Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykluczenie ze zboru
Autor Wiadomość
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-07-04, 16:39   

jfs300 napisał/a:
Moge przyznać i zawsze przyznawałem
Bałwochwalstwo sie w sercu zaczyna, jeśli ktoś lgnie do czczenia przedmiotów obojętnie jakich gdzie w zastępstwie czczenia Boga, jest bałwochwalcą.


Jeśli ktoś lgnie?
A jesli cała instytucja KK wprost do tego zachęca?

Prawo Kanoniczne KK napisał/a:
Kan. 1188 - Należy zachować praktykę umieszczania w kościołach świętych obrazów, by doznawały czci ze strony wiernych; jednakże mają być umieszczane w umiarkowanej liczbie i z zachowaniem właściwego porządku, aby nie wywoływały zdziwienia u wiernych i nie dawały okazji do niewłaściwej pobożności.


jfs300 napisał/a:
Jeśli literalnie rozumieć przykazanie to nie mozna sobie czynić żadnych podobizn i malunków ale ja nie patrzę literalnie, patrzę na całośc przykazania i chcialbym zeby ludzie z tendencjami do uogólniania również potrafili to rozróżnić, o to cały czas walczę , w wiekszosci bez skutku


Zarówno Izrael jak i pierwszy zbór chrześcijański rozumieli to przykazanie literalnie i nie czynili sobie żadnych wizerunków, którym mieliby oddawać cześć (oszczędź sobie nawiązań do cherubów na arce przymierza, bo nikt ich nie czcił).
Niestety na przekór temu KK stawia na czynne, aktywne bałwochwalstwo - kult obrazów czy też "miejsc świętych" jest faktem.
Najbardziej dla mnie niezrozumiałe jest zapieranie się tego!
Lepiej zaprzestać takich proktyk zamiast opowiadać niedorzeczności, że to nie jest bałwochwalstwem.

Ale miło mi, że przyznajesz rację, że w KK bałwochwalstwo jest na porzadku dziennym :->
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
Ostatnio zmieniony przez Eliot 2014-07-04, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 16:41   

Cytat:
Zarówno Izrael jak i pierwszy zbór chrześcijański rozumieli to przykazanie literalnie i nie czynili sobie żadnych wizerunków, którym mieliby oddawać cześć (oszczędź sobie nawiązań do cherubów na arce przymierza, bo nikt ich nie czcił).

Skoro rozumiemy literalnie- to literalnie, nie mozna sobie czynić ŻADNYCH WIZERUNKÓW
czyli tych w czasopismachh też, nie są one w celach kultowych , podobnie jak obrazki w kościele.

Cytat:
Jeśli ktoś lgnie?
A jesli cała instytucja KK wprost do tego wprost zachęca?

Zachęca ale ja nie lgnę np i wiekszosc tych katolikow co znam , nie lgnie.
Przychodzi do kościoła''na mszę'' , ''wyspowiadać sie'' i takie tam

Kosciol zachęca ale nie nakazuje, gdyby był nakaz no to faktycznie byłoby to nie halo
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-07-04, 16:45   

jfs300 napisał/a:
Skoro rozumiemy literalnie- to literalnie, nie mozna sobie czynić ŻADNYCH WIZERUNKÓW
czyli tych w czasopismachh też, nie są one w celach kultowych , podobnie jak obrazki w kościele.


Biblia nie zabrania tworzenia wizerunków, tylko tworzenia z nich obiektów kultu. Tak powiada przykazanie, którego fragment (wygodny dla Twojej wadliwej tezy) przytoczyłeś. Zachęcam do czytania ze... ;-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 16:47   

Cytat:
Biblia nie zabrania tworzenia wizerunków, tylko tworzenia z nich obiektów kultu. Tak powiada przykazanie, którego fragment (wygodny dla Twojej wadliwej tezy) przytoczyłeś. Zachęcam do czytania ze...


Skoro tak uważasz (idąc Twoim tokiem rozumowania) to obrazki ktore sa dla ozdoby w kościele i nie są tworzone jako obiekt kultu nie są niczym złym?
Mowie albo w te albo nazad - albo literalnie, albo nieliteralnie.
Czasem trza troche szerzej oczy otworzyć a nie tylko tego co sie nauczyło i usłyszało
 
 
mariusz120 
Banita


Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Pomógł: 94 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 551
Skąd: inferno
Wysłany: 2014-07-04, 16:53   

Eliot napisał/a:
jfs300 napisał/a:
Skoro rozumiemy literalnie- to literalnie, nie mozna sobie czynić ŻADNYCH WIZERUNKÓW
czyli tych w czasopismachh też, nie są one w celach kultowych , podobnie jak obrazki w kościele.


