Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkupienie - mit czy prawda
Autor Wiadomość
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-01-23, 10:43   

HarryPotter napisał/a:
krecik napisał/a:

Lecz wiedz, że za to wszystko pozwie cię Bóg na sąd.

Krecik, grozisz mi?


Jak widzisz to Słowo Boże jest tak radykalne. Ta przestroga jest dla wszystkich. Swojego czasu (miałem wówczas 17 lat) ten fragment znalazł się jako dedykacja w mojej Biblii którą otrzymałem z okazji uroczystości chrztu wiary.
Lecz Bóg jeszcze dzisiaj jest cierpliwy i miłosierny czekając też na Ciebie. Nawet jeśli narobimy w życiu głupich i nieodpowiedzialnych rzeczy, to Jego święta Krew ma moc zmyć KAŻDY GRZECH. Nawet wtedy gdy złamiemy Jego Prawo.
Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, [ Lb 14:18 BW]
Jahwe jest nieskory do gniewu, ale bogaty w dobroc, niepomny na niegodziwosci i grzechy. Nie traktuje jednak grzesznika jak niewinnego, [BWP]
Pan nie rychly ku gniewowi a wielki w milosierdziu, znoszac nieprawosc i przestepstwo, ktory winnego nie czyni niewinnym, [BG]
Panie, Boze nasz, Ty ich wysluchiwales, byles dla nich Bogiem przebaczajacym, ale brales odwet za ich wystepki. [Ps 99:8 BT]
Panie, Boze nasz, Tys ich wysluchal, Byles im Bogiem, ktory przebacza, Lecz karze ich wystepki. [BW]
ps. zamieszczam tak wiele wersetów, aby wyłapać o co chodzi temu Bogu.

Przez te fragmenty i przez np. historię życia króla Dawida, rozumiem to tak. Bóg przebacza według tego zapisu. Nie prawuje się ustawicznie, Nie gniewa się na wieki. Nie postępuje z nami według grzechów naszych Ani nie odpłaca nam według win naszych. Lecz jak wysoko jest niebo nad ziemią, Tak wielka jest dobroć jego dla tych, którzy się go boją. Jak daleko jest wschód od zachodu, Tak oddalił od nas występki nasze. Jak się lituje ojciec nad dziećmi, Tak się lituje Pan nad tymi, którzy się go boją, Bo On wie, jakim tworem jesteśmy, Pamięta, żeśmy prochem. [Ps 103:9-14]
bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał? [Heb 12:6-7]


Chociaż konsekwencje złych decyzji ponosi człowiek czasami przez całe życie. To słów zapewniających o Bożej miłości jest całe mnóstwo. Chociażby ten: A miłosierdzie jego z pokolenia w pokolenie nad tymi, którzy się go boją. [Łuk 1;50]. Ponieważ Boże miłosierdzie góruje nad sądem. Każdy człowiek póki jeszcze dycha, może przyjąć Jego przebaczenie poprzez przyjęcie jedynie wiarą okupu jaki złożył Jezus Chrystus na Golgocie. :-|
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-01-28, 18:28   

Można tu zaryzykować stwierdzenie: "mit, który stał się rzeczywistością", (nie ja to wymyśliłem- C.S.Levis użył takiego gdzieś sformułowania ). Profesor literatury średniowiecznej i renesansowej na uniwersytecie w Cambridge, zm. 1963, znany autor książek chrześcijańskich, które ja osobiście polecam wszystkie.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-01-30, 07:12   

leszed napisał/a:
Można tu zaryzykować stwierdzenie: "mit, który stał się rzeczywistością", (nie ja to wymyśliłem- C.S.Levis użył takiego gdzieś sformułowania ). Profesor literatury średniowiecznej i renesansowej na uniwersytecie w Cambridge, zm. 1963, znany autor książek chrześcijańskich, które ja osobiście polecam wszystkie.


