Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-23, 13:26   

Dezerter napisał/a:
a jakąż to władzę ustanowił Jechowa :mysli:
nie wydaje mi się, by to był 'byk' Eliocie ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-23, 13:41   

bartek212701 napisał/a:
nie wydaje mi się, by to był 'byk' Eliocie


No jasne! Jehowa bykiem nie jest :D
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-05-23, 14:37   

bartek212701 napisał/a:
Dezerter napisał/a:
a jakąż to władzę ustanowił Jechowa :mysli:
nie wydaje mi się, by to był 'byk' Eliocie ;-)


Jak nie, jak tak :mrgreen:
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-23, 15:04   

Eliot napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Dezerter napisał/a:
a jakąż to władzę ustanowił Jechowa :mysli:
nie wydaje mi się, by to był 'byk' Eliocie ;-)


Jak nie, jak tak :mrgreen:

a no nie :-) jest to świadomie napisane, czemu tak sądzę ? Bo wcześniej pisał poprawnie
Cytat:
po dodaniu samogłosek brzmienie przez lata uważano, że Jehowa, a współcześnie większość biblistów i lingwistów uważa, że powinno się wymawiać Jahwe

Cytat:
na pewno wiesz - JHWH (które można rozszerzyć dodając samogłoski, ale nie wiemy jakie :-( kiedyś myślano, że :
JeHoWaH (Jehowa) , a współcześnie bibliści i lingwiści uważają, że raczej JaHWeH (Jahwe)

Cytat:
ale wcześniej poznałem brzmienie Jahwe - katolickie źródło i Jehowa - od ŚJ
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-23, 15:15   

Bartek!.... wyobrażasz, że mnie, staremu SJ niedawno zdarzyło się pisać jakiś tekst i... w pospiechu wklepałem w imieniu Boga ch a nie samo h?
A przecież mógłbym książki pisać na temat tego, jak się zapisuje to Imię :-D

Czasem różnie to bywa... ;-)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-23, 15:20   

To się wstydź :-P
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-05-23, 15:28   

bartek212701 napisał/a:
To się wstydź :-P


A jak! :->

Tylko, oprócz wstydu, pewnie bym się jeszcze gorzej poczuł, gdyby ktoś mi wmawiał, że zrobiłem to celowo i złośliwie :-) Ot!
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-23, 15:44   

Eliot napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Zadziwiła mnie skala nieporozumień i niezrozumienia tego co ktoś pisze a inny odbiera :-?

Podpisuję się pod tym wielkimi literami


A mnie to nie dziwi.
Piszemy posty krótkie, często w pośpiechu. Chcemy w minimum słów ująć maksimum treści.
Wychodzi... tak jak widać ;-)
Ale nie ma na to sposobu. W przeciwnym razie należałoby tworzyć eseje, żeby nie rzec - tomiszcza ( :mrgreen: ) po które rzadko kto by sięgał.
Ale pracujmy nad formą! :-D


No ja popieram (jak sie nie trudno bylo domyslic:PP) zdanie Magdy , oraz dezertera
Czasem nie trzeba tak gorączkowo reagować, tylko wczytać się w coś kto co ma do przekazania, sam też nieraz popełniłem takiego babola, ale udało0 sie naprostować, natomiast admin jak walnie warna to juz nie bardzo , hi hi hi :lol:
Dobrze docierajmy się wyjaśniajmy tylko nie popadajmy w nerwicę ;)
Mnie nerwuje niezachwiana postawa i głuchota na fakty niektórych ludzi,
więc i do mnie ta uwaga sie tyczy ;-)

Eliot napisał/a:

PS Od razu mówię, że poprzedni avatar bardziej mi się podobał! Był taki... tajemniczy 8-)


A Mi sie podoba nowy :PP Stary też był fajny bo mi sieprzypominaja klimaty z 1001 nocy ;-)
Ostatnio zmieniony przez 2014-05-23, 15:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-23, 15:45   

Bobo napisał/a:
Tylko, oprócz wstydu, pewnie bym się jeszcze gorzej poczuł, gdyby ktoś mi wmawiał, że zrobiłem to celowo i złośliwie :-) Ot!
nie znasz serca :-) kto wie, kto wie :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-05-23, 23:08   

Krystian napisał/a:
Błędy ma prawo popełniać każdy, ale nikt nie ma prawa z Boga Jehowy robić kłamcy jak uczyniło to CK.


