Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Teologia Aty - kilka pytań.
Autor Wiadomość
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-02-18, 16:12   

Rethel napisał/a:
Tylko przeciw niemu samemu nie wyciągaj ręki


Jak widzisz szatan nie mógł pozbawić życia Hioba.

Rethel napisał/a:
Ogień Boży spadł z niebios i zapłonął wśród owiec oraz sług, i pochłonął ich


No comment :-P

Rethel napisał/a:
Twoi synowie i twoje córki jedli oraz pili wino w domu swego brata, pierworodnego. A oto od strony pustkowia zerwał się silny wiatr i uderzył w cztery węgły domu, tak iż ten upadł na młodych i oni zginęli


Owszem, powyższy fragment mógłbym zaliczyć do śmiertelnych działań szatana ale czy bezpośrednich i osobistych? Tego nie wiem
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-02-18, 16:44   

Aeliocie ja mysle,,ze wystarczylo by abysmy zobaczyli swoich bliskich ( dziecko i zone, meza, matke ,ojca, brata, siostre.)np. posrod trupow obozu w oswiecimiu..i z pewnoscia nasze sumienie podpowie nam ..kto byl tego barbarzynstwa inspratorem Bog czy sszatan.. ;-)

to proste jak prosta i szczera jest Boza sprawiedliwosc .. ;-)

ten, kto probuje szatanowi przypisac cechy DOBRA i Milosci..a Bogu cechy wojownika..przelewajacego ludzka krew..musi mic jakies niecne, chore zamiary... :-D
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-18, 16:45   

Ato,
wciąż czekam na wyjaśnienie zagadnień wstępnych.
Tylko bez proklamacji miłosnych, a konkretnie pliz.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-02-18, 16:56   

Rethel napisał/a:
wciąż czekam na wyjaśnienie zagadnień wstępnych.
Tylko bez proklamacji miłosnych, a konkretnie pliz.



jak zmienisz pierwszego posta.. w ktorym Chystusa , ktorego wyznaje uznales za bozka.. ;-)

a tak wlasciwie..to na wszystko Ci odpowiedzialam... ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-02-18, 18:23   

Abigail-2 napisał/a:
RM nie jest to tak jak piszesz , kobiety również posiadają logiczne myślenie.
Po jednej stronie mamy emocje po drugiej logiczne myślenie i to od nas bez względu na płeć zależy
co dopuścimy do głosu w naszej głowie.
Działa to na zasadzie- im bardziej pozwolimy aby nasze emocje były większe tym spada poziom logicznego myślenia i odwrotnie.
Kobiety też żądają dowodu .
A intuicje mamy wszyscy.


wszyscy kierujemy sie emocjami...

mezczyzni rowniez ..i to w bardzo duzym stopniu..;)

a i okazali sie duzo wiekszymi plotkarzami niz kobiety... :-P

kiedys zarzucano kobietom,,iz maja mniejszy mozg od mezczyzny.. ;-)

http://michalpasterski.pl...-na-temat-mzgu/


10. Mózg kobiety jest mniejszy niż mózg mężczyzny. Nie towarzyszy temu jednak różnica w sprawności. Wychodzi więc na to, że kobiety mają trochę wydajniejsze mózgi od mężczyzn.
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-02-18, 21:31   

ata333 napisał/a:
Aeliocie ja mysle,,ze wystarczylo by abysmy zobaczyli swoich bliskich ( dziecko i zone, meza, matke ,ojca, brata, siostre.)np. posrod trupow obozu w oswiecimiu..i z pewnoscia nasze sumienie podpowie nam ..kto byl tego barbarzynstwa inspratorem Bog czy sszatan.. ;-)

to proste jak prosta i szczera jest Boza sprawiedliwosc .. ;-)

ten, kto probuje szatanowi przypisac cechy DOBRA i Milosci..a Bogu cechy wojownika..przelewajacego ludzka krew..musi mic jakies niecne, chore zamiary... :-D


Chyba zapominasz o jednym:

Koh 8:9 bp "To wszystko widziałem, gdym myśl moją skierował na wszystkie sprawy, które się dzieją pod słońcem, w czasie, gdy jeden człowiek panuje nad drugim ku jego nieszczęściu."

Lubimy przypisywać zło szatanowi a dobro Bogu ale rzadko mamy dowody na jedno czy drugie. Najczęściej są to po prostu ludzkie działania + zbieg okoliczności.

