Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosciół Katolicki
Autor Wiadomość
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-02-27, 10:42   

KobietaZMagdali,

Cytat:

Prakseasz uważał, że jest jeden Bóg w sensie, że Bóg Ojciec stał się Synem, Ojciec się narodził i Ojciec umarł na krzyżu (czy palu jak kto uważa) TO JEST BZDURA. NIGDY TAK NIE UWAŻAŁAM. Tertulian pisze, o poglądach Prakseasza tak (wybacz brak polskich znaków, nie kopiują mi się z pdf anie chce mi sie poprawiać):


Czyli nie uważasz że Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec ???

Napisałaś w ten sposób :

Cytat:
Wysłany: 2014-02-22, 01:51

Bóg z miłości do człowieka sam stał się człowiekiem (niemożliwe? U Boga nie ma nic niemożliwego.) Jezus miał dwie natury boską równą Ojcu i ludzką Ojcu poddaną i mniejsza nawet niz anioły. Jest nazywany zarówno Synem Bozym jak i Synem człowieczym.


Jezus mając naturę ludzką podobną Ojcu ??? Czy Bóg Ojciec posiadał kiedykolwiek naturę ludzką ?

Cytat:
11. Ono
zostało posłane przez Ojca do Dziewicy i z niej sie˛ narodziło jako Bóg
i człowiek, syn człowieczy i Syn Boz˙y, nazwany Jezusem Chrystusem.



Czy uważasz że Tertulian głosił iż Pan Jezus był jednocześnie tym samym Bogiem co Bóg Ojciec , w dalszej rozprawie wzbrania się przed takim twierdzeniem .


,Sam termin «Bóg», nie był zresztą jednoznaczny, ani w Biblii, ani w potocznym języku greckim. W Nowym Testamencie znaczenie tego słowa było determinowane rodzajnikiem. W J 1.1 «Bóg» w sensie Boga Ojca występuje z rodzajnikiem (ho theos), a na określenie Słowa, które było Bogiem – bez rodzajnika (theos). Użycie słowa «Bóg» dla kogoś innego niż Bóg Najwyższy, nie było więc czymś nadzwyczajnym, co przeczyłoby monoteizmowi i stawiałoby tego kogoś na równym z Bogiem poziomie. Dlatego też Filon Aleksandryjski może powiedzieć, że stworzony przez Boga Logos jest Bogiem, ale tylko jakby relatywnie, dla nas niedoskonałych, nie w sensie absolutnym (…). Przy względności i wieloznaczności słowa «Bóg», określenie nim Syna Bożego nie musiało jeszcze oznaczać zrównania Go z Ojcem, ani zakładać współwieczności Ojca i Syna” (,,Trójca Święta, «Tertulian – przeciw Prakseaszowi», «Hipolit – Przeciw Noetosowi»”).


"Ojciec jest zatem całością substancji, Syn natomiast jakby jej wpływem i częścią, jak sam zaświadcza: Ponieważ Ojciec jest większy ode mnie [J 14:28]. Również jako mniejszy od niego opiewany jest w psalmie: Niewiele mniejszy od aniołów [Ps 8:6]. Tak więc Ojciec jest kimś innym niż Syn, skoro jest większy od Syna, skoro kim innym jest ten, kto rodzi, a kim innym ten, kogo się rodzi, skoro kim innym jest ten, kto posyła, kim innym ten, kogo się posyła, skoro kim innym jest ten, kto tworzy, a kim innym ten, przez którego się tworzy". ("Przeciw Prakseaszowi" 9:2).

, Zaiste Słowo życia stało się ciałem; było widziane, słyszane, dotykane, ponieważ było ciałem to, co przed wcieleniem było jedynie Słowem, na początku było u Boga Ojca, lecz nie było Ojcem. Bowiem jeśli Słowo jest Bogiem, [a równocześnie] u Boga, gdyż jest Bogiem z Boga, a jeśli z Ojcem, [to również] u Ojca” („Przeciw Prakseaszowi” 15:5). ''

Czy Tertulian stwierdza w tym cytacie że Syn jest liczbowo tym samym Bogiem co Bóg Ojciec ?

