Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żydzi Naród Wybrany
Autor Wiadomość
Ozeasz

Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Wysłany: 2014-01-19, 17:33   

chryzolit napisał/a:

Dlatego pytam wszystkich zwolenników fizyczności cyfry,na czym budują pewność,że liczba ta ma znaczenie fizyczne?,
Przecież większość cyfr [o ile nie wszystkie] w Obj.ma duchowy wymiar.
Pozdrawiam.

Nie rozumiem do czego dazysz?? Czy uwazasz ze liczba ta jest inna niz podaje Ob.Jan?? Ze Kosciol jednak nie bedzie mial 144k czlonkow tylko 144k do potegi Duchowej??
Powiekszony lub pomniejszona?? Jeden uczestnik FB uwaza, ze jesli Pan Bog sie pomyli przy liczeniu to moze byc ich 144001 wiec nie musi byc tak dokladna liczba.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-19, 18:03   

12 pokoleń razy 12 tysiecy z kazdego pokolenia = 144000

Nowe Jeruzalem zstępujące od Boga,ma mieć wyniary kubiczne,a więc sześcian doskonały. wszystkich krawędzi jest 12 a kazda po 12 000 stadiów/stadionów. Z prostego mierzenia wynika,że 12x 12 000=144 000 w liczbie bezwzględnej
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2014-01-19, 20:19   

chryzolit napisał/a:
Dlatego pytam wszystkich zwolenników fizyczności cyfry,na czym budują pewność,że liczba ta ma znaczenie fizyczne?,
Przecież większość cyfr [o ile nie wszystkie] w Obj.ma duchowy wymiar.
Pozdrawiam.
Pewne liczby faktycznie mogą posiadać duchowy wymiar, pod warunkiem jednak, że taka interpretacja posiada uzasadnienie w Piśmie. Przykładem może być pojmowanie tysiącletniego królowania niekoniecznie jako literalnego tysiąca lat, o czym zdaje się wspominać tekst z 2 Listu Piotra 3:8. W przypadku 14400 liczba ta może posiadać literalne znaczenie, ponieważ nie ma do niej jakichś innych odniesień w treści biblijnej, i dopuszczam możliwość, że chodzi o liczbę ludzi wierzących z cielesnego Izraela z I wieku n.e. Całkowitej pewności jednak w tej dziedzinie nie posiadam.
Czytając Twoje wypowiedzi, z jakimi w wielu miejscach się zgadzam, zastanawiam się czasem, jak godzisz swoje doktrynalne poglądy bliskie Teologii Nowego Przymierza, w tym i Nowego Izraela, z milenarystyczną koncepcją, czyli z dosłownym pojmowaniem tysiąca lat.

chryzolit

Wysłany: 2014-01-19, 22:39   

Do Tematu.
Dzięki za odpowiedzi.
Pytanie to zadałem w tym celu,abyśmy zastanowili się około tego tematu.
Ponieważ przekaz tego rozdziału nie jest literalny.Ja nie twierdzę,że należy przyjąć duchową wymowę tej cyfry,ale też nie mam całkowitej pewności jej literalności,za pewno jest to mała grupa ludzi,biorąc pod rozwagę inne miejsca które o tej klasie piszą.
Wit.
Dlatego rozumie 1000-lecie z Obj.fizycznie?.,ponieważ pojęcie to występuje tam 6-krotnie i jest ciekawie z sobą połączone,n.p.1000-lat Kościół będzie rządził z Chrystusem,czy na 1000-lat zostanie związany Szatan i.t.d.
Ponadto popularność tego przekazu,szczególnie w 2wieku jest nie bez znaczenia,oraz niektóre Żydowskie przekazy mogą mieć swoje znaczenie,jako pozabiblijne zródła.Również pośrednie przykłady,też maja swoja wymowę,takie jak wypowiedz Pana Jezusa.Zburzcie tę
świątynie a Ja ją w 3-dni odbuduje.....a On mówił o świątyni ciała swego.I tutaj do zrozumienia tej wypowiedzi możemy użyć klucza o którym wspomniałeś.
Pozdrawiam.

