Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosciół Katolicki
Autor Wiadomość
standi231

Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 31
Wysłany: 2014-02-22, 19:37   Kosciół Katolicki

Witajcie już sam nic nie wiem coraz bardziej rozmyślam zostanie po prostu biblijnym chrześcijaninem beż żadnej religi, tylko Biblia i stosować zasady lecz po prostu bardzo ale to bardzo boję się że może jednak KK jest tym który założył Jezus Chrystus i strace zbawienie przeciez Jezus mówił do Piotra

jesteś skałą na tej skale zbuduje kosciół którego bramy piekielne nie przemogą i jeszcze że jest rybakiem ludzi i jeszcze gdy Jezus go pytał po zamrtwychstniu czy go miłuje pytał go 3 razy i mówił żeby pasł owce i baranki jego KK uznaje że te słowa oznaczają że był on 1 papieżem a zwlaszcza że umarł w rzymie itd...
Czy to może być prawda i KK ma racje?
Jak to jest z tą pamiątką ostatniej wieczerzy musimy to robić czy nie Jezus kazał czynić to na jego pamiątkę.A tylko KK czci to w postaci Komunii.
Jest tyle negatywnych opini i teraz moja szanse na zostanie w KK lub bycie biblijnym chrześcijaninem wyglądają tak
KK-30%
Biblijne chrześcijaństwo-70%
Tylko boję się że jeśli odejdę od KK strace zbawienie bo może faktycznie założył go Jezus.
Wiem że argumentem przeciw KK jest że zmienił przykazania ok ale w Biblii Katolcikiej już są normalne przykazania albo że czczą obrazy robią figurki itd ale w ST jest napisane że Bó nakazał na arce przymierza zrobić Heruby które są w niebie a przykazanie tego zabraniało więc Bóg sam to nakazał a teraz tego zakazuje?
Błagam pomóżcie mi.
Prosze
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-22, 19:56   Re: Kosciół Katolicki

standi231 napisał/a:
lecz po prostu bardzo ale to bardzo boję się że może jednak KK jest tym który założył Jezus Chrystus


Tak, jest to Kościół który założył Jezus.

Cytat:
i strace zbawienie przeciez Jezus mówił do Piotra


To już zależy.

Cytat:
jesteś skałą na tej skale zbuduje kosciół którego bramy piekielne nie przemogą i jeszcze że jest rybakiem ludzi i jeszcze gdy Jezus go pytał po zamrtwychstniu czy go miłuje pytał go 3 razy i mówił żeby pasł owce i baranki jego KK uznaje że te słowa oznaczają że był on 1 papieżem a zwlaszcza że umarł w rzymie itd...
Czy to może być prawda i KK ma racje?


Tak.

Cytat:
Jak to jest z tą pamiątką ostatniej wieczerzy musimy to robić czy nie Jezus kazał czynić to na jego pamiątkę.A tylko KK czci to w postaci Komunii.


Źle nie robi.

Cytat:
Jest tyle negatywnych opini


Które nie są nieuzasadnione.

Cytat:
i teraz moja szanse na zostanie w KK lub bycie biblijnym chrześcijaninem wyglądają tak
KK-30%
Biblijne chrześcijaństwo-70%


Biblijne chrześcijaństwo oznacza, że zamiast grupowych
zaszłych bredni, zaczniesz wierzyć w brednie prywatne.

Cytat:
Tylko boję się że jeśli odejdę od KK strace zbawienie bo może faktycznie założył go Jezus.


A ktoś inny Kościół zakładał?

Cytat:
Wiem że argumentem przeciw KK jest że zmienił przykazania ok ale w Biblii Katolcikiej już są normalne przykazania albo że czczą obrazy robią figurki itd ale w ST jest napisane że Bó nakazał na arce przymierza zrobić Heruby które są w niebie a przykazanie tego zabraniało więc Bóg sam to nakazał a teraz tego zakazuje?