Bóg z Boga to jak by nie było dwóch Bogów nie zaś jeden
Skoro Syn nie jest tą samą osobą co Bóg Ojciec to jak może być tym samym Bogiem ?

Co jest bardzo istotne w rozważaniach Tertuliana to fakt że stwierdza on iż Syn nie istniał odwiecznie był taki czas kiedy syna nie było .. Zatem podkreślam jeszcze raz Model Trójjedynego Boga bardzo odbiega od tego co nauczali przed nicejscy Ojcowie Kościoła .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
merkaba 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 160
Wysłany: 2014-02-27, 14:25   

Katakumby Pryscylli to jedna z najważniejszych rzymskich nekropolii. To w niej znajduje się najstarszy w sztuce zachodniej wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem. Pochodzi z przełomu II i III wieku

czyli argumenty przeciw bałwochwalstwu odpadają

a Św. Łukasz Ewengelista namalował obraz Matki Boskiej na stoliku cyprysowym. ktury jest na jasne górze http://www.czestochowa.si...G/obrazmatki_pl
_________________
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-02-27, 15:43   

David77 napisał/a:
KobietaZMagdali,

Cytat:

Prakseasz uważał, że jest jeden Bóg w sensie, że Bóg Ojciec stał się Synem, Ojciec się narodził i Ojciec umarł na krzyżu (czy palu jak kto uważa) TO JEST BZDURA. NIGDY TAK NIE UWAŻAŁAM. Tertulian pisze, o poglądach Prakseasza tak (wybacz brak polskich znaków, nie kopiują mi się z pdf anie chce mi sie poprawiać):


Czyli nie uważasz że Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec ???

Napisałaś w ten sposób :

Cytat:
Wysłany: 2014-02-22, 01:51

Bóg z miłości do człowieka sam stał się człowiekiem (niemożliwe? U Boga nie ma nic niemożliwego.) Jezus miał dwie natury boską równą Ojcu i ludzką Ojcu poddaną i mniejsza nawet niz anioły. Jest nazywany zarówno Synem Bozym jak i Synem człowieczym.


Jezus mając naturę ludzką podobną Ojcu ??? Czy Bóg Ojciec posiadał kiedykolwiek naturę ludzką ?

Cytat:
11. Ono
zostało posłane przez Ojca do Dziewicy i z niej sie˛ narodziło jako Bóg
i człowiek, syn człowieczy i Syn Boz˙y, nazwany Jezusem Chrystusem.



Czy uważasz że Tertulian głosił iż Pan Jezus był jednocześnie tym samym Bogiem co Bóg Ojciec , w dalszej rozprawie wzbrania się przed takim twierdzeniem .


,Sam termin «Bóg», nie był zresztą jednoznaczny, ani w Biblii, ani w potocznym języku greckim. W Nowym Testamencie znaczenie tego słowa było determinowane rodzajnikiem. W J 1.1 «Bóg» w sensie Boga Ojca występuje z rodzajnikiem (ho theos), a na określenie Słowa, które było Bogiem – bez rodzajnika (theos). Użycie słowa «Bóg» dla kogoś innego niż Bóg Najwyższy, nie było więc czymś nadzwyczajnym, co przeczyłoby monoteizmowi i stawiałoby tego kogoś na równym z Bogiem poziomie. Dlatego też Filon Aleksandryjski może powiedzieć, że stworzony przez Boga Logos jest Bogiem, ale tylko jakby relatywnie, dla nas niedoskonałych, nie w sensie absolutnym (…). Przy względności i wieloznaczności słowa «Bóg», określenie nim Syna Bożego nie musiało jeszcze oznaczać zrównania Go z Ojcem, ani zakładać współwieczności Ojca i Syna” (,,Trójca Święta, «Tertulian – przeciw Prakseaszowi», «Hipolit – Przeciw Noetosowi»”).