CK zwraca nam uwagę na to abyśmy wychwalali Boga w sposób czysty.
Abyśmy nie czynili z niego trójcy bo to jest sprzeczne z Biblią. Stoi na straży niezmieniania tych prawd.
Krystianie to co piszesz jest to co najmniej śmieszne i niedorzeczne.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-24, 01:17   

Eliot napisał/a:
No, Abigail, skoro prosisz... ;-)

Niniejsze forum pozwoliło mi ugruntować pewne przekonania i zasiać mnóstwo wątpliwości :->

Przede wszystkim zweryfikowałem niektóre nasze (ŚJ) doktryny, m.in.:
1. Kwestię zakazu transfuzji
2. Datę roku 1914
3. Spożywanie chleba i wina

To podstawowe kwestie. Ale jest cała masa innych. Jedną z bardziej "przerażających" jest to, że doszedłem do wniosku, iż ST należałoby najlepiej odłożyć na półkę i o nim zapomnieć. Bóg tam przedstawiony ma bardzo niewiele wspólnego z tym czego nauczał Jezus.
Kolejna sprawą jest kwestia autentyczności tekstu Biblii. Mam co do tego pewne wątpliwości. Ciekawostką na pewno jest fakt, że kanon został skompletowany, przez "religię odstępczą" (w myśl doktryny SJ). Co ciekawe, przyglądając się niektóym ksiągom NT dostrzegam tam sporo rozbieżności (vide 16 rozdział ewangelii wg. Łukasza).
A generalnie, Pismo jest tak niejednoznaczne, że szkoda gadać! ;-) Każdy może z niego wysnuć bardzo dowolne i osobiste wnioski...

I tak sobie myślę, że własnie te osobiste wnioski są najistotniejsze. Bo są moje! Są wynikiem przemyśleń, analiz, badań, konsultacji... Dzięki temu są... prawdziwe.
Prawdziwe dla mnie.

Ale mimo powyższego dalej uważam, że lepiej jest być ŚJ niż przynależeć do innej społeczności religijnej. Podstawy mamy zdrowe - odrzucamy Trójcę, coś co mnie od dziecka odrzucało od religii katolickiej. Cenię sobie bowiem... logikę :-)

I tego się trzymam 8-)


I trzymaj sie tego , fajnie ze nie zostawiłeś zboru z takiego powodu , mimo tych wątpliwości,to sie ceni:))
Musisz być świadom ze żadna religia nie jest idealna, ani bez wad, bo ludzie sa omylni, i trzeba to WIEDZIEĆ i sie z tym pogodzić , 10000 razy lepiej spojrzeć prawdzie w oczy i wybaczyć niż bezmyślnie wierzyć w cudzą nieomylność ,być ślepym na kontrargumenty a co za tym idzie nie umieć wybaczać tym co błądzą.

Zreszta to że ''musisz być świadom '' to chyba nie muszę do Ciebie pisać, a raczej do ''przechodniów'':P Ciebie aby utwierdzam

[ Dodano: 2014-05-24, 02:22 ]
bartek212701 napisał/a:
Że moje zbawienie nie zależy od przynależności do religii


O o o ja tego też sie nauczyłem, ze niczyje zbawienie nie zależy od przynależności do omylnych ludzi:)
Chociaz pokorność jest tu bardzo dobrą cechą (zeby nie wzniecać buntow czy nie robić gwałtownych krokow po to zeby innych zbuntować),
Natomiast owcza ślepota prowadzi ku zgubie:P

grunt to Znać siebie=wybaczyć sobie
Znać bliznich=wybaczyć bliznim,
tak postepował Chrystus wybaczał bliznim ale nie takim którzy nie chceili widzić swoich wzajemnych przywarów (vel Faryzeusze),też myśleli ze są nieomylni, łudzili się ze ktokolwiek z nich mógł być

