Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-03-17, 22:23   

Ozeasz napisał/a:
Wyzywanie i obrazanie nikomu nic nie da, nie mialem zamiaru cie urazic, chyba sie nie zrozumielismy,

tu się jedynie z tobą zgadzam - nie zrozumieliśmy się
bo mnie nie uraziłeś
a ja ciebie nie wyzywam i nie obrażam
i widzę, że nie mamy o czym rozmawiać, bo nie znasz podstaw wiary chrześcijańskiej - zbyt duża przepaść pomiędzy nami - nie będę dyskutował z kimś, kto nie wie czym był sobór Jerozolimski i że Jezus z apostołami założyli Kościół Powszechny/Katolicki, w którym od apostołów trwa sukcesja nakładania rąk, zwana przekazywaniem Ducha Św, bądź bardziej myślę poprawnie chrztem duchem Św
zapisz się na religię do jakiegoś zboru to cię nauczą podstaw.
EOT
wróćmy do zmartwychwstania - to nie jest wątek o mnie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
elihu 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 73
Wysłany: 2014-03-18, 06:43   

Moment uświadomienia sobie, że cielesna powłoka grzesznego świata jest tylko nic nie znaczącym epizodem twojej egzystencji jest momentem uświadomienia sobie, jak bezcelowe są dyskusje "czy bóg mnie wskrzesi??????"
_________________
zbanowany
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-18, 07:26   

Naukowcy zauważyli, że praktycznie człowiek jest tak skonstruowany, że powinien właściwie żyć wiecznie. Podstawą jest regularna wymiana komórek, starych na nowe. Nie potrafią jednak zrozumieć, dlaczego, w pewnym okresie życia, zaczynają się starzeć pomimo, że w dalszym ciągu się wymieniają.
Biblia nam udziela konstruktywnych odpowiedzi na to pytanie. Tym niemniej, dowody naukowe dowodzą, że człowiek został zaprojektowany z myślą o życiu bezkresnym (wiecznym). Nie tylko to o tym świadczy, również to, że człowiek pomimo , że ma świadomość tego, że musi umrzeć, nie potrafi się z tym pogodzić. I tutaj również Biblia udziela odpowiedzi dlaczego tak jest:
"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet WIECZNOŚĆ włożył w ich serce, (...)" (Kaznodziei 3:11).
Śmierć jest czymś nienaturalnym dla człowieka, gdyż został stworzony do życia wiecznego.

J 3:16 bpd "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał Jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Ozeasz


Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 400
Wysłany: 2014-03-18, 10:29   

Dezerter napisał/a:
Ozeasz napisał/a:
Wyzywanie i obrazanie nikomu nic nie da, nie mialem zamiaru cie urazic, chyba sie nie zrozumielismy,

tu się jedynie z tobą zgadzam - nie zrozumieliśmy się
bo mnie nie uraziłeś
a ja ciebie nie wyzywam i nie obrażam


Skad wiesz gdzie sa granice moich uczuc?? :-D


Dezerter napisał/a:

i widzę, że nie mamy o czym rozmawiać, bo nie znasz podstaw wiary chrześcijańskiej - zbyt duża przepaść pomiędzy nami - nie będę dyskutował z kimś, kto nie wie czym był sobór Jerozolimski i że Jezus z apostołami założyli Kościół Powszechny/Katolicki


Lecz chetnie sie dowiem drogi Dezerterze, jesli tylko przytoczysz mi wersety z Bibliigdzie jest opis soboru Jerozolimskiego, poniewaz moja znajomosc Biblii jest znikoma a jak juz napisales wyzej ze nie znam podstaw wiary, skoro mnie napominasz to faktycznie tak musi byc.

Dezerter napisał/a:

zapisz się na religię do jakiegoś zboru to cię nauczą podstaw.


Ksiadz mnie zmuszal zebym chodzil na religie ktora byla zlosliwie ustalona przez dyrekcje w srodku lekcji a na korytarzu przebywac nie wolno bylo,choc katolikiem nie bylem to na religie chodzilem, do czasu az zaczalem sie udzielac i burzyc nauki koscielne, Ksiadz mnie wyrzucil z tych zajec a dyrekcja przestawila religie na koniec lekcji :-D zawsze sie nad tym zastanawialem dlaczego tak sie stalo?? Choc musze powiedziec ze czasem widuje sie z tym ksiedzem poniewaz jest w parafii kosiola niedaleko mnie i czasem sobie pogadamy to urazy do niego zadnej nie mam.

