Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-06, 13:40   

Cytat:
Racja
Chociaz z drugiej strony, KK jak najbardziej "zbrodnie" można wykazać, gdy tymczasem SJ chyba nie bardzo...?


Też racja , ale tutaj jawi się niczym żel na włosach Natanka też słynna sentencja Mistrza :P
:
"Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamien ''
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-06-06, 20:33   

Abigail-2 napisał/a:
Na zebrania nie chodzisz to ciebie to nie dotyczy


Kiedys chodziłem i na kongresy jeździłem , będąc w zborze głosicielem.
Na szczęśćie zrozumiałem fałszywe proroctwa CK i do chrztu u was nie przystąpiłem.

Abigail-2 napisał/a:
A sprostowania już były


Wiem ŚJ źle zrozumieli proroctwa CK ;-)

Abigail-2 napisał/a:
Dreptaj dalej w miejscu , bez przyszłościowo..


Ja znam przyszłośc z kart Bibli nie Strażnicy :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-06-07, 18:46   

jfs300 napisał/a:
Jak obserwator wysyłał linki ze starymi publikacjami SJ to mowilas aaa to historia , stoicie w miejscu
A jak Ty lub ktoryś świadek wysyła linki ze zbrodniami KK
to postawa jest troche inna '' uuu : popatrzcie i potępcie jaki ten kościół jest''
I to jest też taka dżazga troche i belka niesądzisz: :-P :-P


Niestety ale KK ma niechlubną przeszłość jak inkwizycje , prześladowali heretyków, błogosławili wojnom . Również i teraz jest pełno skandali w mediach- w co teraz wnikać nie chcę.Mają pełno kultu niezgodnego z Pismem Świętym , w czym tkwią i z tego co zdążyłam się zorientować , nie chcą nic zmienić .

KK to ludzie omylni , również ŚJ także . Z tym , że ŚJ jeżeli dostrzegą błąd u siebie
potrafią go zmienić , a nie tkwią w nim i to jest dobre tak powinno być dlatego , że jesteśmy omylni.
Jfs ja to dostrzegam , nikogo nie osadzam . Ale uważam , że jest to grubo nie w porządku .
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-06-07, 19:02   

Krystian napisał/a:
Wiem ŚJ źle zrozumieli proroctwa CK ;-)



Krystian
Napisałeś "rozumieli" więc to już przeszłość. :-)
Chociaż pamiętaj , że my wszyscy jesteśmy niedoskonali . Nie można być takim przewrażliwionym i oczekiwać od ludzi doskonałości. Ważne aby się starać ....

Gdyby nie ŚJ nie wiedziałabym , że nie ma trójcy , że Bóg jest jedyny co jest zgodne z Biblią, nie znałabym prawd co do nas , sensu zycia i przyszłości , ponieważ oni to
pozwalają nam zrozumieć . Najważniejszy jest Bóg , wiara w niego , modlitwy do niego ,
on nas wszystkich osądzi i sprawiedliwie potraktuje.
Niektórzy doczepiają się do CK mylnie myśląc o nich , a to przecież nasi Bracia , którzy pomagają nam zrozumieć Biblie i strzegą w niej zawartych nauk przed zafałszowaniem .
Dlatego jestem wdzięczna CK za ich pracę.

Krystian napisał/a:
Kiedys chodziłem i na kongresy jeździłem , będąc w zborze głosicielem.
Na szczęśćie zrozumiałem fałszywe proroctwa CK i do chrztu u was nie przystąpiłem.

