Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek sióstr boromeuszek w Zabrzu, przemoc, gwałty, ofiary
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-04-28, 10:40   Ośrodek sióstr boromeuszek w Zabrzu, przemoc, gwałty, ofiary

Przez kilkanaście lat dręczyła dzieci, doprowadziła do tego, że wyrosły z nich bestie lub ludzie, którzy będą mieli problemy psychiczne do końca życia! Taka jest siostra Bernadetta (Agnieszka F., 59 l.) z Zabrza. Skazana na dwa lata więzienia za przemoc w ośrodku wychowawczym w Zabrzu prowadzonym przez zakon boromeuszek, przez lata unikała kary. Jednak wczoraj zabrzański sąd nie zgodził się już na warunkowe zawieszenie zakonnicy kary, czego domagał się jej obrońca. Siostra ma pójść do więzienia.

Dzieci w ośrodku wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu przeszły horror! Były systematycznie gwałcone, bite i poniżane, a wszystko za przyzwoleniem dyrektorki – siostry Bernadetty. Sama także biła wychowanków drewnianym wieszakiem, upokarzała ich, wyzywając wulgarnie, zmuszała do biegania boso po śniegu, biła cienkimi linijkami. Dzieci nie mogły bawić się zabawkami ani głośno śmiać! W czasie mszy nie można było odwracać głowy. Dzieci były też karane za to, że moczyły się w nocy – musiały kilka godzić wachlować prześcieradło, by wyschło! Najgorsze jednak było przyzwolenie na gwałty. Siostra zamykała młodszych wychowanków w jednym pokoju ze starszymi, gdzie młodsi byli bici i gwałceni. – Mieszkałem w jednym pokoju z dwoma chłopakami starszymi ode mnie. Przeżyłem koszmar – mówi ze łzami w oczach Paweł (22 l.) z Zabrza, który w ośrodku mieszkał ponad 12 lat. Z jego relacji wynika, że siostry nie miały litości. Dlatego nie można się dziwić, że wychowały bestie.– Mam kontakt z wieloma kolegami z ośrodka. Nie każdy potrafił sobie poradzić z tą traumą. Wielu z nich to teraz alkoholicy, narkomani i przestępcy. Wielu z nich trafiło do więzienia. Tego bicia, poniżania i przede wszystkim bezradności, strachu, nie da się wymazać z pamięci – tłumaczy Paweł.

Spod karzącej ręki sióstr boromeuszek wyszły potwory: wielu przestępców, w tym skazani za morderstwo 8-letniego Mateuszka Domaradzkiego dwaj kuzyni z Rybnika Tomasz Z. (33 l.) i Łukasz N.( 29 l.) oraz zatrzymany kilka dni temu za 30 gwałtów Patryk J. (21 l.), występujący w procesie Bernadetty jako oskarżyciel posiłkowy. Mając 14-lat, był podobno katowany przez zakonnice i molestowany seksualnie przez starszych wychowanków! Potem sam zmienił się w potwora. Patryk J. ostatnio był bezdomny. Został zatrzymany na początku kwietnia w Katowicach za seksualny atak na dwie nastolatki, ale przyznał się do innych gwałtów. Na razie usłyszał dwa zarzuty usiłowania doprowadzenia do innych czynności seksualnych nieletnich, a także zarzut gwałtu (doszło do niego w ub. roku). Jest w areszcie. Tomasz Z. (33 l.) i Łukasz N. (29 l.) zimą 2006 roku zgwałcili i zabili 8-letniego Mateuszka Domaradzkiego z Rybnika. Byli sąsiadami chłopca. Łukasz był upośledzony, ale szybko podporządkował sobie starszego kuzyna. Obaj najpierw przyznali się do tego, że zgwałcili i pobili chłopczyka, w którym Tomasz rzekomo był zakochany. Mateuszek uciekał przed nim i to go zdenerwowało. Kiedy – już po gwałcie – się zorientowali, że chłopczyk nie żyje, zakopali go i ciało przykryli gałęziami. Sąd skazał ich na 25 lat więzienia, ale ciała dziecka nadal nie odnaleziono! Jak się okazało, Tomasz Z. – kiedy był wychowankiem sióstr, jeszcze zanim skończył 5 lat – został zgwałcony przez starszego kolegę. Potem sam molestował i gwałcił młodszych wychowanków. Dyrektorkę ośrodka skazano w 2010 r., wykonanie kary zawieszono, ale później sąd apelacyjny zniósł zawieszenie. Mimo to siostra nie trafiła do więzienia, bo sąd odraczał wykonanie kary ze względu na zły stan jej zdrowia. Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

http://szybki.fakt.pl/sio...mpaign=BigShare
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-04-28, 10:51   

