Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepokalanie Maryjne
Autor Wiadomość
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-03-25, 09:09   

Cytat z filmu napisał/a:
Jezus i Maria są tym samym ciałem i teraz Jezus nazywa Marię niewiastą. (tak jak Adam nazwał Ewę).


Ależ polot. No dobra, ale co z tym:

A gdy Jezus ujrzał matkę i ucznia, którego miłował, stojącego przy niej, rzekł do matki: Niewiasto, oto syn twój! Potem rzekł do ucznia: Oto matka twoja! I od owej godziny wziął ją ów uczeń do siebie.

Mógł powiedzieć: Janie, zaopiekuj się moją matką. Ale zamiast tego zrzekł się swojej więzi z matką na rzecz umiłowanego ucznia.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-03-26, 00:19   

Nie zrzekł się. Ten uczeń wytrwał przy Jezusie do końca, inni uciekli nawet Piotr się zaparł. Dlatego o Marii możemy mówić jako o matce tylko trwając w Chrystusie.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-03-27, 20:45   

KobietoZMagdali,
jakoś nie widzę możliwości połączenia zapodanego fragmentu z Twoją odpowiedzią.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-27, 21:00   

RMie niestety pomyliłeś się
Cytat:
A gdy Jezus ujrzał matkę i ucznia, którego miłował, stojącego przy niej, rzekł do matki: Niewiasto, oto syn twój! Potem rzekł do ucznia: Oto matka twoja! I od owej godziny wziął ją ów uczeń do siebie.


Jezus nie rzekł do ucznia,,to juz nie jest moja matka Tylko Twoja''
Zostawił Matke Chrystusa w rękach Jana
W niejako testament .
Nawet mentalnie Jan nie zatracił matki i pisał w apokalipsie o kobiecie obleczonej w słońce.
Opisał tam niewiaste ktora zbiegła na pustynię przed smokiem. Kogo on tam opisywał?

Cytat:
Jezus i Maria są tym samym ciałem i teraz Jezus nazywa Marię niewiastą. (tak jak Adam nazwał Ewę).

Ależ polot.


ale tu musze niestety potwierdzić. Lekka nadinterpretacja

Ja wiem ze mamy szanować matkę Boską i jej poświecenie i tak dalej ale nie porównujmy jej do Boga, nie przypisujmy Boskich cech

Apostoł Jan był wierny Chrystusowi czyż nie widzicie podobieństwa

RM jak mozesz mowic to w kontekscie jakby Jezus chciał sie pozbyć brzemienia czyli własnej matki :aaa: ,
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-03-27, 21:28   

Jezus nie powiedział: Niewiasto teraz on będzie twoim synem (lub oto twój nowy syn) tylko oto syn twój. Czyli zobacz mnie w tym uczniu, ja będę żył w nim. Jak można żyć z Jezusem napisane jest w liście do Galatów (2, 20) Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.
Czyli Maria jest matką ludzi wierzących, tych którzy tak jak umiłowany uczeń wytrwają nawet przy krzyżu, gdy inni uciekną, dla ludzi w których żyje Chrystus.

Generalnie chodzi o to, że jakiekolwiek odniesienia do Marii jako matki bez wcześniejszego przyjęcia Jezusa jako Zbawiciela nie ma sensu.

P.S.
Cytat z filmu napisał/a:

Jezus i Maria są tym samym ciałem i teraz Jezus nazywa Marię niewiastą. (tak jak Adam nazwał Ewę).


Chodzi ty po prostu o zależność matka-syn. Ewa została stworzona z ciała (żebra) Adama, natomiast o dziecku można powiedzieć, że jest z ciała swojej matki, np. jak mówisz potocznie o synu/córce to moja krew.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
Ostatnio zmieniony przez KobietaZMagdali 2014-03-27, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-03-27, 21:33   

elihu napisał/a:

Problem z ziemią polega na tym, że każdy duch musi być opleciony ciałem fizycznym, które dostarcza matka. Wskutek nieodpowiedzialnego dobierania się ludzi w niepasujące pary rodzą się dzieci z duchem ojca w niepasującym do niego ciele, które odziedzicza się po matce.

Dlatego syn musiał urodzić się w najlepszej możliwie pasującej do niego ziemskiej kobiecie.


:aaa: :aaa: :aaa:
O ludzie, gdzieś ty to wyczytał :!: :!: :!: Mam nadzieję, że nie w Biblii :-?
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-03-27, 21:40   

KobietaZMagdali napisał/a:

Generalnie chodzi o to, że jakiekolwiek odniesienia do Marii jako matki bez wcześniejszego przyjęcia Jezusa jako Zbawiciela nie ma sensu.


