Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego zachęcam zbawionych do wypełniania przykazań.
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-29, 22:48   

hehe dokładnie ale niestety tez każdy ma swoje odchyły i czasem złem dobro wymusza , niestety kąkol to jest tak zwany, uciekam bede w nocy :lol:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-01-29, 23:59   

Czy wszystkie przykazania Boże były dobre ? Czy dzięki ich skrupulatnemu wykonywaniu, Żydzi mogli zapewnić sobie powodzenie i co najważniejsze, ostać przy życiu ?
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-30, 17:23   

Wnikliwy napisał/a:
24 Kto zaś przestrzega jego przykazań, ten pozostaje w jedności z nim, a on w jedności z takim; i po tym poznajemy, że on pozostaje w jedności z nami — dzięki duchowi, którego nam dał.

1 Jana 3:22

Szukajcie Jehowy, dopóki można go znaleźć. Wzywajcie go, dopóki jest blisko. 7 Niech niegodziwiec porzuci swą drogę, a krzywdziciel — swe myśli; i niech się nawróci do Jehowy, który się nad nim zmiłuje, oraz do naszego Boga, gdyż hojnie przebaczy.


dokladnie wnikliwy..ale cale to prawo wypelniamy milujac blizniego tak pisze Pawel..i chocby nie wiem..co inaczej Jego slow nie da sie zrozumiec.. ;-)

wszystkie cytaty masz w moim poscie o Krolestwie Bozym...w watku abigail..

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=255
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 18:09   

Prawo wypełnia się nie tylko przez przestrzeganie go, ale przede wszystkim przez uczynienie go wyrazem Miłości. Jeśli przestrzeganie prawa nie jest wyrazem Miłości, to jest jakby "puste" - jest podobne do człowieka bez serca, albo bez duszy (czyli do trupa). Miłość jest doskonałym wypełnieniem prawa.



Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim".



Prawo wypełnia się nie tylko przez przestrzeganie go, ale przede wszystkim przez uczynienie go wyrazem Miłości. Jeśli przestrzeganie prawa nie jest wyrazem Miłości, to jest jakby "puste" - jest podobne do człowieka bez serca, albo bez duszy (czyli do trupa). Miłość jest doskonałym wypełnieniem prawa.


I jeszcze jedno: tylko ten, kto wypełnia prawo, będzie zdolny uczyć tego innych. Jeśli ktoś nie wypełnia prawa, to zapewne dlatego, że tego nie umie. A jeśli nie umie, to nie będzie potrafił uczyć tego innych.


http://www.deon.pl/religi...mt-5-17-19.html

:-P
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-30, 18:29   

tabasz napisał/a:
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim".


zgadzam sie calkowicie..
te slowa nabieraja sensu gdy rozumiemy je w kontekscie slow Pawla,,ze cale prawo wypelniamy gdy milujemy sie wzajemnie..

rzym 13:8 jednoznacznie stwierdza:

rzym. 13:8
bo kto kocha drugiego (człowieka), spełnił (to, czego wymaga) Prawo.

tabaszku napisz cos wreszcie osd siebie..
same wklejki nie sluza refleksji.. :-D
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 19:06   

Cytat:
tabaszku napisz cos wreszcie osd siebie..
same wklejki nie sluza refleksji.. :-D

Jak nie jak Tak ! :-P
To treść i to treść..Zresztą już wielokrotnie o tym pisałem jeśli mnie pamięć nie myli.Wole zrobić kopiuj wklej niż papugować i se roboty szukać.Szybo i skutecznie,czego chcieć więcej?
Patrz ile pisałem w temacie unga bunga :-D i jakie to w Tobie refleksje wywołało LOL
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-01-30, 19:53   

tabasz napisał/a:
I jeszcze jedno: tylko ten, kto wypełnia prawo, będzie zdolny uczyć tego innych. Jeśli ktoś nie wypełnia prawa, to zapewne dlatego, że tego nie umie. A jeśli nie umie, to nie będzie potrafił uczyć tego innych.

To czy tylko bracia, mesjańscy Żydzi potrafią uczyć Prawa Bożego ?
Jak uwazasz tabasz ?