Myślę że to stwierdzenie NIESTETY jest prawdą. Myślę też że temu przyczynił się internet. Tak jak w sprawie ofiary Syna Bożego, jedynego takiego Człowieka - Boga, który jedynie jest RATUNKIEM dla każdego człowieka. Podobnie też inny FUNDAMENTALNY FAKT, jakim jest jedyny Bóg w osobach Ojca - Syna i Ducha Świętego, jest zaciemniany przez ducha antychrysta. Który działa w osobach publikujących materiały krzywiące PROSTĄ DROGĘ PAŃSKĄ. :evil:
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 07:50   

krecik napisał/a:
leszed napisał/a:
Można tu zaryzykować stwierdzenie: "mit, który stał się rzeczywistością", (nie ja to wymyśliłem- C.S.Levis użył takiego gdzieś sformułowania ). Profesor literatury średniowiecznej i renesansowej na uniwersytecie w Cambridge, zm. 1963, znany autor książek chrześcijańskich, które ja osobiście polecam wszystkie.


Myślę że to stwierdzenie NIESTETY jest prawdą. Myślę też że temu przyczynił się internet. Tak jak w sprawie ofiary Syna Bożego, jedynego takiego Człowieka - Boga, który jedynie jest RATUNKIEM dla każdego człowieka. Podobnie też inny FUNDAMENTALNY FAKT, jakim jest jedyny Bóg w osobach Ojca - Syna i Ducha Świętego, jest zaciemniany przez ducha antychrysta. Który działa w osobach publikujących materiały krzywiące PROSTĄ DROGĘ PAŃSKĄ. :evil:

Fundamentalnie i zdecydowanie Cie poniosło... :roll:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-01-30, 11:26   

krecik napisał/a:
Podobnie też inny FUNDAMENTALNY FAKT, jakim jest jedyny Bóg w osobach Ojca - Syna i Ducha Świętego, jest zaciemniany przez ducha antychrysta. Który działa w osobach publikujących materiały krzywiące PROSTĄ DROGĘ PAŃSKĄ. :evil:


Które osoby (personalnie) wykrzywiają tą ''prostą drogę pańską'' ?
Czy duch antychrysta, to jest to samo co szatan ?
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-01-30, 17:55   

RN napisał/a:
Czy duch antychrysta, to jest to samo co szatan ?

Bardzo ciekawe pytanie.
Wg mnie - TAK.
Jest duch dobry i duch zły.
Innych nie znam.
Szatan - to ogólna nazwa złego ducha.
Bóg - to ogólna nazwa dobrego ducha.
Oczywiście tak mi się tylko "gdyba".
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-01-30, 21:30   

po pierwsze: mit definiuje się w różny sposób. Nieporozumienie polega na tym, że wielu mysli, że wie, co ten drugi ma na mysli, a nie wie na pewno.

mit jest czyms, czego nie daje się w prosty sposób wyjasnić. Istnieje wiele mitów, które ludzie znają ale nie wiedzą skąd pochodzą i w jaki sposób powstały. Taka jest natura mitów. Ale mitem nie jest, że Jezus zmarł w intencji zbawienia ludzi. Mitem natomiast mogło być wiele podobnych w scenariuszach historii opowiadanych przed Jezusem z doklejonym słowem "zbawienie" w sensie religijnym (jak to się okresla w literaturze). Internet nie ma tu nic do rzeczy, najwyżej utrudnia nam (z koniecznosci forumową) dyskusję.

:evil: :evil:
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-01-31, 10:31   

tabasz napisał/a:
Fundamentalnie i zdecydowanie Cie poniosło... :roll:


Jeśli prawdziwie szukasz Boga, to znajdziesz. Dopóki człowiek nie otrzyma z góry światła, to wszystko co jest w Piśmie Świętym będzie podważał. Nikt sam, własną dedukcją NIE MOŻE pojąć Bożego poselstwa. „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. „ [J 3:16].
Wystarczy jedynie UWIERZYĆ i żyć zgodnie z tym... :-D :shock:
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-01-31, 11:54   

RN napisał/a:
Które osoby (personalnie) wykrzywiają tą ''prostą drogę pańską'' ?
Czy duch antychrysta, to jest to samo co szatan ?