Nie każde sporządzenie wizerunku jest bałwochwalstwem.
Freski na ścianach w cerkwi czy witraże w kościele nie są
bałwanami. Ikonostaz czy figurka Matki Bożej już jest...
Zastanów się dlaczego.

Cytat:
Błagam pomóżcie mi.
Prosze


Kościół Powszechny jest kościołem założonym przez Jezusa.
Jedynym z resztą jaki założył.
Potem było kilka schizm, no ale główna część została.
Przez wieki narosło wiele nieprawidłowości.
Gdy Jezus przybędzie zacznie sąd od swego Kościoła.
To, ze Kościół jest prawdziwy, nie oznacza, że prawdziwie uczy.
Zatem, postępuj właściwie, a nie masz się czego obawiać.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-22, 20:07   

Rethel napisał/a:
Tak, jest to Kościół który założył Jezus.

Budował z cegiełek ceramicznych :-D
Cytat:
Kościół Powszechny jest kościołem założonym przez Jezusa.
Jedynym z resztą jaki założył.

tiaa jedyny prawdziwy zbór w babiloni :-)
standi napisał/a:
A tylko KK czci to w postaci Komunii.

No właśnie to raczej wypieki dla asztarte :D

Cytat:
Tylko boję się że jeśli odejdę od KK strace zbawienie

Zbawienia napewno przez to nie stracisz.
To nie jest zależne od jakiejś INSTYTUCJI
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-22, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-02-22, 20:08   

Ale Chrystus swój Kościół zakładał nie na Ziemi,ale w Niebie. Gdyby to był Jego Kościół,to byłby doskonały, w Boskiej Naturze Kościół,a nie ludzka ,obarczona wieloma grzechami,Organizacja Ziemska.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-02-23, 12:57   

standi231,

Witaj odnośnie wypowiedzi Jezusa do Piotra mamy dwa świadectwa jak były owe słowa rozumiane :

Augustyna z Hippony, czczonego przez katolików jako "świętego" Kościoła". Otóż pisze on:
"Ten to z natury był jednym człowiekiem. Dzięki łasce jednym chrześcijaninem. Obdarzony obfitszą łaską tenże jeden pierwszy apostoł. Skoro mu jednak powiedziano: 'Tobie dam klucze Królestwa Niebios i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie', cały oznaczał Kościół, który w tym świecie doświadczony, jakby deszczami, powodziami i burzami jest dręczony, a jednak nie upada, bo jest wzniesiony na skale, od czego Piotr imię otrzymał. Albowiem nie od Piotra "petra" (skała), lecz Piotr [petrus] od "petry" (skały), jak Chrystus nie od chrześcijanina, ale chrześcijanin od Chrystusa ma nazwę. Toteż Pan powiedział: 'Na tej skale zbuduję kościół mój', bo Piotr rzekł: 'Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego'. A więc mówi, na tej skale, którą wyznałeś, zbuduję mój kościół. A skałą jest Chrystus, na którym to fundamencie też Piotr jest zbudowany. Bo nikt nie może założyć innego fundamentu, prócz tego, który jest już założony, a którym jest Chrystus Jezus. Stąd Kościół, który zbudowany jest na Chrystusie, otrzymał od Niego w Piotrze klucze Królestwa Niebios, to jest władzy wiązania i rozwiązywania grzechów. Czym przeto jest we właściwym znaczeniu Kościół w Chrystusie, tym jest symbolicznie Piotr w skale; w tym symbolicznym znaczeniu należy rozumieć Chrystusa jako skałę, a Piotra jako Kościół" (Augustyn, "Homilie na ewangelie i pierwszy list św. Jana", traktat 124.5) i"... bo pierwej nazywano go Szymonem. Takie zatem mu imię zostało nadane przez Pana, iżby go nazywano Piotrem; i w takiej postaci, iżby symbolizowało Kościół. Albowiem Chrystus - skała, Piotr - lud Chrystusowy" (Augustyn, "Wybór mów", kazanie 76)



Fragment wypowiedzi biskupa Strossmayera na I Soborze Watykanskim:

