Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg jest miłością, jest sprawiedliwy...
Autor Wiadomość
Jatoja 
Jatoja

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2014-07-15, 20:49   Bóg jest miłością, jest sprawiedliwy...

i wszystkie swoje dzieci kocha tak samo.
Tylko dlaczego niektóre dzieci umierają jeszcze zanim się narodzą? dlaczego małe, bezbronne dzieci umierają na choroby nowotworowe? dlaczego jedni są zdrowi i szczęśliwi, a inni praktycznie całe życie zmagają się w cierpieniach z okropnymi chorobami? podam przykład.. kilka dni temu zmarł na białaczkę 10 miesięczny chłopczyk.. był niewinnym, bezbronnym dzieckiem, nic złego nikomu nie zrobił. a tyle wycierpiał w swoim krótkim życiu.. dlaczego Bóg tak wcześnie zabrał od kochających rodziców do siebie? Czasami ciężko jest mi to zrozumieć.

Czernin 
Catholic

Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Wysłany: 2014-07-16, 00:18   

Nieszczęścia są po to, aby wyzwalały w człowieku miłość. Chorzy są skarbem świata, bo to na nich Bóg objawia swoje miłosierdzie.

Popatrzmy w Ewangelię:

I zapytali Go,
Nauczycielu, kto zgrzeszył, że narodził się ślepy, on czy jego rodzice?
Jezus odrzekł: Ani on, ani jego rodzice nie zgrzeszyli. Urodził się taki, aby przez niego objawiły się dzieła Boże.
(J 9,2-3)

Siostry przysłały wiadomość Jezusowi:
- Panie, ten, którego miłujesz, choruje.
Jezus usłyszawszy to powiedział:
- Ta choroba nie skończy się śmiercią, ale przyniesie chwałę Bogu. Dzięki niej Syn Człowieczy zostanie uwielbiony
(J 11,3-4)

A teraz coś zupełnie od siebie:
Pewien człowiek bardzo chciał poznać wolę Bożą. Rozmyślając kiedyś pod drzewem dębu, nagle spostrzegł anioła. Anioł go zabrał aby objawić mu plany Boga. Kiedy przechodzili między ludźmi anioł zobaczył z dala, że jeden z ludzi wręcza drugiemu kielich wina. Anioł podszedł i wylał z kielicha wino, po czym oddał naczynie człowiekowi. Mężczyzna który chciał poznać plany Boże, zapytał się anioła dlaczego to zrobił, anioł powiedział, aby nic nie mówił tylko szedł dalej. Innym razem gdy przechodzili obok jeziora, anioł pokazał mężczyźnie ojca z synem którzy siedzą w łódce. Anioł podbiegł do łódki i bujał nią, że wypadł z niej mały chłopiec. Ojciec próbował syna uratować niestety nie udało się, wrócił do domu bardzo smutny. Mężczyzna którego zabrał anioł krzyczał na niego, synu diabelski! nie jesteś od Boga, Bóg taki nie jest. Anioł usłyszawszy to, rzekł do tego pana tak: ten pierwszy przypadek z dwoma mężczyznami, miał to na celu, aby jeden drugiego otruł, ponieważ w tym kielichu było wino, a do niego dosypana trutka, gdym nie wylał tego napoju, ten człowiek by zmarł. Drugi przypadek. Ojciec który był na łódce z synem, nie wierzył w Boga, żył rozpustnie, grzeszył. Śmierć jego syna spowoduje to, że Ojciec nawróci się, a jego syn pójdzie do nieba, inaczej oba by poszli do piekła. Mężczyzna usłyszawszy to podziękował aniołowi, że mu to objawił.

Bóg przez parę rozdziałów Księgi Hioba tłumaczy Hiobowi, że nie powinien on dociekać bożych planów, bo i tak nie jest w stanie ich do końca pojąć i Hiob przyznaje Bogu rację. Bóg widzi wszystko lepiej od nas, na pozór może się wydawać, że Bóg nie chce naszego szczęścia, karze nas w taki czy inny sposób. Nagle, nie. Bóg chce naszego szczęścia, pragnie abyśmy w niego wierzyli, chcę nas zabrać do siebie, do domu, do raju, nie chcę abyśmy skończyli w piekle. Przez śmierć innego człowieka, zastanawiamy się nad własnym postępowaniem, nad życiem, powracamy do Pana.