Gwoli ścisłości, nie usiłuję przypisać szatanowi cech dobra. Pamiętaj o tym proszę.
Jeśli nawet przypisać szatanowi spowodowanie śmierci dzieci Hioba, to i tak "marnie" jak na arcywroga samego Najwyższego. Nie uważasz?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-02-18, 21:34   

Rethel napisał/a:
ata333 napisał/a:
czy uwazasz ze kosciol katolicki nawoluje do tych rzeczy..dzis..?


Tak jej wpojono w sekcie.
Jednocześnie wpojono jej, że Izrael, mimo, że był
100 razy gorszy od Kościoła, to był cudowny i piękny,
ponieważ był Organizacją... :-P

===================================

Myślę Ato, że na korzyść Kościoła przemawia chociażby to,
że możemy tam być ty i ja. Nikt nas nie wyrzuca za tak
bardzo odmienne poglądy, nikt nas nie rozlicza z chodzenia
na msze, nikt też nie grozi, że jak nie wierzy się w to czy
tamto to się spłonie w Gehennie... Czyli tak jak Jezus, który
przygarniał wszystkich zbożnych... poza tym, zgodni jeszcze
jesteśmy co do Lumen Fidei. Bardzo dobra encyklika! :-)

=====================================

p.s. Manno, widzę, że chcesz koniecznie pobić rekord we
wpieraniu mi rzeczy, których nie uważam. Co do Kościoła
Powszechnego, jesteś już u mety... Buduj sobie dalej na
własnych wymysłach mój wizerunek, proszę bardzo...
O Kościele już żeś sobie wizerunek wymyśliła, tylko potem
się nie obrażaj, że będzie się pisało, (...) Sama na to pracujesz...


***
Chodzą słuchy, że za ten wpis dostałeś warna, Rethelu.
Tylko się nie obrażaj...
AEliot



Rethelu, widać nie czytałeś moich postów w kwestii Izraela, a wypowiadasz się.
Reszty, pozwól, że nie skomentuję tak jakbym chciała.
W realu nie byłbyś taki bezkarny w obrażaniu ludzi, a zwłaszcza kobiet, bo dostałbyś w przysłowiowy pysk.
Jesteś mocny w obrażaniu innych, jako anonimowy forumowicz, wyśmiewaniu się z czyjegoś wykształcenia i manipulowaniu dyskusją tak, by zdyskredytować rozmówcę atakując go personalnie.
Mężczyzna to z Ciebie żaden.
Kiedyś Cię już pytałam, czy Twoja mama tak Cię wychowała, żebyś nie szanował nikogo, a zwłaszcza kobiet, czy to po prostu jej porażka w wychowaniu.

W sekcie to możliwe, że Ty byłeś, bo ja nie.
Twój argument, że Izraelici byli gorsi niż wyznawcy KK mówi sam za siebie...
Bronisz i wybielasz czegoś, czego usprawiedliwiać nigdy się nie powinno, zwg chociażby na ofiary.

Jestem też przekonana, że w swej pysze nie zrozumiesz, ani jednego słowa, które do Ciebie tutaj napisałam.
Odblokowanie Tobie ignora nie było rozsądnym posunięciem.
Do aty zwracasz się bardzo nieładnie, wręcz prostacko.
Tylko dlatego, że ma zupełnie inny sposób myślenia?
Warto tak robić?
Nie odpowiadaj mi proszę, nie lubię jak ktoś dowartościowuje się innymi ludźmi.
Widać w życiu nie masz czym, więc odbijasz to sobie na forum.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-02-19, 00:10   

AEliot napisał/a:

Lubimy przypisywać zło szatanowi a dobro Bogu ale rzadko mamy dowody na jedno czy drugie.


AEliocie przyznam z ciezkiego dziala strzelasz .. ;-)

chcesz dac do zrozumienia..ze pomiedzy Zlem a Dobrem.. jesli dobrze zrozumialam..jest tak naprawde bardzo plynna roznica...polegajaca tylko w zasadzie na tym,,ze to co Boze jest dobre..a to co szatanskie czyli przeciwne Bogu jest Zle..?

Manno..dzieki... ;-)

mam nadzieje,,ze rethel dotrzyma pokojowych obietnic..:)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2014-02-19, 07:44   

zło to konsekwencja
złego wyboru
człowieka
na cóż się uskarża człowiek ?
na swoje grzechy niechaj się uskarża
rola szatana w Bożym dziele zbawienia jest złożona
ale nie powinien on być usprawiedliwieniem dla naszej grzeszności
ta wynika z twardego nie przeobrażonego ludzkiego serca
moim zdaniem zródła wszelkiego zła
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-02-19, 09:53   

AEliot napisał/a:
Lubimy przypisywać zło szatanowi a dobro Bogu ale rzadko mamy dowody na jedno czy drugie.


