Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MIĘDZYWYZNANIOWY DIALOG
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-05-03, 19:11   

RN napisał/a:
Czy katolicy są chrześcijanami


nie
Chrześcijanie nie uczą się mordować innych bliźnich.
Katolicy to czynią
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-05-03, 19:22   

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:
Czy katolicy są chrześcijanami


nie
Chrześcijanie nie uczą się mordować innych bliźnich.
Katolicy to czynią


Kim w takim razie są katolicy :?:
Czy dzisiaj z kościołów katolickich płyną zachęty do prześladowań, mordów :?:
Czy wśród wiernych innych wyznań dochodzi do morderstw :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
Ostatnio zmieniony przez RN 2014-05-03, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-03, 19:22   

Cytat:
ŚJ pomagają ludziom poznać Biblię, a co za tym idzie, ludzie się określają. Ich reakcja pokazuje, czy osiągną życie (jeden cel) czy śmierć (drugi cel).
Dla jednych jesteśmy smrodem ale dla innych wonią ku życiu.
Ująłem to najprościej jak mogę


No zobacz dziwnym trafem ja Biblii nigdy nie odrzuciłem ani Chrystusa, a was zdecydowanie tak i waszą fałszywą religię, dziwne prawda?
Czy to jest dla pojęcia dla Bobo wogóle?

Ps. Gdyby szatan mi czytał Biblie też bym go pogonił
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-03, 19:24   

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:
Czy katolicy są chrześcijanami


nie
Chrześcijanie nie uczą się mordować innych bliźnich.
Katolicy to czynią


no patrz- mnie nikt nie uczył :cry:
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-03, 19:30   

jfs300 napisał/a:
No zobacz dziwnym trafem ja Biblii nigdy nie odrzuciłem ani Chrystusa, a was zdecydowanie tak i waszą fałszywą religię, dziwne prawda?
Czy to jest dla pojęcia dla Bobo wogóle?


Dla Bobo ani dziwne i do przyjęcia! :-D

Ale cuda jednak się zdarzają. Tylko wierzgać nie trzeba.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-03, 19:32   

jfs300 napisał/a:
no patrz- mnie nikt nie uczył


Bo za młody jesteś. Trochę wcześniej katolicy chętnie w Polsce uczyli się zabijać. W innych krajach do dziś się uczą. KK nie widzi w tym nic złego. Ba! nawet popiera! ;-)
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-03, 19:38   

Bobo napisał/a:
jfs300 napisał/a:
no patrz- mnie nikt nie uczył


Bo za młody jesteś. Trochę wcześniej katolicy chętnie w Polsce uczyli się zabijać. W innych krajach do dziś się uczą. KK nie widzi w tym nic złego. Ba! nawet popiera! ;-)


Nawet jeśli nie widzi nic złego (chociaz w kościele to słyszę raczej coś odwrotnego ale pominmy:P)
To czy mozna powiedzieć ze przyucza do zabijania?
Czy raczej ,, nie interweniuje''
W przypadku np zabijania płodu przez matkę interweniują zdecydowanie
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-05-03, 19:45   

Bobo napisał/a:
Nie wiem czy głoszą. Myślę, że świat niewiele wie o kimś jeszcze głoszącym niż ŚJ.
A co...? Byli u ciebie?

Nie, ja z nimi głosiłam. A raczej brałam udział w ich głoszeniu, bo mi wyjątkowo kiepsko szło :-( . nie chodzą po domach tylko kręcą się głównie w wakacje po nadmorskich miejscowościach, i po woodstoku :-D
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-03, 19:58   

jfs300 napisał/a:
To czy mozna powiedzieć ze przyucza do zabijania?


Błogosławi tych, którzy np. obecnie zabijają zawodowo.
Cytat:

Czy raczej ,, nie interweniuje''


Zachęca w KKK do walki w obronie agresora. Tylko, że na tej bazie, w Afganistanie to my (katolicy) byliśmy agresorami :-D
A Hitlerowskie Niemcy pobłogosławione przez papieża Piusa XII (armaty) to... brak interwencji? :roll:

jfs300 napisał/a:
W przypadku np zabijania płodu przez matkę interweniują zdecydowanie


Zamiast zdecydowanie potępiać współżycie przed ślubem, problem pewnie zmalałby o jakieś 50%. Zmalałby jeszcze bardziej, gdyby KK dopuszczał do użycia prezerwatyw.
A tak jeden nieuzasadniony zakaz rodzi problem i... klapa ;-)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-03, 20:02   

