Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Film dokumetalny o świadkach Jehowy produkcji amerykańskiej.
Autor Wiadomość
Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2014-04-26, 22:21   Film dokumetalny o świadkach Jehowy produkcji amerykańskiej.

"Pasjonujący i pouczający. KNOCKING zabiera nas w świat Świadków Jehowy w sposób całkowicie zaskakujący i poruszający." - Anderson Cooper, CNN

Film dokumetalny o świadkach Jehowy produkcji amerykańskiej (2006). Autorzy: Joel P. Engardio & Tom Shepard (twórca Camp Lavender Hill i Scout's Honor)

Są moralnymi konserwatystami, którzy trzymają się z dala od polityki i wojny kultur, ale wygrali rekordową liczbę spraw sądowych poszerzających wolność każdego. Odmawiają transfuzji krwi na religijnych podstawach, ale popierają dziedzinę medycyny zwaną bezkrwawą chirurgią. W nazistowskich Niemczech, mogli walczyć dla Hitlera lub iść do obozów koncentracyjnych. Wybierali obozy. Podążając śladami dwóch rodzin, które wytrwale bronią swojej budzącej kontrowersje i źle rozumianej wiary chrześcijańskiej, KNOCKING odsłania jak jedna niebywała religia pomogła kształtować historię tuż za Twoim progiem.

Film podejmuje zagadnienia swobód obywatelskich, sytuacji świadków Jehowy w czasie Holocaustu oraz wzbudzające kontrowersje kwestie medyczne. Szeroko komentowany w amerykańskiej prasie, wyróżniany na festiwalach i przeglądach kina dokumentalnego, wyświetlany w centrach kulturalnych oraz oświatowych w całych Stanach Zjednoczonych, a także sieciach telewizyjnych ITVS, PBS "Independent Lens", KNOCKING otwiera drzwi do świata świadków Jehowy.

http://www.youtube.com/watch?v=efi91f9a-ME

Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-04-26, 22:53   

" To nie tylko religia to życiowa droga "

Spodobała mi się ta wypowiedź z tego filmu. :-D

Film ciekawy. :-)

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2014-04-29, 18:49   

Obejrzałem cały. Film jest dobry, choć wkradło się przekłamanie.
Organizacji ŚJ nie założył Russell tylko Ruterford.
Natomiast, jeśli chodzi o chrześcijańską postawę to katolicy i ewangelicy powinni się wstydzić :oops:

Marius Bienius 

Wysłany: 2014-04-29, 22:23   

Ale właściwie dlaczego Świadkowie nie obchodzą urodzin? Co w tym złego?

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2014-05-04, 13:25   

Marius Bienius napisał/a:
Ale właściwie dlaczego Świadkowie nie obchodzą urodzin? Co w tym złego?

nic, ale jak ktoś lubi bajdurzyć to nic na to nie poradzisz :-)

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-04, 13:41   

ciekawy jest film faktycznie
I gdyby doktryna ŚJ na tym sie zamykała to by było dobrze
a nie mowili bezczelnie ze są jedyną słuszną drogą czy religią , czy arką jak nasi tutaj forumowi panowie ( i panie ) potrafią :roll:
wychodzi na to ze są słabo reprezentatywni..
I raczej robią antyreklamę

Bardzo to mnie mierzi osobiście bo taką postawą nie wiem czy świadomie , cz ynie przekreślają pozostałych i w takim wypadku niestety tutaj przyklasnąć nie mogę.

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Bob 

Wysłany: 2014-05-06, 10:53   

Trochę cukierkowy ten film ale to efekt wybiórczego podejścia do tematu, do czego oczywiście autor jak najbardziej ma prawo koncentrując się na takich a nie innych aspektach. Daje się nawet zauważyć starania o to, żeby nie wyszła z tego laurka. Końcówka mocno dyskusyjna i raczej demaskująca starannie skrywane pod płaszczykiem neutralności intencje autora.

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-06, 13:14   

Bob napisał/a:
Trochę cukierkowy ten film ale to efekt wybiórczego podejścia do tematu, do czego oczywiście autor jak najbardziej ma prawo koncentrując się na takich a nie innych aspektach. Daje się nawet zauważyć starania o to, żeby nie wyszła z tego laurka. Końcówka mocno dyskusyjna i raczej demaskująca starannie skrywane pod płaszczykiem neutralności intencje autora.

Możesz coś konkretniej? Bo ja nic nie widze takiego

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Odpowiedz do tematu