Widocznie nie wszystko właściwie zrozumiałeś ale masz do tego prawo.
Idac drogą ŚJ to praca , nauka , niekiedy zmiana osobowości tej starej na lepszą szkolona na podstawie Pisma Świętego . Nie wszyscy temu podołają albo chcą temu podołać przynajmniej tak myślą. Przykazania i zasady nie są uciążliwe ale nas ochraniają .Krystanie to twoja wola , jaką drogą podążasz . Wybór należy do ciebie.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-07, 20:39   

Abigail-2 napisał/a:
Niestety ale KK ma niechlubną przeszłość jak inkwizycje , prześladowali heretyków, błogosławili wojnom . Również i teraz jest pełno skandali w mediach- w co teraz wnikać nie chcę.Mają pełno kultu niezgodnego z Pismem Świętym , w czym tkwią i z tego co zdążyłam się zorientować , nie chcą nic zmienić
Mają pełno kultu niezgodnego z Pismem Świętym , w czym tkwią i z tego co zdążyłam się zorientować , nie chcą nic zmienić .


Coś jednak zmienili bo z tego co zdazyłem się zorientować nieobowiązkowym jest wierzenie w kulty pozabiblijne np Kult Maryjny jest nieobowiązkowy i z miłą chęcią z tego korzystam dlatego ze Bóg nie naswietlił do tego stopnia by jednoznacznie się opowiedzieć po którejś stronie.
Argumenty katolików są składne i argumenty przeciwnikow tez są składne
Tylko tłumaczenia rozdarte, które nakazują wybrać a drugą stronę zdecydowanie potępić doprowadzają duszę do upadku i ich probuję się wystrzegać, pochodzą od złego.
Nikt mi nie wmówi tłumaczenia rozdartego jako prawa Jehowy.
Abigail np w przeciwieństwie do Ciebie rozumiem co to jest bałwochwalstwo, rozumiem też komu Jehowa dał władzę
Jak dał Saulowi złemu królowi to też mogli się pokazać cwaniacy i powiedzieć:
"AAA ten Saul to zły król, więc nie mógłby byc powołany przez Jehowe"

I samemu to oceniać samopas , jednak jak wiemy zaburzyłoby to porządek teokratyczny, droga Abigail teraz jest to samo nawet jeśli owoce KK wydaje jakie wydaje nie mamy prawa podważać władzy danej mu przez Jehowę.
Oczywiście światło nie świeci tylko tam , bo czasem bywa ze świeci jaśniej jak chociazby u was
jednak władza a światło to są dwie zupełnie inne rzeczy.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-06-08, 02:42   

Abigail-2 napisał/a:
Napisałeś "rozumieli" więc to już przeszłość.


Tak samo tłumaczą swoje zbrodnie katolicy

Abigail-2 napisał/a:
Chociaż pamiętaj , że my wszyscy jesteśmy niedoskonali . Nie można być takim przewrażliwionym i oczekiwać od ludzi doskonałości. Ważne aby się starać ..


Nie chodzi o niedoskonałość, tylko o żywe kłamstwo

Abigail-2 napisał/a:
Gdyby nie ŚJ nie wiedziałabym , że nie ma trójcy , że Bóg jest jedyny co jest zgodne z Biblią, nie znałabym prawd co do nas , sensu zycia i przyszłości , ponieważ oni to
pozwalają nam zrozumieć . Najważniejszy jest Bóg , wiara w niego , modlitwy do niego ,


w dobie internetu i czytania Bibli, to byś wiedziała

Abigail-2 napisał/a:
on nas wszystkich osądzi i sprawiedliwie potraktuje.


zwłaszcza tych co w Jego imieniu głoszą i prorokują
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-06-08, 02:55   

Abigail-2 napisał/a:
Widocznie nie wszystko właściwie zrozumiałeś ale masz do tego prawo.

zrozumiałem, że w bajdocję nie wierzę

https://www.youtube.com/watch?v=ypZNMi0AKgc
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-06-08, 23:38   

Krystian napisał/a:
Abigail-2 napisał/a:
Widocznie nie wszystko właściwie zrozumiałeś ale masz do tego prawo.

zrozumiałem, że w bajdocję nie wierzę



Jednym prawda trafia do serca a innym nie.
Tak było, jest i prawdopodobnie dalej będzie .... nic nowego.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-06-09, 01:35   

Abigail-2 napisał/a:
Jednym prawda trafia do serca


Nie wszystkim braciom "prawda" o zagładzie która miała odbyć się za życia pokolenia 1914 roku trafiała do serca.
Jako odstępcy musieli odejść, a dziś tamta "prawda" już nie jest prawdą.
Chyba nie mieli złych, nieszczerych serc, a "prawda" nie była od Boga jak zapewniano.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-09, 01:54   

Abigail-2 napisał/a:
Jednym prawda trafia do serca a innym nie.
Tak było, jest i prawdopodobnie dalej będzie .... nic nowego.