Dz 21:20 bp "Gdy usłyszeli te słowa, wielbili Boga i powiedzieli do niego: "Widzisz, bracie, ile to tysięcy jest nawróconych wśród Żydów, a wszyscy gorliwie przestrzegają Prawa."

Ezechiel 36, (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 20:10   

Listke napisał/a:
To czy tylko bracia, mesjańscy Żydzi potrafią uczyć Prawa Bożego ?
Jak uwazasz tabasz ?

Nie tylko Żydzi...Choć oni na nim wyrośli więc ich stosunek do niego jest bardziej hm wykrystalizowany :-) Jednak każdy kij ma dwa końce i przez to Żydzi też zgubili coś równie ważnego,a jest powód wypełniania tegoż prawa..Adwentyści przecież słyną ze swojego poważnego stosunku do prawa.Każdy może nauczać,nie każdy chce,nie każdy dobrze to robi ;-)



(22) Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. (23) Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. (24) Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. (25) Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo (26)

Lubie list Jakuba :-)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-01-30, 20:34   

tabasz napisał/a:
(22) Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. (23) Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. (24) Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. (25) Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo (26)
tabasz napisał/a:
To treść i to treść


ja tez nie rozumiem..jak mozna byc chrzescijaninem..a nie miec w sobie Milosci do bliznich..w ktorej to wg Pawla i Jana wypelnia sie cale Prawo .. :-D
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 20:51   

Oczywiscie..oczywiście :-D
wybacz ale i tym razem się nie rozpisze :-)
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-01-30, 22:02   

A ja widzę, że mówicie, mówicie i jeszcze raz mówicie piękne słowa o MIŁOŚCI.
Natomiast świat jest z niej wyzuty, a to nie powinno w żadnej mierze nastapić skoro chociażby nasz kraj to prawie w 100% chrześcijanie.

Ata - twoje poematy o miłości nic a nic nie mają się do rzeczywistości, i tu następuje w pewnym sensie dyskomfort myślowy.

Przeczytaj Ato teraz fragment dotyczący rozmowy Abrahama z Bogiem - temat Sodoma i Gomora
Cytat:
Wówczas mężowie ci zawrócili stamtąd i poszli do Sodomy, ale Jehowa dalej stał przed Abrahamem. 23 Wtedy Abraham zbliżył się i przemówił: „Czy istotnie zmieciesz prawego razem z niegodziwym? 24 Przypuśćmy, że w mieście jest pięćdziesięciu prawych. Czy więc ich zmieciesz i nie przebaczysz temu miejscu ze względu na pięćdziesięciu prawych, którzy są w nim? 25 Jest nie do pomyślenia, żebyś działał w ten sposób, uśmiercając prawego razem z niegodziwcem, tak by prawego miało spotkać to, co niegodziwego! Jest to u ciebie nie do pomyślenia. Czyż Sędzia całej ziemi nie miałby uczynić tego, co słuszne?” 26 Wówczas Jehowa rzekł: „Jeśli w Sodomie, w obrębie miasta, znajdę pięćdziesięciu prawych, to ze względu na nich przebaczę całemu temu miejscu”. 27 Lecz Abraham odpowiedział jeszcze i rzekł: „Spójrz, oto podjąłem się mówić do Jehowy, chociaż jestem prochem i popiołem. 28 Przypuśćmy, że do pięćdziesięciu prawych brakuje pięciu. Czy z powodu tych pięciu obrócisz całe miasto w ruinę?” On odrzekł: „Nie obrócę go w ruinę, jeśli tam znajdę czterdziestu pięciu”.
29 Ale on jeszcze raz przemówił do niego i rzekł: „Przypuśćmy, że znajdzie się tam czterdziestu”. On zaś rzekł: „Nie uczynię tego ze względu na tych czterdziestu”. 30 Lecz on ciągnął dalej: „Proszę, niech Jehowa nie zapała gniewem, ale jeszcze powiem: Przypuśćmy, że znajdzie się tam trzydziestu”. On zaś rzekł: „Nie uczynię tego, jeśli tam znajdę trzydziestu”. 31 Lecz on ciągnął dalej: „Spójrz, oto podjąłem się mówić do Jehowy: Przypuśćmy, że znajdzie się tam dwudziestu”. On zaś rzekł: „Nie obrócę go w ruinę ze względu na tych dwudziestu”. 32 W końcu rzekł: „Proszę, niech Jehowa nie zapała gniewem, ale powiem jeszcze ten raz: Przypuśćmy, że znajdzie się tam dziesięciu”. On zaś rzekł: „Nie obrócę go w ruinę ze względu na tych dziesięciu”. 33 Wówczas Jehowa odszedł, gdy przestał mówić do Abrahama, a Abraham wrócił na swoje miejsce


