Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbawienie jest tylko w Chrystusie Jezusie.
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-27, 09:31   Zbawienie jest tylko w Chrystusie Jezusie.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują ,że przyjście Zbawiciela już blisko.
Jest czas by zastanowić się jak bardzo jeszcze odbiegamy w swoich wierzeniach od wzoru Mesjasza przedstawionego przez Biblię.

Jak ciężko nam jest gdy stwierdzamy,że tradycja jaką przyjęliśmy okazuje się fałszywa, nie mająca nic wspólnego z Biblią a zapożyczona np z mitraizmu. Zaczynają się prześladowania ze strony najbliższej rodziny: Synu nasi dziadowie tak wierzyli , nasi ojcowie tak wyznawali , a ty jakieś dziwactwa wymyślasz.Skąd to wziąłeś?
Gdy odpowiadasz zgodnie z sumieniem ,że z Biblii, ataki nasilają się .
- Kto ci tak mózg wyprał? Czemu to spotkało naszą rodzinę?
Ty naprawdę przepraszasz Boga za fałszywą religię w rodzinie?

Dz 4:12 bt "I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."

Jedno jednak przyznają oponenci, że wkoło chrystusowego człowieka roztacza się woń życia, woń nadziei.

Jaki jest prawdziwy Jezus opisany przez proroków, którego świadkami są apostołowie?

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-27, 13:01   

Cytat:
Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują ,że przyjście Zbawiciela już blisko.


Tak to prawda , tymbardziej ze już ludzie dochodzą do podobnych wniosków co do ludzkiej nauki:)
Dyskusyjne jest jeszcze lekarstwo, bo czy przez samą negację i przekreślanie ludzkiej tradycji postępujemy tak jak Jezus by chciał?
A moze wręcz odwrotnie
Pamietaj ze Jezus pouczał , a nie potępiał , patrzał w serca a nie chciał żadnych reformacji , poza duchową .
My śladem Chrystusa też powinniśmy pouczać ale nie brzydzić sie i starać się w myślach nawet nie wyrokować ze coś płynie od szatana.
Nigdy nie wiesz jakie intencje ma człowiek, czy popełnia grzech , czy nie ,to z człowieka grzech wychodzi a nie z tego co go OTACZA. Szatan zasiewa zło, a człowiek jak automat nieraz popaa w grzech
Pouczaj jak potrafisz , ale nigdy nie patrz więc po pozorach. Pamietaj tylko Chrystus jako człowiek miał pełny wgląd w serca.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-03-27, 16:38   

Listku, Czy szczerze wierzysz, że Jezus jest Zbawicielem, że umarł biorąc na siebie karę za Twoje grzechy? Jeśli tak nie masz się czym przejmować.
„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2, 8-9)
Uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony ty i twój dom (Dz 16,31)

Pamiętaj, że „trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących”. (1 Tym 4, 10)
Tak więc żadne wyznanie nie a monopolu na zbawienie. Drogą do Zbawienia jest Jezus (Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14,6)
Żydzi byli narodem wybranym, myśleli, że są jedynymi, najważniejszymi, i mają już wszystko co im potrzebne do relacji z Bogiem. A tu nagle pojawia się Jezus, czyni cuda i stawia się wyżej niż prorocy (Powiedziono przodkom waszym, a Ja wam powiadam… Mt 5) I jak go potraktowano ? Mk 3,20-35
Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».
Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy».
[...]
Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».

Czy ktoś pewny swojej nieomylności widząc działanie Jezusa w życiu człowieka, który jego zdaniem nie może być zbawiony, nie jest podobny do ludzi którzy oskarżali Jezusa o posiadanie ducha nieczystego. Mieli samego Zbawiciela przed oczami, ale w swojej pysze nie poznali go, odrzucili ponieważ nie pasował do ich wyobrażeń. Oni już mieli monopol na prawdę, a każdy kto się z nimi nie zgadzał miał ducha nieczystego, nawet sam Chrystus. Trzeba uważać na taką postawę, bo może nie zostać wybaczona.

Listek napisał/a:
Ty naprawdę przepraszasz Boga za fałszywą religię w rodzinie?

Może zamiast przepraszać za rodzinę, której wiarę zna tylko Bóg warto rozważyć modlitwę faryzeusza i celnika (Łk 18, 10-14)
Dwóch ludzi weszło do świątyni, aby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak się w duchu modlił: Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik. Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę z całego mego dorobku. A celnik stanął z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś swoją, mówiąc: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu. Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

I pomodlić się w ten sposób: Panie Jezu przez naszą ludzką słabość i zatwardziałość serc wciąż nie potrafimy poznać cię w pełni i zrozumieć twoją naukę. Dlatego proszę poślij do nas swojego ducha, żebym ja i moja rodzina mogli cię poznać i naśladować. Żebyśmy przez poznanie ciebie poznali Ojca. Żebyśmy doświadczyli miłości bożej i potrafili się nią podzielić z innymi.

P.S. Przykro mi, że masz problemy w rodzinie. Pomodlę się za was, aby Chrystus pomógł się wam pojednać.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-04-03, 15:54   

Przepraszam także Boga bardzo za antysemityzm mój i mojej rodziny.

Psalm 147, (19)[Bóg] Oznajmił swe słowo Jakubowi, Ustawy swe i prawa Izraelowi. (20) Nie uczynił tak żadnemu ludowi,Dlatego nie znają jego praw. Alleluja.

Rz 9:4 bt "Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."

Rz 3:1 bt Na czym więc polega wyższość Żyda? I jaki pożytek z obrzezania

(2) Wielki pod każdym względem. Najpierw ten, że zostały im powierzone słowa Boże. (3) Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga?


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10