Aby dostrzec przez jakie osoby działa duch antychrysta, najpierw trzeba uwierzyć w pokorze, podobnie jak niegdyś Tesaloniczanie : „ gdyż ewangelia zwiastowana wam przez nas, doszła was nie tylko w Słowie, lecz także w mocy i w Duchu Świętym, i z wielką siłą przekonania; wszak wiecie, jak wystąpiliśmy między wami przez wzgląd na was. A wy staliście się naśladowcami naszymi i Pana i przyjęliście Słowo w wielkim uciśnieniu, z radością Ducha Świętego, „ [1 Tes 1:5-6].
Samo Słowo Boże NIE WYSTARCZY...tak robi np. organizacja świadków.

Duch antychrysta zaczął swoje działanie zaraz po wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa. Bez wątpienia działał on np. przez „oświeconych” dokonując inkwizycji. Działał bez wątpienia przez WSZYSTKICH dopuszczających się ludobójstwa. Działa też przez niektórych (niestety) tzw. wierzących. „ Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą. „ [Dz 20:29-30].
Tak więc duch antychrysta przejawia się przez wielu ludzi. Mózgiem, inspiratorem jest jeden wróg Boży. Szatan, kłamca i ojciec wszystkich kłamców. Dlatego właśnie poprzez internet tak dobrze udaje mu się ten zabieg. Wniosek dla wszystkich szczerze wierzących, poszukujących prawdziwego Boga jest taki. Jedynie JEDEN AUTORYTET jakim jest Biblia, nie jakieś ludzkie nauki czy tradycje. Oraz Duch Święty... :prosze: :idea:

„Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, w dniu kuszenia na pustyni,[...] Gdy się powiada: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, kto to byli ci, którzy usłyszeli, a zbuntowali się? Czy nie ci wszyscy, którzy wyszli z Egiptu pod wodzą Mojżesza? Do kogo to miał wstręt przez czterdzieści lat? Czy nie do tych, którzy zgrzeszyli, a których ciała legły na pustyni? A komu to przysiągł, że nie wejdą do odpocznienia jego, jeśli nie tym, którzy byli nieposłuszni?
„ [Heb 3:7-8 i 15-18].
:-D
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-31, 13:21   

krecik napisał/a:
tabasz napisał/a:
Fundamentalnie i zdecydowanie Cie poniosło... :roll:


Jeśli prawdziwie szukasz Boga, to znajdziesz. Dopóki człowiek nie otrzyma z góry światła, to wszystko co jest w Piśmie Świętym będzie podważał. Nikt sam, własną dedukcją NIE MOŻE pojąć Bożego poselstwa. „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. „ [J 3:16].
Wystarczy jedynie UWIERZYĆ i żyć zgodnie z tym... :-D :shock:

No to jest fundament...Ciekawe stwierdzenie dotyczące śwatła :-D
Okej,tak więc skoro na nic dedukcja to czekam na objawienia :roll:
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-02-07, 10:42   

tabasz napisał/a:
No to jest fundament...Ciekawe stwierdzenie dotyczące śwatła :-D
Okej,tak więc skoro na nic dedukcja to czekam na objawienia :roll:


„...Cóż więc znaczy to, co napisane: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym? Każdy, kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go. A uczeni w Piśmie i arcykapłani chcieli go dostać w swoje ręce w tej właśnie godzinie ...„
[Łuk 20:17-19]
Czy Ty podobnie chcesz reagować jak ówcześni Jezusowi ?

„...Czy nie czytaliście nigdy w Pismach: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym ...”[Mt 21:42]
To światło jeszcze DZISIAJ świeci (też i dla Ciebie), ale co będzie np. za rok ?

„Czy nie czytaliście tego Pisma: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych „
[Mk 12:10-11]
Życzę Tobie wszystkiego dobrego. Między innymi żebyś doświadczył Jego realności. Abyś podobnie mógł powiedzieć. Proszę nie zwlekaj. Walka toczy się o najwyższą wartość, jaką jest DUSZA. Nie odrzucaj tego FUNDAMENTU KTÓRYM JEST JEZUS CHRYSTUS. Byś w rezultacie nie stal się rozbitkiem...

Fajnie że czekasz na objawienie. Zważ jednak iż to Ty sam decydujesz...
:-D
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11