Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia
Autor Wiadomość
amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2014-03-22, 08:33   Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia

tropiciel

Cytat:
Należałoby jeszcze dodać, że Jezus jest nazwany wprawdzie imieniem Słowo Boga, ale dopiero w Apokalipsie 19 : 13 jako triumfujący Mesjasz. Być nazwany takim imieniem to nie to samo co stać się słowem. Nie ma w Biblii takiego wersetu, że Jezus stał się słowem.

Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia

1 Kol.1.24-29

Paweł głosicielem Ewangelii Chrystusowej

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.

b]Każdy, kto głosi inną ewangelię, a nie Ewangelię Chrystusową, jest przeklęty według Biblii!!!
[/b]
(6) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.
(7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
(8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
(9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię:
Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Gal.1:5-9)

Według tego co jest napisane w NT,Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia.Biblia jest słowem Bożym w takim procencie,w jakim zawiera ona prawdę,ale nie można Biblią zastępować Chrystusa i głosić innej ewangelii biblijnej,której nie głosił Paweł i apostołowie.

Chrystus-Słowo Boże 100%
Biblia-słowo Boże %?

Gdzie w Biblii jest napisane,że to Biblia jest Słowem Bożym,a nie Chrystus,tak jak to głosisz? Chrystusa,który jest żywym Słowem Bożym chcesz niezgodnie z NT zastępować martwą literą? Albo jesteś z Chrystusem i z prawdą,albo jesteś przeciwko niemu.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł i apostołowie dotyczyła Chrystusa,prawdziwego Słowa Bożego,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Jeśli Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,to nie jest nim Biblia.W NT jest napisane,że prawda jest w Chrystusie,a nie w Biblii.

Cytat:
Tak więc dzięki dogłębnemu studiowaniu Słowa Bożego wszystko staje się jasne. Prawda Boża jest prosta i nie ma w niej żadnej skomplikowanej łamigłówki matematycznej lub filozoficznej. Mówił o tym dobitnie sam Mesjasz wychwalając za to Ojca Niebiańskiego - Mt. 11 : 25 - 26.

Prawda Boża jest prosta jak się jej szuka u Chrystusa,a nie w Biblii.Głoszenie,że Biblia jest Słowem Bożym, jest głoszeniem niezgodnej z NT ewangelii biblijnej.

tropiciel napisał/a:
ratao

Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie fałszuj Słowa Bożego ! Werset z Apokalipsy 19 : 13 brzmi :

" A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże. "

Nie jest napisane, że Jezus jest Słowem Bożym, lecz że takie imię otrzymał ! Jest nazwany imieniem : " Słowo Boże " !

Tak też podaje dokładnie tekst grecki : κέκληται τὸ ὄνομα αὐτοῦ ὁ Λόγος τοῦ θεοῦ

Słowo Boże odnosi się do Chrystusa,a nie do Biblii.

tabasz napisał/a:
Ratao napisał/a:
Biblia-słowo Boże %?

100 ! :-D

Żaden ludzki głos nie dotyka człowieka tak głęboko, jak dotyka go Słowo Boże. Ono "przenika do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, jest zdolne osądzić pragnienia i myśli serca" (Hbr 4, 12).

„Słowo Pana trwa na wieki” (1 Piotra 1:25, Bw)

Mówił przeze mnie duch Jehowy, a na języku moim było Jego słowo”

„Całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne w nauczaniu, upominaniu, prostowaniu spraw, karceniu w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był należycie przysposobiony, w pełni wyposażony do wszelkiej dobrej pracy” (2 Tymoteusza 3:16-17).

http://www.biblegateway.c...imothy%203%3A16

A chcę, bracia, abyście wiedzieli, że to, co mnie spotkało, posłużyło raczej ku rozkrzewieniu ewangelii,(13) tak, że więzy moje za sprawę Chrystusową stały się znane w całym zamku i wszystkim innym,(14) a większość braci w Panu nabrała otuchy z powodu więzów moich i zaczęła z większą śmiałością, bez bojaźni, głosić Słowo Boże.(15) Niektórzy wprawdzie głoszą Chrystusa z zazdrości i przekory, inni natomiast w dobrej myśli;(16) jedni z miłości, wiedząc, że jestem tu, aby bronić ewangelii,(17) drudzy zaś głoszą Chrystusa z kłótliwości, nieszczerze, sądząc, że wzmogą przez to ucisk więzów moich.(18 ) Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę;(19) wiem bowiem, że przez modlitwę waszą i pomoc Ducha Jezusa Chrystusa wyjdzie mi to ku wybawieniu,(20) według oczekiwania i nadziei mojej, że w niczym nie będę zawstydzony, lecz że przez śmiałe wystąpienie, jak zawsze, tak i teraz, uwielbiony będzie Chrystus w ciele moim, czy to przez życie, czy przez śmierć [Flp. 1:12-20]