"Cyryl w swej czwartej księdze o Trójcy, napisał: "Ja wierzę, iż przez tę opokę musimy rozumieć niechwiejną wiarę apostołów." Św. Hilary, biskup Poitierski, w swej drugiej książce o Trójcy powiedział: "Ową opoką /petra/ jest to błogosławione wyznanie wiary, wypowiedziane przez św.Piotra;" a w szóstej książce o Trójcy, oświadczył "Na tej opoce wyznania wiary, Kościół jest zbudowany." Św.Jerome, w szóstej książce o św.Mateuszu, też powiedział, "Bóg ufundował swój Kościół na opoce i od tej opoki apostoł Piotr otrzymał swoje imię." Po nim św.Chryzstom powiedział w swoim 53 kazaniu o Mateuszu: "Na tej opoce zbuduję Kościół mój - to znaczy, na wierze w to wyznanie." A co było tym wyznaniem apostoła? Było nim: "Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego." Św.Ambroży, arcybiskup z Milanu, w swoim wykładzie z drugiego listu do Efezjan, św.Bazyl Seleceński i wszyscy ojcowie Synodu Chalcedońskiego uczą tak samo. Ze wszystkich doktorów rychłego chrześcijaństwa, św.Augustyn zajmuje najprzedniejsze miejsce pod względem znajomości i świątobliwości. Posłuchajmy więc co on napisał w swej drugiej rozprawie na tle pierwszego listu św.Jana: "Co znaczą słowa: Na tej opoce zbuduję Kościół mój? Znaczą: na tej wierze, na tym co Piotr powiedział: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego." W jego opisie o św.Janie znajdujemy znamienne określenie: "Tą opoką na której Kościół miał być zbudowany jest sam Chrystus." On wielki biskup /św.Augustyn/ tak mało wierzył w to, aby Kościół miał być zbudowany na Piotrze, że w swoim 13 kazaniu tak to określił: "Tyś jest Piotr i na opoce /petra/, którą wyznałeś, na opoce, którą znałeś, mówiąc: Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego, Ja zbuduję swój Kościół; zbuduję go więc na Sobie, a nie Siebie na tobie." To co św. Augustyn nauczał, na podstawie tego tekstu, było pojmowane przez całe ówczesne chrześcijaństwo. Sumując to wszystko, powtarzam więc...

Kościół to nie jakiś budynek ale to społeczność ludzi wierzących ,tak jak każda literalna budowla jest zbudowana na solidnym fundamencie tak też fundamentem chrześcijan jest Jezus Chrystus to na nim budujemy swoją wiarę

Kościół Katolicki nie został założony przez Jezusa , owy kościół powstał z odstępców jacy odeszli od nauki przekazanej prze Jezusa i jego apostołów .

To odstępstwo zostało zapowiedziane w jednym ze swoich listów apostoł Paweł napisał .

1 Tym 4:1 (1) A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, (2) uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, (3) którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.


Celibat jest jednym z podstawowych wymogów w KK nie można być księdzem i jednocześnie mieć rodzinę to jest zabronione

Wprowadzenie postu tj niejedzenia mięsa w piątek również ma swoje odzwierciedlenia w tym co tutaj napisał apostoł Paweł .

Dz 20:28 Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią. (29) Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, (30) nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.

2 Piotr 2:1 (1) Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. (2) I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. (3) Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie

Życie i nauka pierwszych chrześcijan diametralnie różni się od tej nauki jaką propagował KK . Jeżeli jakiś biskup nie był zgodny z postanowieniem soboru był prześladowany a w najgorszym wypadku pozbawiany życia .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2014-02-23, 13:21   

Mt 6:6 bt "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Standi231 biblia w zupełności wystarczy do pełnej gotowości na każde wyzwanie, a gdy ktoś zaprasza Cię byś go odwiedził nie musisz się tego obawiać i możesz iść z gotowością by pomóc temu człowiekowi. Dla mnie najważniejsze jest przybranie właściwego Ducha, który nie zawodzi, co zresztą jest zapisane na kartach Ewangelii