Biblia nie zabrania tworzenia wizerunków, tylko tworzenia z nich obiektów kultu. Tak powiada przykazanie, którego fragment (wygodny dla Twojej wadliwej tezy) przytoczyłeś. Zachęcam do czytania ze... ;-)


Nie możesz też przedstawiać Jehowy a to robi wasza organizacja..zachęcam do zapoznia się z tematem tropiciela i jak masz na tyle odwagi to się tam wypowiedz ;-)
_________________
User zbanowany
(jego poprzednie wcielenia na forum: papi777, tabasz)
 
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 16:58   

Eliot napisał/a:
Biblia nie zabrania tworzenia wizerunków

Powiedz to Mannie:P
Musze lecieć spowortem bede wieczorem papap
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-07-04, 17:44   

Eliot napisał/a:
jfs300 napisał/a:
Moge przyznać i zawsze przyznawałem
Bałwochwalstwo sie w sercu zaczyna, jeśli ktoś lgnie do czczenia przedmiotów obojętnie jakich gdzie w zastępstwie czczenia Boga, jest bałwochwalcą.


Jeśli ktoś lgnie?
A jesli cała instytucja KK wprost do tego zachęca?

Prawo Kanoniczne KK napisał/a:
Kan. 1188 - Należy zachować praktykę umieszczania w kościołach świętych obrazów, by doznawały czci ze strony wiernych; jednakże mają być umieszczane w umiarkowanej liczbie i z zachowaniem właściwego porządku, aby nie wywoływały zdziwienia u wiernych i nie dawały okazji do niewłaściwej pobożności.


jfs300 napisał/a:
Jeśli literalnie rozumieć przykazanie to nie mozna sobie czynić żadnych podobizn i malunków ale ja nie patrzę literalnie, patrzę na całośc przykazania i chcialbym zeby ludzie z tendencjami do uogólniania również potrafili to rozróżnić, o to cały czas walczę , w wiekszosci bez skutku


Zarówno Izrael jak i pierwszy zbór chrześcijański rozumieli to przykazanie literalnie i nie czynili sobie żadnych wizerunków, którym mieliby oddawać cześć (oszczędź sobie nawiązań do cherubów na arce przymierza, bo nikt ich nie czcił).
Niestety na przekór temu KK stawia na czynne, aktywne bałwochwalstwo - kult obrazów czy też "miejsc świętych" jest faktem.
Najbardziej dla mnie niezrozumiałe jest zapieranie się tego!
Lepiej zaprzestać takich proktyk zamiast opowiadać niedorzeczności, że to nie jest bałwochwalstwem.

Ale miło mi, że przyznajesz rację, że w KK bałwochwalstwo jest na porzadku dziennym :->


Eliocie te wszystkie argumenty już były, a nawet dużo, dużo więcej...
Łącznie ze zdjęciami na któych katolicy, papież klękają przed figurami i obrazami modląc się do nich.
I nadal to nie jst bałwochwalstwo!
Szkoda Twojego czasu.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 20:48   

Cytat:
Łącznie ze zdjęciami na któych katolicy, papież klękają przed figurami i obrazami modląc się do nich.

powiadasz ''modląc się do nich''
To jaką znasz katolicką modlitwę do figurki :-)

Chyba ze to ''do nich'' było dosyć zgrabną hiperbolą
http://pl.wikipedia.org/w...ria_literatury)

więc -> mamy cie :lol:
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 20:57   

Mnie w katolikach i niektorych chrzescijanach za to przeraza co innego moglbym to określic mianem=

demomistyczność
polega to na:
1.gotowym osądzie drugiego człowieka (kto ''żyje bez boga'' kto ''żyje z bogiem'' itp)
2.przedkładaniu praktyk związanych z obrządkiem nad praktykami służby Bogu ludziom i naśladowaniu Chrystusa
3.różne znaki mistyczne niewiadomego do konca pochodzenia
4.wiara w kabałę (to o bałwochwalstwo ) ze jakiś tam przedmiot przynosi szczeście lub pecha.
5.uogólnianie grup społecznych i wierzeniowych
6.wiarę w wybraństwo
i t p
Przerażają mnie tacy ludzie.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-07-04, 21:24   

jfs300,

Cytat:
powiadasz ''modląc się do nich''
To jaką znasz katolicką modlitwę do figurki :-)

Chyba ze to ''do nich'' było dosyć zgrabną hiperbolą



To tak jak w serialu ,,Świat według Kierskich '' Ferdek powiedział będąc zaproszony do telewizji ,, niech wszyscy pocałują ,mnie w d....pę . Po czym profesorowie przekonywali widzów że słowo d... pa ma o wiele głębsze znaczenie i nie odnosi się w tym kontekście się do zwykłej d..... py ale do czegoś głębszego tak że nie było tam mowy o d.... pie . :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 21:26   

hehehe
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2014-07-04, 21:30   

jfs300 napisał/a:
Cytat:
Łącznie ze zdjęciami na któych katolicy, papież klękają przed figurami i obrazami modląc się do nich.

