Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste i nieczyste
Autor Wiadomość
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-20, 10:58   

jarek napisał/a:
Ci co się niby zdrowo odzywiają tez pomrą, a zysku na duszy nie uswiadczą, bo maja zatrute umysły. Jedyne co kala człowieka pochodzi z jego wnętrza. To jest nieczyste, a nie to co Bóg w Chrystusie oczyścił.

Ot taka sobie sugestia.


w pewnym sensie masz racje...

jednak jest napisane: Kto niszczy świątynię Ducha Św., tego zniszczy Bóg" chyba nie bez kozery..
wielu sie modli o to by Pan przedłużył dni.. kiedy niszczą świątynię Ducha Św. czynią to bez sensu, wielu modli się o uzdrowienie, które moze nigdy nie nastąpić przez nieposłuszeństwo do Bozych praw.. to żadne prawo duchowe.. to logika.. jak można modlić sie o uzdrowienie i wcinać niezdrowe żarcie? .. absurd..
 
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-08-20, 15:20   

Cytat:
Esther..

jednak jest napisane: Kto niszczy świątynię Ducha Św., tego zniszczy Bóg" chyba nie bez kozery..

A co jest Swiątynia Ducha świetego ?
chyba nie myslisz ze nasze ciało /mięso?
Cytat:
wielu sie modli o to by Pan przedłużył dni.. kiedy niszczą świątynię Ducha Św. czynią to bez sensu, wielu modli się o uzdrowienie, które moze nigdy nie nastąpić przez nieposłuszeństwo do Bozych praw.. to żadne prawo duchowe.. to logika.. jak można modlić sie o uzdrowienie i wcinać niezdrowe żarcie? .. absurd.


Swiątynie Ducha nie dotyczy ciała .
a niszczyc Swiatynie mozna przez oczernianie kogos ,pogardzanie kims
obmowa zły język itp .
przez takie nieporozumienia ,uwaza sie ze ten kto ma ułomne ciało nie moze byc Swiatynia
Ducha , bo jest uszkodzony !
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-20, 17:58   

kesja napisał/a:
Cytat:
Esther..

jednak jest napisane: Kto niszczy świątynię Ducha Św., tego zniszczy Bóg" chyba nie bez kozery..

A co jest Swiątynia Ducha świetego ?
chyba nie myslisz ze nasze ciało /mięso?
Cytat:
wielu sie modli o to by Pan przedłużył dni.. kiedy niszczą świątynię Ducha Św. czynią to bez sensu, wielu modli się o uzdrowienie, które moze nigdy nie nastąpić przez nieposłuszeństwo do Bozych praw.. to żadne prawo duchowe.. to logika.. jak można modlić sie o uzdrowienie i wcinać niezdrowe żarcie? .. absurd.


Swiątynie Ducha nie dotyczy ciała .
a niszczyc Swiatynie mozna przez oczernianie kogos ,pogardzanie kims
obmowa zły język itp .
przez takie nieporozumienia ,uwaza sie ze ten kto ma ułomne ciało nie moze byc Swiatynia
Ducha , bo jest uszkodzony !


poniekąd masz rację, jednak:

1Kor 6:19 Bw "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?"
(20) Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.”

poprzez poszanowanie swego ciała oddajesz Bogu cześć w ciele..

J 2:21 Bw "Ale On mówił o świątyni ciała swego." - ciało Jego było świątynią

Dz 2:17 Bw "I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;"- znaczy że w ciało wstąpił Duch Św

Rz 12:1 Bw "Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składaliciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu , bo taka winna być duchowa służba wasza."

powinniśmy szanować nasze ciała.. w końcu muszą nam posłużyć parę latek w tym ziemskim bycie.. :-)
 
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-08-20, 20:20   

Oczywiście
poniekąd masz racje ,ale....
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-20, 21:18   