Łk 11:13 bt "Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-02-23, 19:24   

David77 napisał/a:
standi231,

Witaj odnośnie wypowiedzi Jezusa do Piotra mamy dwa świadectwa jak były owe słowa rozumiane :

Augustyna z Hippony, czczonego przez katolików jako "świętego" Kościoła". Otóż pisze on:
"Ten to z natury był jednym człowiekiem. Dzięki łasce jednym chrześcijaninem. Obdarzony obfitszą łaską tenże jeden pierwszy apostoł. Skoro mu jednak powiedziano: 'Tobie dam klucze Królestwa Niebios i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie', cały oznaczał Kościół, który w tym świecie doświadczony, jakby deszczami, powodziami i burzami jest dręczony, a jednak nie upada, bo jest wzniesiony na skale, od czego Piotr imię otrzymał. Albowiem nie od Piotra "petra" (skała), lecz Piotr [petrus] od "petry" (skały), jak Chrystus nie od chrześcijanina, ale chrześcijanin od Chrystusa ma nazwę. Toteż Pan powiedział: 'Na tej skale zbuduję kościół mój', bo Piotr rzekł: 'Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego'. A więc mówi, na tej skale, którą wyznałeś, zbuduję mój kościół. A skałą jest Chrystus, na którym to fundamencie też Piotr jest zbudowany. Bo nikt nie może założyć innego fundamentu, prócz tego, który jest już założony, a którym jest Chrystus Jezus. Stąd Kościół, który zbudowany jest na Chrystusie, otrzymał od Niego w Piotrze klucze Królestwa Niebios, to jest władzy wiązania i rozwiązywania grzechów. Czym przeto jest we właściwym znaczeniu Kościół w Chrystusie, tym jest symbolicznie Piotr w skale; w tym symbolicznym znaczeniu należy rozumieć Chrystusa jako skałę, a Piotra jako Kościół" (Augustyn, "Homilie na ewangelie i pierwszy list św. Jana", traktat 124.5) i"... bo pierwej nazywano go Szymonem. Takie zatem mu imię zostało nadane przez Pana, iżby go nazywano Piotrem; i w takiej postaci, iżby symbolizowało Kościół. Albowiem Chrystus - skała, Piotr - lud Chrystusowy" (Augustyn, "Wybór mów", kazanie 76)



Fragment wypowiedzi biskupa Strossmayera na I Soborze Watykanskim:

"Cyryl w swej czwartej księdze o Trójcy, napisał: "Ja wierzę, iż przez tę opokę musimy rozumieć niechwiejną wiarę apostołów." Św. Hilary, biskup Poitierski, w swej drugiej książce o Trójcy powiedział: "Ową opoką /petra/ jest to błogosławione wyznanie wiary, wypowiedziane przez św.Piotra;" a w szóstej książce o Trójcy, oświadczył "Na tej opoce wyznania wiary, Kościół jest zbudowany." Św.Jerome, w szóstej książce o św.Mateuszu, też powiedział, "Bóg ufundował swój Kościół na opoce i od tej opoki apostoł Piotr otrzymał swoje imię." Po nim św.Chryzstom powiedział w swoim 53 kazaniu o Mateuszu: "Na tej opoce zbuduję Kościół mój - to znaczy, na wierze w to wyznanie." A co było tym wyznaniem apostoła? Było nim: "Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego." Św.Ambroży, arcybiskup z Milanu, w swoim wykładzie z drugiego listu do Efezjan, św.Bazyl Seleceński i wszyscy ojcowie Synodu Chalcedońskiego uczą tak samo. Ze wszystkich doktorów rychłego chrześcijaństwa, św.Augustyn zajmuje najprzedniejsze miejsce pod względem znajomości i świątobliwości. Posłuchajmy więc co on napisał w swej drugiej rozprawie na tle pierwszego listu św.Jana: "Co znaczą słowa: Na tej opoce zbuduję Kościół mój? Znaczą: na tej wierze, na tym co Piotr powiedział: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego." W jego opisie o św.Janie znajdujemy znamienne określenie: "Tą opoką na której Kościół miał być zbudowany jest sam Chrystus." On wielki biskup /św.Augustyn/ tak mało wierzył w to, aby Kościół miał być zbudowany na Piotrze, że w swoim 13 kazaniu tak to określił: "Tyś jest Piotr i na opoce /petra/, którą wyznałeś, na opoce, którą znałeś, mówiąc: Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego, Ja zbuduję swój Kościół; zbuduję go więc na Sobie, a nie Siebie na tobie." To co św. Augustyn nauczał, na podstawie tego tekstu, było pojmowane przez całe ówczesne chrześcijaństwo. Sumując to wszystko, powtarzam więc...