KobietaZMagdali napisał/a:
kręcą się głównie w wakacje po nadmorskich miejscowościach, i po woodstoku :-D


Ludziuudzie... ależ mi to ewangelizacja ludzkości. A co jak ktoś nie ma szczęścia mieszkać nad morzem i nie jeździ na woodstock? Tyle spokojnych ludzi i spragnionych Biblii czeka na Ciebie... co z tym chcesz zrobić? Albo twoja grupa ewangelizacyjna?
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-03, 20:03   

Czyli Twoim zdaniem ten kto broni się przed najezdzcą , chce sie wyzwolić z jego okrutnego tyraństwa jest tak samo winny jak agresor?
Np Polacy ktorzy bronili się przed Niemcami są tak samo winni jak Niemcy zaistniałej sytuacji?

Co do prezerwatyw to sie nie wypowiadam , powiedzmy schowam swoje zdanie do kieszeni;)
Ale sie domyslasz o co mi chodzi:P
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-05-03, 20:23   

Bobo napisał/a:
Ludziuudzie... ależ mi to ewangelizacja ludzkości. A co jak ktoś nie ma szczęścia mieszkać nad morzem i nie jeździ na woodstock? Tyle spokojnych ludzi i spragnionych Biblii czeka na Ciebie... co z tym chcesz zrobić? Albo twoja grupa ewangelizacyjna?

Latem nad morzem jest najwięcej ludzi a jeżdżą studenci, bo mają wtedy wolne. Grupa ma małą działkę w dzikich polach z kilkoma domkami gdzie śpią. Podpisuje z miastem umowę na prace przy sprzątaniu plaży by mieć pieniądze na życie. Rano 4 godzina z workiem na śmieci heja na plaże. Potem pod prysznic śniadanko i praca w grupach albo z powrotem na plaże z biblią tym razem. Czas na kapiel i grę w siadkówkę też się znajduje.

Bobo napisał/a:
Zamiast zdecydowanie potępiać współżycie przed ślubem,

No chyba sobie jaja robisz. To juz jest zwykłe pomówienie.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-03, 21:11   

KobietaZMagdali napisał/a:
No chyba sobie jaja robisz. To juz jest zwykłe pomówienie.


A tam: jaj :-D

Napisałem, że zdecydowanie nie potępia. Potępia ale... to dość słaby, żeby nie powiedzieć, anemiczny głos potępienia.

Powiedz mi, gdy ktoś z twojej parafii zamieszkał bez ślubu u drugiej osoby... doczekali się wizyty proboszcza? ;-) Pokiwał im palcem? A może tylko ogólnikowo na ambonie coś powiedział? Czy para niemoralnie prowadząca się w najlepsze, szczęśliwa i zadowolona z takiego stanu, ani myśląc o zawarciu ślubu, wciąż w kościele uchodzi za katolików?

Ileż to takich par znam osobiście :roll:
Masz orientację o skali problemu?
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-05-03, 21:20   

Bobo napisał/a:
Powiedz mi, gdy ktoś z twojej parafii zamieszkał bez ślubu u drugiej osoby... doczekali się wizyty proboszcza? ;-) Pokiwał im palcem? A może tylko ogólnikowo na ambonie coś powiedział? Czy para niemoralnie prowadząca się w najlepsze, szczęśliwa i zadowolona z takiego stanu, ani myśląc o zawarciu ślubu, wciąż w kościele uchodzi za katolików?

jak potępia to wredny klecha pcha się z butami do cudzego życia, jak nie potępia to ignoruje problem. Ile razy ja w zyciu słyszałam pomstowanie za to, że ksiądz nie chciał dziecka ochrzcić bo rodzice ślubu nie nie mieli. Bo podły, bo zacofany.

poza tym nie uważam by piętnowanie kogoś z ambony przyniosło skutek. Trzeba nauczać, powtarzać, tłumaczyć ale nie wyklinać z ambony.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-03, 21:31   

KobietaZMagdali napisał/a:
Trzeba nauczać, powtarzać, tłumaczyć


Oczywiście, że trzeba. Tylko kiedy i gdzie to robi Twój proboszcz? ;-)
Najczęściej 'sprawa' wychodzi przy chrzcinach :-D
Nie czarujmy się, na ogól duchowni nie reagują, gdy ktoś ma zamiar, albo praktykuje rozpustę. Może gdzieś wyjątkowo komuś pokiwają palcem.
Pamiętasz, aby kogoś, w myśl nauki biblijnej, KK wykluczył za to ze społeczności? ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12