Wiliam James, zmarły przed stu laty amerykański filozof, napisał kiedyś, że wieczorem do jego gabinetu lubi przyjść jego pies. Widzi on książki na półkach, pisma na biurku, globus na stoliku, ale nic z tych rzeczy nie pojmuje. I nawet, gdybyśmy się mu starali wytłumaczyć, że książki zawierają wiedzę zanotowaną przy pomocy liter i wyrazów, że globus to jest obraz kuli ziemskiej - patrzyłby on na nas swymi mądrymi oczami i nie rozumiał ani słowa z tego, co mu tłumaczymy.

My wszystko widzimy w "gabinecie Pana Boga" ale niewiele z tego rozumiemy. Jego drogi nie są naszymi drogami, a Jego myśli - naszymi myślami. Przecież różnica między psem a człowiekiem, choć olbrzymia, jest znacznie mniejsza, niż między nami, a Bogiem. Między naszym intelektem, naszą zdolnością rozumienia pewnych spraw, a Tym, który jest Wszechwiedzący. Dlatego nigdy nie ogarniemy naszym intelektem Boga. Nigdy Go nie zdefiniujemy. Święty Augustyn mówił: jeśli myślisz, że Go pojąłeś, to to, co pojąłeś nie jest to Bogiem. Boga nie da się pojąć, człowieka także, oczyma psa.

Nowotwory, choroby, tyle kiedyś tego nie było. Nie było też tyle zła na świecie, nienawiści, obojętności, lęku, głodu, prześladowania chrześcijan się nasiliły. Codziennie giną ludzie z powodu prześladowań głodu, czy nawet popełniają samobójstwa z powodu lęku, nie wiedzą co może spotkać ich jutro. To są wszystko znaki zbliżającego się końca. Znów posłużę się Biblią, a dokładnie Ewangelią:

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?»
Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.
(Łk 21,7-11)

Przyjdzie czas, gdy Bóg otrze z naszych oczu łzy, nie będzie już wtedy nienawiści, płaczu, bólu, śmierci. Kto wytrwa, zostanie zbawiony. Całym sercem zaufajmy Chrystusowi i otwórzmy mu drzwi, on jedyny ma Słowa życia wiecznego.

Henryk 

Wysłany: 2014-07-16, 06:23   Re: Bóg jest miłością, jest sprawiedliwy...

Jatoja napisał/a:
Tylko dlaczego niektóre dzieci umierają jeszcze zanim się narodzą? dlaczego...

Dlaczego?
Bóg osadzając pierwszych ludzi w Ogrodzie- powiedział:
" Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!" Gen 1:28 bw
Człowiek rządzi się sam.
Boga odrzucił na samym początku.
Czyli rządzi się bez Boga. Bóg patrzy i...notuje...i nie miesza się.
To nie Bóg zsyła choroby i nieszczęścia.
To jest efekt grzechu.

P@wle:
Cytat:
Chorzy są skarbem świata

Chcesz być takim "skarbem"? :aaa:
Choroba jest przekleństwem!
Pewnie zacytowałaś słowa katechetki...

Czernin 
Catholic

Wysłany: 2014-07-16, 12:03   

Henryk napisał/a:
Chcesz być takim "skarbem"?
Choroba jest przekleństwem!
Pewnie zacytowałaś słowa katechetki...

Nie, nie cytowałem słów katechetki, ani księdza. Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że to na nich Bóg objawia swoje miłosierdzie, dokonuje cudów, chociażby dlatego, aby inni niedowiarki uwierzyli i dziękowali Bogu.
Choroba nie jest przekleństwem. Przez chorobę możemy zjednoczyć się w cierpieniu z Jezusem. Jeśli choruje bezbronne i niewinne dziecko na raka, to czy ono jest przeklęte? bo nie wiem jak to rozumiesz.