Kościół to nie jakiś budynek ale to społeczność ludzi wierzących ,tak jak każda literalna budowla jest zbudowana na solidnym fundamencie tak też fundamentem chrześcijan jest Jezus Chrystus to na nim budujemy swoją wiarę

Kościół Katolicki nie został założony przez Jezusa , owy kościół powstał z odstępców jacy odeszli od nauki przekazanej prze Jezusa i jego apostołów .

To odstępstwo zostało zapowiedziane w jednym ze swoich listów apostoł Paweł napisał .

1 Tym 4:1 (1) A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, (2) uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, (3) którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.


Celibat jest jednym z podstawowych wymogów w KK nie można być księdzem i jednocześnie mieć rodzinę to jest zabronione

Wprowadzenie postu tj niejedzenia mięsa w piątek również ma swoje odzwierciedlenia w tym co tutaj napisał apostoł Paweł .

Dz 20:28 Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią. (29) Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, (30) nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.

2 Piotr 2:1 (1) Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. (2) I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. (3) Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie

Życie i nauka pierwszych chrześcijan diametralnie różni się od tej nauki jaką propagował KK . Jeżeli jakiś biskup nie był zgodny z postanowieniem soboru był prześladowany a w najgorszym wypadku pozbawiany życia .


:shock: Rozwaliłeś system Davidzie! Powołujesz się na nauczyli KK, potwierdzających, że KK jest założony przez Jezusa po to, aby udowodnić, że nie jest on założony przez Jezusa. Bierzesz za autorytet biskupa Strossmayera z czasów I Soboru Watykanskiego, który miał miejsce w XIX wieki czyli wówczas gdy od wielu stuleci KK pławił się w odstepstwie. :crazy:
Ale w jednym masz racje:

David77 napisał/a:
,
Kościół to nie jakiś budynek ale to społeczność ludzi wierzących ,tak jak każda literalna budowla jest zbudowana na solidnym fundamencie tak też fundamentem chrześcijan jest Jezus Chrystus to na nim budujemy swoją wiarę


standi231
Spokojnie, nie popadaj panikę. Wątpliwości nie są grzeszem, Jezus nie skreśli Cię dlatego, że pragniesz znaleźć właściwą drogę. Czytaj, szukaj, dyskutuj. Nie musisz brać wszystkiego w KK bezkrytycznie. Proszę Cię jednak bys zbyt łatwo nie ulegał nagonce na KK.

Może niektóre twoje wątpliwości wyjaśni trochę cytowany często na forum o. Salij. W swoich publikacjach odpowiada na pytania ludzi, może Ty masz podobne.
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pn/
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-sd/
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pww/
http://www.nonpossumus.pl...raca_nad_wiara/
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-npp/
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-02-23, 19:29   

KobietaZMagdali,
Cytat:

Rozwaliłeś system Davidzie! Powołujesz się na nauczyli KK, potwierdzających, że KK jest założony przez Jezusa po to, aby udowodnić, że nie jest on założony przez Jezusa. Bierzesz za autorytet biskupa Strossmayera z czasów I Soboru Watykanskiego, który miał miejsce w XIX wieki czyli wówczas gdy od wielu stuleci KK pławił się w odstepstwie