chryzolit

Wysłany: 2014-01-19, 22:49   

Ozeasz,napisał
Cytat:
Nie rozumiem do czego dazysz?? Czy uwazasz ze liczba ta jest inna niz podaje Ob.Jan?? Ze Kosciol jednak nie bedzie mial 144k czlonkow tylko 144k do potegi Duchowej??
Powiekszony lub pomniejszona?? Jeden uczestnik FB uwaza, ze jesli Pan Bog sie pomyli przy liczeniu to moze byc ich 144001 wiec nie musi byc tak dokladna liczba

Osoba ograniczona przyjęciem nieomylności swojego duchowego przewodnika,pozbawia się myślenia,proszę,powinieneś to przemyśleć.
Pozdrawiam.

Ozeasz

Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Wysłany: 2014-01-20, 09:50   

chryzolit napisał/a:
Ozeasz,napisał
Cytat:
Powiekszony lub pomniejszona?? Jeden uczestnik FB uwaza, ze jesli Pan Bog sie pomyli przy liczeniu to moze byc ich 144001 wiec nie musi byc tak dokladna liczba

Osoba ograniczona przyjęciem nieomylności swojego duchowego przewodnika,pozbawia się myślenia,proszę,powinieneś to przemyśleć.
Pozdrawiam.

Wiesz te slowa rowniez kiedys kierowalem do Ciebie :-D czy i ty to przemyslales??

Nie uwazam ze jestem nie omylny, lecz nie wiem do czego dazysz w temacie Izrael Narodem Wybranym. Mysle ze nie podlega tu dyskusji Izrael Duchowy jako 144000 lecz ten cielesny ktory zostanie tu na ziemi poniewaz nie do niego tylko zostalo skierowane powolanie.
Czy moge sie mylic ze liczba 144000 bedzie miala inny wymiar?? Oczywiscie ze moge sie mylic, lecz Pan Bog juz nie, wiemy to czytajac Biblie ze kazde liczby podawane sa skrupulatnie, czy jesli uznamy ze liczba 144000 bedzie jednak liczba np: 144298 to wtedy musielibysmy np:proroctwo o 1260 dniach inaczej odbierac np: 1268 dni, czy zmienimy liczbe doskonala 7 na inna, czy liczba 12 powinna posiadac rowniez inny wymiar??
Cala Biblia opiera sie na liczbach i te liczby maja wielkie znaczenie, moim zdaniem jesli mowimy o liczbie 144000 w porownaniu do zakladam 10 miliardow ludzi ktorzy zyli na ziemi to Pan Bog przewidzial z tych osob jedna na 7000 ktora znajdzie sie w Kosciele, czy to bylby za maly procent ludzi??Wystarczy popatrzec w ST ilu Pan Bog wybral na swoje slugi?? a ilu Izraelitow zylo?? Pan Bog jest sprawiedliwy i na taka nagrode naprawde trzeba sobie zasluzyc ciezka praca, poniewaz jak juz pisalem Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych Mat.22:14
Pozdrawiam

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-20, 11:47   

Cała Biblia jest zbiorem liczb,bowiem każda litera alfabetów,tak hebrajskiego,jak i greckiego,
ma przypisaną sobie,konkretna wartość liczbową,którą reprezentuje.
Zatem gdyby zamienić obecnie zapis biblijny na zapis liczbowy,kryjący sie za literami,to powstal by ZBIÓR liczbowy całej Biblii,a na takim zbiorze,można juz prowadzić badania
porównawcze konkretnych zapisów biblijnych,biorąc pod uwagę ich podobienstwa w wartościach ich,- liczbowych.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2014-01-20, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-20, 12:02   

Alfabet

Alfabet_zmniejszacz-pl_499001.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 142,91 KB

ata333

Wysłany: 2014-01-20, 14:29   

z ta drobiazgowoscia stosowana w interpretacyjnych zrzutach S.T na N.T..lub odwrotnie jak kto woli..narzuca mi sie swoiste podejscie niektorych denominacji w sprawie czasu konca.. ;-)