A niewiasta była przyobleczona w purpurę i szkarłat oraz ozdobiona złotem i drogocennym kamieniem, i perłami, a w swej ręce miała złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swej rozpusty

Obj 17:4
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-28, 20:12   

Miałem niebyć wredny , ale :PP Ktoś sam sie prosi
https://www.youtube.com/watch?v=AzV5H9oD30M

Cytat:
"Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:


Bobo pamietaj masz wziac odpowiedzialność za cudze dusze
i wystąpić z niej ha ha :P

1:1
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-05-05, 12:42   

Owa "siostra", jak zwykło się nazywać tą .... siedzieć nie pójdzie. (..............................). A KRK chroni tych, którzy są mu wierni, nawet jeśli są pedofilami.
KRK (centrala) doskonale rozumie w jakie bagno wpuszcza swoich kapłanów i zakonników, skazując ich na celibat. Celibat prowadzi do wynaturzeń, ponieważ niezaspokajane potrzeby seksualne prowadzą człowieka do stanu obłędu. Dlatego KRK chroni tych, którzy jak owa "siostra", zaspokajali swoje potrzeby seksualne w sposób wynaturzony. Dla mnie najbardziej szokujące w tym wszystkim jest to, że ludzie dalej chodzą do tego Kościoła, jakby sens tych zdarzeń dotyczył kogoś innego.

RM, masz dużo racji, ale słowa za mocne ! Anna01
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2014-05-05, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-05, 13:51   

Uważam (nie od dziś), że KK - mając może w początkowej fazie - słuszne i czyste założenia, szybko stał się instytucją wykorzystywaną przez ludzi różnej maści.
"Schronienie" dostali ludzie rządni władzy, pieniędzy, poklasku.
Autorytet na jaki się powoływali czyli autorytet Boga, dał im wolność działania i bezkarność w każdej dziedzinie.
Myślę, że są w KK i ludzie o szczerych sercach - wiedzących i widzących co się dzieje, ale nie widzą dla siebie alternatywy.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-05-05, 13:56   

Sorry, wysłuchałem wiadomości i poniosło mnie :buzka:
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2014-05-05, 14:16   

RM napisał/a:
Sorry, wysłuchałem wiadomości i poniosło mnie :buzka:


Nie przejmuj się. Każdego przyzwoitego człowieka może ponieść, jak o tym czyta.
_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski
http://wydaje.pl/e/genesi...ersja-pogladowa
http://wydaje.pl/e/genesi...rzeszlosci-cz-2
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-05, 17:46   

Mnie poniosło jak przeczytałam o Legionie Chrystusa i jego założycielu Marcialu Degollado. To dopiero skandal ! Watykan w tym JPII ze wszystkiego zdawał sobie sprawę ! Czyli SAMA GÓRA tolerowała przez lata, zboczeńca i dewianta !
Nareszcie zbrodnie wyciągane są na światło dzienne. Coraz trudnie je ukryć.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-05-06, 14:43   

Ciekawe jest dla mnie, to,że obecni dostojnicy KrK i obecny Papież, doskonale wiedzą,że Jan Paweł II znał doskonale tę sprawę i skrzętnie ją tuszował i został świętym czy was to nie dziwi?
To jest przecież współudział w zbrodni.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-05-06, 21:38   

Mnie nie dziwi. Seks jest prawem nieredukowalnym człowieka, a KRK stanął ponad Bogiem i zredukował swoim duchownym seks. Teraz wychodzą na jaw wszelkie zboczenia jakich źródłem jest celibat. Kiedyś było łatwo to tuszować, teraz już coraz trudniej. Niemniej tylko niewielka ilość tych spraw jest nagłaśniana.

Mnie nie dziwi, ale Katolików powinno. Przecież to ich duchowe dziedzictwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11