Kesjo, po prostu chciałam tym samym wyrazić, ze oczywiście Duch Św ma swą duchową świątynię w której mieszka, jest to sfera duchowa nie cielesna, jest to Królestwo Boże.. czyli sprawiedliwość, radość i pokój w Duchu Św.. jest to ciało Chrystusa, które zespala się doskonale w tak różnych a perfekcyjnie dobranych członkach..

to jednak nie przeczy temu, że my w całości jesteśmy świątynią Bożą..
1Kor 6:19 Bw "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego...
i że o tą świątynie, także (nie mówię że NIE WYŁĄCZNIE) w sensie troski o ciało, organizm należy dbać..

rzecz jasna że nie jest to rzecz pierwszorzędna.. przede wszystkim mamy zatroszczyć się o naszą duszę, by była nieskalana, jednak o ciało też należy się troszczyc, gdyż właśnie w tym ciele, które jest tylko powłoką, kokonem, kryje się najwspanialszy Boży dar, Duch Św..jednak wydaje mi sie, ze każdy człowiek z tożsamością chrześcijańską będzie troszczył się o swe ciało jak najlepiej, tak dalece, jak będzie mu to przez Boga objawione..
 
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-08-21, 03:49   

Quster napisał: -

Cytat:
a ty nie grzeszysz ? nie popelniasz błędów ? czy czasem jesteś nie posłuszna Bogu ?

Nie można trwać rozmyślnie w grzechach, bo my mamy żyć w czystości i w świętości. :prosze:

W 1 Liście Jana 2:1-2, czytamy: -

"Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy Orędownika
u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze,
a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata".


 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-08-21, 05:02   

Esther:
Cytat:
no ale dlaczego jeśli ktos spozywa wieprzowinę, umrze? czy nie dlatego, ze po prostu jest niezdrowa?

Bóg nie potępi nas za jedzenie wieprzowiny...

Pan Jezus powiedział:
"...Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism...?" - Ew. Marka. 12:24.

W Księdze Izajasza 66:17, czytamy: -
„Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku,
ci którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan”.


Te słowa powiedział Bóg przez usta proroka Izajasza.

Zwróć uwagę, że Stwórca nasz nie mówi, że umrą, ale że zginą.
Dlaczego więc nauczasz inaczej :?: :aaa:



Jarek napisał:
Cytat:
Jedyne co kala człowieka pochodzi z jego wnętrza. To jest nieczyste, a nie to co Bóg w Chrystusie oczyścił.

Wskaż wersety w Piśmie Świętym, że np. wieprzowinę wolno spożywać :mrgreen:

 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-08-21, 07:51   



Esther napisała: -

Cytat:

M&M czy możecie powiedzieć mi czy to co napisałam jest niezgodne z Biblią? bo jakoś mi się nie wydaje..

Bóg Ojciec pouczył nas o zwierzętach czystych i nieczystych (3 Mojż. 11:1).

Powiedział nam, które zwierzęta możemy jeść, a których nam jeść nie wolno.

W 3 Księdze Mojż. 11:47, czytamy: -

„Abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz
między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno”.


Zobacz Esther, że niektórych zwierząt, nie wolno nam jeść.

W Księdze Izajasza 66:17, jest napisane: -

„Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku,
ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan”.

Bóg Ojciec przez proroka Izajasza, powiedział nam kto zginie. Wszyscy więc powinniśmy
stosować się do Bożych słów, i czynić to, co jest dobre i słuszne w Jego oczach.

W Księdze Ezechiela 36:26, Bóg mówi: -

„Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować
według Moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je”.

A apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian 6:19-20, pisze: -

„Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga,
i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym”.


Widzisz, że nie powinniśmy zanieczyszczać swoich ciał, dlatego, że one mają być Świątynią Ducha Świętego.

A oprócz tego, jeżeli ktoś spożywa te nieczyste zwierzęta, to choruje, a następnie umiera.

 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-21, 10:39   

Maja. napisał/a:
Esther:
Cytat:
no ale dlaczego jeśli ktos spozywa wieprzowinę, umrze? czy nie dlatego, ze po prostu jest niezdrowa?