Tutaj się nie do końca zgodzę :-)
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-02-19, 10:12   

ata333 napisał/a:
AEliocie przyznam z ciezkiego dziala strzelasz ..

chcesz dac do zrozumienia..ze pomiedzy Zlem a Dobrem.. jesli dobrze zrozumialam..jest tak naprawde bardzo plynna roznica...polegajaca tylko w zasadzie na tym,,ze to co Boze jest dobre..a to co szatanskie czyli przeciwne Bogu jest Zle..?


Może nie do końca tak.
Uważam, po prostu, że zbyt często zło powodowane przez człowieka przypisujemy szatanowi. Posłużę się tutaj swoim w pewnym sensie "ulubionym" przykładem Breivika. Czy to on strzelał, czy szatan?
Wg mnie strzelał Breivik, bo taką ma ideologię. Czy szatan mu w tym pomagał? Nie mam na to żadnych dowodów. Ot, to zły człowiek jest po prostu i należy mu się taki sam los jaki sprawił swoim ofiarom.
Podonie jest z "Bożymi błogosławieństwami". Niektórzy ludzie lubią Bogu przypisywać, że sprawił taką lub inną dobrą rzecz. Nazywają to "błogosławieństwem". Zaryzykuję, że najprawdopodobniej jest to zwykłe przypisywanie ponadnaturalnych cech rzeczom naturalnym.
Gdyby bowiem "Boże błogosławieństwo" było naturalną reakcją Boga na prośby wiernych to owi wierni nie cierpieliby (pomijam przypadki w pewnym sensie patologiczne, np. ojca Pio, który życzył sobie cierpieć) a wręcz przeciwnie - mieliby się zdecydowanie lepiej od bezbozników. Tymczasem, żecie pokazuje, że takie relacje nie są zachowane.
Przepraszam za mój racjonalizm...

Ale widzę, że w dość podobnym tonie wypowiedział się 9RP:

9RP napisał/a:
zło to konsekwencja
złego wyboru
człowieka
na cóż się uskarża człowiek ?
na swoje grzechy niechaj się uskarża
rola szatana w Bożym dziele zbawienia jest złożona
ale nie powinien on być usprawiedliwieniem dla naszej grzeszności
ta wynika z twardego nie przeobrażonego ludzkiego serca
moim zdaniem zródła wszelkiego zła


Może nawet ujął to zgrabniej niż ja :-)


Manna z nieba napisał/a:
Tutaj się nie do końca zgodzę


Zapewne po powyższych moich wyjaśnieniach tym bardziej się nie zgodzisz ale... wolno Ci przecież :-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-19, 11:09   

Aeliot oczywiście krąży wokół sedna.
Szatan, jakkolwiek ma wolną rękę, to jest ograniczony do sfery duchowej.
Nie ma ciała więc niewiele może tu zdziałać.
Poza tym, bardzo go ogranicza wolna wola człowieka.
Gdyby Szatan był tak wszechmogący jak uczą sekty lub vidmiści, toby już dawno chrześcijaństwa nie było.
A jednak ono jest - stało się największą religią wszechczasów.
Poza tym, gdyby Szatan odpowiadał za wszelkie zło na świecie, to ludzie nie mogliby być pociągnięci do odpowiedzialności.
A zatem to zło które się dzieje, może być tylko i wyłącznie z działań człowieka.

Rzecz bardzo ciekawa, że do czasów Jezusa Biblia prawie w ogóle Szatanem się nie zajmuje.
Trzy pojedyńcze wzmianki, wcale nie w głównych pismach, są raczej marginalnym tematem.
Pentateuch, najbardziej natchniony i poważany, nie ma ani jednej wzmianki na temat tego osobnika.
Przez wiele stuleci, Pismo święte nic o nim nie wspominało.
Widocznie nie było takiej potrzeby.
Może i szkoda, że my o nim wiemy, bo co poniektórzy mają fioła na jego punkcie.

Ludzie odpowiadają sami za siebie.
Szatan sam osobiście nie może za wiele zdziałać, jeśli nie ma materialnych osób, które go wyręczą.
Jedyny wyjątek to był chyba przypadek Hioba, ale to miało miejsce za przyzwoleniem Boga.
Na inne przypadki dowodów nie ma, więc nie ma co tworzyć sztucznego problemu.

