Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MIĘDZYWYZNANIOWY DIALOG
Autor Wiadomość
KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-05-03, 23:34   

Bobo napisał/a:
No, i swoim uczniom zalecał:

na drogę pogan nie zachodźcie

Paweł wyraźnie zaznaczył: z takim nawet nie jadajcie.

Nie porzucajcie wiary dla zwyczajów pogan. W dzisiejszych czasach nie eksperymentuj z buddyzmem jak jesteś chrześcijaninem a nie nie rozmawiaj z poganami.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-04, 00:25   

Cytat:
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. 38 Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie"

To by było na tyle rozważań Bobo

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-05-04, 00:31   

A tu mała przypowieść a propo ''celnika'' :mrgreen:
Cytat:
Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 "Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony"

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-05-04, 00:39   

Apropo
to mam fatalita.Co do tej nauki zaradczej Pawła dla Koryntian , ktorą stosują Świadkowie, choc wcale nie ma obowiążku , no ale powiedzmy
Gdy już sie jej tak ściśle trzymają, to ona sie broni przed nimi sama
Pozwólcie ze zacytuję całość przypisu Pawła (choć wątpie ze ktorykolwiek ŚJ zrozumie o co chodzi)

Cytat:
Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.

Skoro Paweł radzi Koryntianom, zeby nie zadawać się z tymi ktorzy są wewnątrz zbioru, a dopuszczają się rozpusty, to czemu SJ nie sluchają zaleceń Pawła i nie zadają sie również z tymi POZA ZBOREM (czyli wykluczonymi)??

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-05-04, 00:42   

Bobo napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Tak, moja przyjaciółka nie może brać pełnego udziału we mszy, bo nie ma ślubu. Wykluczenie ma odłączyć człowieka ze wspólnoty, ale nie wykopać go całkowicie

A jak radzi Biblia? Wykluczenie polega na tym:

Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą — żebyście z takim nawet nie jadali.  Bo cóż mi do sądzenia tych na zewnątrz? Czy nie wy sądzicie tych wewnątrz,  podczas gdy tych na zewnątrz sądzi Bóg? „Usuńcie niegodziwego spośród siebie”. (1 Kor 5:11-13)

Dlaczego wykluczenie ograniczasz tylko do niepełnego udziału w mszy? Tekst powyższy pokazuje jak TY masz traktować rozpustnika. KK wbrew Biblii nie widzi nic złego w tym, abyś i jadła z takimi i utrzymywała dalej kontakty jak dawniej. Czyli... nie kiwnie palcem, gdy ktoś żyje bez ślubu.
Nazywam to po imieniu: KK toleruje rozpustę. Oczywiście oficjalnie z ambony zachęca do życia w czystości itd. Ale gdy ma do czynienia z konkretnym złamaniem tego prawa Bożego to... nic nie zrobi, jakby to prawo było martwe.

Nie wiem, może zapytaj swoich rodziców albo dziadków, pewnie oni pamiętają, czy kogoś wykluczył KK za rozpustę :-D

Nie czarujmy się... nic takiego się nie dzieje.

Bo jeden się słucha zaradczej nauki Pawła (chociaz jak widać nie dokonca) a drugi woli miłosierną naukę Chrystusa i jedna i druga moze być pożyteczna, jeśli umie się ją dobrze interpretować, wyżej wykazałem ,ze nie każdy to potrafi.
I jak widać wtedy staje się niezmiernie szkodliwa.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2014-05-05, 19:02   

Ja bym RN do Twojej litanii dołożył pytanie "Czy Jezus jest zwierzchnikiem ludzi(pośrednim bądź bezpośrednim)?" - tu te firmy musiałyby się zgodzić, bo inaczej Grom jak w kwaterę Benedykta

Odpowiedz do tematu