Po pierwsze gdzie jest napisane że KK został założony przez Jezusa ?
Po drugie biskup Strossmayer potwierdza jedynie to o czym pisał Augustyna z Hippony więc gdzie widzisz problem ? :-D


(Pisma Starochrześcjańskich Pisarzy tom XXII - św. Augustyn, O nauce Chrześcijańskiej Sprostowania. wyd.ATK s.230)

Pamiętam jednak, że później bardzo często wyjaśniałem słowa wypowiedziane przez Pana: "Ty jesteś Piotr , i na tej skale zbuduję Kościół mój", rozumiejąc tak, aby myślano, iż Kościół został zbudowany na Tym w którego wiarę wyraził Piotr słowami: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego", a Piotr tak nazwany przez ową Skałę reprezentował sobą Kościół, który wznosi się na tej Skale i "otrzymał klucze królestwa niebieskiego". Albowiem nie powiedziano mu: "ty jesteś skała", lecz: "Ty jesteś Piotr. Skałą zaś był Chrystus, którego, wyznał Szymon zwany Piotrem, jak to zresztą cały, Kościół wyznaje.


Cyryl Aleksandryjski (IV w.):

"Mniemam, że ową Opoką nie jest co innego tylko wiara niewzruszona ucznia, na której budowa Kościoła jest założona i umocniona tak, że nie może upaść, ani też bramy piekielne
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
standi231

Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 31
Wysłany: 2014-02-23, 20:56   

Powiem wam tak coraz bardziej przekonuje się że KK jest zły ale wciąż mam wątpliwości może ktoś ma jakieś cytaty z Biblii która tego dowodzi?
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-02-23, 21:39   

standi231,

Cytat:
Powiem wam tak coraz bardziej przekonuje się że KK jest zły ale wciąż mam wątpliwości może ktoś ma jakieś cytaty z Biblii która tego dowodzi?



KK ma wiele nauk które nie wywodzą się z nauki Jezusa ale został zapożyczone z pogaństwa .

Jedną z takich nauk jest chociażby w KK mocne akcentowanie kultu obrazów i figur . Bóg jednak takiej formy kultu surowo zabrania . .

Archidiecezja Łódzka
Tytuł IV

KULT ŚWIĘTYCH, OBRAZÓW I RELIKWII

Kan. 1186 - Dla umocnienia świętości Ludu Bożego, Kościół poleca szczególnej i synowskiej czci wiernych Najświętszą Maryję, zawsze Dziewicę, Matkę Bożą, którą Chrystus ustanowił Matką wszystkich ludzi oraz popiera prawdziwy i autentyczny kult innych Świętych, których przykładem wierni budują się i wstawiennictwem są wspomagani.

Kan. 1187 - Kult publiczny można oddawać tylko tym sługom Bożym, którzy autorytetem Kościoła zostali zaliczeni w poczet Świętych lub Błogosławionych.

Kan. 1188 - Należy zachować praktykę umieszczania w kościołach świętych obrazów,by doznawały czci ze strony wiernych; jednakże mają być umieszczane w umiarkowanej liczbie i z zachowaniem właściwego porządku, aby nie wywoływały zdziwienia u wiernych i nie dawały okazji do niewłaściwej pobożności.

Kan. 1189 - Obrazy drogocenne, a więc wyróżniające się starożytnością, artyzmem czy doznawanym kultem, umieszczone w kościołach lub kaplicach dla odbierania czci ze strony wiernych, jeśli wymagają naprawy, nie mogą być nigdy odnawiane bez pisemnego zezwolenia ordynariusza, który przed jego udzieleniem winien zasięgnąć zdania biegłych.

Kan. 1190 -

§ 1. Nie godzi się sprzedawać relikwii.

§ 2. Relikwie znaczne i inne doznające wielkiej czci ze strony wiernych, nie mogą być w jakikolwiek sposób ważnie alienowane ani też na stałe przenoszone bez zezwolenia Stolicy Apostolskiej.

§ 3. Przepis § 2 obowiązuje także w odniesieniu do obrazów, które w jakimś kościele doznają wielkiej czci wiernych.