powiadasz ''modląc się do nich''
To jaką znasz katolicką modlitwę do figurki :-)


Ja sam napisałem 2 modlitwy do obrazów. :lol:

Na zamówienie protestantów, Świadków Jehowy i tych co podzielają ich poglądy, napisałem modlitwę DO obrazu abyśmy mogli się razem modlić :crazy: :

Obrazie tylko ty jesteś wszechmocny.
Tylko ty obrazie możesz mi pomóc.
Wszak nikt nie powiedział „Nie ma obrazu”
Nikt ciebie nie neguje.
Boga się neguje, bo powiedziano w Biblii „Nie ma Boga”
Ty zaś trwasz na wieki i jesteś nam opoką
Tyś jest trynitarny, bo masz deskę, farby i ramę
Módl się za nas obrazie, nawet gdy ciebie nie widzimy
Nawet za tych co chcieliby zniszczyć ciebie
Oni tak naprawdę wierzą w ciebie, bo wciąż o tobie mówią
Wybacz im obrazie, bo uznają twe istnienie
Obrazie nie modlimy się do Jezusa. którego przedstawiasz, ale do twoich ram, do twej farby i do twej deski
Nie zwracamy się do Maryi którą przedstawiasz, bo ona dla nas nie istnieje, bo jej nie widzimy.
Ty zaś jesteś nam Bogiem namacalnym i widzialnym
Jezus i Maria to tylko tło, ty zaś jesteś wszystkim we wszystkich
Ratuj nas przed protestantami.
Ratuj nas przed masonami i innymi, którzy nie wielbią ciebie jak my


"Obrazie wstawiaj się za mnie,
Módl się za mnie obrazie
Jesteś jedynym moim pośrednikiem obrazie
Jedynie tobie ufam obrazie
Bez ciebie obrazie nie mogę się modlić do Boga bo nie pozwalają mi na to przeciwnicy obrazów
Obrazie, jesteś ważniejszy od Jezusa
Obrazie jesteś ważniejszy od Ojca
Obrazie ty jesteś ważniejszy od Ducha Św.
Obrazie przy tobie Maryja jest nikim.
Obrazie, bez ciebie ani rusz.
Obiecuje ci codziennie kłaniać ci się ile się da
."

Może z czasem napiszę cały modlitewnik modlitw "DO obrazu. :)
 
 
mariusz120 
Banita


Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Pomógł: 94 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 551
Skąd: inferno
Wysłany: 2014-07-04, 21:41   

Przemówienie wygłosił sufragan wileński bp Kazimierz Michalkiewicz: "Gdy zajrzymy do starych aktów, widzimy, że tej Pani łaskawej, przed która zginali kolana wieszczowie nasi, przed którą naród cały tonął w modlitwach i pieniach pobożnych, zanosząc do jej tronu ostrobramskiego swe łzy i radości, swe bóle, troski, cierpienia i nadzieje - zawdzięczamy najrozmaitsze łaski i cuda dla tych, którzy z wiarą i ufnością w czystem sercu szukali pomocy i opieki w cudownym obrazie. Ale po co mamy szperać w aktach - idźmy raczej do samego źródła tych łask i cudów, do kaplicy ostrobramskiej, do tej żywej księgi, gdzie z sercem wezbranym wdzięcznością, czcią i uwielbieniem dla tej Matki Najświętszej Ostrobramskiej za łzy otarte, za serca ukojone, zamieszczono tysiące wotów na podziękowanie i potwierdzenie otrzymanych łask i cudów doznanych".

Czytaj więcej na http://nowahistoria.inter..._campaign=other




:roll:
_________________
User zbanowany
(jego poprzednie wcielenia na forum: papi777, tabasz)
 
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 21:42   

" W imie ramy i płotna i farby świętej Amen
Módlmy się za to by obraz był czczony wysławiany
Przed ramami jego wierni padali na kolana
A jego wizerunek (oczywiście płotno) przejanświetszy zajaśniał w sercach naszych
Modlmy się
By ten obraz pouczył nas o ewangelii Obrazu Wielkiego
i Zawsze wiodł drogą do zbawienia
:PP
"


Obserwator
Mozesz dodać do kolekcji
zrzekam sie praw autorskich :DD
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 21:50   

ja to chyba nie zaniose wiecej kwiatów na grób swoich przodków . moze to bałwochwalstwo jakieś przecież jeszcze Bóg uzna ze czczę marmur i lampion. :crazy:
A niedajboże u kogoś pojawi sie na grobie zdjęcie jego świetnych lat za życia
TO NA 100% :crazy: :crazy: :crazy:

ps. jak na grób papieża zanosili , to tak to ludzie widzieli :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11