Bóg nie potępi nas za jedzenie wieprzowiny...

Pan Jezus powiedział:
"...Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism...?" - Ew. Marka. 12:24.

W Księdze Izajasza 66:17, czytamy: -
„Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku,
ci którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan”.

Te słowa powiedział Bóg przez usta proroka Izajasza.

Zwróć uwagę, że Stwórca nasz nie mówi, że umrą, ale że zginą.
Dlaczego więc nauczasz inaczej


a czego ja nauczam wbrew Pismu? :roll: ja już nie mam do Ciebie siły... czytasz wogóle moje wypowiedzi? oczywiście, wszyscy co spożywają nieczyste zginą, każdy kto spożywa truciznę też zginie.. to logiczne.. ale nie masz prawa nikogo osądzać czy potępiać!
 
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-21, 10:42   

Miriam napisał/a:
Esther napisała: -

Cytat:

M&M czy możecie powiedzieć mi czy to co napisałam jest niezgodne z Biblią? bo jakoś mi się nie wydaje..

Bóg Ojciec pouczył nas o zwierzętach czystych i nieczystych (3 Mojż. 11:1).

Powiedział nam, które zwierzęta możemy jeść, a których nam jeść nie wolno.

W 3 Księdze Mojż. 11:47, czytamy: -

„Abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz
między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno”.

Zobacz Esther, że niektórych zwierząt, nie wolno nam jeść.

W Księdze Izajasza 66:17, jest napisane: -

„Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku,
ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan”.

Bóg Ojciec przez proroka Izajasza, powiedział nam kto zginie. Wszyscy więc powinniśmy
stosować się do Bożych słów, i czynić to, co jest dobre i słuszne w Jego oczach.

W Księdze Ezechiela 36:26, Bóg mówi: -

„Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować
według Moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je”.

A apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian 6:19-20, pisze: -

„Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga,
i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym”.

Widzisz, że nie powinniśmy zanieczyszczać swoich ciał, dlatego, że one mają być Świątynią Ducha Świętego.

A oprócz tego, jeżeli ktoś spożywa te nieczyste zwierzęta, to choruje, a następnie umiera.


no więc czego ja nauczam co jest wbrew Pismu, bo zdaje się, że podałam te same Pisma co Ty w swoim poście.. czytasz wogóle moje posty? napisz jaka jest moja opinia na temat wieprzowiny!!!! napisz swoimi słowami, nie cytuj fragmentów moich wypowiedzi.. powiedz co ja sądzę na temat spożywania wieprzowiny? no powiedz!
 
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-08-21, 22:19   

Esther napisała: -

Cytat:
no więc czego ja nauczam co jest wbrew Pismu, bo zdaje się, że podałam te same Pisma co Ty w swoim poście.. czytasz wogóle moje posty? napisz jaka jest moja opinia na temat wieprzowiny!!!! napisz swoimi słowami, nie cytuj fragmentów moich wypowiedzi.. powiedz co ja sądzę na temat spożywania wieprzowiny? no powiedz!


Sama przeczytaj, co napisałaś: - 2007-07-30, 22:49 Temat: Czyste i nieczyste: -

Cytat:
niech każdy postępuje zgodnie ze swoim przekonaniem, jeśli uważacie że jesteście potępione jak jecie, nie jedzcie, bo inaczej będziecie grzeszyć..

jednak nie osądzajcie wszystkich jedną miarą, bo Waszą miarą i Bóg Was sądzić będzie.. tak samo ostro z uczynków jak Wy to czynicie, a nikomu nie udało się jeszcze zakonu wypełnić.. Wam też się nie uda, choćbyście miały ze swej komory modlitewnej nie wychodzić..