"Ojciec jest zatem całością substancji, Syn natomiast jakby jej wpływem i częścią, jak sam zaświadcza: Ponieważ Ojciec jest większy ode mnie [J 14:28]. Również jako mniejszy od niego opiewany jest w psalmie: Niewiele mniejszy od aniołów [Ps 8:6]. Tak więc Ojciec jest kimś innym niż Syn, skoro jest większy od Syna, skoro kim innym jest ten, kto rodzi, a kim innym ten, kogo się rodzi, skoro kim innym jest ten, kto posyła, kim innym ten, kogo się posyła, skoro kim innym jest ten, kto tworzy, a kim innym ten, przez którego się tworzy". ("Przeciw Prakseaszowi" 9:2).

, Zaiste Słowo życia stało się ciałem; było widziane, słyszane, dotykane, ponieważ było ciałem to, co przed wcieleniem było jedynie Słowem, na początku było u Boga Ojca, lecz nie było Ojcem. Bowiem jeśli Słowo jest Bogiem, [a równocześnie] u Boga, gdyż jest Bogiem z Boga, a jeśli z Ojcem, [to również] u Ojca” („Przeciw Prakseaszowi” 15:5). ''

Czy Tertulian stwierdza w tym cytacie że Syn jest liczbowo tym samym Bogiem co Bóg Ojciec ?

Bóg z Boga to jak by nie było dwóch Bogów nie zaś jeden
Skoro Syn nie jest tą samą osobą co Bóg Ojciec to jak może być tym samym Bogiem ?

Co jest bardzo istotne w rozważaniach Tertuliana to fakt że stwierdza on iż Syn nie istniał odwiecznie był taki czas kiedy syna nie było .. Zatem podkreślam jeszcze raz Model Trójjedynego Boga bardzo odbiega od tego co nauczali przed nicejscy Ojcowie Kościoła .


Przeczytaj w całości Tertulian – przeciw Prakseaszowi, a nie tylko wybrane fragmenty

David77 napisał/a:
Napisałaś w ten sposób :

Cytat:
Wysłany: 2014-02-22, 01:51

Bóg z miłości do człowieka sam stał się człowiekiem (niemożliwe? U Boga nie ma nic niemożliwego.) Jezus miał dwie natury boską równą Ojcu i ludzką Ojcu poddaną i mniejsza nawet niz anioły. Jest nazywany zarówno Synem Bozym jak i Synem człowieczym.

To nie ja napisałam tylko skopiowała słowo w słowo z Tertulian – przeciw Prakseaszowi Przeczytaj go, zrób to dla siebie nie dla mnie

Co Tertulian myślał o twoich poglądach?:
"Ponieważ zaś sama reguła wiary każe odejść od pogańskiego
wielobóstwa ku jedynemu i prawdziwemu Bogu, wszyscy ludzie prości (by
nie rzec: nierozumni i ignoranci) jacy stanowią zwykle większość
wierzących, nie rozumiejąc, że należy wierzyć w Jedynego, lecz z uwzględnieniem ekonomii, lękają się, gdyż mniemają, iż ekonomia jest
wielością, a rozróżnienie Trójcy rozłamem jedności;
tymczasem jedność,
z siebie samej wywodząca Trójcę, nie zostaje w ten sposób zniszczona,
lecz uporządkowana. Toteż zarzucają nam już wiarę w dwóch bądź trzech,
siebie natomiast uważają za czcicieli jedynego Boga, tak jakby nie było
herezją nierozumne i ciasne pojmowanie jedności, a racjonalne uporządkowanie
jej w Trójcę nie stanowiło prawdy." Tertulian – przeciw Prakseaszowi 3,1
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 16:47   