Henryk napisał/a:
Czyli rządzi się bez Boga. Bóg patrzy i...notuje...i nie miesza się.

Notuje to sędzia. Bóg nie tylko jest sędzią, ale także Ojcem, który stał się człowiekiem i umarł na krzyżu, abyśmy zostali zbawieni. Jezus przez trzy lata nauczał nas jak żyć i jak osiągnąć życie wieczne, wreszcie zapłacił za nasze grzechy tak wielką cenę. Bóg nie jest obojętny i nie tylko notuje. On także przez innych ludzi udziela nam wskazówek, przez objawienia, przez stygmatyków, czy świętych.

Henryk 

Wysłany: 2014-07-16, 14:44   

P@weł napisał/a:
Bóg nie tylko jest sędzią, ale także Ojcem, który stał się człowiekiem i umarł na krzyżu, abyśmy zostali zbawieni.

No to sobie nie podyskutujemy... :animrumru:
Mój Bóg Ojciec nie umarł na krzyżu.

Mój Bóg Jahwe (Jehowa) nie może umrzeć. Był i jest nieśmiertelnym. Śmierć Boga nigdy nie była możliwa.
Jeśli w tym temacie różnimy się, to jak możemy dalej dyskutować? :aaa:
Poglądem, jaki reprezentujesz, nigdy nie zrozumiesz sprawiedliwości Bożej!
Cytat:
Chodziło mi o to, że to na nich Bóg objawia swoje miłosierdzie

Wiesz co? Wsadź sobie takie miłosierdzie w kalosze... :evil:
Nie czyń z Boga sadysty!
Ostatnio zmieniony przez RN 2014-07-16, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

Czernin 
Catholic

Wysłany: 2014-07-16, 15:43   

Henryk napisał/a:
Śmierć Boga nigdy nie była możliwa.

A jednak. Mówiłem tutaj o drugiej Osobie Boskiej, dokładnie o Jezusie.

Henryk napisał/a:
Mój Bóg Ojciec nie umarł na krzyżu.

Jedność natury jest ta sama, ale to już w ogóle dwie inne Osoby.
Ja i Ojciec jedno jesteśmy. Bóg stał się człowiekiem, ale nie oznacza to, że to On - Bóg Jahwe cierpiał na krzyżu, lecz jego Syn.

Henryk napisał/a:
Jeśli w tym temacie różnimy się, to jak możemy dalej dyskutować?

Myślę, że niczym się nie różnimy w tym temacie, tylko po prostu nie zrozumieliśmy się. Jeśli coś napisałem nie tak, to przepraszam. ;-)

Henryk napisał/a:
Nie czyń z Boga sadysty!

Zapoznaj się z definicją tego słowa. Na pewno nie pisałem tutaj czegoś takiego, że cierpienie dziecka jest powodem szczęścia u Boga. Może znów się w czymś nie zrozumieliśmy.

jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-16, 16:15   

Cytat:
" Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!" Gen 1:28 bw
Człowiek rządzi się sam.

Heniu ale herezje opowiadasz..
Bóg to powiedział do człowieka przed popełnieniem grzechu
Władza to jest błogosławieństwo a nie kara czy przekleństwo
Bóg sie podzielił z człowiekiem wolną wolą , i władzą
(poza zakazaną władzą nad dobrem i złem)
Czy chciałbyś być bezwolnym robotem a Bóg zeby nie był z Tobą a zabrał Ci wolną wole

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2014-07-17, 05:27   

PRAWO KARMY,PRZYCZYNY I SKUTKU."CO POSIEJESZ,TO I ŻĄĆ BĘDZIESZ" (Gal.6,7)

Każdego z nas,którzy zamieszkujemy w Królestwie Boga Ojca,obowiązuje Jego prawo karmy,przyczyny i skutku:"...co człowiek sieje ,to i żąć będzie"(Gal.6,7).
Ten fragment należy rozpatrywać razem z Mat.12,32.(BW-P) "I nawet jeśli ktoś powie jakieś słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu to przebaczone, lecz jeśli będzie mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to przebaczone ani w tym życiu, ani w przyszłym".