Abi, a może PRAWDA powinna wypływać z serca i wtedy jest tą najprawdziwszą ?
Zazwyczaj ktoś nam próbuje "wtłoczyć" prawdę tak jak on/oni/organizacje/kościoły ją widzą, a tu przecież chodzi o to, żeby ją otrzymać od samego Boga tzn. zrozumienie czym jest PRAWDA.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-06-12, 00:28   

nike napisał/a:
to są moi przyjaciele bo nie doktryna jest ważna tylko miłość chrześcijańska jest najważniejsza.



nike...
wspaniala z Ciebie babeczka...
;-) :serce:
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-12, 11:38   

Anna01 napisał/a:
a może PRAWDA powinna wypływać z serca i wtedy jest tą najprawdziwszą



Oczywiście ,że tak Anno01, prawdę ,czyli swoje Słowo, Bóg zapisał na sercu i umyśle swoich dzieci.

Mesjasz ma na imię Słowo Boże. To Słowo zaszczepione w nas ma moc zbawić dusze nasze.

Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was Słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

Nasze czyny pełne miłości mają wypływać z kochającego serca , na wzór Mesjasza.

Prz.19,22 Rozkoszą człowieka jest miłość jaką świadczy.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Abigail-2 


Pomogła: 58 razy
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 892
Wysłany: 2014-06-24, 22:36   

Anna01 napisał/a:
Abigail-2 napisał/a:
Jednym prawda trafia do serca a innym nie.
Tak było, jest i prawdopodobnie dalej będzie .... nic nowego.


Abi, a może PRAWDA powinna wypływać z serca i wtedy jest tą najprawdziwszą ?
Zazwyczaj ktoś nam próbuje "wtłoczyć" prawdę tak jak on/oni/organizacje/kościoły ją widzą, a tu przecież chodzi o to, żeby ją otrzymać od samego Boga tzn. zrozumienie czym jest PRAWDA.


Z serca to wypływa nasze sumienie i owoce ducha które mamy wszczepione a wystarczy je tylko uruchomić .
Jednak prawdę musimy poznać bo w przeciwnym razie nauki Jezusa byłyby nadaremne.
A życie wieczne jest uwarunkowane poznaniem , wiedzą jak mówi Pismo:

Jana 17:(3) To znaczy życie wieczne; ich poznawanie ciebie, Jedynego prawdziwego Boga,
oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-06-25, 21:18   

Anna01 napisał/a:
Abigail-2 napisał/a:
Jednym prawda trafia do serca a innym nie.
Tak było, jest i prawdopodobnie dalej będzie .... nic nowego.


Abi, a może PRAWDA powinna wypływać z serca i wtedy jest tą najprawdziwszą ?
Zazwyczaj ktoś nam próbuje "wtłoczyć" prawdę tak jak on/oni/organizacje/kościoły ją widzą, a tu przecież chodzi o to, żeby ją otrzymać od samego Boga tzn. zrozumienie czym jest PRAWDA.

W nas mieszkają przez Ducha Świętego;Bóg Ojciec-Matka i Chrystus,od których można dowiedzieć się Prawdy.Do tego jest jeszcze nasz duch,którym jesteśmy jako dziecko Boże.Kościołom i organizacjom nie zależy,aby ludzie poznali Prawdę,która mogłaby ich wyzwolić i przestać być niewolnikami innych ludzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11