merkaba napisał/a:
Katakumby Pryscylli to jedna z najważniejszych rzymskich nekropolii. To w niej znajduje się najstarszy w sztuce zachodniej wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem. Pochodzi z przełomu II i III wieku

czyli argumenty przeciw bałwochwalstwu odpadają

a Św. Łukasz Ewengelista namalował obraz Matki Boskiej na stoliku cyprysowym. ktury jest na jasne górze http://www.czestochowa.si...G/obrazmatki_pl

brednia
Św Łukasz miał tyle z tym wspólnego co ja :crazy:
Że w pogańskim rzymie zaczęto najwcześniej uprawiać bałwanologie to żaden argument
weź się człowwieku ogarnij :-)


http://www.youtube.com/watch?v=w7hVS0EnN5o
http://www.youtube.com/watch?v=YL-EQqKmego
http://www.youtube.com/watch?v=BeqPj7rrXzE

no i pozamiatane :-D
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-02-27, 17:48   

KobietaZMagdali,

Cytat:
Przeczytaj w całości Tertulian – przeciw Prakseaszowi, a nie tylko wybrane fragmenty


Ja biorę pod uwagę całość tego co pisał Tertulian w jaki sposób pojmował on tytularne znacznie słowa Bóg , to jest bardzo istotne gdyż on w przeciwieństwie do Trynitarzy umiał pogodzić tytuł Bóg odnoszący się do Jezusa z tytułem jaki Posiada Bóg Najwyższy . W śród Ojców Kościoła panowało takie przekonanie że Jezusa można nazwać Bogiem tak jak i innych którzy zostali nazwani Bogiem lecz nikt z nich nie był tym Bogiem Najwyższy czy też równym samemu Stwórcy nieba i ziemi

Kiedy Bóg na kartach Pisma św mówi że poza nim niema Boga to zawsze ma na myśli że niema dokładnie takiego samego Boga jakim on jest .

Cytat:
Co Tertulian myślał o twoich poglądach?:
"Ponieważ zaś sama reguła wiary każe odejść od pogańskiego
wielobóstwa ku jedynemu i prawdziwemu Bogu, wszyscy ludzie prości (by
nie rzec: nierozumni i ignoranci) jacy stanowią zwykle większość
wierzących, nie rozumiejąc, że należy wierzyć w Jedynego, lecz z uwzględnieniem ekonomii, lękają się, gdyż mniemają, iż ekonomia jest
wielością, a rozróżnienie Trójcy rozłamem jedności; tymczasem jedność,
z siebie samej wywodząca Trójcę, nie zostaje w ten sposób zniszczona,
lecz uporządkowana. Toteż zarzucają nam już wiarę w dwóch bądź trzech,
siebie natomiast uważają za czcicieli jedynego Boga, tak jakby nie było
herezją nierozumne i ciasne pojmowanie jedności, a racjonalne uporządkowanie
jej w Trójcę nie stanowiło prawdy." Tertulian – przeciw Prakseaszowi 3,1


No właśnie tutaj jest to o czym pisze dla ciebie jak jest jeden Kowalski to wszyscy którzy też nazywają się Kowalski muszą być tym jednym Kowalskim :-D

Tertulian pisze że Syn nie istnieje odwiecznie Czy Ty wierzysz tak samo ?