Szatanologia uprawiana przez wielu chrześcijan, ma na celu tylko jedno - zepchnięcie
ewentualnych win swoich czy ogólnoludzkich na kogoś innego, ewentualnie uwypuklenie
swej własnej wyjątkowości i prawowierności w odróżnieniu od innych bezbożnych...
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-02-19, 11:44   

AEliot napisał/a:
Niektórzy ludzie lubią Bogu przypisywać, że sprawił taką lub inną dobrą rzecz. Nazywają to "błogosławieństwem". Zaryzykuję, że najprawdopodobniej jest to zwykłe przypisywanie ponadnaturalnych cech rzeczom naturalnym.
Gdyby bowiem "Boże błogosławieństwo" było naturalną reakcją Boga na prośby wiernych to owi wierni nie cierpieliby (pomijam przypadki w pewnym sensie patologiczne, np. ojca Pio, który życzył sobie cierpieć) a wręcz przeciwnie - mieliby się zdecydowanie lepiej od bezbozników. Tymczasem, żecie pokazuje, że takie relacje nie są zachowane.
Przepraszam za mój racjonalizm...


Myślę podobnie jak Ty, ale co do powyższego cytatu dodam coś od siebie.
Wierzę w Boże kierownictwo, pomoc i błogosławieństwo.
Biblia mówi, że On nas nie opuści, więc nie jest biernym Bogiem.
Kwestia teraz tego, jak to postrzegamy.
Jeśli ktoś upatruje we wszystkich swoich powodzeniach rękę Boga, a w porażkach rękę diabła to jest to błąd.

Osobiście uważam, że tak jak kwestia wiary w Boga jest mn kwestią wewnętrznego przekonania, tak w konkretnej sytuacji możemy być przekonani, że w czymś istotnym Bóg przyszedł nam z pomocą.
Nie wszystko należy racjonalizować.

Taką weryfikacją może być wewnętrzne przekonanie, silna wiara itd.
Nie należy tego negować.
Jeżeli ktoś mówi, że przetrwał jakieś ciężkie chwile dzięki modlitwie i pomocy Boga to mogło tak rzeczywiście być.
Tym bardziej, że Biblia na to wskazuje.

Nie wiem czy istnieje ktoś, kto przypisuje dobro, które go spotkało diabłu, raczej nie spotkałam się ;-)
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-02-19, 11:57   

Rethel napisał/a:
Aeliot oczywiście krąży wokół sedna.


Oczywiście sam lepiej wiesz ode mnie co chcę powiedzieć...
Żadna nowość, niektóre typy po prostu tak mają.

Rethel napisał/a:
Pentateuch, najbardziej natchniony i poważany, nie ma ani jednej wzmianki na temat tego osobnika


Skłaniałbym się do twierdzenia, że wąż z ogrodzie Eden to jednak tenże osobnik.


Manna z nieba napisał/a:
Nie wiem czy istnieje ktoś, kto przypisuje dobro, które go spotkało diabłu, raczej nie spotkałam się


Też nie wiem.
Powoli zaczynam nabierać jednak wrażenia, że takie twierdzenia są mi przypisywane.
Osobiście wcale tak nie twierdzę.
Chociaż gdyby zerknąć na poniższy werset to może dało by się i taką właśnie tezę obronić:

2Kor 11:14 bug "I nic dziwnego, sam bowiem szatan przybiera postać anioła światłości."
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-02-19, 12:07   

Cytat:
2Kor 11:14 bug "I nic dziwnego, sam bowiem szatan przybiera postać anioła światłości."


Tylko nie wiem, jak w praktyce, oprócz kuszenia nas do złego, może to jeszcze wyglądać.
Szatan pomoże komuś osiągnąć sukces, żeby ten oddalił się potem od Boga i Go opuścił pochłonięty karierą?

Czy możliwe jest, że ktoś, kto uważa swoje powodzenia za błogosławieństwo Boże nie domyśla się, że to przekleństwo diabła? :-P

Weryfikacją może być tutaj jedynie życie takiego człowieka.
Jeśli mimo powodzenia w życiu trwa przy Chrystusie to chyba dowód, że diabeł mu nie zesłał majątku i rodziny? :-P

We wszystkim ważny jest chyba rozsądek.
Jezus mówił też, że według wiary nam się staje....
To też trzeba przemyśleć.

Moja sąsiadka, katoliczka, mówiła po znalezieniu 100 zł na drodze, że to Bóg jej zesłał, bo była w potrzebie.
Ma też jakiegoś anioła stróża, wycięła go z gazety i mówi, że za nią chodzi i jej strzeże.
Ksiądz w kościele potwierdził jej, że może mieć owego stróża i jeszcze utwierdził ją w tym przekonaniu....

No i jak to zweryfikować :-P
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10