Pismo mowi w tej sprawie..:

" Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie.."
przewodnicy niektorych denominacji powiadaja:

"o dniu..ani godzinie nie..ale o roku jak najbardziej.." :hehe:

inni zas powiadaja..:

nikt nie wie.....co nie znaczy..ze sie nie dowie...( w przyszlosci.) :-P

to takie chwytanie za slowka...nawet Jezusa... :mrgreen:

jesli zas chodzi o te liczby..to powiem..ze mnie wystarcza ZAGLEBIANIE SIE W BOZA MILOSC..

poprzez jej glebie..najlepiej i najglebiej wlasnie poznaje Boga..i Jego zamysl..

to dla mnie najwiekszy skarb...
;-)

i idea przewodnia nauk Chrystusa...
to fundament..Chrystianizmu.. ;-)

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-20, 15:33   

;-)

1 Tes. 5:3-6
3. Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.
4. Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył.
5. Wy wszyscy bowiem synami światłości jesteście i synami dnia. Nie należymy do nocy ani do ciemności.
6. Przeto nie śpijmy jak inni, lecz czuwajmy i bądźmy trzeźwi.

(BW)
No tak. Ale to skierowane było do braci,-nie do świata.

Listek 

Wysłany: 2014-01-20, 15:51   

Ciekawe e-booki związane z tematem:

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ksiazki.htm

Pozdrawiam

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 16:29   

Ile wy to jeszcze będziecie wałkować...
Chyba trzeba toporem rąbnąć... :-P

chryzolit

Wysłany: 2014-01-20, 18:34   

Do Tematu.
Ze swojej strony chciałem powiedzieć,dzięki za rozmowę.
Rethel,patrzył z boku i ma rację.
Wiele jest już nie do tematu.
Pozdrawiam.

ata333

Wysłany: 2014-01-20, 18:37   

Jachu napisał/a:
6. Przeto nie śpijmy jak inni, lecz czuwajmy i bądźmy trzeźwi.

Jachu czuwanie polega..glownie na byciu gotowym na sad Bozy..

czyli codziennym..nieprzerwanym czynieniu woli Bozej..ktora streszczona jest w dwoch,,a w zasadzie jednym Bozym przykazaniu.. :-D

zasada jest taka..nic nam nie da ta interpretacja badacka owej czujnosci...jesli nie bedziemy wypelniali przykazania Milosci..w ktorej wypelniamy caly Zakon..Boga..(rzym 13:8, gal 5:14)..
a jesli bedziesz je wypelnial gorliwie...dzien w dzien..zawsze bedac gotowym na powrot Pana..jak przykazal Jezus to reszta jest nieistotna..bo najwazniejsze uczyniles.. ;-)

reszta moze byc ,,a nie musi... :-P

wiec w jakim znaczeniu bycie czujnym jest waniejsze..tzn..priorytetowe..?

logiczne,,ze to drugie zrozumienie..bycia czujnym... :-D

gdyz jak mowi Pismo..:

1J 4:12 bw

"Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości."

i to wystarcza do zbawienia.. ;)

tam gdzie Bog mieszka jest Jego swiatynia..(swiatynia sa nasze ciala).. ;-)

a gdzie swiatynia tam Krolestwo..

tak wiec Krolestwo jest w nas...jak przekonuje Luk... (jest tam wyraznie uzyte slowo ENTOS... :-P

drogi Panskie sa proste..zrzoumiale dla prostaczka.. :-D

kazdy bowiem prostaczek..ma serce..(jak np. Piotr) ..a ono wystarczy..aby rozroznic DOBRO od ZLA i kroczyc droga Milosci ...wskazana przez Mistrza.. ;-)

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-20, 20:46   

Wprawdzie jakiś czas temu uznałem,że nie będę z atą 333 "przepisywał" sobie,ale obecnie
pomyślałem,że mogę posłać Jej mały suwenir do zgłębiania,jeśli oczywiście zechce.
Wszystkiego dobrego życzę.
Jachu

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1995_2_14.htm

Odpowiedz do tematu