Dla Tertulian Syn zaistniał w określonym czasie a to z kolei całkowicie przeczy takiemu modelowi Trójcy jaki został ustanowiony dopiero w 381 roku
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
merkaba 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 160
Wysłany: 2014-02-27, 19:07   

jak mogli w rzymie malowac to mogli wszendzie malowac ale ze Przed 313 rokiem rozwój sztuki był utrudniony i dokonywał się w ukryciu, gdyż wówczas religia chrześcijańska była nielegalna.

a tutaj masz iny przykład tora ozdobiona wizerunkami ludzmi
http://analizy.biz/marek1962/Image6.jpg
_________________
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 19:51   

merkaba napisał/a:
jak mogli w rzymie malowac to mogli wszendzie malowac ale ze Przed 313 rokiem rozwój sztuki był utrudniony i dokonywał się w ukryciu, gdyż wówczas religia chrześcijańska była nielegalna.

a tutaj masz iny przykład tora ozdobiona wizerunkami ludzmi
http://analizy.biz/marek1962/Image6.jpg


No i co że jest ozdobiona.A w świątyni były cheruby :roll:
Jak można znać Pismo i twierdzić że balwany Mari są Biblijne :-D
Nie mogli wszendzie malować bo nie Biblijne .
Wyobrażam sobie Łukasza modlącego się do wystruganej Mari :-D
Prawdziwi chrześcijanie nie bawili się kult obrazów itd ;-)

a teraz krk :-D

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza, że „Syn Boży, przyjmując ludzkie ciało, zapoczątkował nową ekonomię obrazów” (KKK 2131). Pierwsi chrześcijanie zasadniczo powstrzymywali się od wykonywania figur czy obrazów Chrystusa – dla odróżnienia się od pogan, oddających cześć posągom swoich bóstw.

Chrystusa !a co dopiero Mari która umarła jak zwykła kobieta..

objawienia maryjne
http://www.youtube.com/watch?v=cKHKlWDyfzY
kult maryi pogaństwo
http://www.youtube.com/watch?v=MFqn1PAYqLI
http://www.youtube.com/watch?v=DsCUVd0edjk
Historia okultyzmu i pogaństwa w Kościele Katolickim. Film Dokumentalny Lektor. - YouTube
www.youtube.com/watch?v=OAliTYnmG4
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-02-27, 21:51   

Niezbyt jasne kwestie. Co to jest Kosciół Katolicki? Ile jest kosciołów katolickich? Jak to się ma do:

2. Ty jestes Petros a na tej petra zbuduję kosciół mój...

petra- greckie "skała"
Petros- nie skała, tylko nowe imię. Stare imię to Szymon. Ostatecznie: Szymon Piotr a nie Szymon Skała.

KRK ma zresztą wiele doktryn. Do najważniejszych jednak zaliczyłbym te o zbawieniu. I tutaj widzę główne problemy tego koscioła, a nie w sprawach drugorzędnych. Czy potrafi ktos w jasny I CZYTELNY sposób przedstawić tutaj doktrynę o zbawieniu w KRK?
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-02-27, 22:14   

David77 napisał/a:
KobietaZMagdali,

Cytat:
Co Tertulian myślał o twoich poglądach?:
"Ponieważ zaś sama reguła wiary każe odejść od pogańskiego
wielobóstwa ku jedynemu i prawdziwemu Bogu, wszyscy ludzie prości (by
nie rzec: nierozumni i ignoranci) jacy stanowią zwykle większość
wierzących, nie rozumiejąc, że należy wierzyć w Jedynego, lecz z uwzględnieniem ekonomii, lękają się, gdyż mniemają, iż ekonomia jest
wielością, a[b] rozróżnienie Trójcy rozłamem jedności;
[/b]tymczasem jedność,
z siebie samej wywodząca Trójcę, nie zostaje w ten sposób zniszczona,
lecz uporządkowana. Toteż zarzucają nam już wiarę w dwóch bądź trzech,
siebie natomiast uważają za czcicieli jedynego Boga, tak jakby nie było
herezją nierozumne i ciasne pojmowanie jedności, a racjonalne uporządkowanie
jej w Trójcę nie stanowiło prawdy." Tertulian – przeciw Prakseaszowi 3,1


No właśnie tutaj jest to o czym pisze dla ciebie jak jest jeden Kowalski to wszyscy którzy też nazywają się Kowalski muszą być tym jednym Kowalskim :-D