"Fajnie, że wyszedł fragm. z Flp 1:18. Bo ja sam często słyszałem nadużywanie go ku pochwale i akceptacji wszelkich metod...
A z czego się cieszy Paweł widać w szerszym kontekście. Niektórzy zaczęli głosić ze złych pobudek, żeby przysporzyć mu cierpień to wyjaśnia się w wersecie 17. A z czego się Paweł raduje? Z tego, że Chrystus jest zwiastowany i będzie uwielbiony czy to przez życie, czy cierpienia [a nawet śmierć] apostoła dla NIEGO [dalsze wersety od 21 do 26; dalej aż do końca rozdziału 1 Paweł pokazuje że każdy ma darowane w Chrystusie nie tylko wiarę ale i możliwość cierpień dla Pana, które są bojem który staczamy za wiarę ewangelii]. Taki jest kontekst. A nie pochwała byle jakiej formy ewangelizacyjnej.
Przepraszam, że nie potrafię jaśniej napisać, ale są tu Bracia, może wspomogą i wyłożą Słowo

Paweł raduje się z tego powodu,że jest głoszona Ewangelia Chrystusowa o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,prawdziwym Słowem Bożym.Zgadza się to z wersetami 1 Kol.1.24-29.Wynika z nich bardzo jasno i jednoznacznie,że to Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

amiko

Wysłany: 2014-05-16, 08:05   

Cytat:
W temacie:Co to jest uświęcenie ? LINK

whitedove napisała:

Jak. 1:21
21. Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze. (BW)

Uświęcanie to proces,który dotyczy naszych dusz po tym jak zostaliśmy narodzeni na nowo przez otrzymanie ducha .

Listek napisał/a:

Które to słowa według Ciebie mogą zbawić dusze ?
Czy całe PŚ, czy tylko tak zwany Nowy Testament ?

whitedove napisała:

Przekład z greki interlinearnej: " Dlatego odłożywszy od siebie każdy brud i obfitowanie złości, w delikatności przyjmijcie zasadzone słowo( logos) mogące zbawić dusze wasze.
To chyba oczywiste ,ze chodzi o słowo w pojęciu logos a nie rema, i jest to cale słowo Boże. Nie rozdzielam biblii na tak zwane przez Ciebie testamenty. Dla mnie biblia jest to slowo logos , które może również stać się w szczególnej sytuacji dla nas słowem rema.

Mieszkający w nas Chrystus dokonuje naszego zbawienia przez:uświęcanie,narodzenie na nowo i chrzest Duchem Świętym

Prawdziwym Słowem Bożym nie jest "całe PŚ, czy tylko tak zwany Nowy Testament",ale jest nim Chrystus,mieszkający w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.On osobiście i indywidualnie dla każdego kto za nim idzie, dokonuje zbawienia w procesie:

-uświęcania,oczyszczania z grzechów Duchem Świętym,Świętą Bożą Energią ,
-narodzenia na nowo,
-chrztu Duchem Świętym.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2014-05-17, 11:12   

Ratao,
w pełni zgadzam się i popieram, że Jezus jest Bożym Słowem. Słowem, które jest Prawdą. Słowem przez które wszystko się stało. Słowem, które prowadzi nas do Boga. Biblia zawiera Boże Słowo, ale w całości Bożym Słowem nie jest.
Niemniej Ty jesteś dla mnie zagadką. Wiele Twoich wypowiedzi świadczy o bardzo głębokim poznaniu, jednak Ty sam zmierzasz w stronę, która mnie niepokoi.

Henryk 

Wysłany: 2014-05-17, 12:59   

RM napisał/a:
Biblia zawiera Boże Słowo, ale w całości Bożym Słowem nie jest.
[...]
Wiele Twoich wypowiedzi świadczy o bardzo głębokim poznaniu, [...]

No to dobraliście się... :-(

amiko

Wysłany: 2014-05-17, 17:09   

Henryk

Henryk napisał/a:
RM napisał/a:
Biblia zawiera Boże Słowo, ale w całości Bożym Słowem nie jest.
[...]
Wiele Twoich wypowiedzi świadczy o bardzo głębokim poznaniu, [...]

No to dobraliście się... :-(

Podobnie można powiedzieć o Tobie,bo od trzeciego pokolenia Twoja rodzina należy do dobranego towarzystwa Badaczy Pisma. :-D

Z jakiego powodu ludzie,którzy wnikliwie badają,"czy tak się rzeczy mają" ,do obecnej chwili nie zbadali, że prawdziwym Słowem Bożym jest Chrystus,a nie Biblia? :-( Do leczenia korzonków też nie korzystasz z Bożej energii.

RM
Cytat:

...jednak Ty sam zmierzasz w stronę, która mnie niepokoi.

Dziękuję za miłe słowa i docenienie mojej skromnej osoby,ale jaką stronę masz na myśli?

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2014-05-17, 20:53   

Ratao,
Pisząc o niepokoju miałem na uwadze, Twoje wpisy o energii liter, o promowaniu objawień P. Gabrieli (nie jestem pewien jej imienia), odniesienia do ksiąg z innych systemów religijnych.

Odpowiedz do tematu