Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W co wierzy nesteo - przeniesione z Biblia a odkrycia w Ugar
Autor Wiadomość
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-02-11, 18:33   

tabasz, ja od wiosny [teraz mi się nie chce] zostanę ich bratem w wierze.
Tam nie ma ściemy, obłudy i szaleństwa :-D
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 18:33   

Ufo i Biblia ciekawy temat :-D
Tylko czy to się nadaje tutaj :-)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-02-11, 18:36   

(1) Działo się to roku trzydziestego, dnia piątego czwartego miesiąca, gdy się znajdowałem wśród zesłańców nad rzeką Kebar. Otworzyły się niebiosa i doświadczyłem widzenia Bożego. (2) Piątego dnia miesiąca - rok to był piąty od uprowadzenia do niewoli króla Jojakina - (3) Pan skierował słowo do kapłana Ezechiela, syna Buziego, w ziemi Chaldejczyków nad rzeką Kebar; była tam nad nim ręka Pańska. (4) Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. (5) Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. (6) Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. (7) Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. (8) Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza <i skrzydła> owych czterech istot - (9) skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie. (10) Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, (11) <oblicza ich> i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. (12) Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc nie odwracały się. (13) W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. (14) Istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice. (15) Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. (16) Wygląd tych kół <i ich wykonanie> odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. (17) Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. (18) Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. (19) A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. (20) Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. (21) Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. (22) Nad głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze. (23) Pod sklepieniem skrzydła ich były wzniesione, jedno obok drugiego; każde miało ich po dwa, którymi pokrywały swoje tułowie. (24) Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielu wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. (25) Nad sklepieniem które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone>. (26) Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. (27) Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, < który wyglądał jak ogień wokół niego >. Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądało jak ogień, a wokół niego promieniował blask. (28) Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. Taki był widok tego, co było podobne do chwały Pańskiej. Oglądałem ją. Następnie upadłem na twarz i usłyszałem głos Mówiącego.

(Ks. Ezechiela 1:1-28, Biblia Tysiąclecia)



ITP - UFO jak się patrzy - pisze poważnie!
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 19:02   

Kiedyś oglądałem długi wykład jakiegoś
doktora który twierdził ze nephilmy to
byli potomkowie ufoludków itd...Oczywiście
głownie na podstawie księgi henocha :-D

http://nowaatlantyda.com/...blia-i-kosmici/
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1010

www.youtube.com/watch?v=lx-rfpKgQjQ‎

Roswell: W kręgu tajemnic
:-D
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-02-11, 19:05   

To ja byłem tym ufoludkiem :-D
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 19:11   

Nie Ty jesteś nestoludkiem ;-)
Co do samego ufo to też mi
ciężko uwierzyć..bo nie widziałem :-D
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-02-11, 19:16   

Musimy patrzeć w niebo - może coś przyleci?
W międzyczasie możemy wierzyć w Swaroga.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 20:48   

Z potu powstałeś i w pot się obrócisz :-D
Nasza denominacja to będzie Słowianie reformowani ;-)
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 21:00   

Taa ale chyba samolot :-D
Co do Swaroga to
http://www.youtube.com/wa...d&v=NnMviQwFWOo
:-D
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-02-12, 07:42   

W ramach pokuty - będę łowił ryby na spinning. Jako sakrament zastosuję zjedzenie upieczonego okonia.
Byle do wiosny.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-02-12, 10:36   

Napisałem ciekawy post o Słowiańskim Tetragramie Runicznym:LINK
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 13:49   

nesto Słowianie nie pokutują :-D

ratao,wiem! pewnie Słowianie wierzyli też
w Ojco-Matke :-) idę zobaczyć :-D co tam
naszponciłeś..
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-02-21, 17:18   

Umarli będą wili gniazda na drzewach a żywi będą się w jaskiniach modlili do żyraf...
Wtedy odkupi suseł nas i naszych inszych.
Nesto - proroctwa 2014
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 17:42   

Nie nesto,przyleci ufo i zabierze nas do nieba :-D

30.UFO.Atomowe, starożytne wojny,Biblia i indyjska świątynia Salomona
http://www.youtube.com/watch?v=HIsvih1NsOY
Jak Mojżesz ograbił Egip
http://www.youtube.com/wa...dxwNpx5mX0VnkQA

3.Starożytni kosmici. Dostarczenie Dekalogu Mojżeszowi.
http://www.youtube.com/watch?v=lg95_ssSGj4

Ewa raj i ufo
http://www.youtube.com/watch?v=rkIrjLUIvIY

:-D
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-02-22, 00:51   

nesto napisał/a:
Umarli będą wili gniazda na drzewach a żywi będą się w jaskiniach modlili do żyraf...
Wtedy odkupi suseł nas i naszych inszych.
Nesto - proroctwa 2014


To już w tym roku nastąpi ?
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10