Nie lękam się ,że rozróżnienie Trójcy rozłamem jedności a ekonomia jest wielością


Tertulian pisze że Syn nie istnieje odwiecznie Czy Ty wierzysz tak samo ?
[/quote]

Wierzę,że było tak jak Tertulian pisał w rozdziale V, nie chce mi się kopiować.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-02-27, 23:48   

KobietozMagdali Hitler był katolikiem.
Zwg na zamknięty temat zdjęcia historyczne dodaję tutaj.

http://zapodaj.net/efb23c38d8efd.jpg.html
http://zapodaj.net/f5a1f34f23e5b.jpg.html
http://zapodaj.net/da24ae067c809.jpg.html
http://zapodaj.net/4c1b877b4d87f.jpg.html
http://zapodaj.net/e3587285a4b1e.jpg.html

Nigdy nie został przez KK ekskomunikowany.
Do końca był katolikiem.
29 kwietnia 1945 roku, dzień przed popełnieniem samobójstwa, dyktator w obecności świadków i Waltera Wagnera, radnego dzielnicy Pankow i notariusza zawarł związek małżeński z Evą Braun.
Według Lothara Machtana i Heike Görtemaker zawarli oni ślub kościelny w obecności księdza
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
Ostatnio zmieniony przez Manna z nieba 2014-02-28, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-02-27, 23:56   

tabasz napisał/a:
Jak można znać Pismo i twierdzić że balwany Mari są Biblijne


widać, że można
:xhehe:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-02-28, 00:53   

merkaba napisał/a:
Katakumby Pryscylli to jedna z najważniejszych rzymskich nekropolii. To w niej znajduje się najstarszy w sztuce zachodniej wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem. Pochodzi z przełomu II i III wieku

czyli argumenty przeciw bałwochwalstwu odpadają

a Św. Łukasz Ewengelista namalował obraz Matki Boskiej na stoliku cyprysowym. ktury jest na jasne górze http://www.czestochowa.si...G/obrazmatki_pl


Merkaba
Piszesz , ze Łukasz to malował . A gdzie to w Piśmie Świętym wyczytałeś, w którym miejscu
bo ja nigdy czegoś takiego nie spotkałam .
Śmiech na sali :-D :-D

Ewangeliści nie uznawali czegoś takiego jak Matkę Boga. Pisali o Marii matce Jezusa a to nie to samo.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-28, 01:21   

Krystian napisał/a:
tabasz napisał/a:
Jak można znać Pismo i twierdzić że balwany Mari są Biblijne


widać, że można
:xhehe:

Co jest godne podziwu! :-D
Skomentowałbym grubiej ale...obawiam się o moje HP
już mi go wiele nie zostało :-)
====

Oczywiście że hitler współdziałał z watykanem...
Himler nazywany był drugim loyolą :-D

“Nauczyłem się bardzo dużo od Zakonu Jezuitów – powiedział Hitler
,,,do dnia dzisiejszego nie bylo niczego wiekszego na tej ziemi niz hierarchicza organizacja Katolickiego Kosciola. Zapozyczylem duzo z tej organizacji do mej wlasnej partii. Wyjawie przed toba moj sekret...W moich “burgach” Zakonu, wychowamy mlodziez, ktora sprawi, ze swiat zadrzy...Po tych slowach Hitler zamilkl, stwierdziwszy ze nie moze powiedziec niczego wiecej...” (str. 266, 267, 273)
http://pytelrom.blox.pl/2...n-Jezuitow.html
http://zakazanawiedza.wordpress.com/jezuici/

Walter Schellenberg, former chief of Nazi counter-espionage made this statement: "The S.S. organization had been constituted by Himmler according to the principles of the Jesuit Order. Their regulations and the Spiritual Exercises prescribed by Ignatius of Loyola were the model Himmler tried to copy exactly. Himmler's title as supreme chief of the S.S. was to be the equivalent of the Jesuits' 'General' and the whole structure was a close imitation of the Catholic Church's hierarchical order."