Zwróć uwagę jakie wyobrażenie o poczynaniach i o samym Bogu miał jego przyjaciel Abraham.
Ty Boga nazywasz okrutnikiem, a czy Abraham też tak myślał?
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 22:49   

Wnikliwy problem polega na tym , ze Ty oczekujesz milosci a Bóg przykazał by tą miłośc oczywiście w miare swoich mozliwości dawać :)
i w tym znajdowac radość
sprobuj zacisnąć zęby (bo to ks. katolicki he he )posłuchaj tego wykładu:
http://www.youtube.com/watch?v=9OX7NE0II0w

my musimy być dynamiczni , a nie tacy czekający
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-01-30, 22:59   

Rozbawiłeś mnie, z tym moim oczekiwaniem, a twoją dynamicznością.
Absolutnie inne pojęcie mamy o tym co to znaczy okazywać innym miłość.
Ja tą twoją dynamikę widzę, ale w odwrotnym kierunku.
Cytat:
Zwróć się ku mnie i okaż mi łaskę.
Racz udzielić swojej siły twemu słudze
i wybaw syna swej niewolnicy.
17 Spraw względem mnie znak będący wyrazem dobroci,
by ci, co mnie nienawidzą, ujrzeli go i się zawstydzili.
Ty bowiem, Jehowo, dopomagasz mi i mnie pocieszasz.


Cytat:
Nie lękaj się, bo ja jestem z tobą. Nie rozglądaj się, bo ja jestem twoim Bogiem. Wzmocnię cię. Naprawdę ci pomogę. Naprawdę będę cię mocno trzymał swą prawicą prawości’.
11 „Oto wszyscy, którzy pałają gniewem na ciebie, będą zawstydzeni i upokorzeni. Ludzie wiodący z tobą spór staną się jakby niczym i poginą. 12 Będziesz ich szukał, lecz ich nie znajdziesz — tych, którzy z tobą walczą. Staną się jakby czymś nie istniejącym i jakby niczym, ci, którzy prowadzą z tobą wojnę. 13 Bo ja, Jehowa, twój Bóg, ujmuję twoją prawicę — Ten, który do ciebie mówi: ‚Nie lękaj się. Ja ci pomogę’.


W każdej rzeczy pomoc znajdziemy u Stwórcy. Tu podałem fragmenty odnoszące się do jego mocy, czyli wsparcia dla mnie.
Ja na nic nie czekam, o wszystko proszę. Miłość, siłę itp.
Może taki delkatny offtop, ale chyba zostanie mi to wybaczone.
_________________

 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 23:04   

no cóż.. teraz już rozumiem Twoje rozgoryczenie , jestes suga nieużyteczny jak masz takie pojęcie to nie dziw się ze nic nie dostajesz:P i raczej na wiecej nie masz co liczyć :mrgreen:
Powodzenia w dalszym czekaniu na manne z nieba
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-01-31, 08:39   

Wnikliwy napisał/a:
Absolutnie inne pojęcie mamy o tym co to znaczy okazywać innym miłość.


Z tego wynika,że trzeba realizować miłość według koncepcji Bożej.
Tą koncepcją jest święte i doskonałe Prawo Boże przedstawione w PŚ.Rzecz w tym by Prawo Boże rozumieć jako cenne słowo od miłosiernego Stwórcy, a nie jako system samo zbawienia z uczynków i rytuały.

Jeśli nie przyjmujemy koncepcji Boga, który jest miłością , to padamy ofiarą swoich własnych wymysłów i wymysłów zwodzicieli.

Jezus dał nam przykład jak realizować miłość, żyjąc w ciele .
Chrystus Zbawiciel jest żyjącą nauką Boża, Torą w doskonałej interpretacji, Prawem wolności od niewoli grzechu.

Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa Bożego gdy to prawo znamy i realizujemy w życiu.
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10