A to też? Ma to sens? Jaki? :-/

http://izraelczyk.pl/inde...tianity/94-1758
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-27, 21:41   

KobietaZMagdali napisał/a:
elihu napisał/a:

Problem z ziemią polega na tym, że każdy duch musi być opleciony ciałem fizycznym, które dostarcza matka. Wskutek nieodpowiedzialnego dobierania się ludzi w niepasujące pary rodzą się dzieci z duchem ojca w niepasującym do niego ciele, które odziedzicza się po matce.

Dlatego syn musiał urodzić się w najlepszej możliwie pasującej do niego ziemskiej kobiecie.


:aaa: :aaa: :aaa:
O ludzie, gdzieś ty to wyczytał :!: :!: :!: Mam nadzieję, że nie w Biblii :-?


hehe mysle ze to są mądrości Elihu :P
Anatomia i medycyna tu wymięka:P
On czasem coś mądrego powie, ze az sie chce zacytować ale przewaznie otacza to stekiem ...
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-27, 21:47   

Mam pytanie do wszystkich tutaj zgromadzonych
Czy mozemy miłować Matkę Boską?
Nie czujecie czasem takiej potrzeby i ze szatan zakłada kaganiec?
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-03-27, 22:05   

Jachu czytałam kiedyś o tym. Problem w rzeczywistości jest wiele bardziej poważny i przerażający . Twój artykuł przedstawia kult świętej śmierci jako zwykłą fanaberię. Natomiast jest powiązany z satanizmem, w jego wyniku zginęły prawdopodobnie tysiące osób. Nie są to rewelacja z portalu w stylu niewiarygodne.pl, ale potwierdzają to FBI i BBC.
http://niezalezna.pl/4934...swieta-smiercia
http://www.fronda.pl/a/za...erci,28084.html
Szatan wciąż aktywnie działa, a pomagają mu "racjonaliści" głoszący, że nie istnieje.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
elihu 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 73
Wysłany: 2014-03-28, 06:30   

jfs300 napisał/a:
Anatomia i medycyna tu wymięka:P

Ja jestem lepszy niż anatomia i medycyna razem wzięte.
_________________
zbanowany
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-03-28, 09:03   

elihu napisał/a:
Ja jestem lepszy niż anatomia i medycyna razem wzięte.


Pod jakim względem? Czy ktoś tu robi takie porównania? Potrafisz nie zwracać na siebie uwagi?
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-03-29, 23:29   

jsf300 napisał/a:
Mam pytanie do wszystkich tutaj zgromadzonych
Czy mozemy miłować Matkę Boską?


Zbawienie przez Jezusa, prawda przez Jezusa, dostęp do Ojca przez Jezusa, pośrednictwo tylko przez Jezusa. Czy istnieje potrzeba poprawienia tego, co Jezus zrobił? A Matka Boska to kto?
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 23:35   

RM chyba nie zrozumiałeś pytania :-P
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-03-30, 16:58   

jfs300 napisał/a:
witam mam pytania do Katolików
a czemu nie do wszystkich? Co chwilę na forum dubluje się tematy maryjne. Ciekawe ostatnio:

http://biblia.webd.pl/for...p=322208#322208

pełno wygasłych

http://biblia.webd.pl/for...t=maria&start=0

Jednym słowem temat rzeka, a Ty wolałbys zamknąć się w gronie swoich wyznawców?

jfs300 napisał/a:
Mam pytanie do wszystkich tutaj zgromadzonych
Czy mozemy miłować Matkę Boską?
Nie czujecie czasem takiej potrzeby i ze szatan zakłada kaganiec?
a tu już wyłazi intencja, by innych wrzucić na koniec w szufladkę, bo Maria jest matką zwyczajną Jezusa dla wielu na forum. Umiesz się z tym pogodzić?

Czy Ja jfs mogę się jeszcze wobec tego wypowiadać tutaj jako ja?
Czy ja muszę być co najmniej pro KRK a najlepiej członkiem KRK?

No i tak:
czy nie czytałes w Biblii zakazu wzywania zmarłych?
- o powszechnosci grzechu wsród ludzi (obejmuje wszystkich)?
- czy jestes ekspertem co do wizji apokaliptycznych, kogo ma na mysli autor w "niewiasta obleczona w słońce"?
Trudno mi przejsć nad tą sprawą obojętnie.

Dawno już w administracji jednak optowałem za tworzeniem "Dział dla", a wówczas zakładalibysmy "kaganiec" dla tych, kto wchodząc w tym dziale chciałby ostro krytykować czyjąs wiarę w cos, co w danej grupie uchodzi za swięte. Może stąd ten notoryczny bałagan dubli.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11