Franz von Papen, another powerful Nazi, who was instrumental in setting up the concordat between Germany and the Vatican had this to say: "The Third Reich is the first world power which not only acknowledges but also puts into practice the high principles of the papacy." If you are not aware of what a concordat is, a concordat is an agreement between the Vatican and a government. As far as the Vatican is concerned, that government that signed the concordat has now become a part of the government of God, and the Vatican fully intends to stabilize that government, give it divine protection, and give it international protection.


Picture of Book Cover

©1983 by Jack T. Chick. Reproduced by permission.


Smokescreens

Retail prices shown in US Dollars

English ($6.50) Quantity
Spanish Stock #202 ($6.50 ) Quantity



Chapter Three: A 20th Century Inquisition

You may say, "Well, that was a long time ago. It's not like that anymore." But has the Vatican really changed? Let's look at her actions during World War II. Many of you have not read our Crusaders book, THE GODFATHERS, or the book, THE SECRET HISTORY OF THE JESUITS, and, therefore, you don't really know what happened behind the scenes during World War II. So let me give you a brief picture of the conditions.

The Secret History of the Jesuits The Godfathers

The Jesuits had secretly prepared World War II, and Hitler's war machine was built and financed by the Vatican to conquer the world for Roman Catholicism, Hitler, Mussolini, and Franco were to be the defenders of the faith. They were set up to win and conquer the world, and set up a millennium for the pope. Behind the scenes, the Jesuits controlled the Gestapo. All this is fully documented in THE SECRET HISTORY OF THE JESUITS, published by Chick Publications.

Read what the press of the Spanish dictator, Franco, published following Hitler's death. It said, "Adolf Hitler, son of the Catholic Church, died while defending Christianity." It goes on to say, "Over his mortal remains stands his victorious moral figure. With the palm of the martyr, God gives Hitler the laurels of Victory."

Hitler himself stated, "I learned much from the Order of the Jesuits. Until now, there has never been anything more grandiose, on the earth, than the hierarchical organization of the Catholic church. I transferred much of this organization into my own party."

Walter Schellenberg, former chief of Nazi counter-espionage made this statement: "The S.S. organization had been constituted by Himmler according to the principles of the Jesuit Order. Their regulations and the Spiritual Exercises prescribed by Ignatius of Loyola were the model Himmler tried to copy exactly. Himmler's title as supreme chief of the S.S. was to be the equivalent of the Jesuits' 'General' and the whole structure was a close imitation of the Catholic Church's hierarchical order."

Franz von Papen, another powerful Nazi, who was instrumental in setting up the concordat between Germany and the Vatican had this to say: "The Third Reich is the first world power which not only acknowledges but also puts into practice the high principles of the papacy." If you are not aware of what a concordat is, a concordat is an agreement between the Vatican and a government. As far as the Vatican is concerned, that government that signed the concordat has now become a part of the government of God, and the Vatican fully intends to stabilize that government, give it divine protection, and give it international protection.

Like Italy, Germany signed a concordat with the Vatican in Rome, 1933.


The Godfathers, by Chick Publications, pg. 20
Signing the concordat is Cardinal Pacelli (later to become Pope Pius XII). By 1933 he was the Vatican Secretary of State. Second from left is Franz von Papen, a sinister Nazi and devout Roman Catholic who was Hitler's ace diplomat and the Vatican's agent in helping to bring Hitler to power. Standing at the far right can be seen the little-known Vatican prelate, Montini, later to become Pope Paul VI.

Hitler with Reich Bishop Muller and Abbot Schachleiter
"The Nazi Persecution of the Churches" by J.S. Conway, Pgs. 25, 26 & 162.
Hitler with Reich Bishop Muller and Abbot Schachleiter, surrounded by party bosses; September 1934.

