytykować - i nie ważne czy to wątek o ŚJ, zielonych, czy katolikach - ważne by dokopać
pomyśl nad sobą - nie odpowiadaj - chociaż raz pomyśl :idea:
EOT
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 23:19   

Jestem optymistą ;>
Zmieniam się, udoskonalam. Dobrze wierzę w waszą moc... musicie się starać :->
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 23:26   

Dezerter napisał/a:
Steven napisał/a:
Znam ludzi ktorzy tak jak wy obludnie ktoczyli w wielkich dzielach... wielkie slowa, wielkie gloszenie Chrystusa, wielkie obrzedy....
Niestety to wszystko runelo w najprostszych slowach takich jak...
Strapionych pocieszyc
Głodnych nakarmic
Podroznych w dom przyjac

Wiekszosc Kosciolow to jawne oszustwo i opozycja do Jezusa Chrystusa. Ale podaja sie za przedstawicieli Chrystusa.

Nie wiem jak jest w innych kościołach, ale powiem ci jak jest w mojej parafii - wiejskiej:
Strapionych pocieszyc - jest wspólnota S.K. - gdzie proboszcz przygarnął ludzi dorosłych "po przejściach" - byłych narkomanów, alkoholików itp chorych ludzi, dał im dom, zajęcie, wsparcie duchowe we wspólnocie, wiarę - mówią do niego "tata". Jest wspólnota AA i poradnia dla rodzin z problemami alkoholowymi , są specjaliści.
Głodnych nakarmic - już pisałem o tym - powstał w parafii oddział caritas, działa tam ok 10 osób, wydają co tydzień ok 50 paczek żywnościowych, oprócz tego zorganizowali na święta ok 50 paczek dla biednych dzieci, wieczerzę wigilijną dla biednych i samotnych na plebanii wraz ze wspólnotą S.K. (sam zawiozłem im w wieczór wigilijny dorodnego i pysznego pstrąga)
Cytat:
Podroznych w dom przyjac
- pamiętasz huragan i zamieć z przed miesiąca - na kujawach większość dróg była nieprzejezdnych, ludzie stali w samochodach po 2 dni w korku i w zaspach - miedzy innymi i w miejscowości gdzie jest mój kościół - proboszcz przygarnął ok 40 osób na noc, dał im pić i jeść, oraz nocleg, oczywiście miejscowi pomogli.
Podałem ci przykłady z ostatniego miesiąca z mojej parafii

więc nie pieprz głupot - bo najlepiej to nic nie robić tylko marudzić i wszystkich i wszystko krytykować - i nie ważne czy to wątek o ŚJ, zielonych, czy katolikach - ważne by dokopać
pomyśl nad sobą - nie odpowiadaj - chociaż raz pomyśl :idea:
EOT


To starajcie się bo tego jest strasznie malo i nie widac wczesniej. Jako Katolik powinnes to popierać i do tego dązyc... innaczej Twoje slowa tutaj na forum nikogo nie wykarmia... nikogo nie pociesza.

Zamiast pisac o slowach i o interpretacjii Biblii to moze zacznij jakos pomagac ludziom zaczynajac od otoczenia. Bo ludzie niektorzy potrzebuja pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11