Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kto ''zachował'' Boga
Autor Wiadomość
jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-03-03, 12:47   kto ''zachował'' Boga

Nie mozemy tych postaci kultować oddawać czci równej Bogu
Ale mozemy podziwiać i brać wzór z ich postępowania:

Maryja

Cytat:
6 W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. 28 Anioł wszedł do Niej i rzekł: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>".
29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca". 34 Na to Maryja rzekła do anioła: "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?" 35 Anioł Jej odpowiedział: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. 36 A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. 37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego". 38 Na to rzekła Maryja: "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" Wtedy odszedł od Niej anioł.

Co by było gdyby Maryja nie przyjeła zwiastowania, nie narodziłby się syn Zbawiciel. Należy jej sie szacunek, i nigdy nie pozwole jej obrażać ani roli umniejszać:)
choć kult (moim zdaniem) jest przesadą.
Jednak sami widzicie wyobrazcie sobie ten scenariusz gdyby Maryja w tym momencie powiedziała NIE.
Czy niektóre matki w podobnych momentach życia nie mówią ''Nie''? Gdy ma narodzić się ich dziecko, szczególnie to jest rażące w przypadku ze boją się ze stracą urodę .
Próżność bez granic.

Józef

Cytat:
Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. 2

Oczywiście potem już anioł upewnił go
w jego wyborze:)

sytuacja jak powyżej A co by było gdyby Józef wydał nie zaufał żonie, przecież ona mu nic nie powiedziała i wydałby ją na kamienowanie? Anioł mógł nie zdazyc nawet:P
Czy nie postępujemy czasem przeciwnie do Józefa i zbyt pochopnie nie ufamy swoim kobietom :crazy:

Jan Chrzciciel

Cytat:
1 Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. 2 Jak jest napisane u proroka Izajasza:
Oto Ja posyłam wysłańca mego
przed Tobą;
on przygotuje drogę Twoją.
3 Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu,
Dla Niego prostujcie ścieżki!
4 Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. 5 Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając [przy tym] swe grzechy. 6 Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. 7 I tak głosił: "Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. 8 Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym".

Jan Chrzciciel mógł w tym momencie sam siebie okrzyknąć prorokiem . Jednak natchniony przez Ducha ustawił się odpowiednio w hierarchii:)
Pomyślcie jak wyglądałby świat, gdyby w tym momencie ujął się pychą? :aaa:

Oczywiście jest cała masa mężow w Starym testamencie:)
Mojżesz, Abraham i tak dalej kazdy ma swoich ulubiencow
Moim jest Jan Chrzciciel , dlatego , że
chociaż był ważną postacią mogło mu się przewrócić w głowie , ale nie czuł zawiści był szczęśliwy w swojej funkcji i wcale nie czuł sie jak robol , tylko jak KTOŚ:)
Nie był zachłanny oddał odpowiednią funkcję prawdziwemu Zbawicielowi:)
Tak działa Duch Święty
Natomiast, przyznam się szczerze ze najtrudniej mi przyjąć ufność Józefa:P

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Odpowiedz do tematu