ADOLPH HITLER SAID:

"I am personally convinced of the great power and deep significance of Christianity, and I won't allow any other religion to be promoted. That is why I have turned away from Ludendorff and that is why I reject that book by Rosenberg. It was written by a Protestant. It is not a Party book. It was not written by him as a Party man. The Protestants can be left to argue with him ... As a Catholic I never feel comfortable in the Evangelical Church or its structures. That is why I will have great difficulty if I try to regulate affairs of the Protestant churches. The evangelical people or the Protestants will in any case reject me. But you can be sure: I will protect the rights and freedoms of the churches and not let them be touched, so that you need have no fears about the future of the Church."

Hitler was also ready to discuss with the Bishop his views on the Jewish question: "As for the Jews, I am just carrying on with the same policy which the Catholic church has adopted for fifteen hundred years, when it has regarded the Jews as dangerous and pushed them into ghettos etc., because it knew what the Jews were like. I don't put race above religion, but I do see the danger in the representatives of this race for Church and State, and perhaps I am doing Christianity a great service."

"The Nazi Persecution of the Churches" by J.S. Conway, Pgs. 25, 26 & 162.

he pope despised the Russian Orthodox members. They were called Serbians and they were marked for death in Yugoslavia. They were given one choice: to convert to Catholicism, or die.

Why were they killed? Why did the pope have such a vendetta against the Russian Orthodox? As we said in our Crusaders book, THE GODFATHERS, the communist party was created by the Vatican to destroy one of her greatest enemies, the Russian Orthodox church. The communists had double-crossed the pope and refused to destroy the Russian Orthodox church members and at last, Pope Pius XII had created a machine to do what the communists had failed to do - butcher every Orthodox church member and their clergy. Let's see how this was accomplished.


Stane Kukavica, a Franciscan monk, also seen in the uniform of the Ustashi.

The Catholic priests changed their robes for the uniforms of the dreaded Ustachi killer squads, and led the most barbaric, brutal raids upon those people and practiced satanic torture never before known in this century. We are not talking 800 years ago. We are talking 1940. I was in high school then.

https://www.chick.com/reading/books/153/153_03.asp


i na koniec
http://www.spirituallysmart.com/nazi.html
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-02-28, 01:26   

tabasz napisał/a:
Co jest godne podziwu!
Skomentowałbym grubiej ale...obawiam się o moje HP
już mi go wiele nie zostało


Spoko za prawdę nikt warna nie dostaje, a że ty dostałeś to świadczy o administracji.
Napisałeś skargę do administracji hehhe :xhehe: to nnie tutaj
oni mają tak:

1. Administratorzy Forum są autorami Regulaminu, mają prawo wsprowadzana do niego zmian i korekt, według osobno określonych procedur. Nie są jednak ponad Regulaminem, do zasad przez siebie wprowadzonych mają obowiązek sie stosować, dając tym samym przykład dla wszystkich.


brak trybu odwołania w regulaminie jest sprzeczne z obowiązującym w Polsce i całej Europie
prawa do odwołania się do drugiej instancji

Tutaj tylko rządzi jedna osoba 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-28, 02:39   

napisałem ale wiedziałem jak się to skończy...
No może nie aż tak :-) Na podstawie bujania i spadania
zrobiono ze mnie nie wiadomo kogo! Gorsze tu jazdy nieraz lecą
i przechodzi to bez echa.Rethel nieraz napisze też brednia,vidmista i spoko.
Ale kiedy ja napisałem el papisteo co jest takim samym tworem :-) I bujaj.
Dostałem kazanie godne niemal że jakiegoś mordercy :roll: paranoja

Co do osoby rządzącej nie mogę słowa złego powiedzieć
bo zazwyczaj stała po mojej stronie i pomagała mi..
Jednak ostatnio coś się spitoliło i łapie baty..
No nic wybaczam ;-) Dodam tylko że serce me krwawi :bardzo_smutny:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12