Kesjo nie potępiajmy słabszych w wierze, wszak czy stoją czy leża, czy jedzą drób czy warzywa, do Pana należą.. oby tylko zdążyły pewnego dnia przyjąć swe zbawienie z łaski..


każdy chrześcijanin będzie sądzony z tego, co Pan objawił w Jego sercu, nikt nie będzie sądzony z czegoś o czym pojęcia nie miał, z poznania, które nie zostało mu dane..

http://www.biblia.webd.pl...ighlight=#31281



Oraz: - 2007-08-02, 22:34 Temat: Czyste i nieczyste

Cytat:

źle trafiłyście mięsa wieprzowego nie jadam, bo zostało mi to objawione i mam przekonanie w sercu, że nie jest to dobre dla świątyni Ducha Świętego, którą jestem, jednak jeśli bym zjadła, bo na przykład nie miałabym nic innego do jedzenia, nie będę z tego powodu potępiona, gdyż jestem w Chrystusie.. może to zaszkodzić jedynie mojemu zdrowiu..
mimo iż sama nie jadam mięsa nieczystego, nie potępiam tego który je, czy je czy nie je żyje dla Pana i Pan sądzić go będzie, Pan go powołał, Pan go prowadzi, czy stoi czy leży, do Pana należy, ja nie mam prawa go osądzać

a wiedza i objawienie tego w sercu to dwie róne kwestie, Ty wiesz że wielu rzeczy czynić nie powinnaś, a czynisz je, gdyż jesteś słaba w swym ciele, jeśli jest ci to objawione, nie czyń tego, ale i pozwól innym żyć wedle przekonania jakie mają.. w końcu kwestia jedzenia/niejedzenia jest błahostką.. tym, którzy mają Ducha Świętego, to co, należy, Duch Święty objawi, wprowadzi we wszelką prawdę.. a Ty powinnaś więcej się modlić o braci, którzy grzeszą, bo jedynie Duch Św. daje przekonanie o grzechu a nie Wasze posty.. jeśli więc uważacie że ktoś grzeszy, módlcie się a Pan przywiedzie go do upamiętania

http://www.biblia.webd.pl...ighlight=#31281


Esther, nie możemy zanieczyszczać naszych ciał spożywaniem wieprzowiny, gdyż my mamy być
Świątynią Ducha Świętego.


Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-08-21, 22:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-21, 22:22   

Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? prosiłam, byś bez cytatów napisała swoimi słowami, co ja o tym myślę! czy rozumiesz już o co Cię poprosiłam?
 
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-08-21, 22:36   

Esther, to napisz krótko, czy wolno nam spożywać wieprzowinę, czy też nie.

 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-08-22, 00:36   

to Ty napisz jak mnie zrozumiałaś :-)
 
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-08-22, 12:56   

Esther napisała:
Cytat:
a czego ja nauczam wbrew Pismu? :roll:

:shock: No to spójrzmy :roll:

w swoim poście napisałaś:
Cytat:
Bóg nie potępi nas za jedzenie wieprzowiny...

Dlatego wyjaśniamy Ci, że :
Cytat:
Zakaz spożywania pokarmów nieczystych obowiązuje ludzi do końca świata.

Prorok Izajasz uczy nas:
"... ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan." - Iz. 66:17.

Spójrz do II Księgi Machabejskiej rozdział 7.
Zobacz, jak męczeńską śmiercią zginęła matka z siedmioma synami, tylko dlatego, że nie chcieli skosztować wieprzowiny zakazanej przez Boga.

Wszystkie dzieci Boże rozróżniają między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami,
które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno

Skoro w proroctwie Izaj. 66:17. Bóg mówi, że osoby, które między innymi spożywają wieprzowinę zginą, to dlaczego Ty Esther nauczasz inaczej :?:



W końcu napisałaś:
Cytat:
wszyscy co spożywają nieczyste zginą,

Cieszymy się, ze to zrozumiałaś :-D


piszesz:
Cytat:
ale nie masz prawa nikogo osądzać czy potępiać!

Ja nie, ale Bóg tak, dlatego to nie są moje nauki, ale nauki Boże :idea:

Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-08-22, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10