Poganie tłumaczyli że nie oddają czci figurom tylko tym kogo owe figury przedstawiają . KK tę kwestię tłumaczy dokładnie tak sama . Jednak jak podkreślono w kan 1188

Kan. 1188 - Należy zachować praktykę umieszczania w kościołach świętych obrazów,aby doznawały czci ze strony wiernych;

Obrazu doznają czci ze strony ludzi w KK
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-02-24, 00:52   

standi231 napisał/a:

Jest tyle negatywnych opini i teraz moja szanse na zostanie w KK lub bycie biblijnym chrześcijaninem wyglądają tak
KK-30%
Biblijne chrześcijaństwo-70%
Tylko boję się że jeśli odejdę od KK strace zbawienie bo może faktycznie założył go Jezus.

Hebr 11 : 6 A bez wiary nie można się mu podobać, bo kto przystępuje do Boga, musi wierzyć, że on istnieje i
że nagradza tych, którzy go pilnie szukają.


Standi :-) Poszukujesz prawdy. To pierwszy krok w tym kierunku.Szukaj dalej czytaj
Biblie i sprawdzaj czy tak się rzeczy mają.
Proś w modlitwie Boga o to abyś mógł Go odnaleźć, a jeżeli Go już odnalazłeś to abyś mógł mu służyć prawdziwie.
Zwróć uwagę , że bardzo istotne jest nabywanie wiedzy.

Jana 17: (3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś
1Tym 2:3 Szlachetne to i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 którego wolą jest, by ludzie wszelkiego pokroju zostali wybawieni i doszli do dokładnego poznania prawdy
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-02-24, 21:17   

standi231
Nie zapominaj jednak o ostrzeżeniach Piotra:
(16) Pisze też o tym i we wszystkich listach. Są w nich pewne sprawy trudne do zrozumienia, które niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają na własną swoją zgubę, podobnie jak inne Pisma. (17) Wy natomiast, umiłowani, wiedząc już o tym, strzeżcie się, abyście nie dali się uwieść błędom ludzi bezbożnych i zachowali swą stałość. (2P 3, 16-17)
i nie zagalopuj we własnej twórczości
Szukaj u źródła poczytaj o poglądach pierwszych chrześcijan, tych co mieli styczność z apostołami lub żyli niedługo po nich. Zainteresuj się historią starożytnego Kościoła.

Nie ma w Biblii napisane, że Jezus założył konkretny kościół. Założył On jeden kościół będzie z nim do skończenia świata i bramy piekielne go nie przemogą. Kto najpełniej zachował słowa Pana musisz sam zadecydować, nie daj się prowadzić za rączkę. I módl się o Ducha by pomógł Ci odnaleźć prawdę. Życzę owocnych poszukiwań.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-02-24, 21:24   

David77 napisał/a:
Po pierwsze gdzie jest napisane że KK został założony przez Jezusa ?


Nigdzie :) Jest napisane kościół I że go nie opuści :)

David77 napisał/a:
Po drugie biskup Strossmayer potwierdza jedynie to o czym pisał Augustyna z Hippony więc gdzie widzisz problem ? :-D

W twoich manipulacjach. Powołujesz się na nauczycieli KK sugerując, że nauczają, że KK nie jest załozy na wierze W Jezusa. Pamiętasz historię o tym jak szatan kusił Jezusa cytując bezbłędnie PIsmo. Ale dzięki twoim manipulacjom moja wiara się umocniła.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-02-24, 22:55   

KobietaZMagdali,

Cytat:
Jest napisane kościół I że go nie opuści :)


Tak ale nie był to KK ten że powstał o wiele później jego nauka to głównie bogaty folklor zapożyczony z pogaństwa .

Cytat:
W twoich manipulacjach. Powołujesz się na nauczycieli KK sugerując, że nauczają, że KK nie jest załozy na wierze W Jezusa. Pamiętasz historię o tym jak szatan kusił Jezusa cytując bezbłędnie PIsmo. Ale dzięki twoim manipulacjom moja wiara się umocniła.