[ Dodano: 2014-05-24, 02:31 ]
Bobo napisał/a:
Eliot napisał/a:
Jeśli zatem dostrzegam jakieś błędy i o nich mówię,


Powoli, Eliot... komu mówisz? Bednarskiemu? Już to kiedyś o tym mówiłem, do Biura nie piszesz, do CK nie piszesz więc... owszem, pewnie cię wyrzucą za burtę bo zamiast tam gdzie trzeba mówisz wszystkim innym. N[p. w swoim zborze też szczerze nie mówisz...
Ja bym za takie cóś wyrzucił... :crazy:

EEE tam bobo tu właśnie namawiasz do buntu i wewnetrznych rozłamów, skoro Eliot ma wątpliwości to gdzie mogłby je wyrazić lepiej jak na forum 'wieloplatformowym' :mrgreen:

No chyba ze dałoby sie do starszego brata w zaufaniu ale z tego co mówił to średnio..
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-05-24, 11:23   

Abigail-2 napisał/a:
Krystian napisał/a:
Błędy ma prawo popełniać każdy, ale nikt nie ma prawa z Boga Jehowy robić kłamcy jak uczyniło to CK.


CK zwraca nam uwagę na to abyśmy wychwalali Boga w sposób czysty.
Abyśmy nie czynili z niego trójcy bo to jest sprzeczne z Biblią. Stoi na straży niezmieniania tych prawd.
Krystianie to co piszesz jest to co najmniej śmieszne i niedorzeczne.


Jak zrobienie z Boga Jehowy kłamcy jest dla Ciebie śmieszne to winszuję lojalności wobec CK.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-05-24, 21:08   

Krystian napisał/a:
Jak zrobienie z Boga Jehowy kłamcy jest dla Ciebie śmieszne to winszuję lojalności wobec CK.


Krystianie
Dalej uważam , że jest to śmieszne , dla mnie to ty próbujesz wmówić nam kłamstwa.

I nie określaj Boga kłamcą bo w końcu kim ty jesteś, że łamiesz tym regulamin ?
Pisz z poszanowaniem dla innych a przede wszystkim dla Boga.
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-05-24, 21:19   

jfs300 napisał/a:
I trzymaj sie tego , fajnie ze nie zostawiłeś zboru z takiego powodu , mimo tych wątpliwości,to sie ceni:))
Musisz być świadom ze żadna religia nie jest idealna, ani bez wad, bo ludzie sa omylni, i trzeba to WIEDZIEĆ i sie z tym pogodzić , 10000 razy lepiej spojrzeć prawdzie w oczy i wybaczyć niż bezmyślnie wierzyć w cudzą nieomylność ,być ślepym na kontrargumenty a co za tym idzie nie umieć wybaczać tym co błądzą.


Ludzie są omylni i mogą popełniać błędy . Możemy się tylko starać jak najlepiej....
Jednak omylni możemy być także i my , czegoś nie rozumieć .Ktoś może być
podatnym na sugestie innych i stąd mogą pojawiać się wątpliwości, Dlatego ważne aby rzeczy badać na podstawie Biblii .
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-05-24, 21:26   

Eliot napisał/a:
Jedną z bardziej "przerażających" jest to, że doszedłem do wniosku, iż ST należałoby najlepiej odłożyć na półkę i o nim zapomnieć. Bóg tam przedstawiony ma bardzo niewiele wspólnego z tym czego nauczał Jezus.


Eliocie :-)
Jezus powoływał się na ST i nie kładł go na półkę a ty chcesz to uczynić?
Cytują ST pokazał nam jak bardzo jest dla nas ważny , a nigdy nie powiedział aby zapomnieć o nim . Czy to nie twoje wymysły prywatne ? Zobacz do czego takie przemyślenia mogą doprowadzać?
Bóg W Starym i jak i w Nowym Testamencie jest taki sam . Jest miłościwy ale również wymierzający sprawiedliwość nic pod tym względem nie zmieniło się .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11