Ponieważ ludzi spotykają różne koleje losu,to pozostaje jako wyjaśnienie Boża niesprawiedliwość lub prawo karmy i reinkarnacja.Bóg Ojciec jednak jest sprawiedliwy,więc jako wyjaśnienie pozostaje prawo karmy i reinkarnacja.

W ST prawie 6000 razy ktoś podszywa się pod Boga יהוה,Ojca-Matkę,Miłość-Mądrość,energię męską i żeńską,z których wszystko powstało i powstaje.Ten Bóg Najwyższy nie ingeruje w ziemskie sprawy Królestwa Boga Ojca,w którym żyjemy.On dał każdemu wolną wolę i nikogo nie karze.Prawo karmy i reinkarnację wprowadził Bóg Ojciec,aby w kolejnych inkarnacjach na Ziemi,kiedy jako duchy zamieszkujemy w fizycznych ciałach,oczyszczać się z naszych grzechów.

Bóg Ojciec jest osobą,ale nie jest יהוה,ma imię,ale nie jest nim Jahwe,Jehowa,itd,które są błędnie "wyprowadzone" z יהוה,który jest Bogiem bezosobowym,z którego wszyscy pochodzimy jako duchy.

Henryk 

Wysłany: 2014-07-17, 06:09   

jfs300 napisał/a:
Cytat:
Człowiek rządzi się sam.

Heniu ale herezje opowiadasz..
Bóg to powiedział do człowieka przed popełnieniem grzechu
Władza to jest błogosławieństwo a nie kara czy przekleństwo
Bóg sie podzielił z człowiekiem wolną wolą , i władzą
(poza zakazaną władzą nad dobrem i złem)
Czy chciałbyś być bezwolnym robotem a Bóg zeby nie był z Tobą a zabrał Ci wolną wole

Chyba, a raczej na pewno, nie umiesz wyciągać wniosków z czytanego tekstu.
1. Kiedy te słowa rzekł Bóg Adamowi- doskonale wiem.
Adam wybrał swoją drogę.
2. Rządzenie się bez Boga to jednak przekleństwo.
3. Bóg nie „dzielił się” władzą, tylko ją rzeczywiście dał człowiekowi nad Ziemią i tym co jest na niej.
Nie pozwalał jednak rządzić nad innym człowiekiem.
4. Człowiek miał panować nad sobą, aby czynił dobro, a unikał zła.
Gen 4:7 br "Gdybyś postępował sprawiedliwie, nie miałbyś powodu chodzić ze spuszczoną głową. [Pamiętaj] jednak: Jeśli nie będziesz postępował uczciwie, to grzech zaraz pojawi się u bramy [twojego domu] i będzie czyhał na ciebie. A to przecież ty masz nad nim panować."

mariusz120 
Banita

Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Wysłany: 2014-07-17, 12:58   

Cytat:
W ST prawie 6000 razy ktoś podszywa się pod Boga יהוה,Ojca-Matkę,Miłość-Mądrość,energię męską i żeńską,z których wszystko powstało i powstaje.Ten Bóg Najwyższy nie ingeruje w ziemskie sprawy Królestwa Boga Ojca,w którym żyjemy.On dał każdemu wolną wolę i nikogo nie karze.Prawo karmy i reinkarnację wprowadził Bóg Ojciec,aby w kolejnych inkarnacjach na Ziemi,kiedy jako duchy zamieszkujemy w fizycznych ciałach,oczyszczać się z naszych grzechów.

Bóg Ojciec jest osobą,ale nie jest יהוה,ma imię,ale nie jest nim Jahwe,Jehowa,itd,które są błędnie "wyprowadzone" z יהוה,który jest Bogiem bezosobowym,z którego wszyscy pochodzimy jako duchy.