Wracajac do podstaw wiary to glownie jest nia opieranie sie na tym co jest napisane w Pismie Swietym a nie na tym co ktos mi mowi jak mam czynic, zwracam sie do Boga w modlitwie przez Pana Jezusa a nie przez czlowieka gdyz 1 Tym.2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus dusza nie jest niesmiertelna i ginie wraz z czlowiekiem, Ew.Mat 10:28 I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle. Staram sie przestrzegac X ciorga przykazan i nie zamieniam sobie jednego bo bylo skierowane do Zydow, Ew.Mat 22:36-40 Nauczycielu, które przykazanie jest największe? (37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy Pan Jezus nie zmienil przykazan i tych dwoch w ktorych jest zawarty zakon mamy przestrzegac.

Jesli chodzi o Apostolow do Ew.Marka 6:7 Potem wezwał dwunastu i począł ich wysyłać po dwóch, i dał im moc nad duchami nieczystymi. napisane nie mamy czy Pan Jezus wlozyl na nich rece, dal im moc nad duchami nieczystymi, Pan Jezus ktory mial wielka moc przekazuje ja Apostolom, natomiast po odejsciu Jezusa do Niebia zostaje na nich zeslany Duch Swiety w postaci ognistych jezykow. Oni ta owo moc mogli przekazac dalej, lecz to nie znaczy ze kazdy ksiadz ma taka moc i moze udzielac Ducha, zreszta takie sytuacje zdarzaja sie tez w innych wyznaniach, oczywiscie nie bede cie odciagal od twoich wierzen lecz moje zdanie jest takie ze mocy udzielania Ducha w dzisiejszych czasach nie ma nikt. Nadeszly takie czasy ze takie znaki zanikly aby coraz ciezej bylo znalezc ta wlasciwa waska droge do Krolestwa gdyz miejsc tam ubywa.

Listek napisał/a:
Naukowcy zauważyli, że praktycznie człowiek jest tak skonstruowany, że powinien właściwie żyć wiecznie.


I tak jest, czlowiek zostal stworzony przez Boga jako istota doskonala i mial miec zycie wieczne, lecz grzeszac mial nie przezyc jednego dnia i tak bylo, Adam zyl 939 lat, potem okres zycia systematycznie sie skraca az Pan Bog powiedzial ze czlowiek nie przezyje 120 lat,1 Moj.6:3 I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat. a za to inny zapis podaje nam ze zycie trwa juz krocej Ps 90:10 Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój oraz rowniez moj ulubiony Kaz.Sal podaje tak 12:1 Pamiętaj o swoim Stwórcy w kwiecie swojego wieku, zanim nadejdą złe dni i zbliżą się lata, o których powiesz: Nie podobają mi się. tak wiec czlowiek mial zyc wiecznie lecz przez grzech swoj tego nie otrzymal,
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-04-10, 23:51   

Hiob 34, (14) Gdyby [ Bóg] wziął z powrotem do siebie swojego ducha i ściągnął w siebie swoje tchnienie, (15) to by od razu zginęło wszelkie ciało i człowiek wróciłby do prochu.

Nasza nadzieja na życie jest tylko w Bogu.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-12, 23:15   

A po co chcesz żyć wiecznie? To jest nudne i bez sensu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-04-13, 08:22   

nesto napisał/a:
A po co chcesz żyć wiecznie? To jest nudne i bez sensu.

No właśnie.
Po co w ogóle żyć?
Na początku robisz w pieluchy, potem znienawidzona szkoła, następnie praca której nie ma i nie daje zadowolenia...
Często niedoczekana emerytura- jeśli wypracowałeś sobie!?
Ma to sens? :aaa:
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-13, 15:13   

Tak
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-20, 09:19   

Hiob 19,(25)
Lecz ja wiem: Wybawca mój żyje, na ziemi wystąpi jako ostatni.
(26) Potem me szczątki skórą odzieje, i ciałem swym Boga zobaczę. (27) To właśnie ja Go zobaczę, moje oczy ujrzą, nie kto inny; moje nerki już mdleją z tęsknoty.


Wiara w zmartwychwstanie obala teologię o duszy nieśmiertelnej.

Dusza, która grzeszy ta umrze. Ezechiel 18,4 bt

https://www.youtube.com/w...SrZbabKsYLGKM90

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10