Może zacznijmy od tego że nie znasz historii twojego kościoła gubisz się w tym co piszesz skoro podaje ci cytaty + odnośniki do nich to masz wszystko jak na tacy .

Osobą która manipuluje wypowiedziany Ojców Kościoła jesteś jedynie TY gdyż przytaczasz twierdzenia Człowieka który uchodził za heretyka chcąc udowodnić swoją błędną tezę . Chcesz rzetelnie podejść do tematu to postaraj się to zrobić uczciwie .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-02-26, 22:19   

David77 napisał/a:
Może zacznijmy od tego że nie znasz historii twojego kościoła gubisz się w tym co piszesz skoro podaje ci cytaty + odnośniki do nich to masz wszystko jak na tacy .


Nie jestem ekspertem, ale wciąż się uczę dlatego tak chętnie przeczytałam Tertulian Przeciw Prakseaszowi. Wcześniej go nie znałam

David77 napisał/a:

Osobą która manipuluje wypowiedziany Ojców Kościoła jesteś jedynie TY gdyż przytaczasz twierdzenia Człowieka który uchodził za heretyka chcąc udowodnić swoją błędną tezę . Chcesz rzetelnie podejść do tematu to postaraj się to zrobić uczciwie .


Prakseasz uważał, że jest jeden Bóg w sensie, że Bóg Ojciec stał się Synem, Ojciec się narodził i Ojciec umarł na krzyżu (czy palu jak kto uważa) TO JEST BZDURA. NIGDY TAK NIE UWAŻAŁAM. Tertulian pisze, o poglądach Prakseasza tak (wybacz brak polskich znaków, nie kopiują mi się z pdf anie chce mi sie poprawiać):
(1,1)1. Rozmaicie juz˙ diabeł próbował zwalczac´ prawde˛. Tym razem
zapragna˛ł jej zaszkodzic´ wyste˛puja˛c w jej obronie. Głosi wie˛c, z˙e istnieje
tylko jeden Pan, Wszechmoga˛cy, Stworzyciel s´wiata, aby nawet z „jedynos
´ci” [Boga] zrodziła sie˛ herezja. Twierdzi, iz˙ sam Ojciec zsta˛pił na
Dziewice˛, sam z niej sie˛ narodził, sam został ume˛czony, słowem: On sam
jest Jezusem Chrystusem.
(2,1)1. Głosi sie˛ zatem, iz˙ Ojciec narodził sie˛ w czasie i Ojciec został
ume˛czony; iz˙ sam Pan Bóg Wszechmoga˛cy jest Jezusem Chrystusem.

Tertulin zaś pisze tak:
(2,1)[...]My
natomiast, jak zawsze, tak tym bardziej teraz, pouczeni przez Pocieszyciela,
prowadza˛cego do wszelkiej prawdy10, równiez˙ wierzymy w jedynego
Boga
, lecz w pewnym uporza˛dkowaniu, jakie nazywamy „ekonomia˛”,
wedle której jedyny Bóg moz˙e miec´ Syna, Słowo pochodza˛ce od Niego,
przez które wszystko sie˛ stało, a bez którego nic sie˛ nie stało11. Ono
zostało posłane przez Ojca do Dziewicy i z niej sie˛ narodziło jako Bóg
i człowiek, syn człowieczy i Syn Boz˙y, nazwany Jezusem Chrystusem.
Ten
według Pisma cierpiał, umarł i został pogrzebany; wskrzeszony przez
Ojca12 oraz ponownie przyje˛ty do nieba, by zasia˛s´c´ po Jego prawicy13
i przybe˛dzie, by sa˛dzic´ z˙ywych i umarłych14. On tez˙ póz´niej zgodnie ze
swa˛ obietnica˛ posłał od Ojca Ducha S´ wie˛tego, Pocieszyciela, by us´wie˛cał
w wierze tych, którzy wyznaja˛ Ojca, Syna i Ducha S´ wie˛tego.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11