O Jezu..
a Jezus podszył się pod Żydowskiego Mesjasza :lol:

jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-17, 13:38   

Henriu napisałeś to tak jakby człowiek ''bezczelnie chciał rządzić'' i te słowa które Bóg do niego wymowił
Cytat:
" Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!"

były karą za grzech

Przeczytaj sobie swoje słowa
Z Wczoraj 7:23
i zobaczysz ze mozna je tak rozumieć tak jak ja je zrozumiałem.
Teraz przekrecasz ze mowiles o czym innym i całkiem możliwe, ale nikt Ci w głowie nie siedzi zeby mieć pretensje musiałbyś to wcześniej dokładniej sprecyzować.
A ty masz pretensje w momencie wyjaśniania, no cóż.

Cytat:

Człowiek miał panować nad sobą, aby czynił dobro, a unikał zła.

Nie musiał unikać , bo przed grzechem nie miał rozeznania i czynił dobro. Szatan namówił go do zła i dopiero wtedy owoc stał sie atrakcyjny.
Pojawiło się również rozeznanie (poznanie dobra i zła), ktore było konsekwencją pożarcia tego feralnego owocu.
Wcześniej człowiek po prostu był posłuszny i nie myślał o zdradzie.

To jest elementarny błąd w interpretacji Księgi Rodzaju dlatego dla wiekszosci ludzi ktorzy nie poznali Boga jest ona czymś strasznym Radze wam nauczyć się to dobrze interpretować bedziecie siać ziarno poganom :crazy:
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-17, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Wysłany: 2014-07-17, 13:43   Re: Bóg jest miłością, jest sprawiedliwy...

Jatoja napisał/a:
i wszystkie swoje dzieci kocha tak samo.
Tylko dlaczego niektóre dzieci umierają jeszcze zanim się narodzą? dlaczego małe, bezbronne dzieci umierają na choroby nowotworowe? dlaczego jedni są zdrowi i szczęśliwi, a inni praktycznie całe życie zmagają się w cierpieniach z okropnymi chorobami? podam przykład.. kilka dni temu zmarł na białaczkę 10 miesięczny chłopczyk.. był niewinnym, bezbronnym dzieckiem, nic złego nikomu nie zrobił. a tyle wycierpiał w swoim krótkim życiu.. dlaczego Bóg tak wcześnie zabrał od kochających rodziców do siebie? Czasami ciężko jest mi to zrozumieć.

:-(

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2014-07-17, 13:57   

mariusz120

Cytat:
O Jezu..
a Jezus podszył się pod Żydowskiego Mesjasza :lol

Widzisz tak jak Żydzi jedynie Jezusa,a nie widzisz Chrystusa.W chrześcijaństwie dziwnym trafem nie mówi się o prawie karmy,przyczyny i skutku.Ciekawe z jakiego powodu?

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-17, 14:03   

ratao napisał/a:
Każdego z nas,którzy zamieszkujemy w Królestwie Boga Ojca,obowiązuje Jego prawo karmy,przyczyny i skutku:

ratao napisał/a:
Prawo karmy i reinkarnację wprowadził Bóg Ojciec,aby w kolejnych inkarnacjach na Ziemi,kiedy jako duchy zamieszkujemy w fizycznych ciałach,oczyszczać się z naszych grzechów.

Widzę, że mieszasz chrześcijaństwo z bardzo niebezpiecznym ruchem New Age. Radzę Ci po przyjacielsku, zawróć z tej drogi, bo nic dobrego z tego nie wyniknie :-|

mariusz120 
Banita

Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Wysłany: 2014-07-17, 14:09   

ratao napisał/a:
mariusz120

Cytat:
O Jezu..
a Jezus podszył się pod Żydowskiego Mesjasza :lol

Widzisz tak jak Żydzi jedynie Jezusa,a nie widzisz Chrystusa.W chrześcijaństwie dziwnym trafem nie mówi się o prawie karmy,przyczyny i skutku.Ciekawe z jakiego powodu?

jaka znowu karma :shock: może od razu nirvana :lol:

23 Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę. 24 Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. 25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań12, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień12. 26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy13, 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. 28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. 29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. 30 Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój14. 31 Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego. 32 Przypomnijcie sobie dawniejsze dni, kiedyście to po oświeceniu wytrzymali wielką nawałę cierpień, 33

Odpowiedz do tematu